Haberler

Haberler

Toplam 124 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Konut yapmayacağız (19 Haziran 2006)İstanbul'da akrabalarıyla birlikte Şengör Gayrimenkul adıyla yeni bir şirket kuran Prof. Dr. Celal Şengör konut üretmeyeceklerini, amaçlarının ellerinde bulunan arsaların hissedarlar arasında sağlıklı bölünmesini sağlamak olduğunu söyledi.
TCDD, beş yılda kendini yeniliyor (18 Haziran 2006)Hızlı Tren, Tüpgeçit ve Marmaray projelerini 2008'e yetiştirmeye çalışan TCDD, Haydarpaşa Garı'nı değerlendirmek için de çalışıyor. Kuruluş, rayları ve garları yenilerken, Ro-La taşımacılığını hayata geçirmek için gün sayıyor.
Tuzla'nın 'mavi bayrak' inadı... (18 Haziran 2006) İstanbul'da 'mavi bayrak' bekleyen plajlardan biri de tersaneleriyle ünlü Tuzla. Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, 5 Haziran'daki Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında basını ve halkı Tuzla'daki Sakız Adası'na 'mavi bayrak' törenine davet etmişti. Ama o gün gelip çattığında deniz suyu simsiyahtı ve kokuyordu. Afişte uluslararası çevre ödülü olan mavi bayrağın değil, 'sembolik' bir mavi bayrağın kastedildiğini söyleyen Demirci, "O gün bölge rüzgârın da denizden karaya esmesi nedeniyle çok kötü durumdaydı. Büyükşehir Belediyesi'nin de desteklediği çalışmalar önümüzdeki hafta bitecek ve herkesin anladığı anlamıyla mavi bayrağın asılması için müracaat edeceğiz" dedi. Bölgeye sintine sularının yanı sıra İSKİ arıtma tesisinden gelen atıkların döküldüğünü iddia eden semt sakinleriyse, değil denize girmek kokudan oturmanın bile zor olduğunu söylüyor.
Tarih: 18 Haziran 2006 Kaynak: Radikal
Plajda sizi zabıta kovalayabilir! (18 Haziran 2006)Florya veya Menekşe'de yüzmeyi hayal edenler dikkat! Zabıta veya polis engeline takılabilirsiniz.
Herkes tasarımcı mı? (19 Haziran 2006)'Tasarlamak bizleri doğadaki diğer canlılardan farklı kılan en temel insani yetilerimizden birisi ve bu anlamda aslında herkesin birer 'tasarımcı' olduğu söylenebilir' diyor Prof. Dr. Alpay Er.
MoMA (16 Haziran 2006)1929 yılında açılan Museum of Modern Art ya da en bilindik adıyla MoMA zaman içinde koleksiyonlarını sergilemek ve eğitim programları için daha büyük ve daha esnek mekanlara ihtiyaç duymaya başlamıştı. Yeni bina yapılmadan önce aynı anda koleksiyonlarının sadece %10’unu sergileme imkanı bulunurken, eserlerin büyük bir kısmı ise sergilenemiyordu. Bilindiği üzere MoMA’nın yeni binası için 1997 yılında Tod Williams, Bernard Tschumi, Rafael Viñoly, Yoshio Taniguchi, Steven Holl, Rem Koolhaas, Pierre de Meuron, Dominique Perrault, Billie Tsien, Toyo Ito, Wiel Arets’in katılımıyla bir charrette yapılmış bu yarışta ipi göğüsleyen isim Japon mimar Yoshio Taniguchi olmuştu.
Teknoloji, Da Vinci Code, Milano (16 Haziran 2006)Evet konumuz teknoloji, ve onun yardımcı öğe ve ana unsur olarak günümüzde yer alması. Bugünün flaş filmi “Da Vinci Şifresi” oğlumun açıklamasıyla kitabın aynısı imiş. Beni ilgilendiren ise, gayet sürükleyici bir atmosferde filmin devam etmesi.
'Türkiye’de Tasarım’ Tartışılıyor! (16 Haziran 2006)İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tarafından 19-22 Haziran 2006 tarihleri arasında 'Türkiye'de Tasarımı Tartışmak' başlığıyla düzenlenecek 3. Ulusal Tasarım Kongresi Kale Grubu sponsorluğunda gerçekleşiyor.
