Haberler

Haberler

Toplam 104 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Gyoder''den "Konut Kredileri Araştırma Raporu" (3 Kasım 2006)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Haluk Sur ve Organizasyon Komitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında, Sermaye Piyasası Kurulu’nun işbirliği ile düzenlenen “Konut Finansmanı ve Türkiye Konferansı-III” ve “Gayrimenkul Sektörü Araştırma Raporu”nun ikincisi hakkında detaylı bilgi verildi.
Konutta yeni finansman sistemi büyümeye yüzde 0,7 katkı sağlar (3 Kasım 2006)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği''nin (GYODER) raporuna göre, yeni konut finansmanı sistemi ile 2015 yılına kadar yaklaşık 88 milyar dolarlık ipotekli konut kredisi kullandırılması ve bunun 27 milyar dolarlık bölümünün ikincil piyasalardan finanse edilmesi öngörülüyor.
Devlet yine otel yapıyor (3 Kasım 2006)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, TOKİ aracılığıyla Karadeniz''de Sinop''tan Artvin''e kadar otel yapılacağını, işletmesinin kiraya verileceğini söyledi.
''En çevreci otel'' Muğla''da (3 Kasım 2006)Muğla''nın Ortaca ilçesinde bulunan İber Otel Sarı Germe, dünyanın ''en çevreci otel''i seçildi. İber Otel Sarı Germe Genel Müdürü Anne Hecking, otellerinin TUİ Turizm şirketi tarafından dünya çapında yapılan değerlendirme sonucu, ''En Çevreci Otel'' ödülünü kazandığını söyledi. Çevre ödülü için dünyanın farklı yerlerindeki 7 binden fazla otelin değerlendirmeye alındığını belirten Hecking, ''''otelimiz bugüne kadar çevre konusunda 9 dünya birinciliği, 1 de dünya ikinciliği ödülü aldı. Ayrıca Türkiye''de ilk İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazanan oteldir. Bu ödüle layık görülmenin mutluluğunu yaşıyoruz'''' dedi. Ödül, Almanya''nın Honnofer kentinde düzenlenen törenle verildi.
Tarih: 3 Kasım 2006 Kaynak: CNN Türk
Ölüme davetiye çıkarıldı (3 Kasım 2006)Sel felaketinin ardından yürütülen çalışmaları değerlendiren uzmanlar, ''''İnsanlar sele değil, çarpık yapılaşmaya kurban gitti'''' yorumunu yaptı. Belediyeleri gereken önlemleri almadıkları için eleştiren uzmanlar, ''''Tedbir alın diyorlar.
''İmar rantına sevdalı politikalar'' (3 Kasım 2006)Tıpkı deprem gibi "sel" ler de aslında doğa olayları olmasına rağmen, insanlara ve yerleşimlerine zarar verince "felaket" e dönüşmüş oluyor. Gözden ırak vadilerdeki sellerden haberimiz bile yokken kentler, köyler "insan" larımızla birlikte sulara gömülünce adına da "felaket" diyoruz...
"Yabancılar Marmara''nın sırrını öğrendi" (3 Kasım 2006)Deprem bilimciler, araştırma için çağırılan yabancı gemilerin, donanmaya ait denizaltıların saklanacağı yerleri bir bir tespit ettiğini söyledi.
''Küresel Isınmayı Durdurun'' çağrısı (3 Kasım 2006)Savaşlara, militarizme ve çokuluslu şirketlerin yarattığı tahribata karşı kampanya birliği oluşturan Küresel Eylem Grubu (KEG) üyeleri, tüm dünya ile birlikte 4 Kasım ''Dünya Küresel Isınma'' günü dolayısıyla İstanbul Kadıköy''de ''Küresel Isınmaya Karşı'' sokaklarda olacak. KEG üyeleri Nairobi''de toplanacak dünya hükümetlerinden Kyoto Protokolü''nü 2012 yılından itibaren güçlendirmelerini ve genişletmelerini talep ediyor.
Başkan Topbaş; “Su baskınlarına yönelik hasar tespit çalışması sürüyor” (3 Kasım 2006)İstanbul’un bazı semtlerinde meydana gelen su baskınlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Topbaş, “Su baskınlarına yönelik hasar tespit çalışması yapılıyor. Yaraları saracağız” dedi. Vali Güler de yeni yağışlar konusunda vatandaşları uyardı.
