Haberler

Haberler

Toplam 134 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Variller bu kez de Büyükçekmece''de (17 Mayıs 2006)İstanbul Büyükçekmece''nin Kıraç beldesinde toprağa gömülmüş halde sekiz varil bulundu. Varillerin içinde mavi renkli katı bir madde olduğu belirlendi.
Galataport ihalesi herkesi memnun edecek (17 Mayıs 2006)Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) uzun vadeye yayılan ödeme şekline ilişkin tartışmaları ve Danıştay 6''ncı Dairesi''nin yürütmeyi durdurma yönündeki kararının ardından iptal edilen Galataport ihalesi için kolları sıvadı.
Haliç''e Da Vinci''nin köprüsü (17 Mayıs 2006)Leonardo Da Vinci''nin Sultan 2''nci Bayezid zamanında tasarladığı köprü, Eyüp-Sütlüce arasında 18 ay sonra açılacak. Sadece yayalara hizmet verecek olan taş köprü 240 metre uzunluğunda olacak.
Haliç''e Da Vinci köprüsü geliyor (17 Mayıs 2006)Leonardo Da Vinci''nin 5 asır önce Haliç için tasarladığı köprü uygulamaya geçiyor. Mimar Bülent Güngör, Da Vinci''nin tasarımının aynısının ekim ayında tamamlanacağını söyledi.
İzmir''in en büyük konser salonu (17 Mayıs 2006)İzmir''in en büyük ve gelişmiş konser salonu Bayraklı''da açıldı. Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından yaptırılan Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi, içinde 860 kişilik bir salon da barındırıyor.
Yönetmelik, depremden 7 yıl sonra çıktı (17 Mayıs 2006)Depremi şiddetli ve sık yaşayan yerlerdeki binaların daha sağlam yapılmasına karar verildi. Resmi Gazete’de kısa bir süre önce yayınlanan ‘Yapı Güçlendirme Yönetmeliği’ne göre depremi bekleyen İstanbul’da takviye edilen bir bina, üçüncü derece deprem kuşağında yer alan Konya’dakine göre birkaç kat daha sağlam olacak. Düzensiz ve simetrik olmayan bina tasarımından kaçınılacak.
''Kastamonu sahiline dokunmayın'' (17 Mayıs 2006)TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Kastamonu sahilinde yapılaşmaya kesinlikle izin verilmemesini istedi. TÜRSAB, kentin tanıtımı için elinden geleni yapacak.
Dubai Towers 400 metreyi bulabilir (17 Mayıs 2006)Dubai Towers''ın alanın yanı sıra boyu da uzuyor. Kulelerin zemin katlarına yükseklik sınırlaması getirilmedi, katların yükseklik sınırı sanıldığı gibi üç değil dört metre. Yeni 90 katlı kule, tahmin edilenden 100 metre yüksek olabilir.
Bu mercan kayalıklarına son kez bakıyor olabilirsiniz (17 Mayıs 2006)Okyanuslardaki ısınmanın, mercan kayalıkları ve deniz canlılarına etkisini incelemek üzere uluslararası bir ekibin Şeysel Adaları''nda 21 alan ve 50 bin metrekarelik mercan kayalıklarında 1994-2005 yıllarında yaptığı araştırma sonuçları yayımlandı.
Gayrimenkul Araştırma Raporu Hazırlandı (17 Mayıs 2006)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin katkılarıyla Türkiye''de ilk kez çok geniş kapsamda hazırlanan "Gayrimenkul Araştırma Raporu"nun 16 Mayıs 2006 tarihinden itibaren, sektördeki tüm çalışanlar ve ilgililer tarafından temin edilebiliyor.
104 sayfa olarak hazırlanan raporda, Türkiye''de ve İstanbul''da gayrimenkul sektörü, İstanbul''da gayrimenkul sektörü ve piyasaları için öngörüler, konut sektörü, perakende sektörü, ofis piyasası, sanayi ve lojistik alanları piyasası, otel pazarı, yabancıların Türkiye''de gayrimenkul edinimleri ve buna bağlı gayrimenul talepleri hakkında detaylı bilgi veriliyor ve sektörel göstergeler güncel haliyle yer alıyor. Gayrimenkul Araştırma Raporu, GYODER''den temin edilebilir.