Gazprom St. Petersburg'da 600 milyon dolarlık gökdelen inşa edecek (16 Haziran 2006)Rus doğalgaz tekeli Gazprom St. Petersburg kentinde 600 milyon dolara ofis binası inşa etmeyi planlıyor. Bu proje modern Rusya'nın en hırslı projelerinden birisi olarak kabul ediliyor.
Konut sektörünün geleceği (16 Haziran 2006)Son yılların en gözde sektörlerinden biri inşaat. Birçok sektörü peşinden sürükleyen bu sektör, iki yıldır ekonomideki büyümenin de lokomotifi durumunda. Adeta bir patlama var sektörde.
Kale'den Tasarım Kongresi (16 Haziran 2006)İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tarafından 19-22 Haziran 2006 tarihleri arasında 'Türkiye'de Tasarımı Tartışmak' başlığıyla düzenlenecek 3'üncü Ulusal Tasarım Kongresi, Kale Grubu sponsorluğunda gerçekleşiyor.
Kapalıçarşı tehlikede! (16 Haziran 2006)Türkiye'nin tarihi eserlerle ilişkisi hep sorunlu olmuştur. Kendi toprağındaki zenginliği bu kadar hoyratça kullanan başka bir millet var mı doğrusu bilmiyorum.
E.C.A – Serel Geleceğin Türk Tasarımcılarını Ödüllendirdi (16 Haziran 2006)E.C.A ve Serel’in Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği ‘Su Dostu Tasarımlar’ yarışmasında heyecan, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.
Müzelere yeni düzenleme (16 Haziran 2006)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 15 müzeyi bakanlık bünyesine alarak, diğerlerinin yönetimini il özel idarelerine bırakacaklarını açıkladı. Yeni bir müzecilik anlayışı getireceklerini söyleyen Bakan Koç, müzelerin kayıtlarını alacaklarını, envanterleri sağlamlaştıracaklarını ve eserleri resimleyeceklerini açıkladı. Koç, müzelerin güvenliğini iç ve dış koruma ekipleriyle sağlayacaklarını vurguladı. Türkiye’deki 93 müzeden 15’ini bakanlık bünyesine alacaklarını ifade eden Koç, diğer müzelerin yönetimini ise il özel idarelerine bırakacaklarını açıkladı. Bakan Koç, Bodrum müzesiyle ilgili de Muğla Valiliği’nin başlattığı incelemenin sonucunu beklemek gerektiğini söyledi. .
Tarih: 16 Haziran 2006 Kaynak: NTVMSNBC
Valencia'yı kurtaran mimar, 1 milyar dolarlık yatırım için Topbaş'ı aradı (16 Haziran 2006)İspanya'nın Valencia kentini çirkin yapılardan kurtaran ve modern bir görünüm kazandıran ünlü mimar Jose Maria Tomas Llavador, İstanbul'a da el atıyor.
O tren iki yıl sonra gelecek (16 Haziran 2006)Günde yaklaşık 140 bin kişiye hizmet veren İstanbul banliyö tren hatlarının Marmaray Projesi nedeniyle kapatılacak olması, yolcuların nasıl taşınacağı konusunu gündeme taşıdı.
Yabancıya mülk sorgusu başladı (16 Haziran 2006)Hatay'da yabancıya mülk satışının yasaklanması sonrasında tartışma konusu olan yabancılara emlak satışları, Maliye Bakanlığı tarafından mercek altına alındı.
Topbaş; “İstanbul’da 500 Kilometre Raylı Sistem Projesi Başlattık” (16 Haziran 2006)İstanbul’da toplam 500 kilometre raylı sistem için proje çalışması başlattıklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şu anda 72 kilometre raylı sistem inşaatının devam ettiğini söyledi.
Tarihe Deprem Koruması (16 Haziran 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul İl Özel İdaresi, olası bir depreme hazırlık amacıyla aralarında Ayasofya ve Top-kapı Sarayı'nın da bulunduğu 25 tarihi eserin korunması için bir protokol imzala-dı.
Haydarpaşa Garı (16 Haziran 2006)İstanbul Mimarlar Odası'nın dün Gar Lokantası'nda düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Haydarpaşa'nın geleceği konuşuluyor...
Toplam 124 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.