Haberler

Haberler

Toplam 98 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
En iyi banyo ödülü Vitra''ya (21 Ocak 2006)Tasarım alanında bir ekol olarak kabul edilen Wallpaper dergisi, tasarım dehası Ross Lovegrove''un Vitra için tasarladığı İstanbul Koleksiyonu''nu en iyi banyo ödülüne layık gördü.
Tarihî evler turizme... (23 Ocak 2006)Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ildeki 8 tarihî evi restore ettirip, turizmin hizmetine sunacak. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ali Hasdal, Kayseri’nin eski yerleşim merkezlerinden olan Tavukçu Mahallesi’nde bulunan 8 tarihi evin kamulaştırıldığını söyledi. Birçoğu harabe durumda olan evlerin restorasyon işinin 2006 yılı sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Hasdal, “Tavukçu Mahallesi’ndeki 8 tarihi evin restorasyonu için bir süre ihale açtık. 3 milyon 234 bin YTL bedelli ihalede 8 tarihi ev, aslına uygun restore edilecek. Evlerin araştırma kazıları ve temizlik çalışmalarına başlandı. İhaleyi alan firma, 2006 yılı sonuna kadar evleri restore edip, belediyeye teslim edecek” dedi. Tarihi evlerin turizm amaçlı değerlendirileceğini belirten Hasdal, “Tarihi evler, Kayseri mimarisinin özgün tarzını yansıtıyor. Restorasyon işlemi tamamlandıktan sonra bu evleri turizm amaçlı değerlendireceğiz” diye konuştu.
Tarih: 23 Ocak 2006 Kaynak: Türkiye
Topbaş da beğenmedi ödemeyi durdurdu (21 Ocak 2006)İstiklal Caddesi''nde aylardır süren yol yenileme çalışmaları, hem esnafı hem de halkı çileden çıkardı. Caddenin yenilenmiş halini de beğenmeyen Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı yapan firmaya ödemeyi kesti.
Vitra''ya Wallpaper''dan ''En iyi banyo'' ödülü (21 Ocak 2006)Tasarım alanında bir ekol olarak kabul edilen Wallpaper dergisi, tasarım dehası Ross Lovegrove''un Vitra için tasarladığı İstanbul Koleksiyonu''nu "En İyi Banyo" ödülüne layık gördü. Wallpaper dergisi, alçakgönüllü gözükmesine rağmen, koleksiyonun başarısını hem tasarımcının yaratıcılığına hem de Vitra''nın üretim teknolojisindeki ustalığına bağladı. Wallpaper ödüllerinde bu yıl Miami "en iyi şehir" seçilirken, "hayatı en değerli kılan ürün" Virgin Atlantic''in Üst Mevki Koltuğu, "en iyi elektronik alet" ise Apple iPod oldu. Wallpaper ödüllerinin jürisinde, moda tasarımcısı Donna Karan, küratör Murray Moss, fotoğrafçı Mario Testino ve mimar Norman Foster gibi ünlü isimler yer alıyor.
Tarih: 21 Ocak 2006 Kaynak: Milliyet
İstanbul''daki 3 bin konuta 9 bin 819 kişi başvuru yaptı (21 Ocak 2006)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)''nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle alt - orta gelir grubu ile yoksul vatandaşlar için yaptırdığı 3 bin 116 konut satışı için müracaatlar 20 Ocak''ta bitti. Bayram tatilinin araya girmesi nedeniyle başvuru yapamayan vatandaşlar, sürenin azalmasıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne akın etti.
48 yıl süren Hamit Ağa Ormanı davası, AİHM''de (21 Ocak 2006)İstanbul - Zekeriyaköy''de, Arnavutluk göçmeni Hamit Ağa''ya tapulu arazinin, ''orman'' diye Hazine''ye geçmesinin hukuksuz olduğunu savunan 21 torunu, yarım asırlık davadan sonuç alamadı, AİHM''e gitti.
Vehbi beyin oteli yarım yüzyılı doldurdu (21 Ocak 2006)Kurulduğunda İstanbul''un en büyük iki otelinden biriydi. Lokantası, çikolatası ve barı ile kentin hâlâ en önemli merkezleri arasında. Açılışını dönemin başbakanı Adnan Menderes''in yaptığı Divan Oteli 50''nci yaşını kutluyor.
Sümela Manastırı restorasyonu tamam (23 Ocak 2006)Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Öncel Koç, Doğu Karadeniz''in ve Türkiye''nin en önemli turizm merkezlerinden Sümela Manastırı''nın 15 yıldır devam eden aktif restorasyon çalışmalarının bu yıl 1 milyon 100 bin YTL harcanarak tamamlanacağı söyledi.
Yeniden Berlin (22 Ocak 2006)Berlin yok olmuş, tümüyle ortadan kalkmış, yeniden kurulmadan önce geçmişle bağını büsbütün koparmış bir kent. Burada yıkıntılarla halleşip kaynaşabilir, reklam ışıklarıyla kucaklaşabilir, karanlık ve boş arsalarda rüzgarla tanışabilirsiniz.
