Haberler

Haberler

Toplam 139 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Avcılar uydukent olacak (28 Şubat 2006)Avcılar, yeni bir uydu kent olmaya hazırlanıyor. Bölge hinterlandı içinde önemli bir yeri olan ilçeye, Küçükçekmece Gölü ile Marmara Denizi''ni birlikte kullanan iş, ticaret, kültür, spor alanlarını içeren bir rekreasyon alanı hedefleniyor. Deniz taksileri ve tüpgeçitle trafik sorununun da çözümlenmesinin amaçlandığı ilçede, ''''Yeni İstanbul Projesi'''' kapsamında 30 bin konut ve alışveriş merkezleri yapılacak.
''İstanbul Modern estetik bir zafer'' (28 Şubat 2006)İstanbul Modern, kentin çekim merkezi olmayı sürdürüyor. En son Financial Times''in hafta sonu sayısında bir yazı çıktı. Müzeyi kentle ilişkisi bakımından değerlendiren bu övgü dolu yazıyı yayımlıyoruz.
Daha güzel bir İstanbul için (28 Şubat 2006)Kentsel dönüşüm projelerinin kâr etmek amacıyla İstanbul''un tarihi ve mimari yapısını bozmaması gerektiğinde birleşen mimar adaylarına göre kentin en büyük sorunu, turizm endüstrisinde geri kalıyor olması.
Ladik Çimento Defteri Kapanmaz (28 Şubat 2006)Akçansa geçen yılın ekim ayında özelleştirme ihalesinde Ladik Çimento''ya en yüksek teklifi vermiş ancak Rekabet Kurumu''ndan onay çıkmadığı için alamamıştı. Akçansa''nın Genel Müdürü Mehmet Göçmen, Rekabet Kurumu''nun Ladik''in Türkerler İnşaat''a devri ile ilgili konuştu: Bu defter kapanmaz!
3 bin YTL''ye kıyı kapattı (28 Şubat 2006)Bodrum''un doğal güzellikleri barındıran köşelerinden Güvercinlik Kuyucak Koyu''nda denize sıfır 7 dönüm arazi, ayda sadece 280 YTL''ye 10 yıllığına Armatör Hayrettin Barbaros Güney ''e kiraya verildi. Güney''in, arazide bulunan 200 yıllık taş yapıyı genişleterek konaklama tesisi, kafeterya, bar ve restorana dönüştüreceği öğrenildi.
Yapı Meraklıları Berlin’deki Bautec 2006 Fuarı’nda Buluştu (28 Şubat 2006)Berlin Şubat ayını oldukça hareketli tamamladı. 9-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Berlin Uluslararası Film Festivali’nin ardından yapı meraklıları da Bautec Yapı Fuarı için Berlin’deydi. “Bautec”, “Solar Energy” ve “Build IT” konseptleri ile birlikte bir üçlü oluşturan bu yapı fuarı 21 Şubat’tan 25 Şubat’a kadar 5 gün boyunca büyük bir ilgi ile izlendi.
Yıkım Başladı (28 Şubat 2006)Sit alanında yapıldığı için uzun süredir kamuoyunun gündeminden düşmeyen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan''a ait Çamlıca''daki kaçak villalarda yıkım hazırlıkları başladı. Villaya gelen işçiler, yıkım anında zarar görmemeleri için villaların çatısındaki kiremitleri dikkatli bir şekilde indirdi.
Elmor’da Şirket Müdürlüğü Görevi Hakan Günderen’in (28 Şubat 2006)Elmor’da H. Tuncer Ürün’ün emekli olmasıyla, yeni şirket müdürlüğü görevine Hakan Günderen atandı.
Ground Zero''da Sorunlar Bitmiyor (28 Şubat 2006)Yaklaşık üç yıl önce, şehir merkezindeki bir kahvaltı buluşmasında, vali George E. Pataki, ona “Özgürlük Kulesi” adını vererek, WTC (Dünya Ticaret Merkezi) alanı için tasarlanmış olan en yüksek binayı aynı zamanda en sembolik olanı haline getirdi. Bay Pataki, yeniden inşa etme çabasının hızını kaybettiği iddalarına karşı cıkma isteğiyle, 542 m’lik yüksek kulenin 2008’de bitirilen ilk bina olacağını ilan etti ve vali, ofisini binaya taşıyacak ilk kiracı olacaktı.
Modern, Öncesi, Sonrası (27 Şubat 2006)Bilindiği üzere avangard (avant-garde), Fransızca askeri bir terim olan ve öncü birlik, öncü kuvvet anlamına gelmektedir. Peki modernin sonrasında avangard akımların oluşması, sanatçıların öncü işler yapması, öncü fikirlerin, varolanın alternatiflerinin ortaya çıkması mümkün değil midir? Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Besim Dellaloğlu,  tek umudun “avangard”da olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Sanatçı için yapmamak mümkün olmadığında ve bu yaptığı yenilikçi bir şey olduğunda avangard ortaya çıkar.”
