Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mobilyacılıkta dünya liginde 25. sıradayız (15 Ocak 2006)Türk mobilya sektörü, 2004 yılında dünya ihracatında 106 ülke arasında, 856 milyon dolar ihracatla 25. sırada yer aldı. Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin “Mobilya Sektörü Değerlendirme Raporu”na göre, sektör tanıtım faaliyetleri ile birebir ilişkilerini etkin ve sürekli yürütebilirse, uluslararası mobilya pazarında daha iyi bir pozisyona gelebilecek.
Zeytinburnu''ndaki 2295 bina mutlaka yıkılacak (12 Ocak 2006)Hürriyet''e konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, on milyonluk kentle ilgili deprem planlarını anlattı. Topbaş, 7 ya da 7.5 büyüklüğünde bir depremde İstanbul''da 70-90 bin civarında insanın öleceğini tahmin ettiklerini söybledi. Başkan Topbaş, depreme hazırlık olarak Zeytinburnu''nda 2295 binanın mutlaka yıkılması gerektiğini belirtti. Topbaş''ı en üzen şey ise İstanbullunun deprem çalışmalarına bakışı. Başkan, "Bize güvenin" diyor.
Kültüre ‘e-devlet’ modeli (16 Ocak 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı, kültür varlıkları envanter bilgilerinin paylaşılmasına yönelik ortak bir girişim başlatacak. Bakanlık, “Kültür Envanteri Sorgulama Projesi” adı altında oluşturacağı girişimi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk Tarih Kurumu ve TÜBA ile birlikte gerçekleştirilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, kültür envanteri bilgilerinin paylaşılmasına yönelik olarak başlatılacak ortak girişim için gerekli platformun hazırlanması çalışmalarına başlandığını bildirdiler. Bu proje ile, kurumların kültür envanteri çalışmalarında gerçekleştirebileceği tekrarlar da ortadan kaldırılmış olacak ve böylece ülke kaynaklarının daha verimli ve daha etkin kullanılması sağlanacak. “Kültür Envanteri Sorgulama Projesi” ile vatandaşın, “e-devlet” mantığı içinde bilgilere kolayca ulaşabileceğini ve bu bilgileri sorgulayabileceğini ifade eden yetkililer, böylece “koruma” olgusuna vatandaşın da etkin olarak katılımının sağlanabileceğini vurguladılar.
Tarih: 16 Ocak 2006 Kaynak: Türkiye
Tarihî binaların çevresi ''Kültür Tepesi'' olacak (16 Ocak 2006)İzmit''te Sultan Abdülaziz''in Av Köşkü olarak da bilinen ve İstanbul dışında kalan tek saray örneği olan Kasr-ı Humayun ile Redif Dairesi ve tarihi savcılık binasının yer aldığı bölgenin, “Kültür Tepesi” haline getirileceği bildirildi.
Yeni pist 300 metre uzatılırsa Sefaköy tıraştan kurtulacak (13 Ocak 2006)Atatürk Havalimanı''nın Florya-Sefaköy yönündeki piste paralel inşa edilen yeni pist, Sefaköy''deki 700 binanın uçuş trafiğini etkilemesi nedeniyle tamamlanmasına rağmen iki yıldır kullanılamıyor. Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü''nun, pistin Florya yönünde 300 metre uzatılması teklifi benimsenirse, Sefaköy''deki binalar tıraşlanmaktan kurtulacak.
İşgalcilerle barış imzalayan Vakıflar, kira gelirini katladı (16 Ocak 2006)Vakıflara ait çok sayıda arazi ve dükkan yıllar boyunca adeta talan edildi. Buna son vermek isteyen genel müdürlük, daha önce hiç para vermeyen 20 bin işgalciyle kira sözleşmesi imzaladı ve 20 milyon YTL gelir elde etti.
Heykel ve tabloların yerini tasarım objeleri alıyor (15 Ocak 2006)Türkiye''de Vitra Eczacıbaşı, İpekkağıt, Nurus Elements, Hisar, Handles, Tuna Ev, Tuna Ofis gibi markalar için tasarım yapıyor. Yurtdışında Droog Design, Jongform, Tribu, Koziol, Rapsel, La Palma gibi markalarla çalışıyor.
