Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Hızlı trenin Ankara-Eskişehir etabı bu yıl bitecek (15 Ocak 2006)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 30 yıldır sürekli gündemde olan ‘Hızlı Tren Projesi’nin kısa bir süre içinde hayata geçirileceğini söyledi.
İstanbul''da binbir efsane (16 Ocak 2006)Dünyanın önde gelen metropollerinden olan İstanbul''da hemen her semt, bir efsaneyi anlatıyor. İşte bazıları: Beyoğlu: Semt adını, İslamiyet''i kabul edip burada oturmaya başlayan Pontus prensinden veya ''Bey Oğlu'' diye anılan Venedik prensinden aldı.
Diyarbakır surları restore edilecek (16 Ocak 2006)Diyarbakır Surları’nın hatasız ve aslına uygun restore edilmesi için çeşitli kurumlardan aralarında mimar, sanat tarihçisi ve inşaat mühendisi bulunan 11 kişilik teknik komisyon oluşturuldu.
Konut seçerken dikkatli olun (16 Ocak 2006)İZODER''den yapılan açıklamaya göre, ısı yalıtımı başta olmak üzere konutun sağlıklı ve sağlam olması için zorunlu pek çok şart bulunuyor. Yapının durumu, çatıda sızıntı işaretleri, bodrumun durumu, enerji tüketimi, elektrik ve su tesisatı, dış cephe, pencereler gibi unsurların dikkatle incelenmesi gerektiği belirtilen açıklamada, uzmanla inceleme tavsiye edildi. İZODER ısı yalıtımıyla ilgili danışmanlık hizmeti veriyor. İZODER''in (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) 0 800 211 33 67 No''lu ücretsiz danışma hattına başvurulabiliyor.
Tarih: 16 Ocak 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Yurtdışı müteahhitlik ile cari açığı düşürürüz (11 Ocak 2006)Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk müteahhitlerinin yurtdışında üstlendikleri projelerin 3 yılda 8 kat arttığını belirterek, önümüzdeki yıllarda, yılda 5 milyar dolarlık iş üstlenebilen 10 Türk firmasının olacağını ifade etti. Tüzmen, yurtdışı müteahhitlik sektörünün cari açığın düşürülmesine önemli katkılar sağlayacağını da söyledi.
Bakan Yıldırım: Marmaray''da deneme seferi 2008''de (11 Ocak 2006)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ”Marmaray Projesi''nin gayet güzel ve planlandığı gibi sürdüğünü” ifade ederek, “2008 yılının sonunda inşallah deneme seferlerine başlayacağız” dedi.
Boğaz''ın kuzeyine üçüncü köprü mutlaka yapılmalı (11 Ocak 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı süren projelerle İstanbul trafiğinin eylül ayında rahatlayacağını söyledi. İstanbul''da trafiğe her gün 600 civarında aracın katıldığını ve 20 civarında aracın da trafikten çıktığını belirten Başkan Topbaş, Marmaray ve Üçüncü Köprü''nün soruna köklü çözümler getireceğini belirtti.
Tarihi gazhaneler sanatın hizmetinde (11 Ocak 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Hasanpaşa ile Şişli Harbiye’deki tarihi Gazhane Tesisleri’nin restore edilerek dünya turizmine kazandırılmasının önünü açtı. Büyükşehir Belediye Meclisi, yıllardır işlemez vaziyette duran tesislerin modern birer kültür merkezine dönüştürülmesi için sunulan raporu tasdik etti. İki gazhanenin özel sektör tarafından modernize edilerek kültür merkezine dönüştürülmesi için ihale açılacak.
Albaraka Türk dev konut projesi için kolları sıvadı (10 Ocak 2006)Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü, yakında Acıbadem''de bini aşkın konut, alışveriş merkezi ve okuldan oluşan bir proieve başlayacaklarını söyledi.
Kadir Topbaş''a da bir lakap takmak gerekecek (11 Ocak 2006)Benim çocukluk yıllarımda İzmir''in ünlü bir belediye başkanı vardı: Osman Kibar. İzmir''de çoğu taş parke yolları asfaltladığı için herkes onu "Asfalt Osman" diye tanır, öyle söz ederdi.