Çevreciler bu kez ''kısmen'' galip (25 Şubat 2006)Sorgun Ormanı''na yapılmak istenen iki golf sahasından biriyle ilgili arazi tahsisi iptal oldu. Çevreciler kararı sevindirici ama eksik buldu.
Beş milyon dolarlık harabe (26 Şubat 2006)Fatih, İstanbul’u fethettikten sonra ilk karargahını Zeyrek’te kurmuş... Bugün iskelesi olmasa ayakta duramayacak evlere baktığınızda içinizi bir acıma hissi kaplıyor; fakat semtteki evlerin rayicini duyunca acıma hissiniz şaşkınlığa dönüşüyor.
Çimsa Romanya''da Terminal Kuracak (27 Şubat 2006)Çimsa Çimento Sanayi Genel Müdürü Yılmaz Külcü, İspanya, Almanya ve Ortadoğu''dan sonra Romanya''da da terminal kurmak için araştırmalar yaptıklarını bildirdi. Külcü, Hacı Ömer Sabancı Holding''e dahil bir anonim şirket olarak 1975 yılında üretime başlayan Çimsa''nın, çimento sektöründe önemli bir yer edindiğini, bunu daha iyi seviyelere çıkarma çabasında olduklarını söyledi.
7 yıl geçti, deprem bilgileri toplanamadı (27 Şubat 2006)Afet Bilgi Sistemi projesinin uygulayıcısı Prof. Muhammet Şahin, İstanbul ve Türkiye geneli için bina, zemin ve insan bilgilerini bir araya getirecek sistemin 7 yılda kurulamadığını söyledi.
İhracat Limanı Nisanda Açılacak (27 Şubat 2006)Muğla''nın Milas İlçesi''ne bağlı Güllük Beldesi''nde yapımına geçtiğimiz yıl başlanan “İhracat Limanı”nın yapım çalışmalarının son aşamaya geldiği bildirildi. Güllük Belediye Başkanı Mehmet Yavuz Demir, dün yaptığı açıklamada, beldeye 4 kilometre uzaklıkta bulunan Manastır mevkiine yapılan ihracat limanının nisan ayında hizmete girmesini hedeflediklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan liman beldeye 4 kilometre uzaklıkta bulunan Manastır mevkiine yapılıyor. Yeni limanın inşaat çalışmaları yaklaşık 12 milyon dolara mal olacak. 340 metre uzunluğunda 28 metre genişliğinde olan yeni ihracat limanına aynı anda 4 gemi yanaşabilecek.
Tarih: 27 Şubat 2006 Kaynak: Referans
İnşaatta Kalıplar Yıkılıyor (26 Şubat 2006)Yapı sektöründe yaşanan canlılık ve bunun neticesinde gelişen konut sektörü, yeni projelerle büyümeye devam ediyor. Sektördeki pazar payını artırmak isteyen inşaat firmaları ise değişen tüketici taleplerini karşılamak için özellikli projelere imza atabilmeyi hedefliyor. Konut sektöründe yaşanan bu canlılık ile birlikte pazara sunulan yeni ürünler, her geçen gün artıyor.
ECE''nin Espark''ı 2007''de açılıyor (25 Şubat 2006)ECE Türkiye Grubu''nun, Eskişehir''de inşa edeceği Espark Alışveriş Merkezi''nin, 2007 sonbaharında açılması planlanıyor. Nisan 2006''da inşaatına başlanacak merkez için toplam 100 bin dolar yatırım yapılacak.
Herşey İstanbul için (27 Şubat 2006)Türkiye, İstanbul’un 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Brüksel’de düzenlenen bir basın toplantısı ve resepsiyonla, Türkiye’nin projesi tanıtıldı. Geçen yıl Avrupa Birliği komisyonuna sunulan proje “İstanbul: City of Four Elements/ İstanbul, Dört Elementin Kenti” adını taşıyor. İstanbul, Avrupa Kültür Başkenti olmak için Kiev ile yarışacak. Sonuç önümüzdeki ay belli olacak.
Konut krediniz varsa bu yazıyı okuyun (25 Şubat 2006)Maliye Bakanlığı iki hafta önce konut kredileriyle ilgili çok önemli kararlar aldı. Bu kararları Bankalar Birliği aracılığıyla bankalara duyurdu. Ama tüketicilere duyurmadı.
Hızlı tren de rötar yapacak (27 Şubat 2006)KİK''in Ankara-İstanbul hızlı tren hattının Eskişehir-İstanbul ihalesini kısmen iptali, Ankara-Konya hattının altyapı ihalesini de tamamen iptal etmesi, projeyi rötar tehlikesiyle karşı karşıya getirdi.
Toplam 139 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.