Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Sahtecilik makette başlıyor (9 Mayıs 2006)Yurtiçi ve yurtdışında katıldığı 260 yarışma ile rekor kıran mimar Yavuz Selim Sepin, "Daha elinde proje bile yokken, hayali maket yaptıran ''yamyam'' yatırımcılar var. Bu çok korkutucu bir durum" diyor.
100 milyon metrekareyi ''yalıttık'' (9 Mayıs 2006)Isı yalıtımı zorunlu hale gelince, sadece 2005''te 100 milyon metrekarelik inşaat alanında 5 milyon metreküplük yalıtım malzemesi kullanıldı.
''Her şeyimi kaybettim onurumla dönüyorum'' (9 Mayıs 2006)Banker Kastelli olarak tanınan Cevher Özden, "Borsaya sokmuyorlar, her şeyimi kaybetmiş olarak inşaat işine onurumla geri dönüyorum" dedi. Özden, projelerinde ödemenin bankayla değil, senetle olacağını söyledi.
Balat''a yepyeni bir çehre (9 Mayıs 2006)İstanbul''un en eski semtleri UNESCO projesiyle baştan sona yenilenmeye başladı. Toplam 7 milyon Euro harcanan proje 2007''ye kadar uzatıldı.
İstanbul’da vapur sesleri (9 Mayıs 2006)İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş’nin (İDO), 8 ayrı modelden birinin İstanbullular tarafından belirlenmesi için başlattığı “Haydi İstanbul Vapurunu Seç” kampanyası, bir taraftan ilgi görüyor bir taraftan da eleştirilere hedef oluyor.
Vakıflar İstanbul’daki tarihî camilerin projelerini çizdiriyor (9 Mayıs 2006)İstanbul’daki tarihî camilerin çoğunun projesi yok. Muhtemel bir depremde hasar görecek, yıkılacak camileri resimlerine bakarak onarmak veya yapmak istemeyen Vakıflar Bölge Müdürlüğü, camileri tek tek projelendirmeye başladı.
30 trilyon harcanan müze 8 ayda tarih oldu (9 Mayıs 2006)MTA’nın 70 yıllık çalışmalarını topladığı Tabiat Tarihi Müzesi çürüğe çıktı. Ekim 2004''te açılan müze 8 ay sonra kapatıldı. ODTÜ, “her an yıkılabilir” derken, MTA raporu yolsuzluğa dikkat çekiyor: İnşaatta malzemeden çalınmış.
Henkel, Brezilyalı Alba’yı Satın Aldı (9 Mayıs 2006)Henkel, Alba Adesivos’u Hexion Specialty Chemicals’dan satın aldı. Brezilya’da bulunan Alba Adesivos, markalı tüketici ve profesyonel yapıştırıcılar üreten lider bir Latin Amerika şirketi. Şirketin ürünleri arasında son kullanıcı ve inşaat sektörüne yönelik yapıştırıcı, polivinil asetat yapıştırıcı, silikon izolasyon maddeleri ve epoksi yapıştırıcılar yer alıyor. Henkel KGaA Yapıştırıcılar Bölümü Başkan Yardımcısı Alois Linder satın almayla ilgili olarak; "Bu satın alma Latin Amerika’da var olan ürün portföyümüzü mükemmel bir şekilde tamamladı. Satın almayla birlikte güçlü ve iyi tanınan markalara sahip başarılı bir şirketi Henkel bünyesine katarak yapıştırıcı alanındaki gücümüzü daha da artırdık" dedi.
Tarih: 9 Mayıs 2006 Kaynak: Hürriyet
Kentlerimizin Sorunları (9 Mayıs 2006)Bugüne değin üstlendiğimiz görevler nedeniyle batıdan doğuya, kuzeyden güneye, ülkemizin bütün kentlerinde bulunduk. Yıllar boyunca yaptığımız gözlemler bizi bütün kentlerimizin temel sorunlarının aynı olduğu sonucuna götürdü.
Göcek''i tüketen proje (9 Mayıs 2006)''Turizm kompleksi'' inşaatı Göcek''i şantiyeye çevirdi. Yüzlerce ağaç kesilirken, turizm şirketleri rotalarını değiştirmeye hazırlanıyor.
