Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 159. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TMSF, 20 gayrimenkulü satışa çıkardı (8 Eylül 2006)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), toplam muhammen bedelleri 8 milyon YTL''yi aşan 20 gayrimenkulü satışa çıkaracak. TMSF''den yapılan açıklamada, 11 Eylül''de gerçekleştirilecek ihalede satışa çıkarılacak taşınmazların Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Adana, Bursa, Gaziantep, Manisa ve Samsun''da yer aldığı bildirildi. Gayrimenkuller arasında 2 milyon 900 bin YTL ile İstanbul Bahçelievler''de bulunan kâgir fabrika ve arsa, en yüksek muhammen bedele sahip gayrimenkulü oluşturuyor. Bu taşınmazı, 2 milyon 350 bin YTL bedelle İzmir Bornova''daki tütün deposu izliyor.
Tarih: 8 Eylül 2006 Kaynak: Referans
Mini mini Belgrad ormanları olacak (8 Eylül 2006)Köylülerce her 20 yılda bir ''tıraşlanmaktan'' kurtulan İstanbul ormanları, mini birer ''Belgrad Ormanı''na dönüşecek. 121 köy, 60 bin nüfusu ilgilendiren kararla ormanlar artık beş yılda bir ''seyreltilecek''.
Mortgage önce gurbetçiye geldi (8 Eylül 2006)Hollanda, Almanya, Belçika ve İngiltere’de yaşayan Türk ve yabancılara mortgage kredisi kullandırmak için Hollandalı Demir Halk Bank ve İngiliz Conti Financial Services ile işbirliği yapan Regnum, Avrupa’da Turkish Mortgage dönemini başlattı. Turkish Mortgage uygulamasıyla Regnum gurbetçi ve yabancılara 50 milyon dolarlık satış yapmayı amaçlıyor.
Ormanlar, güneş enerjisi sistemiyle korunacak (8 Eylül 2006)Zonguldak İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Orköy Mühendisliği''nce, kentte 30 orman köyünde 680 aileye 1 milyon YTL tutarında güneş enerjisi Sistemi kuracak.
Köyler suya hasret (8 Eylül 2006)AKP Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Türkiye''nin su haritasını çıkardı. Haritaya göre, halen 7 bin köy ve mezra suya hasret, bir o kadar yerde de su oranı yetersiz.
İzmirlilerin el verdiği Piriştina Anıtı açıldı (8 Eylül 2006)15 Haziran 2004''te vefat eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina''nın anısını yaşatmak amacıyla Konak Belediyesi''nin başlattığı, ''Bir el de sen ver!'' Anıt Heykel Projesi tamamlandı. Toplam 6 bin 800 İzmirlinin elinin kalıbının yer aldığı başak figürlü anıt heykel dün törenle açıldı. Esendere semtindeki Ahmet Piriştina Doğal Sit Parkı''nda yer alan anıt başak görünümlü üç sütundan oluşuyor. Başakların üzerindeki eller, heykele yaklaştıkça belirgenlişiyor. Her sütuna 20 dal, her dala 70-80 arası el yerleştirildi. 6 bin 800 elin geri kalanı (yaklaşık 2 bin) sütunların iç yüzeylerinde toplandı. Her birinin boyu altı metre olan sütunların ağırlığı bir ton. Anıtın yanındaki mermer bölümdeki tabletlerde el verenlerin isimleri yer alıyor.
Tarih: 8 Eylül 2006 Kaynak: Radikal
Sinan’ın eseri Galle Han restore edilecek (8 Eylül 2006)Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, kentin gizli kalmış tarihî zenginliklerini ortaya çıkarmayı sürdürüyor.
Antik çeşme yeniden akacak (8 Eylül 2006)Burdur''un Ağlasun ilçesine yedi kilometre uzaklıktaki Sagalassos''ta restorasyonu sürdürülen Antoninler Çeşmesi, binlerce yıl önceki gibi kullanılacak.
TOKİ, Antakya ve Kırıkhan''da 392 konutun inşaatını tamamladı (8 Eylül 2006)AK Parti Grup Başkan vekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Antakya ve Kırıkhan''da yaptırılan 392 konutun inşatının tamamlandığını belirtti. Ergin, yazılı açıklamasında, dar gelirli vatandaşların kolay bir şekilde ev sahibi olabilmesi için Antakya''da 96, Kırıkhan ilçesinde ise 296 konutun yapımının tamamlandığını belirtti. Kırıkhan ilçesindeki 296 adet konutun 48''inin Emniyet Genel Müdürlüğü''ne, 8''inin de Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfına devredildiğini belirten Ergin, 18 konutun ise halen satışının devam ettiğini kaydetti. Ergin, Antakya''daki konutların hak sahiplerine tesliminin 11-26 Eylül, Kırıkhan''daki konutların tesliminin ise 11-15 Eylül tarihinde yapılacağını ifade etti.
