Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tüketiyorum, o halde varım! (17 Ocak 2006)Trabzon. Günlerden pazar, sabahın erken denebilecek bir saati. Park yeri tıklım tıklım dolu, zar zor yer bulunuyor. Mirapark''a hoşgeldiniz.
Tekstilciler Ataköy''e lüks residence yapıyor (17 Ocak 2006)AİRPORT Residence adını verdikleri lüks projenin yurtdışıyla bağlantısı olan zengin işadamlarını hedeflediğini söyleyen Han Yapı Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, ''Beylikdüzü''ndeki projenin yanı sıra Ataköy''de bir residence projesi üzerinde çalışıyoruz.
Kültür envanteri sorgulama projesi (17 Ocak 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı, kültür varlıkları envanter bilgilerinin paylaşılmasına yönelik ortak bir girişim başlatacak.
Galataport''a itiraz geliyor (17 Ocak 2006)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Danıştay 6. Dairesi''nin Galataport''un imar planıyla ilgili iptal kararına üst mahkemede itiraz edileceğini, Galataport ihalesiyle ilgili sürecin devam ettiğini söyledi.
Topbaş, başkan olmaya karar verdi!.. (17 Ocak 2006)Ana kentten birbiri ardına müthiş haberler geliyor.. Müthiş projeler.. Seçildiği günden beri nerdeyse kış uykusundaki Kadir Topbaş uyandı.. Yumruğunu masaya vurdu ve "Ben bu kentin sahibiyim. Anahtarı bendedir" demeye başladı..
Anadolu Cam yeni fırınını törenle ateşledi (17 Ocak 2006)Anadolu Cam, Yenişehir’de başladığı yatırımın ilk etabını tamamladı. Şirketin 20 Temmuz 2005 tarihinde temeli atılan Anadolu Cam Yenişehir Sanayi A.Ş. Şişe Fabrikası’nın ilk fırını, dün Şişecam yetkilileri ve Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerinin katıldığı bir törenle ateşlendi.
Tasarımda Türkler şampiyon (17 Ocak 2006)Tasarladıkları duvar kâğıdı, Begüm H. Akçaylı ile Murat Koçyiğit''e Avrupa Tasarım Yarışması''nda birincilik getirdi.
Hasankeyflilerin keyfi kaçtı (17 Ocak 2006)Başbakan''ın, antik kentin Ilısu Barajı suları altında kalmayacağını ve turizme açılacağını söylemesi üzerine umutlanan Hasankeyfliler, şimdi de düş kırıklığı yaşıyor. Erdoğan''ın Hasankeyf''le ilgili iki farklı açıklamasına tepki yağdı.
Ayrıştırma, Duvar ve İstihkam (16 Ocak 2006)Ayrıştırmanın, duvarların ve istihkamın birbirinden farklı şekilleri, renkleri, dokusu ve derinliği vardır. Bunlar bazı durumları, olayları, programları ve şartları da doğurur. Mimarlar ve plancılar olarak, bu toprakları parçalamak ve kimliksiz adacıklar yaratmak için bizlerden çalınan mesleki araçlarımızın silah olarak kullanıldığının artık farkına varmamız gerekiyor. Kentsel düzenlemenin herhangi bir şekli istihkamın, “koruma, savunma ve saldırı” için kullanılan bir elemanı olabilir ya da birden bire iki farklı sistemi ve grubu birbirinden koparan bir ayırma duvarı haline gelebilir: Filistinliler ve İsrailliler.
Yurtdışı projeler 3 yılda 8 kat arttı (11 Ocak 2006)Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk müteahhitlerinin yurtdışında üstlendikleri projelerin 3 yılda 8 kat arttığını belirterek, önümüzdeki yıllarda, yılda 5 milyar dolarlık iş üstlenebilen 10 Türk firmasının olacağını ifade etti.
Tarihi hamam sanat merkezi (12 Ocak 2006)Afyonkarahisar Valiliği tarafından restore edilerek Kültür ve Semt Evi''ne dönüştürülen Millet Hamamı''ndaki kurslara kadınlar büyük ilgi gösteriyor.
Japon Başbakan, Marmaray çalışmalarını yerinde görecek (12 Ocak 2006)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Marmaray Projesi''nin gayet güzel ve planlandığı gibi sürdüğünü” ifade ederek, “2008 yılının sonunda inşallah deneme seferlerine başlayacağız.” dedi.
‘Her şey dahil’den kaçtık İstanbul’a şehir oteli kurduk (12 Ocak 2006)Türkiye''yi ziyaret eden turist sayısı her geçen yıl artıyor. 2005''in daha ilk 11 ayında 20 milyonun üzerinde ziyaretçi ülkeye giriş yaparken, 17 milyar dolara yakın harcama yaptı.
İstanbul''da New York düşleri (15 Ocak 2006)ABD''de geliştirilen, dünya çapında uygulanan bir zekâ testinde, şehirlerde toprağın niçin kıymetli olduğu sorulur. Doğru cevap kapitalizmin mantığının icabı arz-talep kanununun ifadesidir. Birbirlerine ulaşılmaz köylerde binlerce yıl yaşayan türümüz giderek gökdelenlerde birbiri üstüne yaşıyor.
Bulutlara en yakın olmanın bedeli 6 milyon dolar (14 Ocak 2006)Yüksek katlı projelerde ''loft'' ve ''penthouse'' olarak adlandırılan, şehri kuş bakışı gören yüksek tavanlı, geniş teraslı daireler üst gelir grubuna hitap etmesine rağmen her kesimden yoğun talep görüyor.
Incity''de kimsenin dolabı kimseye benzemiyor (14 Ocak 2006)Özellikle İstanbul''da şehir içinde kalmış sanayi bölgelerinin dönüşüm projelerinde loftları da görmeye başladık. Loft dairelerde kapı, gardırop, mutfak dolapları gibi malzemeler farklı tasarımcılar tarafından müşterinin isteğine göre üretiliyor. Yani kimsenin kapısı, dolabı başkasına benzemiyor.
Hasankeyf taşınıyor (13 Ocak 2006)Antik kent Hasankeyf, Ilısu Barajı''nın sularına gömülmekten kurtuluyor. Tarihi eserler tek tek sökülüp Raman Dağı eteklerine taşınacak. Projeyi Başbakan bizzat takip ediyor.
Konuta ilgi azaldı (14 Ocak 2006)MasterCard''ın Masterindex Aralık 2005 sonuçlarına göre, fazla paranın değerlendirilmesinde ev/daire alımı ile otomobil ilk sıralarda. 11 ilde 1000 kişilik örneklem grubu üzerinde yapılan araştırmada, ''elinize fazladan 20 bin dolar geçmesi durumunda nasıl değerlendirmeyi düşünürsünüz'' sorusu yöneltildi. Cevaplarda yüzde 23 ile ''ev/daire alırım'' yanıtı ilk sırada, yüzde 21 ile otomobil ikinci sırada yer aldı. Sonuçlar, altı ay önceki araştırmayla karşılaştırıldığında ev alacağını belirtenlerin oranının yüzde 28''den yüzde 23''e düştüğü dikkat çekti.
Tarih: 14 Ocak 2006 Kaynak: Radikal
Süleymaniye ve Ayvansaray’daki tarihî mahalleler canlandırılacak (13 Ocak 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Süleymaniye’de eski Türk mahallesini yeniden canlandırmak için nisan ayında kazmayı vuracaklarını açıkladı.
Tarihi yarımada için son günler (14 Ocak 2006)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tarihi yarımadada çevre kirliliğine neden olan atölyeler, toptancılar ve depoların en kısa sürede taşınacağını açıkladı.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.