Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kızılay-Emek İşhanı ihalesini, 55.5 milyon dolara Talip Kahraman İnşaat kazandı (20 Ocak 2006)Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki Kızılay-Emek İşhanı özelleştirme ihalesini, 55 milyon 500 bin dolara Talip Kahraman İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı.
Ticaret zamanla büyür biz inşaata bakalım ()Türkiye ile Umman Sultanlığı arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla Muscat’a gelen ve Türk İhraç Ürünleri Fuarı’nı açan İTO heyeti Umman’da ’ticaretin ateşini uzun vadeli yaktı, inşaat ve turizme odaklanma kararı’ aldı.
Eyüp çömlekçiliği Osmanlı Bankası Müzesi''nde (20 Ocak 2006)Osmanlı Bankası Müzesi, Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlenen ''Obje ve Ritüel'' söyleşilerinde bu ay, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu ''nu ağırlanacak.
Tüpgeçişte geri sayım başladı (20 Ocak 2006)İstanbul’un iki yakasını bir araya getirecek Marmaray Projesi inşaatı çalışmaları hızla devam ediyor.
2/B Dayatmasında Yeni Sgnaryo (20 Ocak 2006)Hiçbir kurum ya da siyasi iktidar, böyle bir felaketin sorumluluğunu taşıyamaz. 2/B alanlarının satışında değdr ölçüsü tasarınını yine (d) fıkrasının devamında satış için hem hakkâniyet ölçüsü, hem de rayiç bedel ifadeleri kullanılmıştır.
Marmaray 2011''e kaldı (20 Ocak 2006)Ulaştırma Bakanlığı''nın ''''Asrın Projesi'''' olarak tanımladığı Marmaray''ın (İstanbul Demiryolu Tüp Geçişi ve Banliyö Hatları) tüp geçitten sonra ikinci etabını oluşturan 63 kilometrelik Haydarpaşa-Gebze ile Sirkeci-Halkalı banliyö hatları ihalesi beşinci kez ertelendi.
“2B’yi buzdolabına koyduk, bakanlık çalışma yapıyor” (20 Ocak 2006)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, orman vasfını yitiren arazilerin kullanıma açılması için gündeme getirilen ve ‘2B Yasası’ olarak adlandırılan yasanın ‘buzdolabına kaldırıldığını’, ancak Çevre ve Orman Bakanlığı’nın bu konuda bir çalışma geliştirdiğini söyledi.
"Yüzey Tasarımında Renk, Doku, Akustik" Konulu Atölye Çalışması (20 Ocak 2006)İ.T.Ü İç Mimarlık Bölümü ve STO Design iş birliği ile 16 - 17 Şubat 2006 günlerinde ‘’Yüzey Tasarımında Renk, Doku, Akustik’’ konulu bir atölye çalışması düzenlenecek. Temalı seminer ve atölye çalışmaları, sektörün en büyüklerinden Sto Design – Almanya ‘dan gelecek renk uzmanları yürütücülüğünde Taşkışla’da gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi için tıklayın.
Tarih: 20 Ocak 2006
My Architect Filmi NTV’de (19 Ocak 2006)Louis Kahn, geç 20. yüzyılın en önemli figürlerinden olan Louis Kahn''ın ölümününden ardından Nathaniel Kahn''ın babasının eserlerini tanımak ve onunla yüzleşmek için çıktığı yolculuğun eseri olan My Architect Türkçe’ye çevirilen adıyla Mimar Babam filmi 19 Ocak Perşembe saat 20:30’da NTV Belgesel Kuşağı’nda yayınlanacak.
Divriği Ulucamii elden gidiyor; para var, ancak eseri kurtaracak proje yok (19 Ocak 2006)Divriği Ulucamii''nin onarımı için bu ay 4. kez ihaleye çıkılacak. Sivas Valisi Hasan Canpolat, uzman kurum ve kuruluşları ihaleye bekliyor.
Ölümlülük, ölümsüzlük ve öteki hayat stratejileri üzerine bir film (19 Ocak 2006)1974 yılında New York tren garının Penn istasyonunda çalışan bir hizmetli, Lou’nun cansız bedenini erkekler tuvaletinde bulduğunda, “İşte ‘Big Apple’ın bin hikayesinden birine daha tanık oldun Mr. New Yorker” diye düşünür.