Kamondo Apatmanı tanıklarını arıyor (16 Ocak 2006)Engizisyon Mahkemeleri’nden Venedik’e, oradan da Osmanlı’ya sığınan Kamondo Ailesi’nin, İstanbul’da kendi adlarını taşıyan Kamondo Apartmanı’nın tarihi yazılmaya başlandı.
Galataport’a devam (7 Ocak 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Galataport Projesi’nin imar planlarının onaylanmasına ilişkin işlemin iptali için Danıştay’da açılan davadan vazgeçilmesinin düşünüldüğünü’’ bildirdi.
Binalarıma bomba işlemez (9 Ocak 2006)Çuhadaroğlu Holding bombaya dayanıklı cephe kaplama işlerini Türkiye’de yapan ilk şirket. Nejat Çuhadaroğlu, ”Terörist saldırılar artınca kafamda şimşek çaktı” diyor.
Gözden uzak, gönülden ırak bir değisim: Kepez (9 Ocak 2006)Bugün bir değişimin masalını yazmak istiyoruz.. Amacımız tamamen “Çevrenizden haberiniz olsun” durumudur efendim. Son 4 yıldır Kepez’le yatıp, Kepez’le kalkıyoruz malum.
‘Boğaz''a üçüncü köprü için Japonları da çağıracağız’ (9 Ocak 2006)Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul Boğazı’na köprü kurulması konusunda nihai kararın verilmesinin ardından, finansmandan inşaat aşamasına kadar projenin gerçekleşmesi için Japon yatırımcıları da davet edeceklerini açıkladı.
Zemin etütleri ranta dönüştü parayı veren istediği raporu alıyor (9 Ocak 2006)Yapı denetimindeki usulsüzlüklerin ardından zemin etütleri de kara bir tablo ortaya çıkardı. İnşaat zemininin depreme dayanıklılığını gösteren raporlar baştan savma hazırlanıyor.
Marmaray''da batık sayısı yediye çıktı (8 Ocak 2006)Marmaray Tüp Geçit Projesi kazılarından her gün yeni bir eser çıkıyor. İşte son bilanço: 825 taşınabilir kültür varlığı, gizli geçitler, şapel, işlik ve sarnıçlar ile yedi batık tekne...
OYAK - Arcelor ortaklığı Rekabet Kurumu''nda (8 Ocak 2006)OYAK''ın, Erdemir için kurduğu Ataer Holding''in yüzde 41''inin Arcelor''a devriyle ilgili izin başvurusu Rekabet Kurumu''na geldi.
''İnşaattaki canlılık döviz ve faize bağlı'' (8 Ocak 2006)Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, 2005 yılının ocak-eylül döneminde yüzde 19,7 oranında büyüyerek, ekonomik büyümeye en önemli katkıyı sağlayan sektör olduğunu söyledi.
Danıştay''dan Galataport''a çifte darbe (7 Ocak 2006)Galataport ihalesinde imar değişikliklerinin iptali için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Şehir Plancıları Odası, Danıştay nezdinde dava açtı Danıştay 6. Dairesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Şehir Plancıları Odası''nın açtığı her iki dava için de yürütmenin durdurulması yönünde karar verdi.
Dubai Towers''a 36 penthouse daire (8 Ocak 2006)Dubai Properties International''ın uzman kadrosu Dubai Towers İstanbul''un çalışmalarını tamamladı. Bayramdan sonra geliyorlar. Kulenin tepesinde 36 penthouse daire olacak.
Işıklar şehri Mimarsinan Bahçeşehir''e alternatif oldu (8 Ocak 2006)Bahçeşehir''e alternatif olan Mimarsinan''da pekçok yeni proje start aldı. Emay İnşaat''ın projesi KentPlus''tan daire almak isteyenler, manzarayı görmek için satış ofisine gece geliyor.
Alsancak tartışıldı (7 Ocak 2006)İzmir''in gözde semtinin sorunları uzmanlar tarafından tekrar gündeme getirildi. Tarihi semtin eski güzelliğini yitirdiği vurgulandı. Çözüm için öneriler sunuldu.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.