Haberler

Haberler

Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Lafarge Türkiye Elektronik İhale Uygulamalarında Dünya Ülkelerine Örnek Oldu (24 Mayıs 2006)Lafarge Grubu, tüm dünyada devlet ve özel sektör ihalelerinde yarattığı şeffaflık ve hızı nedeniyle tercih edilen e-ihale (e-source) sistemini Türkiye''de de başarıyla uyguluyor.
Çatalhöyük İstanbul’da (24 Mayıs 2006)Büyüklüğü ve içerdiği yoğun yapılaşma nedeniyle ortaya çıktığı ilk günlerden bu yana dünya arkeoloji çevrelerinin ilgi odağı olan Çatalhöyük, Türkiye’de ilk defa kapsamlı bir sergiye konu oluyor.
18 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor (24 Mayıs 2006)Ağaoğlu Şirketler Grubu ile Net Şirketler Grubu, Bodrum-Milas Gayrimenkul ve Turizm Geliştirme Projesi’ne hasılat paylaşım modeliyle ortak oldu. Projenin imza töreninde konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projenin kendilerini heyecanlandıran yönünün ülke ekonomisine yapacağı büyük destek olduğunu ifade etti.
İki Karadenizli''den Bodrum''a dev proje (24 Mayıs 2006)Türkiye''nin en büyük gayrimenkul projesini Bodrum-Milas''ta Net Holding ve Ağaoğlu Şirketler Grubu birlikte 8 yılda inşa edecek. İstanbul Yaklaşımı''na dahil Net Holding, dünyanın sayılı turizm projelerinden biri olacak ''Bodrum-Milas Gayrimenkul ve Turizm Geliştirme Projesi''nde'', bugüne kadar 2 milyon metrekarelik alan inşa eden Ağaoğlu Şirketler Grubu''nu kendine ortak seçti.
Çeşme’ye yabancı yatırımcı ilgisi (24 Mayıs 2006)Turizm Koruma ve Gelişim Alanı ilan edilen ve SİT dereceleri yeniden düzenlenen Çeşme ilgi odağı oldu. İlçede yatırım yapmak için Bahreyn, İrlanda ve Almanya’nın da aralarında bulunduğu 6 ülkeden yatırımcıların araştırma yapıyor.
İstanbul’daki derelerin ıslahı 3 yıl içinde bitecek (24 Mayıs 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki tüm derelerin ıslahını 3 yıl içinde bitirmeyi planladıklarını söyledi.
Topbaş: Tarihi Plajlar Yeniden Halka Açılacak (24 Mayıs 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur ile birlikte tekneye binerek Marmara Denizi ile buraya akan Çırpıcı ve Ayamama derelerindeki ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.
Forum İstanbul''un temeli bugün atılıyor (24 Mayıs 2006)Proje geliştirme şirketi Multi Turkmall, İzmir''deki Forum Bornova, başkentteki Forum Ankara ve de Mersin’deki Forum Mersin Alışveriş Merkezi''nin temel atma törenlerinden sonra şimdi de Forum İstanbul projesinin temelini atıyor. Toplamda 350 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulacak olan Forum İstanbul projesi tamamlandığında, Türkiye’nin en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olacak. Bugün TEM otoyolunun Otogar çıkışında törenle temelleri atılacak olan projenin 2008 yılının eylül ayında tamamlanması planlanıyor.
Tarih: 24 Mayıs 2006 Kaynak: Referans Yazan: Selma Şenol
Çatalhöyüklüler, evi barkı toplayıp geldi (24 Mayıs 2006)9000 yıl önce Konya’nın Çumra ovasında yaşayan Çatalhöyüklüler, ilk kez İstanbul’da. Evleri, barkları ve çanak çömlekleriyle üstelik...
Koray İnşaat, Natura için önce sahayı araştırdı (24 Mayıs 2006)Eskişehir’de, mevcut lüks ve prestijli konut ihtiyacını gidermek üzere Koray İnşaat tarafından tasarlanan konut projesi Natura Evleri’nin satışına başlandı. Yatırım bedeli 35 milyon dolar olan ve 57 bin metrekarelik bir alanda kurulan proje, 192 adet lüks apartman dairesi ve villalardan oluşuyor. İnşaatı 24 ayda tamamlanacak olan Natura Evleri, yapılan uzun bir ön araştırmanın sonunda bahçe dizaynından ev tiplerine, sosyal tesislerden binaların cephe renklerine kadar tüketicilerin beklentileri ışığında tasarlandı.
