Haberler

Haberler

Toplam 183 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Turistik Bölgede İnşaat Yasak! (13 Nisan 2006)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç imzasıyla, turizm hareketlerinin yoğun olduğu 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında inşaat yasağının uygulanmaya konulmasına yönelik genelge yayımlandı. Yasakların uygulanması için Ankara, Antalya, Aydın, Aksaray, Adıyaman, Balıkesir, Bursa, Denizli, Muğla, Mersin, Nevşehir, İzmir, İstanbul valiliklerine genelge gönderildi.
Tarih: 13 Nisan 2006 Kaynak: Türkiye
Beykoz’un en büyük sorunu, ilçenin yüzde 90’a varan çarpık yapılaşması (13 Nisan 2006)Yeşili, tarihî dokusu ve kendine özgü güzellikleriyle bilinen Beykoz, göçlerin etkisiyle çarpık yapılaşmanın yüzde 90’lara vardığı bir ilçeye dönüştü.
İlk nükleer santral Sinop''a kurulacak (13 Nisan 2006)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, nükleer santralın kurulacağı yerlerden birinin Sinop olduğunu doğruladı.
Kirlilik istasyonları bakanlığa bağlanıyor (13 Nisan 2006)Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, belediyenin hava kalitesi izleme istasyonlarının bakanlığın sistemine entegre edilmesini öngören protokolü imzaladı.
İstanbul, ’Dört Element’le Kazandı (13 Nisan 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Mustafa İsen, İstanbul’un "2010 Avrupa Kültür Başkenti" ilan edilmesini "Çok yoğun kültür temasları başlayacak. Bundan İstanbul’un kárlı çıkacağını düşünüyorum" diye değerlendirdi.
‘Otobüslerin oluşturduğu kirlilik çimento fabrikasından farksız'' (13 Nisan 2006)Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, otobüs, dolmuş ve taksilerin oluşturduğu çevre kirliliğinin, Şişhane’ye çimento fabrikası kurmakla eşdeğer olduğunu ifade ederek, “İstanbul’un pek çok yerinde onlarca çimento fabrikası görüyorum.” dedi.
İstanbul neyin başkenti? (13 Nisan 2006)İstanbul Belediye Başkanı Topbaş diyor ki: "Bu şehirdeki çarpık yapılaşmanın yüzde 90''ında mimarların, mühendislerin imzası var."
İstanbul’dan 950 aile daha göçecek... (13 Nisan 2006)Fonda, Commendante Che Guevara parçası çalıyor. Her ne kadar Natalie Cardonne söylemese de; Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ev sahibi olunca Che Guevara şarkısı bir başka oluyor.
Israrlıyız, Galataport Kesinlikle Yapılacak (13 Nisan 2006)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Perşembe Pazarı’nın çevresindeki tarihi zenginliklerin bilinmemesini eleştirerek, "Israrla üzerinde duruyorum Galataport’u kesinlikle bitirip hazırlamamız gerekiyor" dedi.
Avrasya başkenti İstanbul! (13 Nisan 2006)İstanbul 2010 yılı için Avrupa Kültür Başkenti seçildi. Bu büyük başarıda imzaları bulunan Nuri Çolakoğlu, Egemen Bağış, Cengiz Aktar ve Nilgün Mirze ile emeği geçen herkesi kutluyorum.
Nükleer santral Türkiye’nin en kuzey ucuna kurulacak (13 Nisan 2006)Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Başkanı Okay Çakıroğlu, “nükleer santral konusunda 8 yer önerdiklerini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yerler içinde bulunan Sinop’u ilan ettiğini” söyledi.
Vakıfbank: Konutta payımız yüzde 7 oldu (13 Nisan 2006)Bankacılık sektöründeki toplam taksitli ihtiyaç kredilerinin yüzde 12,8’inin Vakıfbank tarafından karşılandığını belirten Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, “Konut kredisindeki pazar payımız yüzde 6,9’a ulaştı.
