Haberler

Haberler

Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Dünyanın Renkleri Bu Fuarda Buluşuyor (9 Mart 2006)Türk inşaat sektöründe yaşanan gelişme, tüm alt sektörleri olumlu etkiliyor. Alt sektörlerin en önemlilerinden olan boya ve armatürde son yenilikler, İhlas Fuar tarafından düzenlenen ve yarın açılacak İstanbul Boya ve Armatür Fuarı’nda sergilenecek.
Kadınlar tasarladı (9 Mart 2006)Dünyanın dört bir yanından ünlü tasarımcıların ürünlerini meraklılar için derleyen Koleksiyon Mobilya, herbiri uluslararası platformda özel bir yere sahip kadın tasarımcıların çalışmalarını özel bir sergiyle sunuyor.
Ünlü müzeci Fleming İstanbul’da (9 Mart 2006)Liverpool Ulusal Müzeleri Direktörü David Fleming, Tarih Vakfı ve British Council’ın girişimiyle İstanbul’a geliyor. Fleming, müzecilik ve kent müzeleri konusundaki deneyimini paylaşacak.
Konut Kredini Yenile Borcun % 30 Azalsın (9 Mart 2006)Konut kredilerinde borç transferinde Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) kaldırılınca tüketiciler bankalara hücum etti. Maliye Bakanlığı’nın şubat ayında aldığı karar konut kredilerini yenilemek isteyen tüketicileri yüzde 15 oranındaki vergi yükünden kurtarırken, son haftalarda bankalara yapılan konut kredisi başvurularının yüzde 40’ı kredi yenileme taleplerinden oluşuyor.
AB''den limanları aç emri (9 Mart 2006)AB dönem başkanı Avusturya''nın ev sahipliğinde Viyana''da yapılan Türkiye-AB Troykası dışişleri bakanları toplantısında Türkiye''den Rumlara ''''liman ve havalimanlarını açması'''' istendi. AB Komisyonu''nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn , Türkiye''nin liman ve havalimanlarının açılmasını öngören ek protokolü imzalamaması durumunda müzakarelerin kesileceğini açıkladı.
Bingöl’de TOKİ konutlarına dava (9 Mart 2006)Bingöl’de 2003 yılında meydana gelen depremin ardından Toplu Konut İdaresi tarafından Ekinyolu Köyü’nde yaptırılan deprem konutları kar ve yağmur suyuna maruz kalınca, konut hak sahipleri TOKİ ve mütehait firma alehine dava açtı.
İtalyan Mobilyacılar Yatırım İçin Geliyor (9 Mart 2006)Türkiye’de İtalyan Ticaret Odası adıyla faaliyet gösteren ve İtalya ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri yönlendiren kuruluşun temsilcileri 23 Mart ve 3 Nisan tarihlerinde iki kez İtalyan yatırımcıları Türkiye’ye getirmek için Trieste’ye gidecek.
Edirne’de bir yılda 11 bin kaçak yakalandı (9 Mart 2006)Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Edirne’de bir yılda 11 bin 108 kaçağın yakalandığını, Edirne ve ilçelerinde yakalanan yasadışı göçmen sayısında, önceki yıllara göre yüzde 19 artış olduğunu söyledi. Jandarma sorumluluk bölgesinde geçen yıl 819 insan kaçakçılığı tespit edildiğini belirten Miroğlu, bu olaylarda toplam 11 bin 108 yabancı uyruklu kaçağın yakalandığını ifade etti. Miroğlu, yakalanan yasadışı göçmenlerden yabancı uyrukluların, sınırdışı edilmek üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne gönderildiğini de kaydetti.
Tarih: 9 Mart 2006 Kaynak: NTVMSNBC
Araziler iştah kabarttı (9 Mart 2006)Milli Eğitim Bakanlığı, Antalya''nın merkezindeki iki okulun üzerindeki tahsisin kaldırılmasına izin verince velilerle mahkemelik oldu.
Ankara Depreme Duyarsız (9 Mart 2006)Olası bir depremde yaşanacak kayıpları en aza indirmeyi amaçlayan ve Zeytinburnu için hazırlanan ‘Deprem Master Planı’ uygulamaya geçemiyor. Planın uygulanması için ‘İstanbul Kentsel Dönüşüm Kanun Tasarısı’na ilişkin önerileri, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’na gönderen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın bürokratlardan gerekli desteği görmemesine ateş püskürdü.
