Haberler

Haberler

Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Türkiye Finans Katılım Bankası Dış Cephelerini Meridyen Yapı’ya Emanet Etti (30 Mayıs 2006)Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş ülke genelinde başlattığı, yeni şube atağı ve eski şubelerinin renovasyonu kapsamında dış cephe konseptinde compact laminat giydirme cephe sistemi ve bu konuda tek ihtisas firması olan Meridyen Yapı ile anlaştı.
“Beyoğlu, Nereye?” Fikir Projeleri Yarışması ve Charrette Sonuçlandı (2 Haziran 2006)“Beyoğlu, Nereye?” Fikir Projeleri Yarışması ve Charrette sonuçları, 1 Haziran’da Societa Operaia Italiana binasında gerçekleşen ödül töreni ile açıklandı. Ayşegül Akgül, Ayten Başdemir ve Didem Yavuz’un üç eşdeğer ödüle layık görüldüğü yarışmada, charrette çalışmasına katılan tüm yarışmacılar, yarışmayı düzenleyen Demirören firması tarafından interrail bileti ile ödüllendirildiler. Yarışmacıların İstiklal Caddesi’ne odaklanarak 2057 yılında Beyoğlu için geliştirmiş oldukları senaryolar, ödül töreninin gerçekleştiği binanın, 1. kattaki salonunda sergileniyorlar.
Metropolistanbul Yayında! (2 Haziran 2006)İstanbul metropolünün dinamiklerini konu edinen ve bağımsız bir bilgi paylaşım ağı olma iddiası ile yayına başlayan Metropolistanbul, bu dinamikler üzerine üretilen yazılı, sözlü ve görsel tüm ürünleri sanal bir platformda bir araya getirmeyi amaçlamakta.
Kentler ve Yaşam Kalitesi: Bir Dünya Forumundan Geriye Kalanlar (2 Haziran 2006)Mercer Danışmanlık şirketinın yürüttüğü “Dünya Ölçeğinde Yaşam Kalitesi” araştırmasında 350 kentin arasından ikincilikle sıyrılan Cenevre 18-20 Mayıs 2006 tarihleri arasında “Kentler ve Yaşam Kalitesi: Küresel Zorluklar, Yerel Çözümler” başlıklı foruma ev sahipliği yaptı.
Başkan Topbaş; “Bu dönem Darüşşafaka’dan Yenikapı’ya metroyla gidilecek...” (2 Haziran 2006)Başkan Topbaş, “İstanbul’u gerçekten demir ağlarla örüyoruz. 56 kilometrelik raylı sistem çalışmamız devam ediyor. 80 kilometre de yolda… Bu dönemde vatandaşlarımız Darüşşafaka’dan Yenikapı’ya metro ile gidebilecek” dedi.
Şehitler Abidesi Yenileniyor (2 Haziran 2006)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi’nde ciddi bir kuvvetlendirme çalışması yapacaklarını bildirdi. Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi’nın, yılların büyük ihmali nedeniyle tehlike arz edecek hale geldiğini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda abidenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik projenin hazır olduğunu belirten Koç, “Haziran ayı içinde ihaleyi yapıp, çalışmaları yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Çünkü, Şehitler Abidesi Türk insanının bütün dünyaya armağanıdır. Bu armağanın göz göre göre yok olmasına gönlümüz razı olmaz, milli vicdanımız da buna fırsat vermez” dedi.
Tarih: 2 Haziran 2006 Kaynak: Türkiye
Kanyon Alışveriş Merkezi Projesi Arkitera Proje Bölümü’nde (2 Haziran 2006)Beşiktaş, Şişli ve Levent’in kesiştiği İstanbul’un önemli merkezi noktalarından birinde inşa edilen ve Avrupa’nın en büyük inşaat projelerinden biri olan Kanyon Alışveriş Merkezi 30 Mayıs 2006 tarihinde açıldı. Eczacıbaşı’nın 56 yıl önce kurduğu ilk ilaç fabrikasının yerine inşa edilen alışveriş merkezinin 250 bin m2’lik inşaat alanı bulunuyor. Proje için 2001 yılında yerli ve yabancı beş farklı grubun davet edildiği uluslararası bir yarışma düzenlenmişti. Tabanlıoğlu, Arup ve Jerde Partnership’in oluşturduğu konsorsiyum bu yarışmayı kazanmıştı. Kanyon Alışveriş Merkezi Projesi’ni incelemek ve hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.
Tarih: 2 Haziran 2006
‘Hükümet Mortgage Yasasında Kararlıdır’ (2 Haziran 2006)Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, hükümet olarak mortgage (tutsat) yasasının çıkarılması konusunda kararlı olduklarını söyledi.
Mortgage Yasası Mutlaka Çıkacak (2 Haziran 2006)Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, hükümet olarak mortgage yasasının çıkarılması konusunda kararlı olduklarını söyledi.