Sulak alanlarda yoğun önlem (23 Ocak 2006)Aydın ve Muğla''da sulak alanların çevresindeki köy ve beldelerde kuş gribi alarmı verildi. Aydın''ın Söke ilçesine bağlı Sarıkemer beldesinde üç gün içinde 4 bin 500 kanatlı hayvanın itlaf edileceği belirtilirken, Bafa Gölü çevresinde toplu kuş ölümlerinden kaygılanıldığı dile getirildi. Milas ve Söke ilçe tarım müdürlüklerine bağlı ekipler, köy ve beldeleri dolaşarak halkı kuş gribine karşı uyarmaya başladı. Kanatlı hayvanların, görevliler gelinceye kadar kapalı mekânda tutulması istendi. Bafa Gölü ile geçen yıl doğal park ilan edilen Tuzla Sulak Alanı''nda son bir haftada su tavuğu, meke, pelikan ve yaban ördeği gibi kanatlı yaban hayvanı ölümleri artınca bölgede alarm verildi. Milas''ın Bafa beldesi ile göl kıyısında bulunan Kapıkırı ve Gölyaka köyleri ile Aydın''ın Söke ilçesine bağlı Sarıkemer beldesi ve Serçin köyleri karantinaya alındı. Bafa Gölü kıyısındaki Serçin, Kapıkırı ve Sarıkemer sınırları içinde kalan bölgede piknik yasaklandı.
Tarih: 23 Ocak 2006 Kaynak: Radikal
Nurus''un ödüllü oturma grubu artık sanat eseri (23 Ocak 2006)Ofis mobilyaları ile sektörde özel bir yeri olan Nurus, dünyanın sayılı tasarımlarını sunduğu Nurus Elements mağazasını zincire dönüştürüyor. İki Nurus Elements daha açmaya hazırlanan firma bir yandan da oturma ünitesi Taklamakan''ın dünyaca ünlü MART''a-Herford müzesinde sergilenecek olmasının heyecanını yaşıyor.
Duble yol, ağaç katliamından geçer! (23 Ocak 2006)Muğla ile Fethiye arasında yapımı süren duble yol çalışmalarıyla birlikte, yol üzerindeki yüzlerce kızılçam ve okaliptüs ağacının kesimine de hız verildi.
Muğla''nın yeşili ''duble'' gidiyor (23 Ocak 2006)Turizm ve doğa cenneti Muğla''daki duble yol çalışmaları ağaç kıyımına dönüştü. Köyceğiz sınırları içindeki Namnam Çayı ile Döğüşbelen arasındaki 15 kilometrelik yol için yüzlerce çam ve okaliptüsün kesimine başlanırken, Marmaris-Gökova yolu da duble yol kapsamına alındı.
Büyükşehir Belediyesi, Koza Han’ın önüne yapılan binayı kamulaştıracak (23 Ocak 2006)Zaman’ın 18 Ocak günü duyurduğu Koza Han önündeki inşaat, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ele alındı. Verilen önerge ile han çevresindeki 8 binanın kamulaştırılması kararlaştırıldı.
Dubaili inşaat devi proje teslimatında sıkıntıya düşüyor (23 Ocak 2006)Birleşik Arap Emirlikleri''nin Emaar ile birlikte en büyük müteahhitlik firmalarından biri olan Nakheel, üstlendiği milyarlarca dolarlık projelerin teslimat tarihlerini geciktirmesi tepkilere neden oldu.
Siteni söyle, statünü söyleyelim (23 Ocak 2006)Gsm sektöründe çalışan bir genç, maaşının yüzde 80’ini Ataköy’de tuttuğu bir stüdyo daireye ödüyor. BBG evinde yarışan bir genç kız, Avcılar’da değil, bu semtteki bir sitede, Denizköşkler’de oturduğunu söylüyor.
Çekim merkezi (21 Ocak 2006)Geride bıraktığımız bayram tatilinde şehir yarıya yarıya boşalmıştı ve ben yeniden çocukluğumun İstanbul''unda yaşadığım duygusuna kapıldım. Çöpçüler de tatil yapıyordu, her yer her zamankinden daha pisti. Ama en uzak semtlere trafiğe takılmadan gidebilmek öylesine güzeldi ki. Hele tenha yollarda yürümek...
Konuta her el atan altın bulacak diye bir şey yok (23 Ocak 2006)İnşaat sektörü dört yıl devam eden sürekli küçülmenin ardından geçen yıldan itibaren yükselişe geçti.
Boğaziçi Köprüsü''nde paralı geçiş 3 Nisan''da kalkıyor, sadece KGS ve OGS''li araçlar geçebilecek (23 Ocak 2006)Boğaziçi Köprüsü''nden paralı geçiş 3 Nisan 2006''dan itibaren tamamen kaldırılacak, sadece OGS ve KGS''li araçlar geçebilecek. Fatih Fatih Sultan Mehmet Köprüsü''nde ise nakit ödeme gişesi sayısı 4''e indirilecek, diğerleri OGS''li olacak.
Endüstriyel Tasarım Projesi (23 Ocak 2006)İstanbul Sanayi Odası ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü işbirliğiyle 2003 ve 2004 yıllarında gerçekleştirilen ve başarılı sonuçlar üreten "KOBİ''ler İçin Endüstriyel Tasarım Projesi" ne 2005 yılında da devam edildi.
Toplam 98 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.