Haberler

Haberler

Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Erdoğan Radikal''e kızdı (5 Mart 2006)Başbakan, ''7 tepeye 7 Tünel'' projesi ile ilgili haberleri için Radikal''e kızdı: ''Ali kıran başkesen misin!'' Belediye de her yıl 25 kavşak, 100 km yol müjdesi verdi.
Bu araçlar ne yapıyor? (4 Mart 2006)İstanbul''un gökdelenler semti Maslak, kuşbakışı bakıldığında modern bir metropole benziyor. Aşağılara inildiğinde ise trafik manzarası, bir taşra kasabasındakinden plansız. Trafiğin temposunu belirleyen o gün ''gücü yeten''in ürettiği günübirlik çözümler.
Tüneller Trafiği Çözecek (4 Mart 2006)Kronikleşen trafik problemini çözmek için her gün kavşak açıp temel attıklarını kaydeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Günde ortalama 600 aracın trafiğe çıktığı bir şehirde, her gün 3 kilometre şerit kaybınız var demektir. Bunun önüne geçmek için mevcut karayolu düğüm noktalarını çözüyoruz, 47 kilometre olan raylı sisteme 120 kilometre ilave proje yapıyoruz. Bu da yetmiyor, yeni yollar yapmanın imkansız olduğu yerlerde ‘Yedi Tepeye Yedi Tünel’ projemiz ile onlarca tünel hesaplıyoruz. Tünel demek yol demektir. Şehrin alternatif yollarını oluşturuyoruz” dedi.
Libya’dan Alacak Problemi Bitiyor (6 Mart 2006)Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk müteahhitlerinin Libya ile geçmişten kalan alacak probleminin çözülmeye başladığını bildirdi. Tüzmen, Libya’da Türk müteahhitleri için yeniden önemli imkanlar doğduğunu da söyledi.
Karşıyaka Tüneli Start Aldı (6 Mart 2006)Aliağa – Menderes Raylı Sisteminin Geliştirilmesi Projesi’nin en önemli aşamalarından biri olan Karşıyaka Tüneli’nin temeli 3 Mart 2006 Cuma günü düzenlen coşkulu bir törenle atıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in ulaşım tarihindeki en önemli projelerden birini, öz kaynaklar ile yaşama geçirdiklerini söyledi.
İzmir Körfezi komadan çıktı (5 Mart 2006)Büyük Kanal Projesi sayesinde zararlı atık girişi engellenen İzmir Körfezi, her geçen gün daha da temiz bir hale geliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü, projenin devreye girdiği 2000 yılından sonra, körfezde yılda dört kez inceleme yapmaya başladı. İç körfezde 10 farklı noktada yapılan deniz suyu analizlerinde 2000 yılından önce 100 mililitre suda 10 binlerle ifade edilen kolibasili sayısı, son ölçümler sonrası, 100 mililitrede onlu rakamlara indi. Enstitü müdürü Prof. Dr. Bülent Cihangir, İzmir Körfezi hakkında şunları söyledi: "Melez, Arpa ve Manda çaylarından zaman zaman kaçaklar oluyor. Kolibasili oranındaki düşüş çok önemlidir. Sonuçta komada bir hasta vardı. Hastayı komadan çıkarmayı başardık. Ancak, hastanın eski sağlıklı günlerine dönebilmesi için daha zamana ihtiyaç var."
Tarih: 5 Mart 2006 Kaynak: Radikal
Ağaoğlu 990 daireli Andromeda''yı satışa sundu (4 Mart 2006)Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından, İstanbul Batı Ataşehir''de rezidans binası olarak inşa edilen Andromeda dünden itibaren satışa sunuldu.
Tünele kepçeyle, metroya kaşıkla (5 Mart 2006)Karayolları için yapılacak tünellere bütçesinden tam 2 milyar dolar ayıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metro arazi ipoteğine karşılık kredi peşinde.
40 Kavşak ve Yol Daha İstanbulluların Hizmetinde (5 Mart 2006)Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un ulaşım sorununa köklü çözümler üretmek için raylı sistemden karayollarına kadar pek çok alanda dev projelere imza atıyor. Trafiğin tıkanan damarlarını açacak 20 kavşak ve yolun açılışı ile 20’sinin temel atma töreni Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
''GAP büyük bir fırsat yatırımcıları bekliyoruz'' (4 Mart 2006)Toplam maliyeti 32 milyar dolar olan ve bugüne kadar ulusal kaynaklardan 17 milyar dolar harcanan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 9 ili kapsayan GAP Projesi’nin tamamlanabilmesi için 15 milyar dolara daha ihtiyaç olduğu belirtildi.