Beyoğlu Nereye Yarışması Teslim Tarihi Uzatıldı (8 Mayıs 2006)Sponsorluğunu Demirören Gayrimenkul Yatırımı Geliştirme ve İşletmecilik A.Ş.''nın yaptığı ve yarışma sekretaryasını Arkitera Mimarlık Merkezi’nin yürüttüğü “2057’de Beyoğlu” konulu yarışmanın son teslim tarihi gelen talepler doğrultusunda, postada olabilecek gecikmeler de düşünülerek 09 Mayıs 2006 Salı gününe ertelendi.
TAV, Batum''da havaalanı temeli attı (7 Mayıs 2006)Kafkaslar, Kuzey Afrika ve Ortadoğu''da önemli projelere imza atan TAV, Gürcistan''a yapacağı yatırımlara yenisini ekledi.
Mortgage sistemi nihayet yasalaşıyor (6 Mayıs 2006)Konut finasmanı sistemi (mortgage) nihayet yasalaşıyor. Yasa, Bütçe ve Plan Komisyonu''ndaki düzeltmelerden sonra, Meclis Genel Kurulu''na geldi. Yasanın bu aşamaya gelmesi için hem Devlet Bakanı Abdüllatif Şener hem de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar çok çalıştı.
Yılın Yapı Oscarını İSTON Kazandı (8 Mayıs 2006)İSTON, 1991 yılından bu yana Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ve tek ürün ödülü olan “Altın Çekül”ü betonda devrim olarak adlandırılacak İSTON RPC Rögar kapakları ile kazandı.
Avrupa Yakası Ulaşımına ‘Metrobus’lı Çözüm Geliyor (8 Mayıs 2006)İstanbulluları tramvay ve metro gibi modern ulaşım araçlarıyla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi, çok yakında Topkapı-Beylikdüzü güzergahında E-5 üzerinde metrobus seferlerini başlatacak.
Bakır fiyatları uçtu inşaata darbe vurdu (7 Mayıs 2006)Asya''daki hızlı büyümeye fonların ilgisi de eklenince bakır fiyatları uçtu. Günde 30 dolar oynayan fiyatlar nedeniyle ithalat kesildi. İnşaatçılar zorda.
Depreme karşı yüzde 100 güvence (8 Mayıs 2006)Han Yapı Gayrimenkul, İstanbul Beylikdüzü''nde ilk projesini başlattı. Türkiye''de ilk kez depreme karşı yüzde 100 güvence veren ''''İst han bul Evleri'''' projesi dün tanıtıldı ve satışa sunuldu. Aralarında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı ''nın da bulunduğu 17 işadamının ortak girişimi olan İsthanbul Evleri, net 108 dönüm alan üzerinde inşa edilecek. 10 şiddetinde depreme dayanacak şekilde tasarlanan konutların birim fiyatı 1000 YTL''den başlıyor. Han Yapı Gayrimenkul Yönetim Kurulu Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara , Türkiye''de bir ilkin gerçekleşeceğini vurgulayarak ''''170 dönümün sismik tomografik araştırmasını yaptırdık, deprem riskine karşı güvenliğin sağlanması için çıtayı en üst seviyeye çıkardık, çünkü güvenli zemin yoktur, güvenli bina vardır'''' dedi.
Tarih: 8 Mayıs 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Tarihî Mirasımızın Peşine Düştük (8 Mayıs 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı, değişik tarihlerde yurt dışına kaçırılan tarih ve kültür varlıkları için harekete geçti. Bakanlık, ABD’den Rusya’ya kadar bir çok ülkede bu eserlerin Türkiye’ye getirilmesi için her türlü yolu deniyor. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’ın yurt dışına kaçırılan tarihi eserlerle ilgili yazılı soru önergesine verdiği cevapta; Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı İnterpol Dairesi ve Yurt dışı temsilcilikleri aracılığıyla girişimlerde bulunulduğunu bildirdi.
En kalabalık AB ülkesinde bile müteahhit sayısı 20''yi geçmez (8 Mayıs 2006)Mesa Mesken''in Yönetim Kurulu Başkanı Boysanoğlu, Türkiye''de müteahhit sayısının 300 binlerle ifade edildiğini belirterek, "Benim anlayışıma göre bu kadar çok marka olmaz. Böyle olmadığını en çok 3 yıl içinde görürüz" dedi.
Unakıtan, ucuz konuta direniyor (8 Mayıs 2006)TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu''nda kabul edilen Konut Finansmanı Yasa Tasarısı''nda bakanlıklar uzlaşamayınca, vergi indirimi ve muafiyet gibi avantajlar da 2008 yılına ertelendi.
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.