Tarih: 17 Mayıs 2006
Tasarım Dergisi 161. Sayısını “Sıradışı, Ölümsüz, Fonksiyonel Oteller” e Ayırdı (17 Mayıs 2006)Tasarım Dergisi 161. sayısında, farklı otel projeleri, akıllarda yer etmiş otellere dair ilginç hikayeleri, kırka yakın otel projesi bulunan Ali Çiçek ile turizm üzerine bir söyleşiyi, turizm mimari ilişkisini inceleyen çarpıcı makaleleri içeriyor.
Kalecolor İlklere İmza Atıyor (17 Mayıs 2006)Kalecolor, tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünler ve hizmetler sunuyor. Bu konuyla ilgili olarak İstanbul Ritz Carlton Hotel’de gerçekleştirilen basın toplantısına Kale Grubu Şirketleri Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay, Kalekim Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan ve grubu temsilen birçok üst düzey yönetici katıldı.
Doxa’nın Mayıs Sayısı Çıktı (17 Mayıs 2006)Norgunk Yayıncılık tarafından yayınlanan, yılda üç kez okur karşısına çıkan, dört aylık mekân, tasarım ve eleştiri dergisi Doxa’nın ikinci sayısı çıktı.
Amerikan Seddi (16 Mayıs 2006)ABD Başkanı Bush’un kaçak göçmenleri önlemek için Meksika sınırına 10 bin ulusal muhafız yığma planına, Bush’un yakın dostu olan Meksika Devlet Başkanı Fox tepki gösterdi. Ulusal muhafızlar Irak’a da gidiyor, ancak görevleri arasında sınır koruma yok. Sınırda yer yer çelik duvarlar yükseliyor. Kongre’de görüşülen tasarıda ise sınıra boydan boya duvar örülmesi planı var.
Dubai Towers İstanbul''da sürpriz karar (16 Mayıs 2006)Türkiye, son bir yıl içinde iki önemli ihaleyi çok tartıştı; Galataport ve Dubai Towers İstanbul. Birinin arkasında Ofer ailesi, ötekinin arkasında ise Maktum ailesi vardı. Tartışmanın nedeni ise aslında yabancı sermayenin kökeni değil, Türkiye''ye geliş biçimiydi.
Plaza çalışanları lüks konuta hücum ediyor (16 Mayıs 2006)İstanbul''un gökdelenler semti Maslak''ta lüks konutlar yok satıyor. Plaza çalışanları yoğun trafiğe katılmamak için bölgedeki konutlara hücum ediyor.
Joshua Prince-Ramus OMA’dan Ayrılarak Kendi Ofisini Kuruyor (16 Mayıs 2006)OMA’nın New York’taki ofisini yürüten Joshua Prince-Ramus buradan ayrılarak kendine yeni bir ofis kuracağını açıkladı. 10 yıllık çalışma sonrasında kendi yoluna gideceğini açıklayan mimar, New York ofisindeki takımını da beraberinde götürecek.
Zaha Hadid’e Cincinnati’den Ödül (16 Mayıs 2006)Pritzker Ödüllü mimar Zaha Hadid, Cincinnati Güzel Sanatlara Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Mimar, 24 Mayıs 2006 tarihinde 15.000 Dolar’lık ödülü almak üzere Cincinnati’ye gidecek.
Fuksas Mandela Projesi’ni Kazandı (16 Mayıs 2006)Massimiliano Fuksas, RIBA’nın açtığı en büyük yarışmalarından biri olan, 190 milyon Pound’luk Nijerya’daki Abuja kentinde yer alan Nelson Mandela Enstitüsü Üniversite Kampüsü’nü yapmyaya hak kazandı.
Avrupa''nın ''en iyi'' binası Berlin''de! (16 Mayıs 2006)İki yılda bir düzenlenen AB destekli "Mies van der Rohe Mimarlık Ödülü" sahibini buldu. 242 projenin yarıştığı etkinlikte birincilik Berlin''de bulunan Hollanda Elçiliği binasının oldu.
Toplam 134 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.