Artık, Maraş’ın Çimentosu da Meşhur Olacak (2 Haziran 2006)Dondurmasıyla meşhur Kahramanmaraş’ta 1.5 yıl içinde iki büyük çimento fabrikası üretime başlayacak. Sanko Holding 250, Kipaş ise 150 milyon dolarlık yatırımlar için düğmeye bastı. İki grup da makine siparişlerini verdi ve inşaat için müteahhitlerle anlaştı.
İnşaatta zam durmuyor tuğla fiyatları da artıyor (2 Haziran 2006)İnşaat yapı malzemelerinde zam furyası sürüyor. Çimento ve inşaat demirine yapılan zamlardan sonra tuğla ve kiremit fiyatlarıda yüzde 30 civarında arttı. Peşpeşe gelen zamlardan şikayetçi olan ve çıkış yolu arayan müteahhitler, tuğla ve kiremite gelen zamlardan sonra maliyetlerinin yüzde 10-20 arasında arttığını bununda konut fiyatlarına yansıyacağını belirtiyorlar.
Tarih: 2 Haziran 2006 Kaynak: Dünya
TOKİ’de İnşaatçının ’Batıyoruz’ Zirvesi (2 Haziran 2006)Çimento başta olmak üzere inşaat girdilerindeki artış nedeniyle zor durumda kalan müteahhitler TOKİ’de "batıyoruz" zirvesi yaptılar. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar "Batarsanız biz de sizinle batarız. Çatı çökerse hep birlikte altında kalırız. Öyle şey olmaz. Mağduriyetinizi gidermek için yardımcı olacağız. Allah’a duacıyız. İki ay içinde bu sorunu el birliğiyle çözmeye çalışacağız" sözleriyle tepkileri dindirmeye çalıştı.
Katrina Felaketin Ardından New Orleans’ta İlk Proje (2 Haziran 2006)New Orleans’ta Katrina Felaketi’nin ardından ilk büyük ölçekli tasarım projesi Pritzker ödüllü mimar Thom Mayne ve Santa Monica ofisi Morphosis tarafından yapılacak.
TOKİ arsaları davalık çıktı (2 Haziran 2006)Manisa''da belediye ile Toplu Konut İdaresi''nin ortaklaşa yaptığı binaların inşaat ruhsatı için, mahkeme durdurma kararı vermiş
Belek’te ‘golf alanı’ protestosu (2 Haziran 2006)Antalya Belek’te yapımı süren golf alanları nedeniyle orman katliamı yaşandığını öne süren bir grup çevreci, protesto gösterisi yaptı.
Şener: Mortgage''de kararlıyız (2 Haziran 2006)Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, kira ödeme şekline uygun taksitlerle ev sahibi olunmasını sağlayan mortgage sistemiyle ilgili yasanın çıkarılması konusunda kararlı olduklarını söyledi.
Çimento üreticileri ile müteahhit kavgası... (2 Haziran 2006)Müeahhitler, çimentodaki zamma tepki göstermiş, konuyu bakanlığa şikayet etmişti. Çimentocular ise müteahhitleri suçluyor: Bizim yaptığımız zam yüzde 8. Konut yapanlar ise yüzde 56.9 zam yaptı
TOKİ Zorda (2 Haziran 2006)TOKİ''ye iş yapan bir müteahhit anlatıyor: İnşaat sektörü durma noktasına geliyor. Demir ve beton, bir işte maliyetin yüzde 30''una tekabül ediyor. Son üç aya baktığımız zaman bu malzemelerde korkunç bir artış var.
Paulo Mendes da Rocha: “Dünya Artık Yapılan Hatalardan Ders Almak Zorunda” (1 Haziran 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi’nin düzenlediği ARKIMEET Konferansları’nın 16.’sı, 31 Mayıs Çarşamba akşamı 2006 yılı Pritzker Ödülü’nün sahibi Paulo Mendes da Rocha’nın katılımı ile gerçekleşti. Siemens’in sponsorluğunda gerçekleşen konferansta, mimar, konuşmasına başlamadan önce sırasıyla, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Siemens Satış Direktörü Haluk Çelebioğlu ve Arkitera Mimarlık Merkezi Kurucularından Ömer Yılmaz, mimarlık ve gelecekte gerçekleşmesi planlanan yeni projeler hakkında bilgi verdiler.
İstanbul Bağlamında Kentsel Korumaya Güncel Yaklaşımlar Paneli (1 Haziran 2006)“Nasıl Bir Koruma? İstanbul Bağlamında Kentsel Korumaya Güncel Yaklaşımlar” konulu panel 8 Haziran Perşembe günü 14:00 – 18:00 saatleri arasında MSGSÜ Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek.
Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.