Haberler

Haberler

Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Dolmabahçe-Atatürk Havalimanı 18 Dakika (21 Ağustos 2006)İstanbul’un yıllardır kronikleşen ve bir türlü çözülmeyen trafik sorununa çare bulmak amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın "7 Tepeye 7 Tünel" sloganıyla duyurduğu proje hayata geçiriliyor.
Bakanın yalanı İSKİ''den döndü (21 Ağustos 2006)İstanbul''un önemli su kaynaklarından Ömerli Barajı su havzasına özel organize sanayi bölgesi (OSB) yapılması konusunda bilgi veren Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun''un doğru söylemediği ortaya çıktı.
Lale devri projesi trilyona mal oldu (21 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı''nın başlattığı lale operasyonunun, lale soğanları ve dikimiyle birlikte toplam maliyetinin 906 bin 724 YTL olduğu hesaplandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol''un verdiği bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir sınırları içerisine toplam 3 milyon 778 bin 20 adet lale soğanı dikildi. 20 ayrı cinste olan bu soğanlardan 850 bini vatandaşa dağıtılırken, 150 bini de saksılara dikildi. Lalelerden geriye kalan 2 milyon 778 bin 20 tanesi de 16 ayrı bölgeye dikildi. Lale soğanlarının belediye kuruluşlarından Ağaç ve Peyzaj A.Ş. tarafından temin edildiği, lalelerin 20 YKr, dikim maliyetinin de 4 YKr olduğu bildirildi. Buna göre 3 milyon 7778 bin 20 lalenin toplam maliyeti 906 bin 724 YTL''yi buldu.
Tarih: 21 Ağustos 2006 Kaynak: Milliyet
Haydarpaşa yağmalanıyor
(21 Ağustos 2006)
“Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında, Haydarpaşa Garı ve limanının yağmalandığını vurgulayan Haydarpaşa Dayanışma Platformu üyeleri, tarihi garda eylem yaptı. Haydarpaşa Garı’nda toplanan 30 kişilik sivil toplum örgütü Haydarpaşa Dayanışma Platformu, limanın ve çevresinin rant gruplarınca işgal edildiğini savunuyor. Haydarpaşa Garı’nın, Anadolu’dan İstanbul’a tarihi bir giriş kapısı olduğunu belirten göstericiler, ülkenin tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin yağmalanmasına son verilmesini istedi. Marmaray Projesi kapsamında, banliyö tren seferlerinin kaldırılmasını da protesto eden grup, garda bulunan yolculara, “Sessiz kalırsanız, artık bu trenlere binemeyeceksiniz” yazılı bildiriler dağıttı.
Tarih: 21 Ağustos 2006
İstanbul''a yeni havaalanı inşa etmeyin, Çorlu''yu biz işletelim (21 Ağustos 2006)İstanbul Atatürk Hava Limanı’nın üzerindeki hava trafiği yükünün Kurtköy’deki Sabiha Gökçen’in açılmasına rağmen azalmaması, sektör temsilcilerini harekete geçirdi.
AİHM Hasankeyf için Bilgi İstiyor (21 Ağustos 2006)Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Başbakan Erdoğan tarafından temeli atılan ve Hasankeyf’i sular altında bırakacak olan Ilısu Barajı’na karşı yapılan başvuruyu kabul etti. Mahkeme, hükümetten acilen bilgi istedi. Hasankeyf’in korunması amacıyla 22 Şubat’ta yapılan başvuruyu ele alan AİHM, davayı kabul edilebilir buldu.
Tarih: 21 Ağustos 2006 Kaynak: NTVMSNBC
Milliyet, Marmaray''ın kalbinde... (21 Ağustos 2006)İstanbul''un Anadolu ve Avrupa yakalarını deniz altından birbirine bağlayacak Marmaray projesi, tüm hızıyla devam ediyor. 34 metre derinlikte bunaltıcı sıcağa rağmen gerçekleştirilen Üsküdar tünel inşaatı, projenin görkemini gözler önüne seriyor.
Ormanlar yanıyor (21 Ağustos 2006)Yurt genelinde çıkan orman yangınlarında yaklaşık 423 hektar alan olan kül oldu.
Yol İçin Kordon''un Doldurulması Yanlış (21 Ağustos 2006)Yolunuz Bornova''ya düşerse, 83 Sokak''taki Maltass Evi''ni mutlaka görün. Bahçe içinde, neo-klasik mimaride 2 katlı bir Levanten köşkü göreceksiniz. O köşk aslında 4 katlı ama, özel bir mimariyle yapıldığı için dışardan bakıldığında çift katlı görünüyor.
