Haberler

Haberler

Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Divriği Ulucamii taksit taksit restore edilecek (10 Mart 2006)Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından koruma altına alınan Divriği Ulucamii''nin restorasyonu için hazırlanan projenin yapım ihalesinin taksit taksit gerçekleştirilmesine karar verildi.
Vitra''nın İstanbul Koleksiyonu ve İznik Serisi Karoları''na "Red Dot" ödülü (9 Mart 2006)Vitra''nın, tasarım dehası Ross Lovegrove tarafından tasarlanan İstanbul Koleksiyonu ve Defne Koz tarafından tasarlanan İznik Serisi Karoları, dünya çapındaki en önemli tasarım ödüllerinden "Red Dot" ödülünü kazandı.
General Motors, Almanya''da yeni bir Tasarım Merkezi açacak (9 Mart 2006)General Motors Europe, ürün geliştirmenin daha ileri düzeyde güçlendirilmesine sürekli odaklanmanın bir bölümü olarak, ilkbahar 2006''da Almanya - Rüsselsheim''da yeni bir Avrupa Tasarım Merkezi açacak. Bu yeni, dünya çapındaki tesis, Rüsselsheim kampüsünün merkezine yerleştiriliyor.
Türkiye''de de hızlı tren üretilecek / İlk etapta 10 milyon dolar yatırım yapılacak (9 Mart 2006)TCDD-Rotem-Hyundai-ASAŞ-Haco arasında Adapazarı''nda kurulacak demiryolu araçları fabrikası ve TCDD-Rotem-Mıtsui ortaklığı arasında 32 adet banliyö treni için sözleşme imzalandı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ankara-İstanbul Hızlı Tren, Marmaray Projeleri''nin temelinin kendi dönemlerinde atıldığını belirterek, "Önümüzdeki 10 yıl içerisinde 10 milyar dolarlık yatırım yapılması hedeflenmiştir" dedi.
VitrA tasarımları ödüllendirildi (9 Mart 2006)VitrA''nın Ross Lovegrove tarafından tasarlanan İstanbul Koleksiyonu ile Defne Koz tarafından tasarlanan İznik Serisi Karoları, kalitenin üstün ve öncü tasarımlarla birleştiği ürünlere verilen ve dünya çapındaki en önemli ödüllerden olan ''Red Dot'' ödülünü kazandı. VitrA''nın İstanbul Koleksiyonu daha önce de tasarım alanında bir ekol olarak kabul edilen Wallpaper dergisinin ''en iyi banyo'' ödülünü almıştı. Bu yıl 41 ülkeden 2 bin 68 katılımcı ile gerçekleşen yarışmanın ödül töreni, 26 Haziran''da Almanya''da gerçekleşecek. Ödül kazanan ürünler, 27 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında Essen''de bulunan Red Dot Tasarım Müzesi''nde sergilenecek.
Tarih: 9 Mart 2006 Kaynak: Radikal
Turizm ve inşaattan "tehlike" sinyali (9 Mart 2006)Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Birol Akman, ekonomik performansın genelde iyi olmasına karşın, özellikle inşaat ve turizm sektöründen iyi sinyaller gelmediğini belirtti.
Hükümet, enerji ve istihdam maliyetlerini de azaltmak için çalışma yapıyor (9 Mart 2006)Hükümet, KDV''de olduğu gibi önümüzdeki dönemde istihdam ve enerji maliyetlerinin de aşağı çekilmesi için hazırlıklar yapıyor.
İşte Altın Otel (9 Mart 2006)Birleşik Arap Emirlikleri’nde hizmete giren ve 3 milyar dolara mal olan süper otelde her şey altından. 114 kubbesi, 1002 adet Swarovski avizesi, 12 restoranı ve 1.3 km’lik özel plajıyla dünyanın en pahalı oteli olan Emirates Palace Abu Dabi’de hizmete girdi. Her şeyin altın olduğu otel 3 yılda tamamlandı ve 3 milyar dolara mal oldu. En ucuz oda 773 dolar Otelin 773 dolarlık en mütevazı odasında birkaç dev plazma ekran televizyon ve özel bir uşak bulunuyor. Altın-gümüş varaklar ve ipeklerle kaplı süitlerin geceliği ise 11 bin 200 dolar.
Tarih: 9 Mart 2006 Kaynak: Hürriyet
Toprağın canı alınıyor (9 Mart 2006)Toprak kaybı, beraberinde göç ve yoksulluğu da getiriyor. Türkiye, günde 400 bin kamyon toprağını erozyonla kaybediyor. Yok olan meralar hayvancılığın gerilemesine, gelirin azalmasına, işsizliğe neden oluyor.