Galataport Kârlı Değil (4 Mart 2006)ÖzelleŞtirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, tartışmalara ve spekülasyonlara neden olan Galataport ihalesinde bir de ''madalyonun arka yüzü'' olduğunu söyledi. Galataport''un giderlerinin çok yüksek olduğunu söyleyen Kilci, "Yıllık maliyeti 5-6 milyon dolar. Giderleri düştüğümüzde, gelir-gider hesabına göre kârlı bir işletme değil" derken, Galataport ihalesinin toplu fiyat dağılımlarını yenileme çerçevesinde bir etkinlik olduğunu kaydetti.
Yeditepe’den strüktür yarışması (6 Mart 2006)Yeditepe Üniversitesi, geçtiğimiz yıl genç yaşta yaşama veda eden mimar V. Atilla Öven’in anısını yaşatmak, hem de taşıdığı çok yönlü renkli ruhu, yeni yetişen meslek adaylarına aşılamak için bir öğrenci yarışması düzenledi.
Villalar İki Günde Yıkıldı (4 Mart 2006)Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Üsküdar Çamlıca’daki 2 villasının yıkımı dün tamamlandı. Üsküdar Belediyesi’nin, Bakan Unakıtan’ın talebi üzerine verdiği yıkım ruhsatı belgesiyle önce doğramaları ve çatı kısmı sökülen 2 villa, Unakıtan Ailesi’nin kiraladığı makinelerle 2 günlük çalışma sonucu yıkıldı.
Tarih: 4 Mart 2006 Kaynak: Akşam
Alsancak ''port'' zincirinde (6 Mart 2006)Alsancak Garı Dönüşüm Projesi adıyla hazırlanan projede, gar ve çevresinde otel, aquapark, kafetarya, kuaför gibi mekanlar açılması öngörülüyor. BTS yetkilileri, Haydarpaşa Garı''na ilişkin hazırlanan projelerin sivil toplum kuruluşlarının tepkisiyle ''bekleme'' sürecine alındığını anımsatarak, İzmirlileri de duyarlı olmaya çağırıyor. Projenin sahibi Yaka İnşaat yetkilileri ise, kültürel ve tarihi yapıyı koruyacaklarını ileri sürüyor.
Cennet kül oldu (6 Mart 2006)Muğla''nın Ortaca ilçesine bağlı caretta carettaları, İztuzu Plajı ve kanalıyla ünlü Dalyan beldesinde koruma altındaki sazlıklar esrarengiz bir şekilde yandı. Özel Çevre Koruma Kurulu''nun (ÖÇK) gözetimindeki 500 dönüme yakın sazlık alanın kül olduğu yangının daha kolay avlanmak isteyen avcı ve balıkçılar tarafından çıkarıldığı iddia edildi.
Libya, Türk Müteahhitlerine Olan Borçlarını Temizleyecek (6 Mart 2006)Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk müteahhitlerinin Libya ile geçmişten kalan alacak sorununun çözülmeye başladığını açıkladı. Tüzmen, Libya’da Türk müteahhitleri için yeniden önemli olanaklar doğduğunu söyledi.
Ataşehir''e ''en büyük'' rezidans (6 Mart 2006)Ağaoğlu İnşaat''ın İstanbul Ataşehir''de yaptığı My World projesinin en büyük yapısı olan Andromeda''nın satışına başlandı. Birbirine köprü sistemiyle bağlı, 33 katlı 4 kompleksten oluşan Andromeda''da 990 daire bulunuyor.
3. köprüye beş seçenek (6 Mart 2006)İstanbul’a yapılacak üçüncü köprü güzergahı için 5 seçenek üzerinde duruluyor. Hazırladığı proje ile güzergah tartışmalarını başlatan Malezyalı konsorsiyum ise projeden vazgeçti.
Bergama Sunağı''nın kopyası yapılacak (6 Mart 2006)Kültür Bakanlığı, Berlin Müzesi''ne götürülen Bergama Sunağı''nın yerine kopyasını yapacak, yanına da "Aslı Berlin''de" diye yazacak.
Zeus’un Kopyasıyla Teselli Bulacağız (6 Mart 2006)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türkiye’den kaçırılan tarihi eserlerin geri getirilmesinin çok zor olduğunu söyledi. The New Anatolian gazetesine konuşan Bakan Koç, Türkiye’nin kaçırılan eserlerin iadesini öngören uluslararası bir sözleşmeyi imzaladığını ancak bu sözleşmenin geriye doğru yürümediğini vurguladı. Bu yüzden Bergama (Zeus) Sunağı’nın Almanya’dan getirimesinin imkansız olduğunu belirten Bakan Koç, “Ancak bu tarihi eserlerin kopyalarını yapmak ve onları orijinal yerlerine yerleştirmek gibi bir yeni projemiz var.
Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.