Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Gökçek: "Kuğulu Park'a müdahale yok" (17 Ağustos 2006)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kuğulu Kavşağı'na katlı geçit yapılması projesinde Kuğulu Park'a müdahalenin söz konusu olmadığını söyledi.
Deprem Önlemleri Orta Vadeli Programda Yer Alıyor (17 Ağustos 2006)Deprem Konseyi'nin, 2006-2013 dönemini kaysayan 7 yıllık 9. Kalkınma Planı'nda "deprem" sözcüğüne dahi yer verilmediği şeklindeki açıklamasına; depremle ilgili atılacak somut adımların 3 yıllık dönemi kapsayan 2007-2009 Orta Vadeli Program'da bulunduğu yanıtı verildi.
Lağım ve atıklarla tarımsal sulama yapılıyor (17 Ağustos 2006)Türkiye'de, su kaynaklarının kirlenmemesi için acil önlem alınması gerektiği, aksi halde ekolojik yapıların tehdit altında olduğu belirtildi.
Yargı, Kuğulu Park'a tecavüzü durdurdu (17 Ağustos 2006)Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun, 1. derece sit alanı olan Kuğulu Park'ın yanında altgeçit inşaatı yapılması için Büyükşehir Belediyesi'ne izin vermesi tepki yarattı.
Yarayı saracak parayla borç ödendi (17 Ağustos 2006)CHP Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, deprem yaralarının sarılması ve başta İstanbul olmak üzere risk altındaki yerleri olası büyük depremlere hazırlamak amacıyla kullanılmak üzere konulan deprem vergilerinden elde edilen trilyonlarca liranın borç ve faiz ödemelerine aktarıldığını söyledi.
Yapılaşmada Vatandaşın Patron Olduğu Düzen Kaldırılmalı (17 Ağustos 2006)Marmara depreminin üzerinden 7 yıl geçti. Uzmanlar, insanların yapı denetimi yapılmış yeni konutlara 3 kat daha fazla para ödedi.
Deprem için plan yapmamak çağdışılık (17 Ağustos 2006)Uzmanlar, Türkiye'nin gelecek 7 yılını şekillendiren 9. Kalkınma Planı'nda deprem ve diğer afetlere yer verilmemesini "çağdışılık" olarak nitelendirdiler. Ulusal Deprem Konseyi Başkanı Prof. Dr. Haluk Eyidoğan ise DPT Müsteşar Yardımcısı Halil İbrahim Akça'nın, "Bu deprem strateji belgesi değil" yorumuna, "Ekonomiyi doğrudan ilgilendiren bir afet kalkınma planında yer almalı" karşılığını verdi.
İnşaat devleri Mavi Tünel'de yarışacak (17 Ağustos 2006)Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nün, Konya Mavi Tünel projesinin ihalesine aralarında Doğuş, Nurol, Cemil Özgür, Limak, Gama, Özaltın, Cengiz ve Yüksel İnşaat'ın da bulunduğu 19 şirket başvurdu.
Tatlıcı kuleleri kıymete bindi (17 Ağustos 2006)Diyarbakırlı işadamı Salih Tatlıcı, yıllardır boş duran İstanbul Zincirlikuyu'daki Tat Towers gökdelenlerini satıyor. İmar ve kaynak sorunu nedeniyle binaları uzun yıllar boyunca tamamlayamayan Tatlıcı, bölgenin değerlenmesi üzerine satış görüşmelerine başladı.
Olası Bir Afette Hizmet Verecek "Lojistik Destek Merkezi" Açıldı (17 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Halkalı Çöplüğü’nün üzerinde inşa edilen Lojistik destek Merkezi, olağanüstü durumlarda İstanbul genelinde ihtiyaç duyulan yiyecek, içecek, battaniye, çadır gibi acil sosyal talepleri karşılayacak.
Bodrum Havalimanı İhalesi Sonuçlandı (16 Ağustos 2006)Havaalanı işletmeciliği son yıllarda büyük şirketler tarafından cazip bir alan olmaya başladı. Havacılık sektörü dışındaki firmalar tarafından da teklif alan ihalelerden biri Bodrum / Milas Havaalanı ihalesi oldu. IC-İçtaş Holding, TAV Holding, Çelebi gibi daha önceleri de havalimanı tecrübesi olan firmaların da katıldığı ihalede şaşırtıcı bir sonuç yaşandı ve Teknotes Firması en düşük teklifi vererek birinci oldu. Teknotes Şirketi, Belgrad Havalimanı’nı işleten firmalarla ortak olarak katıldığı ihaleyi, 3 yıl 9 ay gibi rekor bir işletme süresi vererek kazandı.
Müze Yapılacak Binanın Çatısında Elektrik Direği Var (16 Ağustos 2006)1892 yılında yapılan ve bugüne kadar kullanılan binanın restore edilmesi planlandı. Arkeoloji Müzesi olarak düzenlenecek bina için çalışmalar başladı.
Deprem yakında kendisini hatırlatacak (16 Ağustos 2006)Türkiye'de her üç yılda büyük bir depremin yaşandığını söyleyen deprem hocası Prof. Süleyman Pampal'a göre yakında gerçekleşecek deprem, tüm hataları gözler önüne serecek!
