Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
HeidelbergCement'ten çift haneli büyüme (16 Ağustos 2006)HeidelbergCement, Hindistan, Rusya ve Gürcistan'a yaptığı yatırımların da ivmesiyle, yılın ilk yarısında hemen tüm göstergelerde çift haneli büyüme gerçekleştirdi.
El Maktum, Konya ile ilgileniyor (16 Ağustos 2006)Dubai Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum, İstanbul'dan sonra Konya'da da yatırım yapmak için girişimlere başladı.
Büyükşehir'den Fatih'i İhya Eden Yatırımlar (16 Ağustos 2006)Başkan Kadir Topbaş; aralarında Fatih Belediyesi Hizmet Binası, Şehir Tiyatrosu ve Kültür Merkezi İnşaatı’nın da bulunduğu bir dizi temel attı, bazı cadde ve meydanların çevre düzenlemesi ile aydınlatma işinin açılışını gerçekleştirdi.
Yabancılar Mardin'de 'sınır'a yaklaştı (16 Ağustos 2006)Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafız Özak, illerde yabancıların alabilecekleri arazi için getirilen 'il yüzölçümünün binde beşi sınırı'na en çok Mardin, Kilis ve Gaziantep'te yaklaşıldığını açıkladı.
Santral'da tasarım kültürü (15 Ağustos 2006)Santral İstanbul'un çağdaş sanat müzesi, enerji müzesi ve kültür mekânı ayakları kadar eğitim merkezi ayağı da adım adım oluşturuluyor.
Çini ustalarının eserleri modern dünyaya taşındı (15 Ağustos 2006)Şimdi yükselen trend; banyoda Osmanlı keyfi! Çini, gravür ve minyatür sanatından örneklerin işlendiği el emeği göz nuru banyo karoları, modern evlerin dekorasyonunda kullanılıyor.
Fuksas'ın Nijerya'daki Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (15 Ağustos 2006)Mayıs ayında, Afrika Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tasarımı ile RIBA’nın düzenlediği uluslararası yarışmayı kazanan İtalyan mimar Massimiliano Fuksas, Enstitü için ”Mandela felsefesini hatırlayabileceğim birşeyler tasarlamak istedim” diyor. Güney Afrika’nın çöllerinde yeralan İleri Bilim ve Teknoloji Yapıları topluluğu yaklaşık 240 bin m2 ve 360 milyon Dolar'a mal oluyor. Kompleks bilimadamları ve mühendislere eğitim ve araştırma olanakları sağlıyor.
İskenderiye... (15 Ağustos 2006)Bazı kentler, şık muhafazaların kadifeleri içinde, bir camekânın ardından görülebiliyor, Tarihçelerinde kesinlik var, kesin tarihler, kesin isimler, kesin ölçüler. Bazı kentler ise kiriyle pasıyla elinizi tutuveriyor, bu kentlerin tarihçelerinde ise belirsizlikler, uygarlıkların üst üste yığılmasıyla karmaşıklaşan bilgiler var, tarihler yaklaşık, isimler sanılıyor, ölçüler ise tahmin edilen. İşte İskenderiye böyle bir kent, tanıdık bir yer! Üç alfabe birden kullanılıyor. Arap, Latin ve tanrılar, Firavunlar, rölyeflerden oluşan, kutsal yazıların kadim Mısır alfabesi.
Yeni Parrish Sanat Müzesi (15 Ağustos 2006)Parrish Sanat Müzesi yeni tesisinin tasarım konseptinin uluslararası üne sahip mimarlık şirketi Herzog & de Meuron tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı. Müze, Long Island’ın doğusunda yer alan bir kasaba olan Water Mİll’de yaklaşık 5.900 m² büyüklüğündeki bir arazide 5945 m²’lik bir yapı grubu inşa edecek. Eşsiz tasarım konsepti mimari ve peyzajı bir plan üzerinde; her ikisi de çevrenin doğal güzelliği ve zengin sanatsal mirasına saygı duyacak ve bunlardan etkilenecek şekilde bir araya getiriyor.
