Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ilısu Barajı'na İngilizlerden tepki (12 Ağustos 2006)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın temelini attığı Ilısu Barajı'na İngiliz Independent gazetesinden sert tepki geldi. "Türkiye, 50 bin kişiye evinden edecek tartışmalı baraj projesini yeniden başlattı" başlıklı haberde, Ilısu Barajı ile dünyanın en eski kasabalarından olan Hasankeyf'in eşsiz kalıntılarının da yok edileceği ifade edildi. Justin Huggler imzalı haberde, Independent gazetesinin, dört yıl önce İngiliz Balfour Betty şirketi aleyhine kampanya başlattığı, çevrecilerin ve arkeologların da desteklediği kampanya sonucu İngiliz şirket projeden çekildiği hatırlatıldı. Ilısu Barajı'nı bu kez bir Avusturya şirketinin başkanlık edeceği bir konsorsiyum tarafından yapılacağı belirtilen haberde, proje ile evlerini terk etmek zorunda kalacak kişilerin çoğunun Kürtler olduğu ifade edildi. Barajın GAP kapsamında yapılacağı belirtilen haberde, Ilısu'nun tamamlanması halinde Hasankeyf'in sadece yüzde 20'sinin kurtulabileceği öne sürüldü.
Tarih: 12 Ağustos 2006 Kaynak: Milliyet
Düzeni Boşverin, Evinizi Alt Üst Edin! (12 Ağustos 2006)Kanepeyi testereyle doğrayın, televizyonu patlatın, kapılara resimler çizin, duvarlara delik açın, tabloları söküp yerine kırık sandalyeler asın... Feng Shui'ye meydan okuyan yeni dekorasyon trendi Punk Shui eve düzen yerine kaos getirmeyi, hayatı olduğu gibi kucaklamayı öneriyor.
Cami için yeni hedef Rumeli Hisarı! (14 Ağustos 2006)İhale aşamasındaki projeye göre, Rumeli Hisarı'nda konserlerin verildiği kısımda minaresinin bir bölümü hâlâ duran Boğazkesen Camii yeniden yapılacak.
Tasarım Okulu Yeni Evine Taşınıyor (14 Ağustos 2006)İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin İtalya'nın Milano kentinde faaliyetini sürdüren ünlü Domus Academy işbirliği ile yürüttüğü Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı, sekizinci eğitim yılında 'santralistanbul' bünyesinde yürütülecek. Programa başvurular 22 Eylül'e kadar devam edecek.
Katil Benzinlik Aynı Yerde İnsa Ediliyor (14 Ağustos 2006)Ankara'da 2003 yılında yaşanan patlama sonucu 6 kişinin ölümüne neden olan benzin istasyonu aynı yerde yeniden inşa ediliyor. Belediye inşaat için izin verirken, mahalle sakinleri benzinliğe karşı imza kampanyası başlattı.
Arazisi olana bedava fabrika (14 Ağustos 2006)Paket Finans Sistemi, arazisi olan yatırımcıyı 5 kuruş ödemeden anahtar teslimi fabrika, otel sahibi yapmayı planlıyor. Girişimci, düşük faizli, uzun vadeli dış krediyi para kazanırken ödeyecek.
17 Ağustos 1999'dan Bu Yana Hiçbir Şey Değişmedi (14 Ağustos 2006)İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe, tüm Türkiye'yi derinden etkileyen 17 Ağustos depreminin ardından yapılanlara işaret ederek, "17 Ağustos 1999'dan bu yana hiçbir şey değişmedi. Teorik olarak bir takım çalışmalar yapıldı, ama genel çerçevede teorik içerikli oldu, günü kurtaran, kısa erimli çalışmalar oldu" dedi.
Peyzaj Mimarları Yönetmeliği Değişti (14 Ağustos 2006)TMMOB Peyzaj Mimarları Odası'nın ana yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Peyzaj Mimarları Odası'nın doğrudan kararı veya temsilcilik kurulacak yere en yakın şube yönetim kurulunun önerisi üzerine, en az üçü kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıyor olmak koşuluyla, en az 10 üyenin bulunduğu yerde temsilcilik kurulabilecek. Yönetmeliğe göre, oda yönetim kurulu, kurulan temsilciliğin hangi oda birimine bağlı olarak faaliyet yürüteceğine karar verecek en geç bir ay içinde temsilci atamaları yapılacak.