Beykoz'a kardeş şehir (16 Ağustos 2006)Beykoz ile Almanya'nın Mulheim An Der Ruhr kenti arasındaki kardeş şehir çalışmaları kapsamında, Mulheim Belediye Başkanı Dagmar Mühlenfeld'in başkanlığındaki heyet, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül'ün davetlisi olarak Beykoz'a geldi. Beykoz Belediye'sinde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Ergül, Almanya'da Türkiye'den çok sayıda insanın yaşadığını, Türkiye'de de Alman işadamlarının yatırımları bulunduğunu belirterek, iki ülkenin birbirine ihtiyacı olduğunu kaydetti. Mulheim heyeti, görüşmeden sonra Beykoz'un tarihi, turistik ve kültürel yerlerini gezdi.
Tarih: 16 Ağustos 2006 Kaynak: Sabah
Fatih'te bir dizi tesis için kollar sıvandı (16 Ağustos 2006)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş dün Fatih Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi inşaatı, Samatya ve Kocamustafapaşa Meydanları Çevre Düzenleme İnşaatı, Atıksu ve Yağmursuyu Kanalı İnşaatı'nın temel atma törenlerine katıldı.
Çeşme Alaçatı İhalesi (16 Ağustos 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ”Turizm Kentleri projesi” kapsamında 75 yıllığına tahsis edeceği İzmir-Çeşme Alaçatı ve Paşalimanı, dün ilana çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Çeşme Alaçatı ve Paşalimanı turizm kentinde, golf alanları, turizm konaklama tesisleri, termal köy, tedavi, sağlık-güzellik merkezi, butik tatil villaları, kür (tedavi) merkezi, gastronomi alanları, kıyının günübirlik kullanıma yönelik tesisler ile sosyal tesisler ve kongre merkezleri yer alacak. Yetkililer, yabancı yatırımcının ilgisini çekmek amacıyla yurt dışında müşavirlikler kanalıyla tanıtılan projeye, İspanyol, Japon ve Rus turizmcilerin büyük ilgi gösterdiğini bildirdiler.
Tarih: 16 Ağustos 2006 Kaynak: Referans
Haydarpaşa'da kaçak tadilat krizi (16 Ağustos 2006)TCDD tarafından, kentsel tasarım konusunda çalışacak Alman firması Drees&Sommer'e ofis hazırlamak için, 1'inci derecede SİT yapı olan Haydarpaşa Garı'nın 3'üncü katında yapılan tadilatla, tarihi kapıların kırıldığı ve çerçevelerin değiştirildiği tespit edildi. Kadıköy Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından yapılan tespit sonucu inşaat durdurulurdu. Mimarlar Odası İstanbul Şubesi ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası da, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, TCDD 1'inci Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, TCDD 1'inci Bölge Taşınmaz Varlıklar Müdürü Ufuk Kınık, TCDD 1'inci Bölge Yol Müdürü Halil Kösoğlu ve yapımcılar hakkında suç duyurusunda bulundu. Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Eyüp Muhçu, Anıtlar Kurulu'nun izni olmadan tadilatın başladığını belirtirken, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ise, Alman firmanın oda isteği nedeniyle çalışma yapıldığını belirterek, "İzin almak istedik ama Anıtlar Kurulu'ndan 3 yılda izin çıkmıyor. Tarihi dokuya zarar verilmedi" dedi.
Tarih: 16 Ağustos 2006 Kaynak: Sabah Yazan: Hasan Erşan
Yabancıların gözü bizim otoparklarda (16 Ağustos 2006)Bir milyar dolarlık otopark pazarı yabancıların iştahını kabartıyor. İstanbul Otopark İşletmeleri A.Ş'nin projesi için Fransa, Almanya ve İsrail firmaları şimdiden sıraya girdi.
Çeşme Arazileri de Tahsise Açılıyor (16 Ağustos 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizmin en önemli noktalarından biri olan Çeşme'yi turizm yatırımcılarına tahsis etmeye hazırlanıyor. Arazilerin tespiti aşamasında dahi çevrecilerin ve sivil toplum örgütlerinin tepkisini çeken bakanlık, Çeşme'de arazi alacak yatırımcılara konut sınırlandırması ve bu arazilerin turizm kenti olarak değerlendirilmesi şartı getiriyor. Çeşme'nin 4 bin 990 hektarlık alanının tahsis edileceği öğrenilirken tüm arazilerin tahsis edilmesi halinde, bölgeye yaklaşık 15 milyar dolarlık yatırım yapılması ve 40 bin kişiye istihdam sağlanması bekleniyor. Bordum'un tahsisi sırasında çeşitli kuruluşlarla mahkemelik olan bakanlığın, benzer sorunları Çeşme'nin tahsisi sırasında da yaşayacağı düşünülüyor.
Tarih: 16 Ağustos 2006 Kaynak: Referans
Anıtlar Kurulu'nu tanımıyorum (16 Ağustos 2006)Topkapı Sarayı içinde 18 bin eşsiz kitap bulunan binayı onarmak istedi. Anıtlar Kurulu cevap verdi: Ancak cami olursa onarabilirsiniz.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.