Haberler

Haberler

Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yapı denetiminde kanun yenilenmeli (7 Şubat 2006)İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi Başkanı Cem Oğuz, Yapı Denetim Kanunu''nun enilenmesi gerektiğini söyledi.
İzmirliler Kordon''dan yol geçmesini istiyor mu? (7 Şubat 2006)Geçen hafta içinde Konak Belediyesi tarafından düzenlenen ve bizim yönettiğimiz Alsancak Söyleşileri''nin ikincisinde çok önemli konuşmalar oldu ama konu nedense gelip bir söze dayandı, dayandırıldı. Toplantının ilk konuşmacısı Prof. Çınar Atay Kordon''un geçmişini anlattı öncelikle.
Fransız garında bir Türk mimar (7 Şubat 2006)Türk mimar Canan Özgül (44), Strasbourg''daki tarihi tren garının, Hızlı Tren Projesi (TGV) için yenilenmesi projesine imza atan ekipte yer alıyor. Özgül, ''1991''de Strasburg''taki mimarlık fakültesini bitirdim. Dünyaca ünlü mimarlık AREP''te çalıştım. Ayrıca, Afrika''da Burkina Faso''da halkın kendi kendine geçinebilmesini sağlayacak eczane ve değirmen inşaatlarında yer aldım. Şimdi de bu hızlı tren projesindeyim. Garda iki katlı alışveriş merkezi yarattık. Ayrıca, ağaçlandırma ve trafiğin yeni düzeniyle de ilgileniyoruz'' dedi.
Tarih: 7 Şubat 2006 Kaynak: Akşam
Orda bir İSTON var! (7 Şubat 2006)Çağdaş ve yaşanabilir kentler yaratmanın kuşkusuz birçok koşulu var. Ama bunlar arasında biri var ki, onsuz bir kentin yaşanabilir olması düşünülemez. O da kenti güzelleştiren ve huzur veren ''kent mobilyaları...''
Bolu Çimento, Bolu Mıcır Tesisi''ni Oyak Beton''a sattı (7 Şubat 2006)Bolu Çimento tarafından İMKB''ye gönderilen açıklamada, "Yapılan ekspertiz sonucuna göre piyasa değeri 700.000,00 YTL olan Şirketimize ait Bolu Mıcır Tesisi, 710.000,00 YTL (Kdv Hariç) bedelle Oyak Beton Sanayi ve Ticaret A.S.''ne satılarak devredilmiştir" denildi.
Tarih: 7 Şubat 2006 Kaynak: Dünya
Galataport''un ''imarsız'' planı (7 Şubat 2006)Dayandığı imar koşulları Danıştay''ca ''''hukuka aykırı'''' bulunduğundan, siyasi nedenle değil ''''zorunlu'''' olarak durdurulan ''''Galataport ihalesi'''' için yeni imar planıyla da artık ''''aynı projeye'''' olanak sağlanamayacak...
Hazik Ziyal Villası Ranta Kurban (6 Şubat 2006)Şu sıralar inşaat dünyasında büyük bir haraketlilik gözlenirken, kimi zaman Türkiye’nin modern mimarlık mirası da bu hareketlilikten nasibini alıyor. Bazı binalar, tescillenerek son anda yıkımdan kurtarılırken, ne yazık ki çoğu için geç kalınıyor. Bir süredir, Göztepe Parkı’nın karşısında, Bağdat Caddesi üzerinde bulunan Hazik Ziyal Villası’nda da hareketlilik gözleniyor. Hazik Ziyal Villası’nın mimarı, 1961 Temmuz’unda kaybettiğimiz, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nin ilk dekanı Emin Onat.
Narbel Konut Alanı Ulaşım Sorunundan Kurtuluyor (6 Şubat 2006)Narbel Konutları ile İnönü ve Atatürk Mahallesi’ndeki ulaşım problemini ortadan kaldırmak amacıyla yeni bir imar yolu açılıyor. Yeni ulaşım aksı bu bölgenin Balçova ilçesine bağlantısını da sağlayacak.
