Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul’daki binalar yıkılıp tekrar yapılmalı (17 Ağustos 2006)İstanbul Valisi Muammer Güler, kentteki yüksek riskli binaların güçlendirilmesi yerine yeniden yapılmasının daha iyi bir çözüm olduğunu söyledi.
Antalya’daki Minicity’ye Büyük İlgi (17 Ağustos 2006)Antalya’daki Türkiye’nin ikinci minyatür şehri Minicity’i son 1,5 ayda 50 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Temmuz 2004’te açılan ve 1 Haziran 2006’dan bu yana Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen minyatür şehir Minicity, yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlıyor. Minicity Genel Müdürü Burhan Gümüşoğlu, işletim hakkı Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Antepe’ye geçen Minicity’de giriş fiyatlarının 20 YTL’den 2 YTL’ye çekildiğini söyledi. Daha fazla Antalyalının Minicity’i görmesini amaçladıklarını belirten Gümüşoğlu, amaçlarının Anadolu’nun dört bir yanındaki tarihî eserlerin herkesin görmesini sağlamak olduğunu söyledi.
Tarih: 17 Ağustos 2006 Kaynak: Türkiye
Kanyon, The Times’a Haber Oldu (17 Ağustos 2006)İngiltere’nin önde gelen yayınlarından The Times, Levent’te Eczacıbaşı ve İş Gayrimenkul yatırım ortaklığıyla kurulan Kanyon’a geniş yer verdi. Türkiye’deki gelişen değerler ve yeniliklerden bahseden haberde, eskiden İstanbul denilince akla ilk Kapalıçarşı’nın geldiğini, ancak Kanyon ve İstanbul Modern gibi özgün mimariye sahip binalarıyla İstanbul’un bir 21. yüzyıl şehri ve Avrupa kenti kimliği kazandığı anlatıldı. ABD ve Uzak Doğu’da örnekleri bulunan alışveriş merkezleri gibi ‘’deneyimsel mimari’’ anlayışıyla tasarlanan Kanyon, üstünün açık olmasıyla ilgi topluyor.
Tarih: 17 Ağustos 2006 Kaynak: Türkiye
Tsunami Hesabı (17 Ağustos 2006)Prof. Şengör, Marmara'da meydana gelmesi beklenen depremde dalgaların 5-6 metreye kadar yükseleceğini söyledi. Profesör Celal Şengör, Marmara depremiyle ilgili ilk kez üç boyutlu derin su ortamında tsunami hesabı yapıldığını söyledi: "Olası bir tsunamide dalga 5-6 metreye kadar yükselir.
Lara Kent Parkı Sahibini Buluyor (17 Ağustos 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tahsise açtığı Lara Kent Park’ı bugün sahibini buluyor. Parkın tahsisi için 4 firma başvuruda bulundu.
Herkes binasını güçlendirsin devlet 'proje'lerle meşgul... (17 Ağustos 2006)1999 depreminin üstünden yedi yıl geçti, Türkiye'de yapıların yüzde 8'inin güçlendirilmesi gerekiyor, ancak can kurtaracak önlemler hâlâ 'kâğıt üstünde'
Fener Balat Rehabilitasyon Programı 3. Kısım Restorasyon İhalesi duyuruldu! (17 Ağustos 2006)MEDA programı çerçevesinde Avrupa Birliği fonlarıyla Avrupa Komisyonu ve Fatih Belediyesi ortaklığıyla yürütülen Fener Balat Rehabilitasyon Programı kapsamında gerçekleştirilecek restorasyon uygulamalarının 3. Kısmı için ihale duyurusu 10 Ağustos 2006 tarihinde yapıldı. İhale Makamı ise, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu. 2. Kısım Restorasyon İhalesi Fener ve Balat semtlerinde yer alan 21 konut yapısını, kapsamaktadır. İhale duyurusuna ve diğer belgelere Avrupa Komisyonu Delegasyonu’nun http://www.deltur.cec.eu.int linkinden ulaşılabilir. Fener ve Balat Semtleri Rehabilitasyon Programı hakkında bilgi için www.fenerbalat.org  
Tarih: 17 Ağustos 2006
17 Ağustos'tan bu yana ne değişti? (17 Ağustos 2006)Yeni bir deprem beklenirken büyük çoğunluk 'Allah korusun' demekten başka bir şey yapmıyor. İstanbul'un lalelerine 147 milyon YTL bulunuyor, can kaybını azaltacak önlemlere bulunamıyor.
Farelere hükmeden Apollon adına (17 Ağustos 2006)Çanakkale'nin Gülpınar Köyü'ndeki tapınak, tanrı Apollon'un fareler üzerindeki gücüne adanmış. Apollon Smintheus, kabartmalarında Homeros'un İlyadası'ndaki Troia Savaşları anlatılan dünyadaki tek tapınak...
