Haberler

Haberler

Toplam 124 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Pompalar Meles’de de Derede (21 Haziran 2006)Geçtiğimiz haftalarda Bostanlı Deresi’ne kurulan pompa istasyonlarından ilkini devreye alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Meles ve Arap Deresi’nde yürüttüğü çalışmaları da tamamlayarak pompa istasyonlarını çalıştırmaya başladı.
Paris'e 'yeni medeniyet' (21 Haziran 2006)Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Paris'teki yeni medeniyetler müzesinin açılışını yaptı.
TOKİ Konutları Tanıtımı İçin İrtibat Bürosu (21 Haziran 2006)Ballıkuyu, Vezirağa, Kadifekale ile Bayraklı’da oturan ve heyelan nedeniyle Uzundere’de yapılan toplu konutlara taşınacak vatandaşların sağlıklı bilgi almaları için Kadifekale’de irtibat bürosu kuruldu.
Yeni Yükselen Değerimiz: Konya (21 Haziran 2006)Medeniyetin yeşerdiği topraklar olan Anadolu'muzda hiçbir şehrimiz yok ki yerleşik yaşamın başlangıcı, uygarlığın temeli olmasın. Konya da, uygarlığın doğduğu Anadolu'nun tam merkezinde, daha M.Ö. 6000 yıllarında yerleşilmiş bir şehir, bir canlı müze.
Antik gemi kenti İstanbul (21 Haziran 2006)Bilim insanlarının karada kazısını yaptığı ilk batık gemi çalışması olan ''Yenikapı Batıkları Belgeleme, Konservasyon, Restorasyon ve Rekonstrüksiyon Projesi'' sürüyor.
Bir varmış, Ayasofya yokmuş (21 Haziran 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) kent tarihinin çocuklara öğretilmesi amacıyla hazırladığı ''Masal Masal İstanbul, 23 Masal 23 Eser'' projesinde, bugüne değin birçok kez müze statüsünden çıkarılarak ibadete açılması gündeme getirilen Ayasofya kapsam dışı bırakıldı.
Su Perisi Çankaya'da... (21 Haziran 2006)Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer 'in 16 Mayıs 2000'de göreve başlamasından henüz bir ay bile geçmemişti.. Sadece laik ve demokratik hukukumuz için değil; tüm uygarlık değerlerimiz için ''güvence'' olduğunu, daha ilk günlerinde ''Zeugma'' ya sahip çıkmasından anlamıştık...
Şanlıurfa’da emlak fiyatları fırladı (21 Haziran 2006)Şanlıurfa’da 1975 yılından bu yana yeni imar ve konut alanları açılmayıca, gayrimenkul fiyatları Türkiye ortalamasının yüzde 30 üzerine çıktı. Emlakçılar fiyatları artıran en önemli etkenlerden birinin de göç olduğunu vurguluyor.
Kanyon’la Japon Kanal’ı Aynı Elden Çıkmaymış (21 Haziran 2006)Bizim Kanyon’la Japonya’nın Fukuoka şehrindeki "Kanal" adlı alışveriş merkezinin tıpatıp benzerliğini dile getirmiştim pazartesi günü.
Toplu konuta vergi kolaylığı (21 Haziran 2006)Gelir İdaresi Başkanlığı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile bu kuruma iş yapan müteahhitlerin yakınmalarına neden olan ''katma değer vergisi tevkifatı'' konusunda yeni bir düzenlemeye gidiyor. Girdi maliyetlerindeki artış sonucu müteahhitlerin sıkıntıya girdiğini belirten Toplu Konut İdaresi, bir yazı ile Maliye Bakanlığı'ndan ''hakedişler üzerindeki KDV tevkifatının son bulması'' nı istedi. Maliye de, TOKİ'nin bu başvurusunu hemen incelemeye aldı. Yapılan ilk değerlendirmelerin ardından Gelir İdaresi Başkanlığı'nda, hakedişler üzerindeki KDV tevkifatının yeniden düzenlenmesine yönelik bir çalışma başlatıldı.
Tarih: 21 Haziran 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Tüpgeçit 'ganimet'leri... (21 Haziran 2006)Marmaray projesiyle günışığına kavuşan buluntular, basına tanıtıldı. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü ve Marmaray Projesi Kazıları Başkanı arkeolog İsmail Karamut, dün gazetecilerle birlikte kazı alanını gezerek bilgi verdi. Kazıların 2004 yılında başladığını belirten Karamut, çalışmaların yürütüldüğü bölgenin Bizans döneminde (İ.S. 379-395) Theodosius tarafından Mısır'dan ithal edilen buğdayın taşınması için yapılan bir antik liman (Theodosius Limanı) olduğunu söyledi. Bu limanda fırtına sonucu batan tekne kalıntılarına rastladıklarını belirten Karamut, "Elimizde sekiz tekne kalıntısı var" dedi. Karamut, batı bölümünde de İ.S. 4'üncü yüzyıla ait tonozlu bir gizli geçit ile yeraltı mezarlarına da rastladıklarını anlatarak bunları da Koruma Kurulu'na ilettiklerini belirtti. Teknelerin konservasyon, restorasyon ve rekonstrüksiyon çalışmaları İstanbul Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.