Deprem deneyi için gerçek bina yıktılar (16 Ocak 2006)Japonya, depreme daha dayanıklı bina yapma yollarını tespit etmek için laboratuarda inşa ettiği altı katlı bir binayı 7.2 şiddetinde salladı. Binanın altında yerleştirilen 24 adet piston, binlerce kişinin ölümüne neden olan Kobe depremine eş şiddette bir sarsıntı yarattı. Deneyde binanın alt katındaki kolonların betonları döküldü ve çelik iskelet ortaya çıktı.
Tarih: 16 Ocak 2006 Kaynak: Akşam
Büyükçekmece turizme açılacak (16 Ocak 2006)Büyükçekmece''ye 500 yat kapasiteli yat limanı yaptırılıyor. Yat limanının İhalesi Alman Düsseldorf IGM Firması''na 30 milyon dolara verildi.
Tarım arazimiz tükenmek üzere (14 Ocak 2006)Ülkemizde tarım arazilerini yanlış kullandık, yanlış ektik, yanlış gübreledik. Bununla da kalmadı, erozyona kurban verdik. Üstüne üstlük, en verimli tarım arazilerini bölüp bölüp sattık. Şimdi ise verimli tarım arazisi kalmayan ülkeler arasına girdik.
Konut kredisinde faiz her şey değil (16 Ocak 2006)Hükümetin, 2005 yılının son aylarında Meclis''e sunduğu mortgage yasa tasarısı yılın ilk yarısında yasalaşarak yürürlüğe girecek. Mortgage sistemi bu yasanın yürürlüğe girmesinin ardından uygulanmaya başlayacak.
7 tepe 7 tünel (10 Ocak 2006)İstanbu''un arapsaçına dönen, içinde yaşayanlarına çile çektiren trafik sorununa çözüm bulmak için art arda yeni yollar, yeni kavşaklar yapan, tepki çekmesine rağmen yolları genişleten, raylı sistemleri artırmaya çalışan Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gözünü şimdi de, bugüne kadar hep metro yapıldığında akla gelen yeraltına çevirdi.
Akçansa, kazanında uyuşturucu da yakıyor (12 Ocak 2006)Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu olan Akçansa''nın Genel Müdürü Mehmet Göçmen, "2005 yılında iç pazar çok iyiydi. İlk defa kapasitemizin yetmediği günler oldu" dedi. Mehmet Göçmen, yakılabilecek her türlü atığa talip olduklarını da belirterek, "Şu anda büyük oranda İstanbul''un çöpüne talibiz...
Eczacıbaşı’nda hedef 500 milyon $’lık ihracat (15 Ocak 2006)Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi (CEO) Erdal Karamercan, topluluğun 2006 yılında 500 milyon dolarlık dış satım ve toplam net satışlarda yüzde 17’lik bir artış hedeflediğini bildirdi.
Titanic''ten sonra Savarona Oteli (12 Ocak 2006)Antalya''daki Titanic Beach Resort Otel''in sahibi Mehmet Aygün, Atatürk''ün yatı Savarona''nın kopyası biçiminde yeni bir otel yapmayı planlıyor. Savarona''nın adını da taşıyacak otelde Atatürk''ün elbiselerinin sergileneceği bir müze de yer alacak.
Marmaray’da 2. adım (15 Ocak 2006)Ulaştırma sektörünün en büyük yatırım projeleri arasında gösterilen ‘Marmaray’ sisteminin 2. aşamasını oluşturan banliyö sistemleri ihalesinde yarış başlıyor.
Tarihî yarımada kurtarılacak (15 Ocak 2006)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her dönem tarihi yarımadayı tekrar ihya etmek, eski hale getirmek ve buradan sanayiden çok daha fazla girdisi olabilecek turizm girdisi sağlayabilmek için çalışmalar yapıldığını, ancak ciddi anlamda uygulamaya geçilmediğini söyledi.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.