Haberler

Haberler

Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bu evler mum ışığıyla ısınıyor (9 Şubat 2006)Deprem ve bina güvenliği en yüksek hafif çelik yapı sistemiyle üretilen Zeytinsuyu Tepesi Evleri, inşaat sırasında uygulanan çift yönlü özel izolasyon sistemiyle büyük bir yakıt tasarrufu avantajı sağlıyor.
Konut baharı bekliyor (9 Şubat 2006)Son 2 yıldır asgari ücretliden üst gelir grubuna kadar toplumun geniş bir kesiminin gündeminden düşmeyen konut piyasasındaki gelişmeler, uzun süre daha gündemin ilk sıralarında kalmaya aday.
Galataport’ta İkinci Raund (9 Şubat 2006)Galataport İhalesi’nin iptali üzerine gözler ihaleyi kazanan konsorsiyumdaki firmalara çevrildi. Türkiye Denizcilik İşletmeleri tarafından yap-işlet-devret modeliyle yapılan ilk Galataport İhalesi’ne Royal Caribbean Cruises, Tepe İnşaat ve Fiba Holding’in başını çektiği 3 firma teklif vermişti.
Galataport’a Peşin Para Modeli Geliyor (9 Şubat 2006)Hükümet, Danıştay’ın itirazları üzerine iptal etmek zorunda kaldığı Galataport projesi için planlarını değiştiriyor. ’İşletme Hakkı Devri’ planına göre, Galataport yine 49 yıllığına ihaleye çıkarılacak, ancak limanlardaki satış yöntemi kullanılacak. Parası peşin ya da iki taksitli istenecek.
Anıtlar Kurulu’nda Uzmanlığı Hiçe Sayma (8 Şubat 2006)Türkiye genelindeki Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulları’nın sayısının 8 kurulun da eklenmesiyle 28’e çıkarılması ve İstabul’daki kurul sayısının 3’ten 6’ya çıkarılması mimarlık camiasında da büyük tepki çekti. 7 üyeden oluşan her kurulun arkeolog, sanat tarihçisi, şehir plancısı, mimar ve hukukçulardan oluşan bir uzman kadrosu bulunuyor. Bir haftadır gündemi meşgul eden bu değişiklikler üzerine İTÜ Restorasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Zeynep Ahunbay bu konudaki tepkisini aşağıdaki cümlelerle dile getirdi.
TOKİ''nin restorasyon kredisi tarihi yapılara hayat veriyor (8 Şubat 2006)Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu''na eklenen bir madde ile tarihi eser niteliğindeki eski ev, yalı ve konakların restorasyonu için kredi vermeye başladı.
Milli Saraylar''a İlgi Artıyor (8 Şubat 2006)TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı''na bağlı tarihi mekânları gezenlerin sayısı son iki yılda yüzde 40 arttı. Milli Saraylar''ı ziyaret edenlerin sayısı 2003''te 570 bin, 2004''te 700 bin kişiyken 2005''te 960 bin kişiye ulaştı. Milli Saraylar bünyesinde ziyarete açık olan Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayları, Küçüksu, Maslak ve Ihlamur Kasırlarının yanı sıra, Florya ve Yalova Atatürk Köşklerini gezen 960 bin ziyaretçinin 415 binini yabancı turistler oluştururken yerli ziyaretçi sayısı da büyük bir artışla 545 bine ulaştı. Milli Saraylar''ın kasasına 5 milyon 746 bin YTL girdi. Milli Saraylar içinde en fazla Dolmabahçe Sarayı ziyaretçi çekti. 2005 yılında 720 bin kişinin gezdiği Dolmabahçe Sarayı''nı, 120 bin kişiyle Beylerbeyi Sarayı izledi.
Tarih: 8 Şubat 2006 Kaynak: Radikal
Emlakçı komisyoncu değil, hizmet verendir! (8 Şubat 2006)Uzun yıllardır, emlakçı hakkındaki olumsuz düşünce tarzından müşteri kendisini kurtaramamıştır. Hala gayrimenkul ile ilgili işini tamamı ile bir emlakçı eline bırakmaktan çekinir. Kendi çabaları ile internet, gazete ve dost tavsiyesi üçgeninden olabildiğince yararlanmaya bakar.
Gökova Koyları Dünyanın Derdi (8 Şubat 2006)Bodrum ve Gökova''daki Hazine arazilerinin yapılaşması dünya gündeminde Bodrum ve Gökova koylarındaki Hazine arazilerinin, turizm alanı ilan edilip yapılaşmaya açılması, Dünyanın En Güzel Koyları Birliği''nin Kanada''da yapılacak kongresinde, gündemin ikinci maddesi olarak ele alınacak. Tahsisten vazgeçilmesi girişimlerine, uluslararası destek sağlanacağı açıklandı.