Allianoi''de yargı süreci (9 Mart 2006)Bergama''da Yortanlı Barajı''nın suları altında kalmayı bekleyen Allianoi ören yerinin korunması için, Arkeoloji ve Arkeologlar Derneği, Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı, TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanlığı ve İzmir Turist Rehberleri Odası tarafından DSİ aleyhine açılan iptal davasının ilk duruşması dün yapıldı. İzmir 2. İdare Mahkemesi''nde yapılan duruşmaya Allianoi Girişim Grubu Dönem Sözcüsü ve davacıların Avukatı Arif Ali Cangı ile DSİ''nin üç avukatı katıldı. Cangı, ''''1800-2000 yıldan bu yana Allianoi yaşıyor, Allianoi''un tarihi yazılıyor. Bizlerin de tarihi yazılacak. Tarihin, bizleri ''yok eden değil yaşatan'' olarak yazması en büyük dileğimizdir'''' dedi. Mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Tarih: 9 Mart 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Belediyenin lüks konutları kaçak çıktı (9 Mart 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı KİPTAŞ''ın Sarıyer Zekeriyaköy''de SİT alanına yaptığı 196 dairelik "lüks konutlar"ın imar planı, iskanı ve kat mülkiyeti yok. Yani bu binalar kaçak.
Kentsel tasarım üzerine (9 Mart 2006)Şehircilik 20. yüzyılda gelişmiş bir bilim dalıdır. Batı''da şehircilik kavramının ortaya atılmasından itibaren bu iş mimarların işi olmuştu. 20. yüzyılda gelişen modern mimarlık düşüncesine koşut olarak da mimarlar tasarımlarını yapı boyutundan kent boyutuna taşımışlar, şehirciliğin yenilikçi kuramları da çoğu kez öncü mimarlardan gelmişti.
Apartman ve Site Yönetiminiz Reklam Alırsa (9 Mart 2006)Mart ayı ile birlikte gelir vergisi mükelleflerinde beyanname verme telaşı başladı. Gayrimenkul sahipleri de bir yıl boyunca tahsil ettikleri işyeri ve konut kira gelirleri için beyanname verip vermeyeceklerinin hesabını yapıyor.
Uzel Holding''in arazisi satışta (9 Mart 2006)CENTURY 21, Uzel Holding bünyesinde bulunan 93 bin 547 metrekare büyüklüğündeki araziyi satışa çıkardı. Traktör ve makine fabrikasının bulunduğu alan İstanbul Rami''de yer alıyor. İstanbul''un Fatih ilçesine bağlı Rami''de yer alan ve 4 parselden oluşan arsa, İstanbul''un en önemli ulaşım arterlerinden olan TEM otoyolu ve E-5 karayolu arasındaki bağlantı yolu üzerinde yer alıyor.
Tarih: 9 Mart 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Roma esintileri Sandalet Evleri''nde (9 Mart 2006)Yapı Endüstrisi''nin Göltürkbükü''nde yapımına başladığı Sandalet Evleri, adını Bodrum''un simgesi haline gelen sandaletten alıyor. Konsept tasarımını Cemil İpekçi''nin üstlendiği Sandalet Evleri''nin mimarisi, Eski Roma''dan esinlenerek inşa ediliyor. Projede koyu kucaklayan manzarası ile 82 daireden oluşan 3''er katlı 30 blok yer alıyor. El işçiliğinin ön planda tutulduğu projede yaşam temmuzda başlayacak.
Tarih: 9 Mart 2006 Kaynak: Cumhuriyet
RE/MAX''ten gayrimenkul rehberi (9 Mart 2006)RE/MAX, İstanbul''da satılık ya da kiralık gayrimenkul arayanlar için, dopdolu bir başvuru kaynağı sunuyor. RE/MAX''in Avrupa ve ABD''de yüz binlerce basılan dünyaca ünlü portföy dergisi, RE/MAX İstanbul Gayrimenkul Rehberi adıyla Türkiye''de de iki ayda bir yayımlanmaya başladı.
Tarih: 9 Mart 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Süper konutlarda süper fiyatlar (9 Mart 2006)My Country Ağaoğlu: Müstakil Villalar (1538 $ - 1780 $ / M2 İle 690.000 $ - 760.000 $). Müstakil Villalar Ve Bahçe- Çatı Dblx Daireler % 25 Peşin Gerisi Banka Kredisi Veya Kendileri Kredilendiriyor. Evler Dekorasyonlu Ve Bahçe Peyzajı Tamamlanmış Olarak Teslim Ediliyor.
Konutta kampanya yarışı (9 Mart 2006)''''Konut fiyatları artacak mı, düşecek mi? Önümüzdeki 5-10 yıl içinde hangi semtlerin yıldızı parlayacak? Banka kredisi mi kullansam? Uzun vadeyi mi, kısayı mı tercih etmeli?...'''' ve daha pek çok soru bugünlerde konut piyasasıyla ilgililerin kafasını kurcalıyor.
Gayrimenkulden nasıl kazanılır? (9 Mart 2006)Milliyet gazetesi emlak muhabiri Tebernüş Kireşçi gayrimenkulde nasıl yatırım yapılırsa para kazanılacağının kitabını yazdı. Gayrimenkulden nasıl para kazanılır adlı kitapta, gayrimenkul yatırımda dikkat edilecek 10 püf nokta özellikle belirtilmiş.
Hasılat paylaşımı 3.3 milyon YTL getirecek (9 Mart 2006)Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) büyükşehirlerdeki katma değeri yüksek değerli arsaları en iyi şekilde değerlendirmek üzere uygulamaya koyduğu hasılat paylaşımı projeleriyle kaynak geliştirme çalışmaları kapsamında, kamuya üç yılda yaklaşık 3.3 milyar YTL gelir sağlaması hedefleniyor.
Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.