Haberler

Haberler

Toplam 186 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ankara Garı büyüyecek (17 Mart 2006)Türkiye''yi yıl sonunda hızlı trenlerle tanıştırmayı planlayan TCDD Genel Müdürlüğü, Ankara Garı''nı da bu yönde hazırlıyor. Çünkü banliyö işletmeciliği hariç, günde 4 bin yolcuya hizmet veren gar, hızlı trenlerin devreye girmesiyle yetersiz kalacak. İhaleyi kazanan Sudop-Sudopak Ortaklığı''nın haziranda kesinleştireceği projesiyle gar tarihi dokusu korunarak yeniden şekillendirilecek ve günde 50 bin yolcuya hizmet verecek. Garın yanın-da içinde alışveriş ve iş merkezlerinin de bulunduğu 30 katlı bir kule yapılacak.
Tarih: 17 Mart 2006 Kaynak: Radikal
Müteahhitlerimizle gurur duyuyoruz (17 Mart 2006)Türk müteahhitleri, dünyanın her tarafına, gerçekleştirdikleri projelerle imzalarını atıyor. Sudan’a, iş adamları, bürokratlar ve gazetecilerden oluşan heyetle ziyarette bulunan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, “dünyanın dört bir yanında prestij yapılar inşa eden Türk müteahhitleriyle gurur duyduklarını söyledi.
1.5 milyar euro''luk yatırım planlanmıştı, 4''e çıktı (17 Mart 2006)Multi Türk Mall, Türkiye''nin ilk ''sokak havalı'' alışveriş merkezi konseptini getirecek. Bazı merkezlerin içinde konut, bazılarının içinde otel olacak. Forum Bornova ve Forum Ankara''nın temelini atan firma, toplam 7 proje daha başlatacak. İstanbul, Antalya, Denizli, Trabzon ve Mersin''deki yatırımlarla ''Forum zinciri'' kurulacak.
Tarabya Oteli’ne Teklif Verecek (17 Mart 2006)Emekli Sandığı’nın özelleştirme kapsamında satışa çıkardığı Tarabya Oteli’nin ihalesi 29 Mart’ta yapılacak. Bu ihaleye katılma kararı alan Teknik Yapı, turizmdeki atılımlarından birini Tarabya’da gerçekleştirmeyi planlıyor. Teknik Yapı, Tarabya Oteli’ni alırsa, burayı klasik otel olarak işletmeyecek.
Teknik Yapı 80 Milyon Dolarla Turizme Giriyor (17 Mart 2006)İstanbul Bağdat Caddesi’nde çok sayıda lüks konut ve Bahariye Mensucat fabrikası gibi önemli sanayi tesislerini inşa eden, son olarak Ataşehir ile Bahçeşehir’de Uphill Court projelerinin iki yüklenicisinden biri olan Teknik Yapı, turizm sektörüne giriyor.
Orta gelirliye Güneşli''de Japon tarzı ev (17 Mart 2006)Son 10 yıldır Kandilli Koru Evleri ve Hisar Konakları gibi üst gelir grubuna yönelik projeler üreten Güneri İnşaat, ilk defa orta gelirliler için bir konut projesi başlatıyor.
Türkiye’yi Yatırımcılara Ofer ve Dubaililer Tanıttı (17 Mart 2006)Cannes’da bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Fuarı’nda (MIPIM) dünyanın en büyük yatırımcılarını ülkelerine çekmek için büyük mücadeleler yaşanırken, Türkiye bu büyük fırsatı değerlendiremedi.
8 milyar dolarlık şehir kuracaklar (17 Mart 2006)Dubaili Tameer Holding İstanbul''a dev uydukent veya kule yapacak. Hükümetle işbirliği yapmak isteyen holding, 8 milyar dolar yatıracak.
Yabancıların Hayali Boğaz’da Ev Almak (17 Mart 2006)Geçen yıl konut alması sınırlanan yabancılar, bu yıl yasağın kalkması ile özellikle İstanbul’un sahil şeritlerinde mülk edinmek için yarışa girdi. Dış piyasalardan ilginin artmasıyla gayrimenkul fiyatlarının katlanarak arttığını yazan Reuters’daki bir habere göre, emlak firmaları da bu talebe yetişmek için sürekli yeni eleman alımı yapıyor.
Olmayan kuleleri Dubaililer kapatmış (17 Mart 2006)Olmayan El Maktum''un Türk CEO''su Denizmen, daha çivi bile çakılmayan Dubai Kuleleri''ndeki tüm daireleri Dubaililer''in aldığını söyledi.
Dubaili Tameer: İstanbul’a 8 Milyar Dolara Uydu Kent Yapalım (17 Mart 2006)Cannes’da düzenlenen MIPIM Uluslararası Emlak Fuarı’nda Dubaili Tameer Grubu, İstanbul’da toplam 8 milyar dolarlık yatırımla dev bir uydu kent kuracağını duyurdu. Ayrıca, MDC Turk Mall da Türkiye’ye toplam 4 milyar Euro’luk alışveriş merkezi kurmayı hedefliyor.