Gökdelenlere ilk onay tamam (9 Mart 2006)Büyükşehir Belediye Meclisi, 3 yıl önce uluslararası fikir yarışmasıyla belirlenen Alsancak Limanı ile Bayraklı arasındaki "Yeni İzmir" projesine şimdiye kadar hiç ruhsat veremedi. Bu alanı cazibe merkezi haline getirmek isteyen Başkan Aziz Kocaoğlu, geçen ay meclise önerge sundu.
Van Müzesi''nde sahte eser skandalı! (9 Mart 2006)Van Müzesi''nin adı büyük bir skandala karıştı. Müze, son bir ay içinde 36 bin 642 eser satın aldı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı''na bir yazı göndererek, bu eserlere 2 milyon YTL ödenmesini talep etti.
Belediyeden kaçak bina (9 Mart 2006)Fatih Belediye Meclisi''nin CHP''li üyeleri Soner Özimer, Turan Durmuş ve Aziz Yılmaz, Çukurbostan''daki tarihi Aspar Sarnıcı''nda belediyenin yaptırdığı ve kaçak olduğunu iddia ettikleri inşaatı noter huzurunda çekilen fotoğraflarla tespit ettirdi.
Özak: TOKİ Pakistan’da okul, hastane, konut yapacak (9 Mart 2006)Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, depremden sonra Pakistan’a 100 milyon doların üzerinde para transfer edildiğini belirterek, TOKİ tarafından bölgeye okul, hastane ve kalıcı konut yapılacağını söyledi.
Vitra’ya İki Tasarım Ödülü Birden (9 Mart 2006)Vitra, Wallpaper’ın "En İyi Banyo" ödülünün ardından, Red Dot uluslararası tasarım yarışmasında da iki ödül birden aldı. Vitra’nın, tasarım dehası Ross Lovegrove tarafından tasarlanan İstanbul Koleksiyonu ve Defne Koz tarafından tasarlanan İznik Serisi Karoları, dünya çapındaki en önemli tasarım ödüllerinden "Red Dot" ödülünü kazandı.
Vitra''ya ödül yağdı (9 Mart 2006)VitrA, Wallpaper''ın ''En İyi Banyo'' ödülünün ardından, Red Dot uluslararası tasarım yarışmasında da iki ödül birden aldı. Yapılan açıklamada, VitrA''nın Ross Lovegrove tarafından tasarlanan İstanbul Koleksiyonu ile Defne Koz tarafından tasarlanan İznik Serisi Karoları''nın, dünya çapındaki en önemli ödüllerden ''Red Dot'' ödülünü kazandığı bildirildi.
Tarih: 9 Mart 2006 Kaynak: Milliyet
Mahalleli Alıştı, Ama Yabancıyı Güldürüyor (9 Mart 2006)Samandıra’da gecekondu üstüne kurulan apartmanın Hürriyet’te yayımlanan fotoğrafı büyük ilgi çekti. Evin hikayesini anlatan Makbule Demir, "Para bulduğumuzda gecekonduyu yıkacağız. Mahalleli alıştı, ama yabancılar durup bakıyor. Karşısına geçip gülen bile var" dedi.
Ömer Sevinç Kaynak''ı Anma Günü (8 Mart 2006)9 Mart 2006 Perşembe Günü saat 19:30''da Mimarlar Derneği 1927''de Ömer Sevinç Kaynak''ı anma toplantısı düzenlenecek. Ömer Sevinç Kaynak, Turk Yüksek Mimarlar Birliği sürecinde 1956 – 1970 arası altı dönem Sekreter Üyelik ve Türk Mimarlar Derneği sürecinde 1966 – 1970 arası bir dönem Başkanlık ve iki dönem Sekreter Üyelik görevlerini üstlenmişti. Kaynak 24 Ocak 2006 tarihinde vefat etti.
Tarih: 8 Mart 2006
Köln Merkez Cami Tasarım Yarışması Sonuçlandı (9 Mart 2006)2005 senesinin Ekim ayında açılan Köln Merkez Cami Tasarım Yarışması sonuçlandı. Diyanet işleri Türk İslam Birliği (DITIB) tarafından organize edilen yarışmada ilk üç derece Köln’den, son iki derecede Düsseldorf’tan katılan mimarlara verildi.
Çimento Mühendisliği Yüksek Lisans Programı Başlıyor (8 Mart 2006)Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği işbirliği ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde “Çimento Mühendisliği Lisansüstü Eğitim Programı” 2006-2007 öğrenim yılında başlıyor.
Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.