Tarih: 21 Haziran 2006 Kaynak: Radikal
Kıyıların İmara Açılması (21 Haziran 2006)Bugünlerde kıyıların imara açılması ve planlaması merkezi yönetime mi bırakılsın, yoksa belediyelere mi tartışması yapılıyor.
Kültür başkentine hiç yakışmadı (21 Haziran 2006)İstanbul Büyükşehir'in "Masal Masal İstanbul" projesinde Ayasofya'yı hiçe sayması tepki çekti. Eski başkan Gürtuna "Takiye yapılıyor" derken, Mimarlar Odası Başkanı Ekinci "Avrupa Kültür Başkenti'ne yakıştıramıyorum" dedi.
'Dubai Towers' yapılmayabilir (21 Haziran 2006)46 bin metrekarelik araziyi 100 milyon dolar bedelle Dubai Holding'e veren Büyükşehir Belediyesi tepkiler üzerine geri adım attı ve ihale açmaya karar verdi.
Marmaray'dan tarih fışkırıyor (21 Haziran 2006)Marmaray Tüp Geçit Projesi kapsamında Yenikapı'da yapılan kazılarda sırasında 8 batık gemi ile kayıp Konstantin surları ve Theodosius Limanı ortaya çıkarıldı. Koruma Kurulu, bölgeyi koruma altına aldı. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü İsmail Karamut, düzenlediği basın toplantısında, "2004 yılından bu yana 26 bin metrekare alanda süren kazı çalışmalarında Bizans surları ile 8 batık gemi bulundu" dedi.
Tarih: 21 Haziran 2006 Kaynak: Sabah
İzmir'in Geleceği Planlandı (20 Haziran 2006)İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin 2007-2017 yıllarını kapsayan yol haritasını belirledi. Kentin geleceğini şekillendirecek Stratejik Plan hazırlandı.
Ayasofya'yı yok saydılar (20 Haziran 2006)İstanbul Belediyesi, kenti çocuklara tanıtmak için hazırladığı kitapçıklarda Ayasofya'yı çizdi.
Hollanda Başbakan Yardımcısı; “İstiklal Caddesi AB’nin ana caddesi olacak…” (20 Haziran 2006)Hollanda Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Laurens Jan Brinkhorst bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.
Büyükşehir kenti bayrakla donatılacak (20 Haziran 2006)Vatandaşların özel günler dışında da bayrak asmak istemesi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir çalışma başlattı. Belediye, kentin değişik yerlerine dev boyutlarda bayrak direği dikecek. 35 ila 85 metre boyunda olacak bayrak direkleri Topkapı Sarayı, Emirgan Korusu, Sarayburnu, Çamlıca gişeler, Beylikdüzü İstanbul girişi, Taksim, Ulus, Kayışdağı, Alemdağ, Gözdağı, Otağtepe, Nakkaştepe'ye dikilecek. Projenin maliyetinin 15-25 bin YTL olacağı tahmin ediliyor.
Tarih: 20 Haziran 2006 Kaynak: Sabah
Şentepe'ye yeni konut (20 Haziran 2006)Ankara'nın en eski gecekondu mahallelerinden olan Şentepe, Yenimahalle Belediyesi'nce uygulamasına başlanan Şentepe Kentsel Dönüşüm Projesi ile yeni bir çehreye kavuşacak. Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, proje çerçevesinde 14 bin gecekondunun yıkılacağını söyledi. Duyar, projeyle niteliksiz, çirkin yapılar ve gecekondu alanlarının, yerini modern yapılara bırakacağını belirterek proje kapsamında teras evler, çok katlı evler, sıra evler, çocuk bahçeleri, spor alanları, parklar, iş merkezleri inşa edileceğini kaydetti. Duyar, projenin tamamlanmasının ardından Şentepe'nin “yeni cazibe merkezi” olacağını kaydetti. Duyar, proje çerçevesinde 35 bin konut inşa edilmesinin planlandığını söyledi.
Tarih: 20 Haziran 2006 Kaynak: Referans
Toplam 124 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.