Türkiye''ye, 13 milyar dolarlık emlak yatırım planı (17 Mart 2006)Cannes''daki emlak fuarında Dubaili Tameer Holding, Türkiye''de 8 milyar dolarlık bir proje planladığını, Hollanda ortaklı Türk Mall ise 5 milyar dolarlık yatırım planını açıkladı. El Maktum''un şirketi, fuarda ''burgu kuleleri'' tanıttı.
5 yılda bitmeyen hastane (17 Mart 2006)Gaziosmanpaşa, İstanbul''da nüfusu hızlı artan ve giderek büyüyen ilçelerden biri. Orada tam 6 yıl önce temeli atılan devasa bir devlet hastanesi inşaatı var.
Merkez Bankası’nda ’İnşaat Neden Bana Geldi’ Gerilimi (17 Mart 2006)Erdem Başçı’nın Başkanvekili olarak attığı ilk adımlar Merkez Bankası’nda ortamı gerdi. Başçı, kendisinin sorumluluğunda olan "İnşaat ve Malzeme Genel Müdürlüğü"nü Merkez Bankası’nın en kıdemli Başkan Yardımcısı Şükrü Binay’a önceden konuşmaya gerek görmeden bir yazıyla bağladı. Binay, bu karara tepkisini emeklilik kararı alarak gösterdi.
Darıca’ya iki büyük otel yapılacak (17 Mart 2006)Turistik yatırımlarla ilgili bilgi veren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yakında Bayramoğlu’nda iki büyük otelin inşaatına başlanacağını açıkladı. Karabacak, yörenin turistik cazibe merkezi olacağını söyledi.
Çöplüğe yeşil alan (17 Mart 2006)Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin Mamak Çöplüğü''nün yeşil alan ve spor alanı olarak kullanılacağını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi''nin yedi yıl önce başladığı çalışmaların, konu mahkemeye intikal ettiği için yarım kaldığını hatırlatan Şahin şu bilgileri verdi: "Çalışmalar iki-üç yıl içinde biter. Çöplükten ortaya çıkacak metan gazı da dolum tesisleri aracılığıyla hizmete sunulacak. Toprakla örtülerek dolgu yapılacağı için bu alanın iskâna açılması doğru olmaz, toprağın da verimli olacağı dikkate alınarak yeşil alan ve spor alanı olarak kullanılacak."
Tarih: 17 Mart 2006 Kaynak: Radikal
9+1 Toplantısı İzmir''de (16 Mart 2006)9+1 Yuvarlark Masa Toplantıları''nın bir sonra ki durağı İzmir. 17 Mart Cuma günü saat 18:00''da İhracatçılar Birliği''nde gerçekleştirilecek 9+1 Toplantısı''nda günümz Türkiye mimarmlığından bir kesit sunulmaya çalışılacak. Gaggenau Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi tarafından organize edilen konferansın ardından saat 20:00''da Mimarlar Odası İzmir Şubesi''nde sergi açılışı gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi için tıklayın.
Tarih: 16 Mart 2006
Sun Mycrosystems’ın Cameron Sinclair’e Desteği (16 Mart 2006)Cameron Sinclair, 2004 Güney Asya felaketinden kötü etkilenen Sri Lanka’da bir köyde bir okulun yeniden yapımını üstlenmişti. “Mümkün olduğunu düşünmediğim bir şeyi diliyorum,” diyen Sinclair, hayırsever bir organizasyon olup insancıl krizlere mimari çözümler araştıran ve gerektiğinde topluluklara tasarım hizmetleri veren bir kurum olan Architecture For Humanity’nin kurucu üyesi ve sorumlusu.
Yeni Bina Yeni Görev: Boston Çağdaş Sanat Enstitüsü (16 Mart 2006)Boston Çağdaş Sanat Enstitüsü (ICA), Eylül ayında yeni binasının açılışını gerçekleştirecek. Diller Scofidio&Renfro tarafından tasarlanan binanın sergi mekanı mevcutun üç katı büyüklüğünde olacak. Müze de toplam 1.700 m2’lik süreki ve geçici sergi mekanı bulunacak.
Tarihi köşkleri hırsızlar yağmalıyor (16 Mart 2006)Hırsızların talan ettiği köşklerden biri İstanbul Erenköy’de bulunan yaklaşık 130 yıllık tarihi Fevziye Çamsever Köşkü. Geçmişi tam olarak bilinmeyen köşk, 1972-1992 yılları arasında Verem Savaş Dispanseri ve Geriatri Hastanesi olarak hizmet verdi. Köşk, 1998’e dek sağlık meslek lisesi olarak kullanıldı. Tarihi köşk daha sonra bahçesine kurulan SSK Teftiş Kurulu 1 No’lu Grup Başkanlığı ile Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyan Hastanesi’ne devredildi.
Toplam 186 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.