Koray İnşaat, Ümraniye''de alışveriş merkezi yapacak (19 Ocak 2006)Metro Group''un Ümraniye''deki M1 Meydan Alışveriş Merkezi''nin inşaat çalışmalarını, Koray Yapı Endüstrisi ve Tic. A.Ş. yürütecek. Metro Group''dan yapılan açıklamada, Metro Group Asset Management ve Koray Yapı Endüstrisi ve Tic. A.Ş.''nin önemli bir işbirliğine imza attıkları kaydedildi. Açılışı 2007 Mart ayında yapılacak olan M1 Meydan Alışveriş Merkezi''nin, Metro Group Asset Management''in Türkiye''deki en yeni ve en farklı projesi olduğu belirtilen açıklamada, 128 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezin 70 bin metrekarelik kiralanabilir alana ve 60 mağazaya sahip olacağı ifade edildi. Açıklamaya göre, 1998 yılından bu yana Türkiye''de çalışmalarını sürdüren Metro Group Asset Management, 650 gayrimenkul ve 700 çalışanı ile 10 ülkede faaliyet gösteriyor. Kuruluş, dünya çapında 40 alışveriş merkezine sahip bulunuyor.
Tarih: 19 Ocak 2006 Kaynak: Akşam
İzmir Körfezi temizliği için işbirliği (19 Ocak 2006)İzmir Körfezi’nin yüzey temizliği için belediye ile Deniz Temiz Derneği işbirliği protokolü imzalandı. Protokole göre, bir deniz süpürgesi Körfez’de yüzey temizliği yapacak. Deniz ve sahillerin korunması için de bir eğitim çalışması başlatılacak.
Bakan Özak: 3. köprü zorunlu hale geldi (19 Ocak 2006)Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, artan araç trafiğinin İstanbul’a üçüncü köprüyü zorunlu hale getirdiğini söyledi. Özak, TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerinin sözlü soru önergelerini cevapladı. İstanbul’da 3. Boğaz köprüsü güzergahının kesin olarak belirlenmediğini ve imar planına işlenmediğini kaydeden Özak, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin, kapasitelerinin çok üzerinde hizmet verdiğini ve tıkanma noktasına geldiğini ifade etti. Özak, “2 milyon civarında olan araç sayısının 2015’de 5-6 milyona çıkacağı, buna bağlı olarak Boğazlardan geçmesi gereken araç sayısının 550-600 bin civarına ulaşacağı tahminleri, 3. köprünün yapımını zorunlu hale getirmiştir” diye konuştu. Özak, tüp geçit projesi ile 3. Boğaz köprüsü projesinin birbirinin alternatifi değil, bütünleyicisi olduğunu vurguladı.
Tarih: 19 Ocak 2006 Kaynak: Türkiye
Konut piyasalarının ateşi dindi şimdi fiyat düşüşü bekleniyor (19 Ocak 2006)2005''in ikinci yarısında büyük bir ivme kazanan ikinci el konut fiyatlarının yükselişi durdu. Büyükşehirlerde konut alım satımı yarı yarıya azaldı. Sektör uzmanlarına göre ''duraklama''nın nedeni, ikinci el konut fiyatlarındaki şişkinlik nedeniyle, orta gelirlinin ev alamaması.
Müzeler ''yerel'' olacak (19 Ocak 2006)Bakanlar Kurulu''nda imzaya açılan ve Kültür-Turizm Bakanlığı''nın teşkilat yapısını düzenleyen yasa tasarısı Meclis''ten aynen geçerse, belediyeler müzeciliğe el atacak.
Almanya''da iki Türk yarışmacı birinci oldu (19 Ocak 2006)Almanya''da yaşayan Hande Akçaylı ve Murat Koçyiğit, ''Duvar Kağıdı Tasarım Yarışması''nda 500 yarışmacıyı geride bırakarak birinciliği elde etti.
''Şehir''ciliğin ruhu ''mimar''lık (19 Ocak 2006)ODTÜ Mimarlık''ın açıklamasında ''görüş'' yerine ''kurumsal saygınlık'' savunması var. ''''Mimar'''' lıkla ''''şehir'''' cilik arasına örülen duvarın, Türkiye gibi ''''mimarlık ve kent tarihi ülkesi'''' ne yakışmadığını, ''''düşünce derinliği'''' içinde tartışamıyoruz.
''Kültürel değerler yağmalanacak'' (19 Ocak 2006)Hükümetin yeni yasa tasarısına göre, belediyeler, kendi sınırları içindeki galeriler, müzeler, kütüphaneler ve kültür merkezlerini yönetecek. Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Sevgisunar, ''''Bu çalışma kesinlikle ülkenin zararına bir iştir, ülkenin birikimlerinin yağmalanması söz konusudur'''' dedi.
Şeytan taşlamak için modern köprü (19 Ocak 2006)Suudi Arabistan yönetiminin Mina''da şeytan taşlama alanında projelendirdiği yeni Cemarat Köprüsü''nün yapımına başladığı bildirildi. Bin Ladin grubu tarafından projesi ve yapımı üstlenilen 4 katlı olacak yeni köprünün inşaası için 5 bin işçi çalışacak.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.