Afetzedelere Kalıcı Sorun (8 Şubat 2006)Bayındırlık Bakanlığı''nın depremzedelere dağıttığı bazı kalıcı konutların orman arazisi içinde kaldığı beş yıl sonra anlaşıldı. Bahçeleri ormana giden ev sahipleri, ''Bu sorun çözülsün'' diyor
İhlas ile Atlantic görüşmeleri sonuçsuz (8 Şubat 2006)İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, The Inter Atlantic Group ile birlikte yürüttükleri çalışmalara son verdi. İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''ndan İMKB''ye gönderilen açıklamada, The Inter Atlantic Group''la proje finansmanı ve mortgage işlemleri ile ilgili yürütülen işbirliği görüşmelerine son verildiği bildirildi. İki grup arasında, İhlas''a ait TGRT''nin satışı konusunda da görüşmeler yapıldığı ileri sürülmüş, ancak bu konudaki görüşmelerin de sonuçsuz kaldığı açıklanmıştı.
Tarih: 8 Şubat 2006 Kaynak: Milliyet
TMSF, 224 gayrimenkul için müzayede yapıyor (8 Şubat 2006)Batık bankalardan kalan 60.6 milyon YTL''lik 224 gayrimenkulu daha Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, 9 Şubat''ta satılacak. TURYAP tarafından düzenlenecek müzayedede tahmini bedelleri 60.6 milyon YTL''yi bulan toplam 224 gayrimenkul yeni sahiplerini bulacak.
Dünya’nın En Büyük Havaalanında Protesto (8 Şubat 2006)Madrid’de bulunan Dünya’nın en büyük havaalanının acılışı için yapılan son hazırlıklar, bu devasa havaalanının yarım milyon İspanyol’un huzurunu kaçıracağını iddia eden bir grup tarafından protesto edildi.
Gürsoy, Kıraç ve Turkcell''den Beyoğlu''nda ortak restorasyon (8 Şubat 2006)Ergun Gürsoy, İnan Kıraç ve Turkcell el ele vererek Beyoğlu''ndaki İşçi Partisi binasının ön cephesini restore ettirdi. Restorasyon çalışmasının maliyeti 50 bin YTL oldu.
Boğaz Tüp Geçiş Projesi... (8 Şubat 2006)İstanbul''un ulaşım sorununa uzun süreli çözümler getirmesi hedeflenen Marmaray Projesi kapsamında yapılan çalışmalar sürüyor. Proje kapsamındaki ''''Boğaz Tüp Geçişi'''' için tünel kazı işlemleri de önümüzdeki günlerde başlatılacak.
Fazla kat krizi (8 Şubat 2006)Fulya''da sorun, müteahhite ait konut kuleleri. Belediye Başkanı Ünal, 24 kata onay vermedi Amason avan projede bina sayısı ikiye, yükseklik 30 kata çıktı. Ve Fulya Projesi arap saçı oldu.
İstanbul, ‘Dünya Mirası Listesi’nde kalmaya çabalıyor (8 Şubat 2006)UNESCO, 2003’te tarihî alanlara sahip çıkılmadığı gerekçesiyle İstanbul’u ‘Dünya Mirası Listesi’nden çıkarabileceğini açıkladı ve Türkiye’ye iki yıl süre verdi. Büyükşehir Belediyesi, UNESCO’nun verdiği süre dolmadan tarihî dokuyu korumaya çalışıyor.
Ulaşım krizi değil, yönetim krizi var (7 Şubat 2006)Ulaşımla ilgili kararları sorunu yaşayanlar açısından anlamlı kılacak bir katılım biçimi ile politika sahasına taşımamız gerekli.
Donmuş Parmaklarla Tasarım Yapmak: Snow Show (7 Şubat 2006)Sanat dünyasının Amiral Perry’si Lance Fung geçtiğimiz Cma üzerinde siyah spor Pradalarla, beyaz arların oluşturduğu fona karşı kahramanca bir rahatlama içinde yamaçlarda durdu ve sonra diz boyundaki akıntıyı altüst ederken bir yandan işçilerine el salladı ve aşağıya doğru yürüdü.
Yalı Mahallesi (7 Şubat 2006)İzmir''de gecekondu ve gökdelenlerin bir arada bulunduğu Mavişehir semtinde, 30 yıllık çile devam ediyor. Kentin en lüks konutları arasında gösterilen Mavişehir gökdelenlerinin yanında yıllardır taşınmayı bekleyen gecekondu sakinleri, 21. yüzyılda bu çarpık manzarada suya hasret yaşıyorlar.
Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.