Tarih: 14 Ağustos 2006 Kaynak: Birgün
Günün Doğusu: Bir Kez Daha Hasankeyf (14 Ağustos 2006)Bölgeden neredeyse tüm sivil toplum örgütlerinin, bir çok farklı siyasal temsiliyeti olan kurumların ve bir dolu etkili şahsiyetin karşı durmalarına rağmen halen bu ülkedeki siyasal otoritenin, halka rağmen ardına devlet politikasını da alarak illa ki; Hasankeyf’i boğacağız, Ilısu Barajını yapacağız, kararı / kararlılığı üzerine bir kez daha ve yeniden elbette Hasankeyf demek için yazıyorum.
Haydarpaşa'da Zaman ve Uzam (14 Ağustos 2006)Haydarpaşa Garı, İstanbul'un Anadolu yakasından başlayan ve Anadolu'da farklı noktalara dağılan demiryolu ağının merkez noktasıdır. Aslında Haydarpaşa Garı, Anadolu demiryollarının sıfır noktasıdır.
Anadolu yakasına 5 yeni otel (13 Ağustos 2006)İstanbul'un Anadolu yakası otel yatırımcılarının yeni gözdesi oldu. Hospitality Solutions International'ın yaptığı araştırmaya göre, 7 otelin bulunduğu bölgeye 5 otel daha geliyor.
İstanbul'a 11 inci (14 Ağustos 2006)İstanbul, birkaç yıl içinde 11 önemli yapı daha kazanacak. Avrupa Yakası'na 6 yeni kongre merkezi, otel sıkıntısı çekilen Anadolu Yakası'na ise beş tane beş yıldızlı otel projesi yürütülüyor.
Yıkılmasına izin vermeyiz (14 Ağustos 2006)İstanbul Atatürk Havalimanı da dahil birçok havaalanının yapım ve işletmeciliğini üstlenen TAV'ın CEO'su Sani Şener, çökmek üzere olduğu için ziyarete kapatılan Çanakkale Abidesi'nin güçlendirilmesi işini maliyetine yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Arap Deresi'nden 40 Bin Ton Atık Çıkarıldı (14 Ağustos 2006)İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün Arap Deresi’ni kirlilikten korumak için başlattığı dere tabanı ıslah çalışmalarının Halkapınar Metro İstasyonu ile Halkapınar Çöp Transfer İstasyonu arasındaki ilk bölümü tamamlandı.
Ulaşım A.Ş.'den Uluslararası İşbirliği (14 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş ile Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’nın toplu taşımacılık işletmecisi GRAS arasında karşılıklı olarak teknik ve idari işbirliğinin arttırılması kararı alındı.
Afete Maruz Bölgede Yıkım (14 Ağustos 2006)Avcılar İlçesi, Ambarlı Mahallesinde bulunan ‘Afete Maruz Bölge’ içerisinde kalan ve yıkımı ile ilgili hukuki süreci tamamlanan 8 katlı apartmanın yıkım işlemi Belediye Zabıta Tedbir Şube Müdürlüğü ekiplerince bugün gerçekleştirildi.
Bilirkişi Heyeti Metro'da (14 Ağustos 2006)Taksim 4. Levent Metrosu’nda meydana gelen “sondaj” kazası ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hukuk Müşavirliği’nin yaptığı suç duyurusu üzerine mahkeme bilirkişi heyeti inceleme yaptı.
Walt Disney Konser Salonu Davasında Karara Varıldı (11 Ağustos 2006)Geçen ay Los Angeles’daki Walt Disney Konser Salonu’nun yüksek inşaat maliyeti hakkındaki dava sonuçlandı. Karar, Frank Gehry’nin tasarladığı bu odak noktasının tamamlanmasından neredeyse üç yıl sonra verildi.
Londra dünyanın en pahalı kenti, İstanbul 35'inci sırada (11 Ağustos 2006)En pahalı kentler sırılamasında Uzakdoğu şehirleri ve New York, yerini Londra'ya bıraktı. Londra, konut ve ofis fiyatları dahil edildiğinde, 71 kent içinde dünyanın en pahalı şehri olarak belirlendi. İstanbul'da ise hayat geçtiğimiz yıla göre ucuzladı.
Ilısu, kültürel bir kitle imha silahı (11 Ağustos 2006)12 bin yıllık tarihi olan Hasankeyf'in sular altında kalmasına, on binlerce insanın yerinden olmasına neden olacak Ilısu Barajı inşaatı İngiliz Times gazetesine konu oldu.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.