Haberler

Haberler

Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Doğanın intikamı! (6 Mart 2006)Karların erimesi ve rüzgârın şiddetiyle yükselen dalgalar, Rize''nin Fındıklı ilçesi Güngören mevkiinde milyonlarca dolar harcanarak yapılan Karadeniz sahil yolunun bir kısmını alıp götürdü. Sular altında kalan güzergâhta deniz doldurularak yol yapılamayacağı yolundaki mahkeme kararlarına işaret eden uzmanlar, uyarılarının dinlenmediğini, ancak doğanın kendisinden götürüleni geri aldığını söylediler.
İstanbullular''a VIP keyfi (6 Mart 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşırı kalabalık ve gecikmeler nedeniyle toplu ulaşım aracına binmekten kaçınan İstanbullular için 1000 VIP otobüsü devreye sokmaya hazırlanıyor.
Kocaeli BB ve Karayolları, otoyollarn çevresini yeşillendirecek (6 Mart 2006)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü, TEM Otoyolu Kocaeli kesiminin ağaçlandırılması için kolları sıvadı. "Yeşil Otoyol Projesi", Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe''nin de katılımıyla tanıtıldı.
Gecekondu ''dönüşümünde'' yeni konut en fazla 125 metrekare olacak (6 Mart 2006)Gecekondu Kanunu Uygulama Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak konutların inşaat alanı 100 metrekareden 125 metrekareye çıkarıldı.
Boğaz''ın ilk tüpü hazır (6 Mart 2006)İlk kazmanın 2004 ağustosunda vurulduğu, İstanbul''un trafik keşmekeşine çözüm olması beklenen Marmaray projesinde kullanılacak tüp tünellerden ilki tamamlanma aşamasına geldi.
''Koyları katlettirmeyiz'' (6 Mart 2006)Başta Çökertme olmak üzere Gökova''nın cennet koylarını beton yığınına çevirecek olan tesis iznine, sadece çevreciler değil Bodrum Belediye Başkanı''ndan TÜRSAB Başkanı''na kadar birçok kesimden tepki yağıyor. Bu çevre katliamına dur demek için tam 33 bin imza toplandı.
‘Ev sahipleri istemese de deprem hasarlı konutlar mutlaka yıkılacak’ (6 Mart 2006)Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Sakarya Valisi Nuri Okutan ve Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran''ı ziyareti sırasında yaptığı açıklamalarda, Adapazarı''nda Marmara Depremi''nden bugüne kalan ağır hasarlı konutların yıkılacağını söyledi.
Genişliği 1.2 Metre Olan Mutfak (4 Mart 2006)Samet Mutfak Sistemleri dar alanda şık, pratik ve ekonomik bir mutfak isteyenler için Galia Mini Mutfak''ı üretti. Türkiye''de ilk kez piyasaya sunulan ve 1,2 metre genişliğe sahip Galia Mini Mutfak, evlerin salonlarında, stüdyo dairelerde, yazlıklarda, işyerlerinde, otellerde, pansiyonlar, tekneler ve karavanlarda yaşam alanı kazandırmayı hedefliyor. Galia Mini Mutfak içinde elektrikli ocak, paslanmaz çelik eviye ve özel krom kaplama armatürle birlikte, lüks tip buzdolabı da yer alıyor. Galia Mini Mutfak, özel paslanmaz çelik tezgáhının yanı sıra geniş hacimli özel dolabıyla da yer sorununa son vermeyi hedefliyor.
Tarih: 4 Mart 2006 Kaynak: Hürriyet
3. Köprüye 5 Güzergah (4 Mart 2006)Henüz yatırım programına bile alınmayan Boğaz''a 3. köprü için düşünülen 7 güzergahından ikisi elendi. Böylece güzergah seçenekleri 5''e düştü.
Bergama Sunağı’nın kopyası dikilecek (6 Mart 2006)Kültür Bakanlığı, Berlin Müzesi’ne götürülen Bergama Sunağı’nın yerine kopyasını yapacak, yanına da ‘Aslı Berlin’de’ diye yazacak.
