Haberler

Haberler

Toplam 134 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Konut Sektörü (18 Mayıs 2006)Plansızlık-programsızlık Türk ekonomisini fena vurmaya başladı. Ama buna rağmen sadece ideolojik nedenlerle plan-program gibi kavramlara karşı olanlar yaşanan bir dizi olumsuzluğa karşın yeni açılımlara onay vermiyor. Oysa net olarak görünen o ki; Türkiye''de hem makroekonomik düzeyde hem de mikroekonomik düzeyde (hanehalkı birimleri düzeyinde) planlı-programlı davranış biçimlerine acilen ihtiyaç var.
Mezopotamya elinizin altında (18 Mayıs 2006)Toplumsal Tarih mayıs sayısında uygarlığın beşiği Mezopotamya''yı kapağına taşıyor ve okurlarına kapsamlı bir Mezopotamya Arkeoloji haritası hediye ediyor. Dergide Kemalettin Köroğlu''nun kaleme aldığı ''Tarih Öncesinden Perslere Kadar Mezopotamya'' başlıklı çalışma pek çok uygarlığa beşiklik etmiş bu verimli toprakların bileşik bir kültürel kimlik oluşturma sürecine tanıklık ediyor. Dergide Mustafa Suphi''nin katledilmesinde Trabzon çetelerinin rolü, 2. Dünya Savaşı''nda yok edilen Selanik Yahudileri, 17. yüzyılda Osmanlı donanmasına kalyonların girişi konulu yazılar da dikkat çekiyor.
Tarih: 18 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Dalgalanmanın etkisi sınırlı kalır (18 Mayıs 2006)Taşyapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Turanlı, ''''Mortgage''ı bekleyip ev almayan vatandaşlar şimdi daha yüksek fiyatlardan konut edinecek. Beklentinin tersi oldu'''' değerlendirmesini yaptı.
Gizli Bahçe''ye Akdeniz Evleri (18 Mayıs 2006)Dumankaya İnşaat, Gizli Bahçe Botanik, Koru, Şelale ve Manzara Konakları''ndan sonra bölgeye Akdeniz Evleri projesini ekledi.
Kayıp kent Cend bulundu (18 Mayıs 2006)Ege Üniversitesi''nden bir ekip, ''Kazakistan''da yaptığımız tarama çalışmasında, Türklerin yerleşik hayata geçtikleri ''kayıp'' Cend kentini bulduk'' dedi.
Fırtına konut faizini sürükledi (18 Mayıs 2006)Koçbank Genel Müdürü Kemal Kaya, gelişmeleri değerlendirirken konut kredilerine talebin devam edeceğini belirtti.
Türk Yapı Malzeme Sektörü’ne Yeni Bir Firma Katıldı (18 Mayıs 2006)ALPOLIC® marka yangına dayanıklı aluminyum kompozit levhaların üreticisi Mitsubishi Chemical Functional Products Inc. firmasının Türkiye (İstanbul) Ofisi geçtiğimiz Nisan ayında açıldı. Türkiye Ofisi’ne, Türkiye dışında Doğu Avrupa ve Balkan Ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu Ülkeleri’nin bir kısmını da kapsayan 20’den fazla ülke bağlandı.
Beyrut: İstek ve Bellek Arasında (17 Mayıs 2006)Beyrut, Lübnan’da 15 yıl süren sivil savaşın ardından, şiddet olayları ile harap edilmiş olmasının getirdiği gerginlik ile karmaşa ve tezatlar şehri. Beyrut, uluslararası kamuoyunda da saçma şiddet ve yıkım olayları ile biliniyor. Bazı tarihçiler yıkımların şehrin kıyılarında yaşayanların gizli nefretinin bir sonucu olduğunu düşünüyor. Savaş sonrasını anlatan bir belgeselde, bir milis tüm içtenliği ile savaş sırasında girdikleri büyük otellerden birinde, bu mekanın temsil ettiği güçlerden büyük bir hoşnutluk ile nasıl intikam aldığını anlatıyor.
‘Hemen Tapu’da Yarın Son Gün (17 Mayıs 2006)Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) vatandaşların konut borçlarını erken ödeyip tapularını hemen almalarına fırsat vermek için başlattığı yeni indirim kampanyasından yararlanma süresi yarın doluyor. TOKİ yetkilileri, sürenin uzatılması konusunda, şimdilik bir çalışma bulunmadığını belirttiler. Kampanya uyarınca, TOKİ’den 2004 yılı sonuna kadar konut alanlara, kalan borçlarını erken ödemeleri halinde, bakiye borç tutarından yüzde 16 indirim yapılacak. İndirim kampanyasından yararlanmak isteyenler, yarın mesai saati bitimine kadar, konutların satışına aracılık eden bankalara başvurabilecek.
