Haberler

Haberler

Toplam 183 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Florya sahili halka açılıyor (15 Nisan 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Florya sahilindeki 148 dönümlük araziyi yeniden düzenleyerek halka açacak.
Hüseyin Kaptan''dan Mimarlar Odası Yönetim Kurulu’na, Genel Kurul Delegelerine ve Kamuoyuna Sunulmak Üzere Açıklama (14 Nisan 2006)Son günlerde mimarlık meslek alanının örgütlü ortamı ile çeşitli basın ve yayın organlarında şahsını ve yürütücüsü olduğu İMP’yi hedef alan eleştirilere karşı cevap verdi.
Kaçak Şehir (14 Nisan 2006)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “ancak el ele verilmesi ve devlet millet kaynaşması ile üstesinden gelinebileceğini” söylediği ‘kaçak konut’ problemi İstanbul’un kangreni haline geldi.
Emlak profesyonellerinin toplantı haftası (14 Nisan 2006)Konut kredileri ve yatırımlarındaki canlanma ile birlikte önemi gün ışığına çıkan değerleme standartları konusunda, 24 Nisan''da konferans düzenleniyor.
Amerika ile Türkiye arasındaki yedi farkı bulun (14 Nisan 2006)Geçen yazımda yaptığım seyahatler sonrasında sizinle paylaşmak istediğim pek çok konu içeriği oluştuğunu belirtmiştim.
Ali Sami Yen''in yerine residance yapılacak (14 Nisan 2006)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Ali Sami Yen Stadı''nın yerine, mimari olarak İstanbul''a zenginlik katacak, trafiği de rahatlatacak yeni bir prestij yapısı inşa edileceğini belirtti.
Bolu''da gıcır gıcır bir göl (14 Nisan 2006)Aladağ''daki Taşlıyayla çukurunun setlerle çevrilmesiyle oluşan Alagöl''ün çevresi 27 kilometre. Gölün derinliği ise 12 metreye ulaşacak.
Türk mimarlar ne işe yarar? (14 Nisan 2006)Bu soruyu hangi bağlamda sorduğumu sanırım biliyorsunuz: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş geçenlerde yaptığı bir toplantıda kentsel dönüşüme ilişkin iki büyük projeyi açıklarken, davet edilen mimarlar arasında niçin Türk mimar bulunmadığı sorulduğunda, Türkiye''de henüz o ''seviye''de mimar olmadığını söyledi ve kıyamet koptu. Mimarlık camiası, kendisi de mimar olan Topbaş''ın bu sözleri ve davranışıyla Türk mimarlarına hakaret ettiğini öne sürdüler. Tartışma hâlâ sürüyor.
Oyunlar Köyü Konutları Sahiplerini Buluyor (14 Nisan 2006)23. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları (UNIVERSIADE) kapsamında Uzundere mevkiinde inşa edilen Oyunlar Köyü’ndeki konutlar sahiplerini buluyor.
Kültürpark Yeraltı Otoparkı İhalesi 4 Mayıs''ta (14 Nisan 2006)İzmir’in, kent dokusunu bozmadan otopark ihtiyacını karşılamaya yönelik yatırımları devam ediyor. Bu kapsamda ele alınan Kültürpark Yeraltı Otoparkı’nın yapım ihalesi 4 Mayıs 2006’da gerçekleştirilecek. Söz konusu ihale için 13.04.2006 ilana çıkıldı.
Nükleerde kamu-özel ortaklığı (14 Nisan 2006)Hükümet, nükleer santrali özel sektörle ortaklaşa yapmak üzere bir model oluşturdu. Özel sektörün önerilerinin de alınmasıyla santrali kimin yapacağı netleştirilecek.
Topkapı Sarayı’ndaki ‘Anıt Ağaçlar’ Tedavi Ediliyor (14 Nisan 2006)İstanbul genelindeki ‘Anıt Ağaçlar’ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla bakımdan geçiyor ve tedavi ediliyor. Bu kapsamda Topkapı Sarayı’nın bahçesinde bulunan 91 tarihi ağaca da bakım yapılıyor.
Florya''daki üç plaj nostalji yaşatacak (14 Nisan 2006)Menekşe, Güneş ve Çiroz plajlarını yeniden düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, inşaatları 15 Mayıs''a kadar bitirmeye çalışıyor.
Topbaş; ‘Tuzla’daki Zehirli Variller Bertaraf Ediliyor’ (14 Nisan 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yedikule’deki ‘Soğanlı Bitkiler Bahçesi’nin açılışının ardından basın mensuplarının Tuzla Orhanlı’da bulunan zehirli varillere ilişkin sorularını cevaplandırdı.
Danıştay, TETAŞ''ın termik santral kurma anlaşmalarına karşı yapılan itirazları reddetti (14 Nisan 2006) Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Türkiye Elektrik ve Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi''nin (TETAŞ), Bayındır-National Power Mimag Konsorsiyumu ile Ankara, Enka-Intergen ile Adapazarı bölgesi için imzaladığı, doğalgaza dayalı termik santralı kurma ve işletme sözleşmelerinin yürütmelerinin durdurulması kararına yapılan itirazı reddetti.
Surdibi Mezbeleliği ‘Lale Bahçesi’ Oldu (14 Nisan 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Lale Evine Dönüyor’ projesi kapsamında Zeytinburnu’nda hazırladığı Lale Bahçesi’ Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı. Lale başta olmak üzere toplam 264 bin çiçeğin dikildiği ‘Soğanlı Bitkiler Parkı’ Türkiye’de alanında bir ilk…
Nükleer santrale varil gölgesi (14 Nisan 2006)Zehirli varillerin gömüldüğü Türkiye''de nükleer santral ile ciddi bir sınav verilecek. Çünkü nükleer enerjinin atık sorunu çok büyük.
Reina yıkıldı, ya diğerleri? (14 Nisan 2006)Reina''nın kaçak bölümlerinin yıkılmasının ardından, gözler Boğaziçi''nde kaçak kat ve çıkmaları olan diğer yapılara çevrildi.
Memleketin tabanına “varil” döşemek (14 Nisan 2006)Üretmek zevkli bir iş. Ama bir o kadar da zor ve sorumluluk gerektiriyor. Sadece ortaklara değil, müşteriye, tüketiciye, çalışana, ülkeye ve çevreye karşı sorumluluk.
Kültür Sanat Büyük Ödülü Mimar Cansever''in (14 Nisan 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın “2005 Kültür ve Sanat Ödülü”, Mimar Doç. Dr. Turgut Cansever''e verilecek. Cansever bu ödüle, Türk mimarisinin tarihsel kökleri ile bağlarını koparmadan yaşatarak çağdaş çizgiyi yakalaması,üstün hizmetlerinden ve geçmişi tanıması açısından Türk mimarisinde büyük bir ufuk açan yapıtları nedeniyle dğer görüldü.
Toplam 183 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.