Ankara''ya ''tarz'' mağazası (6 Mart 2006)Ofis mobilya sektörünün iddialı ismi Nurus, Elements ile Mandarina Duck, Danase Milano, Nava ve Viabizzuno gibi birçok dünya markasının özel tasarımlarını yarın Ankara halkıyla buluşturacak.
GAP, 3 bin tarihî esere ev sahipliği yapıyor (6 Mart 2006)Türkiye’nin en büyük entegre kalkınma projelerinden GAP’ın uygulandığı bölge, su ve enerji kaynaklarıyla olduğu kadar kültür varlıkları ve turizm potansiyeliyle de dikkati çekiyor.
Dubai Towers için çalışmalar hızlanıyor (4 Mart 2006)İstanbul Levent’teki eski İETT garajı arsasına Dubai Properties International''in inşa edeceği Dubai Towers için çalışmalar hızlandı.
Apollon Smintheus Tapınağı Kazı ve Restorasyon Projesine Ödül (4 Mart 2006)Efes Pilsen sponsorluğunda gerçekleştirilen Apollon Smintheus Tapınağı Kazı ve Restorasyon Projesi, yok olma tehlikesi ile yüz yüze olan tarih-kültür mirasımızı kurtarma ve gün ışığına çıkarma konusundaki özverili çalışmaları nedeniyle bu yılki TUREB Kültürel Sürdürebilirlik Ödülü’nün sahibi oldu.
MİMED Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri’ne Başvurular Başladı (3 Mart 2006)Mimarlık Eğitimi Derneği (MİMED) tarafından her sene periyodik olarak açılan “MİMED Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri”nin bu sene beşincisi gerçekleştiriliyor.
Gemi değil ada (3 Mart 2006)Boğaz’daki tarihi Galatasaray Adası’nın üzerine sağa sola dönebilen gemi biçiminde bir mimari kompleks yapılıyor. Beylerbeyi ve Çırağan Sarayları ile birçok köşk ve kasrın yapımına imza atan "hassa mimarı" Sarkis Balyan’ın, yıllar önce yazlık evinin bulunduğu Galatasaray Adası’na gidip geldiği çatanası (bir tür buharlı tekne) mimar Hakan Kıran’a ilham kaynağı oldu.
“Genç Mimar Ödülü”nün İkincisi 2006’da Verilecek (3 Mart 2006)İlki 2004 yılında verilen “Genç Mimar Ödülü”nün ikincisi 2006 yılında sahibini bulacak. Dünyada pek çok benzeri bulunan bu ödülle Arkitera Mimarlık Merkezi, genç mimarların işlerini ve isimlerini duyurmayı, böylece mimari üretimde kendilerine daha çok yer ayrılmasını sağlamayı hedefliyor. 1 Mart 2006 tarihinde ilan edilen “Genç Mimar Ödülü” ile yine aynı amaç doğrultusunda Türkiye’deki genç mimarlar ve yapıtları aranacak.
Domus Dergisi ve Google Earth™ İşbirliği: Hyper Domus (3 Mart 2006)Domus dergisi Mart sayısında okuyucularını, Google Earth™ birlikte görsel bir tura çıkarıyor. Derginin en son sayısında yer alan mimari projeler Google Earth™ yüklendiği takdirde görülebiliyor.
Mimarlar Odası 40.Genel Kurulu 14-16 Nisan 2006 Günleri Arasında Toplanıyor (3 Mart 2006)Mimarlar Odası 40. Olağan Genel Kurulu 31 Mart – 1 Nisan 2006, Cuma – Cumartesi günü saat 10.00’da Oda Genel Merkezi’nde toplanacak, seçimler 2 Nisan 2006 Pazar günü aynı yerde gerçekleşecek.
Markiz Pasajı için yeni proje (3 Mart 2006)Beyoğlu''ndaki tarihi Markiz Pasajı kapatıldı. Pasajın, otel - ofis olması veya satışı gündemde. Markiz Pastanesi ise her iki ihtimalde de açık kalacak.
Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.