Tarih: 8 Eylül 2006 Kaynak: Dünya
Hem ekolojik hem ekonomik: Saman ev (8 Eylül 2006)Sıkıştırılmış saman balyalarını üst üste koyarak ev yapılabileceği hiç aklınıza gelir miydi? Ekolojik mimari projelerinden biri olan saman evlerin bir örneği Beykoz''da inşa ediliyor. İnekler ya da atların lezzetli samanları yeme riski de düşünülmüş ve evin yapımında kerpiç kaplamaya önem verilmiş.
Beylikdüzü''ne kız yurdu (8 Eylül 2006)"Baba Beni Okula Gönder" kampanyası Beylikdüzü''ne bir kız yurdu kazandırdı. Anadolu Öğretmen Lisesi kampusuna yapılan yurtta 200 kız öğrenci barınacak
Büyükşehir’den Kartal’a 315 milyon YTL’lik yatırımlar zinciri (8 Eylül 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartal ve Samandıra’ya yapılan toplam 315 milyon YTL değerindeki ulaşım, su, atıksu, aydınlatma ve tesis yatırımların toplu açılış ve temel atma töreni Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Bu Kez Kuşadası Yandı (8 Eylül 2006)Kuşadası''na bağlı Davutlar Beldesi''nde önceki gece meydana gelen orman yangınları kontrol altına alındı. İki ayrı noktada birer saat arayla çıkan yangınlarda, 15 hektarlık alan yandı. İlk yangın beldenin kaplıcalarıyla ünlü Davutköy mevkiinde saat 20.00 sıralarında çıktı. Kızıl çamlardan oluşan ormanlık alandaki yangın rüzgarın da etkisiyle çevreye sıçradı. Kozalakların patlamasıyla genişleyen yangın, orman ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu saat 24.00 sıralarında kontrol altına alındı.
Tarih: 8 Eylül 2006 Kaynak: Akşam
Kuşadası’nda Orman Yangını (8 Eylül 2006)Kuşadası’nda dün akşam saatlerinde çıkan iki orman yangınından birisi tamamen genç ağaçlandırma alanında çıkan diğer yangın kısmen kontrol altına alındı. Yangında 25 hektar orman alanı zarar gördü.
Eminönü reklam kirliliğinden arındırılıyor (8 Eylül 2006)Eminönü ve Sirkeci Devlet Demir Yolları Gar bölgesinde, Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nce uygun bulunmayan reklam unsurları Zabıta Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetleniyor.
Boğaziçi''nde bir hastane masalı (8 Eylül 2006)Marmara depreminde hasar gören ve kötü şartlarda hizmet veren Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, altı yıl süren onarımın ardından modern bir görünüme kavuştu. Tarihi dokusuna uygun olarak restore edilen, teknik donanımıyla özel hastanelerle yarışan hastanenin hedefi, daha kaliteli hizmet ve yurtdışından hasta çekebilmek.
Karun davası başladı (8 Eylül 2006)Uşak Arkeoloji Müzesi''nde Karun Hazinesi''nin en değerli parçalarından olan Kanatlı Denizatı Broşu''nun orijinalinin yerine sahtesinin konulmasıyla ilgili olarak 10 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması dün yapıldı. Milliyet''te 20 Nisan''da yer alan "Karun Hazinesi''nin soyulduğu" haberinin ardından broşun sahtesiyle değiştirildiği ortaya çıkmış, eski müze müdürü Kazım Akbıyıkoğlu, Ahmet Düzyer, Uğuz Sağlan, Mehmet Polat, Halil Eker, Fuat Ergün, Fehmi İşler, Suat Yenmez polis Bülent Yücel ve İsmail Bilgin hakkında dava açılmıştı. Akbıyıkoğlu ifadesinde, broşu ABD''den Türkiye''ye getiren kişi olarak, kendisinin dahi bu eserin orijinal boyutlarını ve gramajını bilmediğini kaydetti. Akıbıyıkoğlu, görev yaparken eseri müzeden çıkarmasının mümkün olmadığını da öne sürdü.
Tarih: 8 Eylül 2006 Kaynak: Milliyet
Modern Vatandaşlık (7 Eylül 2006)New Canaan halkı Gores Havuz Evi’ni korumak için toplandı, ama bu ortaçağ evlerini korumaya yetecek mi?
Venedik Mimarlik Bienali Kapılarını 10. Kez Ziyaretçilere Açıyor (7 Eylül 2006)Dünyanın en önemli mimarlık etkinlikliği olan Venedik Mimarlik Bienali 7 Eylül 2006 Perşembe günü Teatro alle Tese’de düzenlenen bir basın toplantısı ile açıldı. Dünyanın her yerinden gelen basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda bu seneki bienalin küratörü Richard Burdett ve Venedik Mimarlik Bienali Vakfı Baskanı Davide Croff “Cities, Architecture and Society” temasını, bienalin alt başlıklarını ve katılımcı ülkelerin neden seçildiğini aktardılar.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 159. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.