Google Earth, Kayseri ile Girit''i karıştırdı (3 Kasım 2006)Google''da yer alan"Google Earth" programında Erkilet Havaalanı''nın adı, Yunanistan''ın Girit Adası''ndaki bir havaalanının adıyla tanıtılıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Kayseri Müdürü Mehmet Muslu, yanlışlığa tepki göstererek "Google Earth programındaki bu yanlışlığın düzeltilmesi için yetkililere bilgi vereceğim. Erkilet Havaalanı uluslararası bir konumda" dedi.
Tarih: 3 Kasım 2006 Kaynak: Birgün
Kentsel gerçekliğin genetikçisi (3 Kasım 2006)Garanti Galeri, 26 Eylül - 11 Kasım 2006 tarihleri arasında mimar Alexis Şanal''ın Konum Bilinci / LocA-ware (Location Awareness) başlıklı sergisine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
Turistlerin konaklaması için TOKİ Harran''da kümbet butik evler yapacak (3 Kasım 2006)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarihi kümbet evlerinin bulunduğu Şanlıurfa''nın Harran ilçesine, bölgeyi gezmeye gelen turistlerin barınacakları kümbetli butik evler yapacak.
''Marmara''da büyük bir deprem belirtisi yok'' (3 Kasım 2006)Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Marmara Bölgesi''nde büyük bir deprem olacağına ilişkin belirti olmadığını açıkladı.
Küresel ısınmaya karşı yarın 12''de Kadıköy''de (3 Kasım 2006)İstanbul''da önceki gün sel nedeniyle yaşanan perişanlık bile, gözlerimizi açmamız için yeterli aslında. Doğa bizi uyarıyor, ama aldıran yok. Küresel ısınmayı hâlâ bir grup marjinalin kaygısı olarak görenler ise en hafif deyimiyle kör!
Stern raporu (3 Kasım 2006)Küresel ısınmaya karşı önlem alınmazsa, dünya 1930''ların "ekonomik buhranı"na benzer bir yıkıma uğrayabilir! Uzak coğrafyalarda yaşanan yıkıcı fırtına ve selleri televizyondan izlemeye alışmış Türkiye, sular altında kalan İstanbul, Diyarbakır, Mersin''deki ölüm haberleriyle sarsılırken, dünya kamuoyu da İngiltere de yayımlanan "Stern raporu"nun şokunu yaşıyor.
Arkitera Platformda Gayrimenkul Sektörü Tartışıldı (2 Kasım 2006)Bu yıl “Mimarlıkta Yol Ayrımları” temasıyla düzenlenen Arkitera Platform Toplantıları’nın üçüncüsü 01 Kasım 2006 Çarşamba günü Avrupa Kültür Başkenti Ofisi’nde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Gülfidan Cansızoğlu’nun yaptığı “Gayrimenkul Sektöründe Mimar Olmak” konulu toplantıya, Yasemin Gün Altay, Rezzan Gülsun Kurt, Birhan Yıldız ve Aydın Yurdum konuşmacı olarak katıldılar.
Mobi Danca (8 Kasım 2006)Mart 2006 itibariyle, Mobi’nin özgün ahşap tasarımlarının yanısıra Danca’nın modern, ergonomik oturma grupları Mobi Kalamış Mağazası’nda tüketiciye sunuluyor.
Esenboğa Dış ve İç Hatlar Havalimanı Açılışında “Devlet Erkanı Çok” “Mimarın Adı Yok” (3 Kasım 2006)TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu’nun hazırlamış olduğu basın bildirisinde, 13 Ekim 2006’da, Ankara’nın Başkent oluşunun 83.yılında, Esenboğa Dış ve İç Hatlar Havalimanı ile geleceğin kültürel mirası olacak bu eserin açılışında, mimarların adının anılmamasını kınıyor ve bu konudaki eleştirilerini de açıkça ifade ediyor.
Esenboğa Havalimanı’nın Tercihi de Grohe… (2 Kasım 2006)Yenilenen konseptiyle, Avrupa’nın en modern havalimanı olarak anılan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın ıslak mekanlarında GROHE ürünleri kullanıldı.
Gayrimenkul''de Tasarımla Değer Yaratma (2 Kasım 2006)Urban Land Institute (ULI) tarafından düzenlen "Gayrimenkul''de Tasarımla Değer Yaratma" konulu toplantıda, gayrimenkulde tasarım ile ekonomik başarı arasındaki ilişkiyi ortaya çıkarmak ve eşsiz bir tasarımın gayrimenkulün ticari başarısındaki önemini vurgulamak amaçlanıyor.
Toplam 104 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.