Erdoğan: Acıklı haberler yapmayın gecekonduları temizleyelim (13 Nisan 2006)Hükümet, büyük şehirlerin en önemli problemlerinin başında gelen kaçak yapılaşmayı çözmekte kararlı. Geçen hafta “Ülkemde gecekondulaşma istemiyorum.” diyerek yerel yönetimlere çağrı yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, dün de konuyla ilgili açıklamalarını sürdürdü.
Pritzker Mimarlık Ödülü, Da Rocha’nın (12 Nisan 2006)Dünyanın en prestijli mimarlık ödülü olan Pritzker’i, Brezilyalı Paulo Mendes da Rocha aldı. 78 yaşındaki mimar bu ödülü alan ikinci Brezilyalı mimar. Oscar Niemeyer, bu ödülü Brezilya’dan kazanan ilk mimardı.
Pritzker''i Kazanan Dünyaca Ünlü Mimarlar ARKIMEET ile İstanbul’da.. (12 Nisan 2006)Uluslararası mimarlık çevrelerinin en önemli ödülü olan Pritzker''in 2005’de sahibi olan Thom Mayne ve ödülü bu yıl kazanan Paulo Mendes da Rocha, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen ARKIMEET Konferansları’nın konuğu olarak Mayıs ayında İstanbul’da olacak. Thom Mayne ve Paulo Mendes da Rocha’yı Pritzker’e ulaştıran başarının öyküsünü dinlemek ve mimarilerinin sırlarını öğrenmek için mimarlardan şehir plancılarına kadar uzanan büyük bir topluluk her ARKIMEET’te olduğu gibi tekrar bir araya gelecek...
Cimbom''un yeni stadı TOKİ''den (12 Nisan 2006)İstanbul''da Hazine''ye ait Seyrantepe arazisine Galatasaray (GS) için yeni bir stat ve Şişli Etfal Hastanesi için de büyük bir sağlık kompleksi inşa edilecek.
2057''nin İstiklal Caddesi (12 Nisan 2006)Genç mimarlar ve mimar adayları, 50 yıl sonraki Beyoğlu''nu tasarlayacaklar. Demirören Gayrimenkul, Arkitera Mimarlık Merkezi''nin koordinasyonunda ''''Beyoğlu, nereye?'''' adlı bir yarışma düzenliyor.
Milletvekili Lojmanları TOKİ’ye Devredildi (12 Nisan 2006)Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, milletvekili lojmanlarının TOKİ’ye devredildiğini söyledi. TBMM’de TOKİ’nin yaptığı işlerden harç dışında bir bedel alınmamasını düzenleyen kanun teklifinin görüşmeleri sırasında soruları cevaplandıran Pepe, bir soru üzerine milletvekili lojmanlarının, arsalarıyla birlikte TOKİ’ye devredildiğini belirtti. Pepe, ‘’Bu işin Türkiye’de en uzman kuruluşu TOKİ’dir. TOKİ, bu arsanın değerlendirmesini en iyi yapacak, devletin yegane kuruluşudur” diye konuştu.
Tarih: 12 Nisan 2006 Kaynak: Türkiye
Topbaş ve jüri için inceleme (12 Nisan 2006)Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu (MYK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile yabancı mimarların Kartal ve Küçükçekmece için hazırladığı projeleri değerlendirmek için kurulan jüride yer alan Hüseyin Kaptan, Necati İnceoğlu, Süha Özkan hakkında inceleme başlattı.
‘Avrupa Kültür Başkenti’ Müjdesini Başkan Kadir Topbaş Verdi (12 Nisan 2006)İstanbul, AB jürisi tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak önerildi. AB dışı şehirler kategorisinde İstanbul, Ukrayna''nın başkenti Kiev ile yarışıyordu. Karar, AB Konseyi tarafından onaylanarak Kasım ayında resmen açıklanacak, ancak jürinin kararına kesin gözüyle bakılıyor.
Toplam 183 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.