Haberler

Haberler

Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
BursaRay, belediye için kambur olmaya başladı (10 Şubat 2006)Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, eski dönemin sözleşmelerdeki yükümlülükleri yerine getirmemesinin faturası ağır oldu.
Edirne’ye kameralı takip ve kent bilgi sistemi kurulacak (10 Şubat 2006)Edirne Valisi Nusret Miroğlu, ilde huzuru sağlamak ve asayiş olaylarının önüne geçebilmek için, kamera ve kent bilgi sistemi kuracaklarını bildirdi.
Ofer: Galataport’un iptaline üzüldük, İstanbul kaybetti (10 Şubat 2006)Galataport ihalesinde en yüksek teklifi veren konsorsiyumdaki İsrailli işadamı Sami Ofer''in oğlu Eyal Ofer, 3,5 milyar Euro''luk teklif verdikleri ihalenin iptaline çok üzüldüklerini açıkladı.
Akçansa, Capital Dergisi tarafından 5. kez en beğenilen şirket seçildi (10 Şubat 2006)Akçansa tarafından yapılan açıklamaya göre, Capital Dergisi, 2005 yılında 30 sektörden 500 farklı şirkette çalışan 1350 üst düzey yöneticinin görüşleri doğrultusunda gerçekleştirdiği araştırmasıyla...
Türk müteahhitlerin yurtdışı iş hedefi 12 milyar dolar (10 Şubat 2006)Türk müteahhitlerinin bu yılki yeni yurt dışı iş hacmi hedefinin 12 milyar dolar olduğunu kaydeden Türkiye Müteahhitler Birliği, özelleştirmelerden elde edilen gelirin bir kısmının, 2 bin 500''ün üzerinde yarım kalmış tesisin tamamlanması için tahsis edilmesini istedi.
Büyükşehir Belediyesi Engellilerin Önündeki ‘Engelleri’ Kaldırıyor (10 Şubat 2006)Engellilerin sorunlarına büyük duyarlılık göstererek çözümler üreten İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sirkeci’den sonra Avcılar Kavşağı projesinde yer alan 6 üst geçide de 12 adet asansör ekledi.
İstanbul’un UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nden Çıkarılmasına Karşı Yapılması Gerekenler (9 Şubat 2006)İnsan Yerleşimleri Derneği, İstanbul’un UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nden çıkarılmasına karşı yapılması gerekenlerle ilgili bizi dizi öneri getirdi. Tüm dünyaca bir prestij listesi kabul edilen Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmek çok büyük çabalar gerektiriyor. Yerine getirilmesi istenen koşulların toplumca benimsenmesi, kültürel miras bilncinin oluşması anlamını taşıyor.
Beypazarı Kent Girişi Peyzaj Mimarlığı Öğrenci Proje Yarışması’ndaki Çekinceler (9 Şubat 2006)Beypazarı Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen “Beypazarı Kent Girişi, Cadde ve Meydan Tasarımı Peyzaj Mimarlığı Öğrenci Proje Yarışması”yla ilgili yarışma şartnamesi, Mimarlar Odası’nın 2 Şubat 2006 tarih ve 35 sayılı Merkez Yönetim Kurulu’nda değerlendirildi...
TOKİ''nin Restorasyon Kredisi Tarihi Yapılara Hayat Veriyor (9 Şubat 2006)Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu''na eklenen bir madde ile tarihi eser niteliğindeki eski ev, yalı ve konakların restorasyonu için kredi vermeye başladı.
''Yıkılan binalardan yönetim sorumlu'' (9 Şubat 2006)Danıştay, Marmara Depremi''nde yakınlarını kaybedenlerin idare aleyhine açtığı davayı ret kararını bozdu ve ''Yıkılan binalardan idare sorumlu'' diyerek tazminat ödenmesine hükmetti.
Mekan, tasarım ve eleştiri, Doxa’da (9 Şubat 2006)Norgunk Yayıncılık tarafından hazırlanan mekan, tasarım, eleştiri dergisi Doxa’nın ilk sayısı çıktı. Editörlüğünü Levent Şentürk’ün üstlendiği, grafik tasarımını Sevtap Yakın Yavuz’un gerçekleştirdiği Doxa yılda üç kez okur karşısına çıkacak.