Devlerin yarıştığı trilyonluk arazi satışı iptal (15 Ağustos 2006)İstanbul Ortaköy’de Boğaz manzaralı ve E-5 Karayolu’nun kenarında yer alan 96 dönümlük işgalsiz arazinin 18 Ağustos’ta İstanbul Defterdarlığı’nda yapılacak satış ihalesi iptal edildi.
İstanbul depreme ancak 10 yılda hazırlanır (15 Ağustos 2006)İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'da mevcut yapı stokunun depreme hazır olmadığını belirterek, en az 10 senelik çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
10 noktada birden yangın (15 Ağustos 2006)Denizli'de Merkeze bağlı Uzunpınar beldesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangında 1 hektar kızılçam ormanı yandı. Yangının, 10 ayrı yerde kasıtlı olarak çıkarıldığı ileri sürüldü. Ekiplerin zamanında müdahalesiyle yangın büyümeden söndürüldü. Orman Bölge Müdürü Adem Oklu, yangınların kasıtlı çıkarıldığını belirterek, "Nasıl 10 ayrı yerde aynı anda yangın çıkar. Zamanında müdahalemizle yangınları söndürdük. Bir insan nasıl böyle vicdansız olur. Jandarma bu vicdansız kişiyi yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı" dedi.
Tarih: 15 Ağustos 2006 Kaynak: Radikal
MNG yeniden inşaata girişti (15 Ağustos 2006)Petrol fiyatları arttıkça servetlerine servet katan ve ellerinde büyük bir sermaye gücü oluşan Körfez ülkeleri, MNG Holding'in patronu Mehmet Nazif Günal'ın 'inşaat mühendisliği' tarafını kabarttı.
Konuklu’da ‘İmar’ Tartışması (15 Ağustos 2006)GAP’la birlikte tarım alanı olan Konuklu Beldesi, il genel meclisi kararıyla imara açıldı. CHP’li üyeler karara itiraz ederken; Ak Parti’li Belediye Başkanı Halef Yıldız, tarım arazilerinin imara açılmadığını savunuyor.
Çeşme'ye 75 yıllığına bir talip aranıyor (15 Ağustos 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Turizm Kentleri Projesi' kapsamında 75 yıllığına tahsis edeceği İzmir-Çeşme Alaçatı ve Paşalimanı bugün ilana çıkıyor.
Belediye Kuğulu Park'a 'tecavüz' edecek (15 Ağustos 2006)Ankara'nın önemli dinlenme yerlerinden Kuğulu Park, Kavaklıdere Kavşağı'na yapılacak altgeçit nedeniyle tehdit altında. Koruma Kurulu Büyükşehir Belediyesi'ne 'sit alanına tecavüz' izni verdi.
Mehter adımıyla 'dev' proje (15 Ağustos 2006)Hükümetin 'dev' Hasankeyf'i kurtarma projesi, dört öğretim üyesiyle 18 stajyer öğrenciye emanet. 'Kurtarmak' bir yana toprak altında tam olarak ne olduğu bile henüz net değil...
Dünyanın en büyük kapalı kayak merkezi 400 milyon Euro yatırımla Afyon'a kurulacak (15 Ağustos 2006)400 milyon Euro'luk yatırıma 15 Eylül'de başlanacak. Belçika sermayeli Snow Mauntain adlı şirkete 1 milyon metrekarelik arazinin tahsisi Ağustos sonuna yetiştirilecek. Kar Vadisi isimli projede yapay göl, 4 bin yataklı otel, çok sayıda villa, kayak okulu ve spor kompleksi bulunuyor.
Fırtına Vadisi'nde santral hortladı (15 Ağustos 2006)Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), tarihiyle, kültürüyle, flora ve faunasıyla dünyada koruma altına alınmış 200 merkezden biri olan, doğal sit kapsamındaki Fırtına Vadisi'ne hidroelektrik santralı (HES) kurmak isteyen ARK Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret'e onay verdi.
Vali Güler: İstanbul Depreme Hazır Değil (15 Ağustos 2006)İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'un mevcut yapı stokunun depreme hazır olmadığını bildirdi.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.