Haberler

Haberler

Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul’un 87 Ayrı Noktasında Deniz Keyfi (25 Mayıs 2006)İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur, İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında 157 noktada yaptıkları deniz suyu ölçümlerinde, 87 noktanın denize girilebilir olduğunu, bunlardan 55 noktanın ise deniz temizliği açısından ‘mavi bayrak’ kriterlerinde çıktığını açıkladı.
ATM''den Dalaman''a Çevreci Havalimanı (25 Mayıs 2006)Ankaralı YDA Grup bünyesindeki ATM Havaalanı İşletme tarafından yapımı gerçekleştirilen Dalaman yeni dış hatlar terminali, mimari yapısıyla alışılmış havalimanlarının dışına çıkıyor. Yoğun olarak İngiliz turistlerin kullanacağı yeni terminalde, inşa edilen hareketli güneş korucu sistem sayesinde, yüzde 40 daha az klima enerjisi kullanılarak çevrenin daha az kirletileceğini söyleyen projenin mimarı Emre Arolat, ''Yeni Dalaman Dış Hatlar Terminali ile alışılmış havalimanlarının dışına çıktık'' dedi.
Dalaman, 10 milyon yolcu hedefliyor (25 Mayıs 2006)Yolcu kapasitesi ve metrekare olarak Türkiye''nin üçüncü büyük havalimanı olan Dalaman Dış Hatlar Terminali haziran ayında hizmet vermeye başlayacak.
Döviz yükselişi konutta yaz zammını engelledi (25 Mayıs 2006)Konut sektörü, son iki haftadır dövizde yaşanan dalgalanmalar nedeniyle satış sezonu olarak bilinen aylara zamsız girdi.
Turizmin kalbine Yeni Terminal (25 Mayıs 2006)Antalya’dan sonra turizmin yoğunlaştığı bölge olan Dalaman’a yapılan yeni Dış Hatlar Terminali haziran ayında işletmeye açılıyor.
İstanbul''a dev alışveriş üssü (25 Mayıs 2006)İstanbul''un Bayrampaşa''da ilçesinde 184 bin metrekare arazi üzerine 500 bin metrekarelik kapalı alana sahip İstanbul Form Alışveriş Merkezi 400 milyon euro''luk yatırımla Multi TurkMall tarafından inşa edilecek.
Türk müteahhitlere Bişkek''e yatırım daveti (25 Mayıs 2006)Kırgızistan Başbakan Birinci Yardımcısı Daniyar Üsönov, ülkesinin yatırım için çok iyi şartlara sahip olduğunu belirterek Türk müteahhitlerini başkent Bişkek''in çehresini değiştirmeye çağırdı.
Güzelyalı-Yenikapı iskelesinde işlerin yüzde 50’si tamamlandı (25 Mayıs 2006)Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa-İstanbul arasını 75 dakikaya düşürecek Hızlı Feribot Projesi için Güzelyalı’da yapacağı iskele inşaatında yarıya yaklaşıldı.
Kıyılardaki vahşet (25 Mayıs 2006)Özal’lı yıllarından sonra Gökova’yı mesken tutan gazeteci Can Pulak’la Bodrum-Güllük’te görüştük. Pulak’la birlikte Ağaoğlu İnşaat’ın Türkiye’nin en büyük turizm yatırımlarından birini yapacağı Güllük tepelerinde dolaştık. Can Pulak bu arazide çeşitli tropikal bitkiler yetiştirmiş ve birbirinden sevimli köpekler besliyor.
Gayrimenkulde büyüme sinyali (25 Mayıs 2006)Kur artışları bitmiş ve dövizde şimdilik yeni seviyeler oluşmuş gibi görünüyor. Doğal olarak, yurtdışı kaynaklı bazı dalgalanmalar göreceğiz. Ancak, daha birkaç ay yurtiçi kaynaklı bir dalgalanma yaşanma olasılığı yok gibi.
8 ay erken bitirilen Dalaman açılıyor (25 Mayıs 2006)Türkiye''nin en önemli turizm kapılarından biri olan yeni Dalaman Dış Hatlar terminalinin yapım çalışmaları tamamladı. Planlanan tarihten 8 ay önce yapımı biten Dalaman yeni dış hatlar terminali Haziran''da ilk misafirlerini ağırlayacak.
Kültür başkenti''ne doğru... (25 Mayıs 2006)Yaklaşık 3.5 yıl sonra 2010 yılına girdiğimizde, İstanbul için de ''Avrupa Kültür Başkenti'' (AKB) günleri başlamış olacak.
İkiz Kuleler’in yerine yapılan ilk gökdelen için büyük tören (25 Mayıs 2006)New York''ta 11 Eylül 2001''de terör saldırılarının düzenlendiği arazide inşa edilen ilk gökdelen, dün New Yorklu müzisyenlerin katıldığı görkemli bir konserle hizmete açıldı.
Nükleer santralda yaman çelişki (25 Mayıs 2006)Çevre Bakanı Osman Pepe, ''Nükleer santral kurulmadan enerjide dışa bağımlılığın bitmesi mümkün değil'' diyor. Greenpeace ise aksi görüşte: Nükleer santral yapılması dışa bağımlılığı daha da artırır.
En pahalı ev emlak kralının (25 Mayıs 2006)Forbes dergisi, gelenekselleşen ''ABD''nin en pahalı evleri'' listesinin altıncısını yayımladı. Birinci sırada Donald Trump''ın yaklaşık 193 milyon YTL''lik evi var.
İstanbul''un her yeri plaj olacak (25 Mayıs 2006)İSKİ müjdeyi verdi: Bu yaz İstanbul''un Bebek, Üsküdar, Bostancı ve Kartal''ın da aralarında bulunduğu 87 noktasından denize girilebilir. Yeni plajlar da yolda.
Haydarpaşa Bölgesi Sit Alanı İlan Edildi (24 Mayıs 2006)Haydarpaşa “kentsel ve tarihi sit” olarak koruma altına alınıyor. Böylece, bir yıldan fazla süren “Haydarpaşa” tartışmasına da son nokta konuluyor.
Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat! (24 Mayıs 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi bir yeniliği daha gerçekleştiriyor. Mimarlık dünyası için daha katılımcı bir biçimde, daha nitelikli işlere imza atmak isteyen Arkitera Mimarlık Merkezi, okurlarını “Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat!” projesine davet ediyor. Gönderilen çalışmaların bir kitap olarak yayınlanacağı bu projeye katılanlar arasından Arkitera ile birlikte çalışmak isteyecek tam zamanlı, yarı zamanlı ve dışarıdan bağımsız çalışacak editörler seçilecektir. Birlikte çalışılacak kişileri “Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat!” projesi ile seçecek olan Arkitera, bu proje ile temelde iki şeyi hedefliyor: Yayıncılık anlayışını daha katılımcı bir boyuta taşımak ve yayıncılık alanında uzmanlaşmak isteyen kişilerle tanışıp yeni bir çalışma ortamı yaratmak.
TMMOB halkın hizmetinde… (24 Mayıs 2006)TMMOB’nin 39. Olağan Genel Kurulu bu hafta yapılacak. 25-27 Mayıs tarihleri arasında Ankara DSİ salonunda gerçekleştirilecek olan Genel Kurul sonrasında seçimler 28 Mayıs 2006 Pazar günü Mimar Kemal İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilecek.
Alman Demiryolu Şirketlerinden Temsilciler Bugün Ankara''ya Geliyor (24 Mayıs 2006)Alman demiryolları şirket temsilcilerinden oluşan bir grup işadamı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere bugün Ankara''ya geliyor.
Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.