Tarih: 24 Mayıs 2006 Kaynak: Referans Yazan: Selma Şenol
Kuşadası''na beşinci kardeş şehir (24 Mayıs 2006)Romanya''nın kayak ve turizm kenti olarak bilinen Sinaia, Aydın''ın Kuşadası ilçesiyle kardeş şehir olmak istiyor.
Doğa tarihi tarih oldu! (24 Mayıs 2006)MTA''ya ait Türkiye''nin ilk ve en büyük ''Tabiat Tarihi Müzesi'' yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. 30 milyon YTL''ye mal olan yeni müze binası, çatlaklar, akıntılar ve zemindeki kayma nedeniyle bir yıldır kapalı.
Mimarlar Odası Yeni Genel Başkanı Bülend Tuna İle Söyleşi (23 Mayıs 2006)Mimarlar Odası Genel Başkanlığı’na iki yıllık bir dönem için seçilen Bülend Tuna ile Arkitera Mimarlık Merkezi olarak bir söyleşi gerçekleştirdik. Mimarlar Odası’nın çeşitli yönetim kadrolarında da çalışmış olan Tuna ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide merak edilen soruların cevaplarını almaya çalıştık.
“Master Planner” Daniel Libeskind ile Söyleşi (23 Mayıs 2006)Tartışmalı projelerin mimarı Daniel Libeskind, TriBeCa’da 195 metrekarelik bir loft dairede eşi Nina ve kızları Rachel ile birlikte yaşıyor. Edward Lewine ile gerçekleştirdiği söyleşide hayatının en ufak detaylarını okuyucuların gözleri önüne seriyor.
Başkan Topbaş, “Bütün denizler temizlenecek, tarihi plajlar açılacak…” (23 Mayıs 2006)Tekneyle Marmara Denizi ile buraya akan Çırpıcı ve Ayamama Derelerindeki ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul’da deniz kirliliğini 3 yılda bitireceğiz. Bütün denizler ve dereler temizlenecek, plajlar açılacak” dedi.
Eleştirilere dayanıklı granitler (23 Mayıs 2006)İstiklal Caddesi’nin taşları yenileniyor. Daha önce “Çin malı” oldukları için mimarların eleştirilerine maruz kalan granitler, bugünlerde “Türk malı” granitlerle değiştiriliyor.
İki Yeni Şube Kuruldu (23 Mayıs 2006)Mimarlar Odası 40. Dönem Genel Kurulu’nda Hatay ve Muğla’da Şube kurulmasına karar verildi. Hatay Şubesi’nin etkinlik bölgesi Hatay il sınırları içi, Muğla Şubesi’nin etkinlik bölgesi ise Muğla il sınırları içi olarak belirlendi.
Küçük Ayasofya Kendine Geliyor (23 Mayıs 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalan 1500 yıllık Küçük Ayasofya Camii’ni kurtarmak için başlattığı restorasyon çalışmalarında sona gelindi.
Türk Müteahhitleri İçin Yeni İş Kapısı (23 Mayıs 2006)Tam 300 seneden fazla Osmanlı toprağı ve 130 seneye yakın da Fransız sömürgesi olan Cezayir’le, ‘Dostluk ve İşbirliği Anlaşması’ imzalanmasıyla birlikte Türkiye bu ülke için öncelikli ülkeler arasında yer alacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün imzalanacak anlaşmanın, Serbest Ticaret Anlaşması’na giden yolu açacağı belirtiyor.
Remax: Emlakta Satışlar Etkilenmez (23 Mayıs 2006)Dünyanın önde gelen emlak danışmanlık şirketlerinden Remax Türkiye Direktörü Murat Goldstayn, faiz ve döviz kurlarındaki artışın emlak satışlarını olumsuz etkilemeyeceğini bildirdi. Türkiye’de nüfus arttıkça, gayrimenkul fiyatlarının da istikrarlı şekilde yükselmeye devam edeceğini belirten Goldstayn şunları söyledi: “Enflasyon mevcut şekliyle ya da yüzde 20’nin altında kaldığı sürece emlak en gözde yatırım araçlarından biri olacak. Bunun yanında Türkiye’nin nüfusu da sürekli artıyor. Emlak fiyatlarının yükselmesini nüfus artışı da tetikliyor. Emlak, artık ekonomik problem olmaktan çıktı, sosyal problem haline geldi. Konuta her zaman ihtiyaç duyuluyor.”
Tarih: 23 Mayıs 2006 Kaynak: Türkiye
Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.