Çeşme''de kirlilik isyanı (21 Ağustos 2006)Çeşme''deki Gerence Körfezi''nde denize girenlerin vücutlarında cilt yanıkları meydana gelmesi bölgedeki site sakinlerini isyan ettirdi. Balık çiftliklerinden yakınan vatandaşlar, kirlenmenin önlenmesi için İzmir Çevre İl Müdürlüğü ile Çeşme Kaymakamlığı''na başvurarak deniz suyunun tahlil edilmesini istedi.
Meryemana Evi Ateş Altında (21 Ağustos 2006)Aşırı sıcak ve dikkatsizliğin neden olduğu orman yangınları dün tüm yurdu sardı. İzmir''in Selçuk İlçesi''nde Meryemana Evi''nin bulunduğu Bülbüldağı mevkiinde dün orman yangını çıktı. Kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü, tarihi Meryemana Evi''ne çıkan yola kadar ulaştı.
Alternatif kamu fikri (18 Ağustos 2006)Kent, yaratıcı sermaye ilişkisi ve endüstri sitlerinin dönüşümü ayrıştırıcı, dışlayıcı kamu fikrinin değişmesini gerektiriyor. Marmaray projesi İstanbul’un omurgasını teşkil eden karadaki ve denizdeki endüstriyel ulaşım sitinin dönüşümü ile ilişkili bir proje. Ancak tarihindeki belki de en önemli proje kentin gündemine sanki basit bir ulaşım ve özelleştirme projesi olarak yansıyor: Bu proje ile hizmet dışı kalacak olan Haydarpaşa Garı, diğer istasyonlar ve mülkün de özelleştirilerek gelirlerinin kullanılması amaçlanıyor.
Disneyland tutkusu Lara Park''ta fiyatı ikiye katladı (18 Ağustos 2006)Aylardır büyük tartışmalara neden olan Lara Kent Parkı ihalesini Rixos Otellerinin sahibi Fettah Tamince kazandı. Gelen tepkiler üzerine ilk ihalesi iptal edilen Lara Temalı Park’ının ikinci ihalesi dün Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi.
İETT arazisi ihalesi yeniden (18 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Arap sermayesi ve diğer büyük şirketlerin teklif verdikleri bilinen İETT''nin Levent''deki arazisine ilişkin, "Arazimizi en iyi şekilde değerlendireceğiz, bize para lazım, parası olan herkese açığız" dedi.
Karadeniz''e kıyısı olanlar Kirliliğin Farkında Değil (18 Ağustos 2006)Karadeniz Ekosistemini İyileştirme Projesi kapsamında yapılan bir anket, Karadeniz ülkelerinin, kirliliğin farkında olmadığını ortaya koydu.
Kentlere çocuklar sahip çıkacak (18 Ağustos 2006)Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı''nın (ÇEKÜL) "Kentler Çocuklarındır" projesi düzenliyor.
Karadeniz''in Efes''i gün ışığına çıkıyor (18 Ağustos 2006)Zonguldak''ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesindeki Antik Teion Kenti''nde yapılan yüzey araştırmalarında, bölgenin kuruluş yıllarını belirten ça-nak-çömlek parçalarının yanı sıra antik tiyatronun mimari yapısı da ortaya çıkarıldı.
Anadolu''da üretimi seven Bektaş, konuta da el attı (18 Ağustos 2006)Geçen yıl Anadolu''daki ilk yatırımı olan Çankırı Çerkeş tesisini faaliyete geçiren Hey Tekstil, ikinci yatırımını Nevşehir Hacıbektaş''ta hizmete açtı.
Tarihi binalara kafesle koruma (18 Ağustos 2006)Konak Belediye Başkanı Ali Muzaffer Tun-çağ, yıkılmaya yüz tutmuş tarihi binaların ön cephelerini demir kafes ile kaplayarak önlem almaya başladı.
Dilovası çöplüğüne karşı basın açıklaması (17 Ağustos 2006)İzmit''in Gebze ilçesine bağlı Dilovası beldesinde, belediyenin ve yöre halkının karşı çıkmasına karşın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çöp deponi alanına yönelik tepki giderek yaygınlaşıyor. Ercan Teker başkanlığındaki Ekoloji ve Sağlık Derneği (EKOSDER), yarın saat 14.00''te Dilovası Belediyesi önünde konuya ilişkin basın açıklaması yapacak. Basın açıklamasına EKOSDER öncülüğünde kurulan ve içinde hemşeri derneklerinin de yer aldığı sivil toplum örgütleri tarafından da katılım sağlanacağı öğrenildi.
Tarih: 17 Ağustos 2006 Kaynak: Birgün
Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.