Tarih: 17 Mayıs 2006 Kaynak: Türkiye
Hüsnü Bey, Swissotel’i 20 Milyon Dolara Yeniliyor (17 Mayıs 2006)Finansbank’ın yüzde 46’sını National Bank Of Greece’e (NBG) satmak üzere anlaşma imzalayan Fiba Holding’in patronu Hüsnü Özyeğin, geçen yıl 100 milyon dolara aldığı Swissotel The Bosphorus İstanbul’u 20 milyon dolara yeniliyor. Swissotel Genel Müdürü Gerhard Struger, "2005’i 50 milyon dolar ciroyla kapattık. Fiba’yla bizde yeni dönem açıldı" dedi.
’Dalga’ Vurdu, Konut Kredisi Faizi Yüzde 1.20’ye Çıktı (17 Mayıs 2006)Piyasalarda yaşanan dalgalanma, konut kredisi faizlerini de yukarı taşıdı. Finansbank’la başlayan faiz artışına dün de Akbank, Garanti, HSBC, Fortis, Oyakbank, Denizbank ve Tekstilbank katılırken oran yüzde 1.07’lerden yüzde 1.20’lere yükseldi.
Mimari Tasarımda Bilişim (17 Mayıs 2006)İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Mimarlıkta Bilişim Yüksek Lisans Programı, 2006-2007 eğitim-ögretim yılından itibaren İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Bilişim Anabilim Dalı Mimari Tasarımda Bilişim (Architectural Design Computing) adı ile öğretime devam edecek. 2006-2007 lisansüstü programlara başvuru haftasından önce, 22-27 Mayıs 2006 tarihleri arasında Mimari Tasarımda Bilişim Yüksek Lisans öğrenci çalışmaları Taskışla''da 102 No’lu hol önünde sergilenecek. Detaylı bilgi için tıklayın.
Tarih: 17 Mayıs 2006
Yine Zehirli Varil (17 Mayıs 2006)Vatandaşların keskin koku ve sızıntıdan şikayeti üzerine Büyükçekmece’nin Kıraç Beldesi’nde yapılan kazıda, toprak altından içinde kimyasal atık olan 8 varil çıkarıldı. Variller Hıfzıssıhha’da incelenecek.
Belek''in Çirkin Su Kemerleri (17 Mayıs 2006)Kendisine özgü çam ormanları, pırıl pırıl denizi, son yıllarda birbiri arkasına açılan birinci sınıf tatil köyleri ve golf sahalarıyla adından çok söz ettiren Belek, turizmde örnek projelere imza atmaya devam ediyor.
“Türkiye’de Tasarım” tartışılıyor (17 Mayıs 2006)‘Türkiye’de Tasarımı Tartışmak’ başlığıyla düzenlenecek 3. Ulusal Tasarım Kongresi, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nce Haziran’da, Kale Grubu sponsorluğunda gerçekleşecek.
Mersin’de atık kirliliği (16 Mayıs 2006)Mersin’de belediyenin asfalt şantiyesinin atıkları ve kanalizasyon suları Deliçay Deresi’nde kirliliğe neden oluyor.
Konutta Bankalar Birbirini Kolluyor (17 Mayıs 2006)Ekonomide yaşanan istikrarın ardından ortalama yüzde 1.08 seviyelerine kadar gerileyen konut kredi faiz oranları yaşanan dalgalanmayla birlikte yüzde 1.20''ye kadar yükseldi.
Kıraç''ta şüpheli variller bulundu (17 Mayıs 2006)İstanbul''da Tuzla''nın ardından Büyükçekmece ilçesinin Kıraç beldesinde de şüpheli variller bulundu. Toprağa gömülü olan ve içinde mavi renkli katı bir madde bulunan variller incelemeye alındı.
Ege Seramik, Vitrifiye hisselerin Polat''a satıyor (17 Mayıs 2006)Ege Seramik, Ege Vitrifiye Sağlık Gereçleri Sanayi ve Ticaret’teki yüzde 6.13 hissesini Polat İnşaat Sanayi ve Ticaret’e satıyor. Ege Seramik’ten yapılan açıklamada, aktiflerin verimliliğinin arttırılması amacıyla, şirketin iştiraklerinden Ege Vitrifiye Sağlık Gereçleri Sanayi ve Ticaret’in sermayenin yüzde 6.13’üne denk gelen, 2 milyon 902 bin adet hissenin satılması için, alım talebinde bulunan Polat İnşaat’la yarın görüşmelere başlanacağı kaydedildi. Açıklamda, görüşmelerin en kısa sürede sonuçlandırılmasının amaçlandığı belirtildi. Öte yandan Ege Seramik, Ege Seramik Dış Ticaret''teki yüzde 6.74 hissesinin de Polat İnşaat''a satışı için görüşmelere başladı.
Tarih: 17 Mayıs 2006 Kaynak: Referans
Tarihî yapılarına hayat veren Fatih, turizmden kazanacak (17 Mayıs 2006)Fatih Belediyesi, Kariye Müzesi, Tekfur Sarayı, Anemas Zindanları, Zeyrek, Türk Mahallesi derken Ayvansaray’a kadar devam eden tarihî zenginliği ortaya çıkaran yatırımlarına devam ediyor.
Toplam 134 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.