Yedi yıl geçti, devlet hâlâ enkaz altında (17 Ağustos 2006)AKP iktidarı dört yıldır havanda su dövdü. Bu hızla giderse hastaneler 190, yurtlar 55, okullar 33 yıl sonra güçlenmiş olacak. Konutların akıbeti meçhul.
Nüfusu 3’e Katlandı (17 Ağustos 2006)İstanbul’un, 17 Ağustos 1999 depreminde en çok hasar gören ilçesi Avcılar’da güçlendirilmesi gereken binalar bürokratik engeller yüzünden ortada kalırken, yeniden cazibe merkezine dönüşen ilçede nüfus ve inşaatlarda patlama yaşanıyor.
Bürokrasi Komedisi (17 Ağustos 2006)18 bin eşsiz eseri tehdit eden Ağalar Camisi'nin onarımı için iznin beş ay önce verildiği ancak bürokrasiye takılıp ilgililere ulaşmadığı anlaşıldı.
İki Tarihi Esere Bir Heyet Orijinal, Diğeri Sahte Dedi (17 Ağustos 2006)Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ndeki iki tarihi eser yüzünden Kültür Bakanlığı ile bu eserleri müzeye teslim eden Mahir Akkar mahkemelik oldu. Eserler hakkında "orijinal" ve "sahte" diye iki ayrı bilirkişi raporu verildi.
Yıllara yaygın inşaat ve onarım işleri (17 Ağustos 2006)Gelir Vergisi Yasası'nın 42'nci maddesi uyarınca birden fazla takvim yılına sirayet eden inşaat ve onarma işlerinde kâr ve zarar işin bittiği yıl kârı olarak tespit edilir ve tamamı o yılın geliri sayılarak, işin bittiği yıl beyannamesinde gösterilir.
Lübnan'ı yeniden inşa etmek... (17 Ağustos 2006)İsrail'in Lübnan operasyonu ile birlikte ülkenin yıkılan altyapısını onarmak, yolları ve evleri yeniden inşa etmek için ne kadar para gerekeceği tam olarak tahmin edilemese de, bu miktarın oldukça büyük olacağı kesin gözüküyor. Lübnan hükümeti sadece altyapı hasarının 2.5 milyar dolara ulaştığını tahmin ediyor.
17 Ağustos Marmara depremi çeşitli etkinliklerle anıldı (17 Ağustos 2006)"Asrın depremi" olarak da nitelendirilen 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 7'inci yıldönümü nedeniyle Kocaeli Depremzedeler Derneği, geleneksel olarak düzenlediği anma yürüyüşünü bu yıl da tekrarladı. İzmit Belediye İşhanı önünde toplanan depremzedeler, saat 02:30'da yürümeye başladı.
Belediyenin Kuğulu Park kararına tepki (17 Ağustos 2006)Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Kuğulu Park'ın bir bölümünün trafiğe dahil edilmesi yönündeki kararı Çankayalı bir grup tarafından protesto edildi.
Türkiye’nin Yeni Lokumları (17 Ağustos 2006)Yeni bir mega alışveriş merkezi, modern sanat müzesi ve istikbal için cesur planlarla İstanbul 21. yüzyıla katılıyor. Tabi ki Türkiye Avrupa Birliği’ne katılabilir, Harvey Nicks geldi! Şehir, iplere dizilmiş canlı tavuklar ve her türlü yemek kabı ve tavalarıyla, büyüleyici bir şekilde düzensiz sokak pazarların arasına dağılmış eski tarz perakende satış yerleriyle ve turislerin örümcek ağı Kapalı Çarşı’sıyla meşhur. Fakat Harvey Nichols ve ona eşlik eden yeni mega alışveriş merkezi Kanyon ile İstanbul markalı nirvanaya 2 çağ birden atladı.
Kemeraltı Tarihi Yeniden Canlanıyor Mu? (17 Ağustos 2006)Tarihi Kemeraltı çarşısı yeniden canlanıyor' başlıklı haberi Akşam Ege'de okuyunca düşündüm. Konak ve Büyükşehir Belediyeleri'nin bunca çabasına rağmen Kemeraltı Çarşısı eski tarihi kimliğine kavuşur mu?
En kritik 24 saat! (17 Ağustos 2006)Hollanda'da yıllarca bekledikten sonra söküm için Türkiye'ye getirilmek üzere yola çıkan ve 60 ton asbest taşıyan "Otopan" isimli geminin bu gece ya da yarın sabah Aliağa'ya ulaşması bekleniyor.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.