Danimarkalılar, Alanya''da ev tapusu kuyruğunda (9 Şubat 2006)Antalya''nın Alanya İlçesi''nde satın aldıkları mülklerin tapusunu almak için 2 bin 500 yabancı sıra bekliyor. Mülk edinmek isteyenlerin ülkelere göre dağılımında en büyük bölümü Danimarkalılar oluşturuyor. Tapu Sicil Müdürü Fikret Ayman, ilgili yasanın üç hafta önce yürürlüğe girdiğini belirterek, son üç haftada tapu almak için 300''den fazla yabancının başvurduğunu söyledi. Ayman, bu kişilere tapularının verildiğini, 2 bin 500 yabancının ise beklediğini öyledi. "Karşılıklılık esası" nedeniyle Türkiye''de mülk edinme imkânları bulunmayan Danimarkalılar''ın, Alanya''da mülk satın almak isteyenler arasında ilk sırada geldiğine işaret eden Ayman, başvuruların 760''ının Danimarkalılardan geldiğini kaydetti.
Tarih: 9 Şubat 2006 Kaynak: Milliyet
Açık gazı bir mesajla kapatın (9 Şubat 2006)VİKO''nun akıllı evinde SMS ile açık kalmış gazı Akıllı kart, akıllı telefon, akıllı otomobil ve elbette akıllı ev sahibi olmak isteyen çoktur. Peki onlar akıllı da sahipleri aptal mı?
Galataport''ta yeni hazırlık (9 Şubat 2006)İkinci kez ihaleye çıkacak Galataport''ta ödeme süresi kısa tutulacak. Yap-işlet-devret yöntemi yerine, işletme hakkı devri yapılacak. İlk ihalede 49 yıla yayılan ödemelerin, son yıllarda yoğunlaşması eleştirilmişti.
''Ofer şimdi de İstanbul Park''ın peşinde'' iddiası (9 Şubat 2006)Alman bir internet sitesinde, İsrailli işadamı Sami Ofer''in şimdi de İstanbul''daki Formula 1 pisti İstanbul Park''ı...
Mortgage gecekondulara yarayacak mı? (9 Şubat 2006)Kanun taslağıyla gecekondu dahil, imarlı imarsız, bitmiş bitmemiş, yapı kullanma izni olan olmayan her türlü konut ve konut projesi sisteme dahil ediliyor.
Galataport’ta Yöntem Değişiyor (9 Şubat 2006)Galataport’ta Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) tarafından yapılan ihalenin iptalinin ardından, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılacak ihalede yöntem değişecek. Yeni ihale Özelleştirme Kanunu gereğince yapılacağı için, ihalenin “yap-işlet-devret” yerine “işletme hakkı devri” yöntemiyle yapılması hedefleniyor. Galataport’ta ihale süreci 3 etaptan oluşacak.
TOKİ nazar boncuğu aramış! (9 Şubat 2006)Bu hükümet döneminin en büyük yatırım hamlesini Toplu Konut İdaresi (TOKİ) gerçekleştirdi. Basit bir karşılaştırma yapalım: Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal...
Galataport''a Yöntem Arayışı (9 Şubat 2006)Galataport''ta Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) tarafından yapılan ihalenin iptalinin ardından, Özelleştirme İdaresi (ÖİB) tarafından yapılacak ihalede yöntem değişecek. Yeni ihale Özelleştirme Kanunu gereğince yapılacağı için, ihalenin yap-işlet-devret yerine işletme hakkı devri yöntemiyle yapılması hedefleniyor.
''Mimarlık ve kentsel planlama'' (9 Şubat 2006)Bir süredir sorguluyoruz: ''Mimarlık'' ile ''kent planlaması''nı birbirlerinden ''tümüyle'' ayıran eğitim sistemi Türkiye''ye uygun mudur? Bu köşeciğe gelen ''görüşler'' sürüyor...
Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.