Galataport''u İptal Ettim Yeniden İhaleye Çıkıyoruz (6 Şubat 2006)Galataport ihalesinin iptal kararı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından onaylanırken, karar Türkiye Denizcilik İşletmeleri''ne bildirildi. Bundan sonraki süreçte Özelleştirme İdaresi, yeni bir imar planı yapacak. Buna göre proje üzerinde çalışılarak yeni bir ihaleye çıkılabilecek.
Kültürel varlıklara imar zırhı (5 Şubat 2006)Kent hayatından bunalanların istediği yere yazlık inşa etmesi nedeniyle yeraltı kaynakları ve kültür varlıkları tehlikeye girdi. Bunun üzerine Antalya İl Genel Meclisi köylerin imar planı için çalışma başlattı.
Avcılar yıkım fobisini yeniyor (5 Şubat 2006)Marmara depreminde 40’ın üzerinde binanın yerle bir olduğu Avcılar’ın çehresi yeni projelerle değişiyor. Zemini değiştirme şansları olmadığını belirten Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, yeni projelerde yapılacak olan yapıların bu zemine göre inşa edildiğini anlattı.
KİPTAŞ, Artık Askerler İçin de Konut Yapacak (6 Şubat 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı KİPTAŞ Genelkurmay’a bağlı askeri alanlara konut yaparak askerleri de "ev"lendirecek.
Galataport sil baştan... (6 Şubat 2006)Galataport ihalesinde iptal kararı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından onaylanırken, karar Türkiye Denizcilik İşletmeleri''ne (TDİ) bildirildi.
TOKİ''nin 81 ilde şantiyesi olacak (5 Şubat 2006)Başbakanlığa bağlı olarak çalışan Toplu Konut İdaresi 2003-2006 arasında 78 il ve 169 ilçede 157 bine yakın konutun yapımına başladı. 2006 yılında 3 ilde daha gerçekleştirilecek inşaatların ardından Türkiye''nin 81 ilinde TOKİ''nin şantiyesi olacak.
''Galataport yeniden ihale edilecek'' (4 Şubat 2006)Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ''Galataport''ta Türkiye Denizcilik İşletmeleri''nin iptal kararını onayladım. Yeniden ihaleye çıkılacak'' dedi.
İstanbul depremi tartışması (5 Şubat 2006)Bilim dünyası istanbul depreminin olmama ihtimalini tartışıyor. İTÜ Öğretim Üyesi Profesör Naci Görür, Orta Marmara Çukuru’yla Adalar arasında biriktiği sanılan enerjinin ‘akma’ yoluyla açığa çıkmış olabileceği teorisini ortaya attı.
En Büyük Gayrimenkul Etkinliklerinden MIPIM 2006 (6 Şubat 2006)MIPIM, dünyanın önde gelen gayrimenkul etkinliklerinden biri. 14-17 Mart 2006 tarihleri arasında gerçekleşecek MIPIM Fuarı geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da birçok yatırımcıyı, proje geliştiricilerini bir araya getirerek uzun dönemli ilişkilerin kurulmasını, yeni projelerin sunulmasını ve kurumların daha verimli işler yapmasını amaçlıyor.
Şahin: Deprem projesi önemli (4 Şubat 2006)Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Marmara Denizi''nde deprem olup olmadığının anlaşılması için hazırlanan projenin önemli olduğunu belirterek, incelenmesi için TÜBİTAK''a gönderdiğini belirtti.
Galataport iptal, ihale yenilenecek (4 Şubat 2006)Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Galataport diye bilinen ve yasal engellerle karşılaşan 3 milyar 538 milyon Euro bedelli İstanbul Karaköy kruvaziyer yat limanı ve turistik tesisler ihalesinin iptal edildiğini ve bu kararı önceki gün onayladığını açıkladı.
''Mortgage''ta erken ödeme cezalandırılamaz'' (5 Şubat 2006)Mortgage yasa tasarısı yarın TBMM''de alt komisyonda ele alınacak. Tüketiciyi ve Rekabeti Koruma Genel Müdürü Pektaş, tasarıda tüketici aleyhine düzenlemeler olduğunu söyledi.
Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.