Haberler

Haberler

Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çatalağzı''na 150 milyon Dolara Santral (23 Ağustos 2006)Zonguldak''In Çatalağzı Beldesi''ne Eren Holding tarafından kurulacak akışkan yataklı termik santralın inşaatı kapsamında, arazideki dolgu çalışmalarının 4 ay sürede tamamlanması planlanıyor. Alınan bilgiye göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından kamulaştırılması tamamlanan 320 bin metrekare alanda kurulacak termik santralın, alt yapı çalışmaları sürdürülüyor. Yüklenici firmanın arazide 2 yıl önce başlattığı kazı ve dolgu çalışmalarının 4 ay içinde tamamlanarak santralın inşaasına başlanması da hedefleniyor. Yaklaşık 2 yılda faaliyete geçmesi tasarlanan 160 megavat kurulu gücündeki santralda ilk etapta 200 civarında kişinin istihdamının sağlanması bekleniyor. Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim yaptığı açıklamada, beldelerinde santralın kurulmasının işsizliğin önlenmesi açısından önem arz ettiğini, inşaat çalışmalarında ise yaklaşık bin kişinin istihdam edileceğini söyledi. Tesisin kurulacağı alandaki dolgu ve hafriyat işinin hızla sürdürüldüğünü anlatan Alim, şöyle konuştu: ''Kentimize müteşebbislerin ilgi göstererek yatırımlarda bulunmaları göçü de engelleyecektir.
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Tercüman
Yangınlar hız kesmedi (23 Ağustos 2006)Bodrum, Gökova, Kuşadası, Selçuk, Kaş... Turizm cennetleri art arda çıkan yangınlarla kavruldu. Hafta sonundan bu yana çıkan 118 yangına dün 11 yangın daha eklendi. Dört günde, sekiz ayda yanan alanın dörtte biri yandı.
Milli Reasürans Avea binasını satıyor (23 Ağustos 2006)Milli Reasürans''ın, geçtiğimiz yıl Destek Reasürans''ı almasıyla bünyesine geçen Maçka''daki Avea Genel Müdürlük binası satışa çıkıyor. 15 Ağustos''ta duyurulan satış, 20 Eylül''de kapalı zarf usulüyle yapılacak. İstanbul''un en değerli semtlerinden olan Maçka''daki Avea binası, toplam 7 kattan oluşuyor. Avea''nın yılda 2 milyon dolar kira ödediği genel müdürlük binası için 24 milyon dolar bedel belirlendiği belirtiliyor. Milli Reasürans''ın satışa çıkardığı diğer gayrimenkul de Levent''teki 195 Levent Plaza binası. Toplam 8 kattan oluşan bu binanın da 447 bin dolar kira geliri var.
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Sabah
Ormanlara giriş çıkış yasaklanıyor (23 Ağustos 2006)Ege ve Akdeniz''deki orman yangınların kontrol altına alınma çabası sürüyor. Bodrum Mumcular Beldesi''ndeki yangın Gökova''ya doğru ilerlemesini sürdürürken, Antalya Kaş''ta 4 gündür süren yangını söndürme çabaları devam ediyor.
Stratejik Önem Taşıyan İllerin Havaalanları Kara, Deniz ve Demiryollarına Entegre Edilecek (23 Ağustos 2006)Ulaştırma Bakanlığı, Anadolu''daki havaalanlarını ihtiyaca uygun hale getirmek ve yeni alanlar kazandırmak için geniş çaplı bir çalışma yürütüyor.
“Çalıkuşu” Bu Evde Yazıldı (23 Ağustos 2006)Türk edebiyatının usta yazarlarından Reşat Nuri Güntekin’in İzmir’in Bozyaka semtindeki evinde yapılan restorasyon çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Konak Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Güntekin’in, “Çalıkuşu” ve “Dudaktan Kalbe” adlı romanlarını yazdığı evinde mayıs ayında başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlanıyor. Açıklamada, Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, kısa sürede çevre düzenlemesinin bitirileceğini, evin kültür çalışmalarına yönelik kullanılacağını belirtti.
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Türkiye
Bakan Pepe: Biz henüz Otopan''ı Millileştirmedik (23 Ağustos 2006)Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Hollanda''dan sökülmek üzere ithal edilen ve asbestli olduğu iddiası nedeniyle tartışmalara yol açan, "Otopan" gemisini henüz millileştirmediklerini belirterek, gemiyle ilgili notifikas-yonlar teyit edilmeden böyle bir şeyin söz konusu olmadığını bildirdi. Selçuk ve Kuşadası''ndaki orman yangınlarıyla ilgili Selçuk Kaymakamlığında basın toplantısı düzenleyen Bakan Pepe, gazetecilerin sorusu üzerine, Otopan gemisiyle ilgili de açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: "Biz henüz gemiyi millileştirmiş değiliz.Eğer belge ve bilgiler bizim istediğimiz mahiyette gelmezse, Sahil Güvenlik Komutanlığı marifetiyle gemi, Türk karasularının dışına çıkarılacaktır."
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Birgün
Artık ’Külova’ (23 Ağustos 2006)Cennet Gökova’da köylerin içine kadar giren yangın 900 hektar ormanı yuttu. Rüzgarın etkili olduğu yangının yön değiştirmesiyle alevlerin arasında kalan itfaiyeciler arazözlerle kurtarıldı.
Japon Milletvekilleri AKOM''da (23 Ağustos 2006)Japon Hükümeti ve Muhalefet Partilerinden oluşan 6 kişilik Milletvekili Heyeti 22 Ağustos 2006 Salı günü (bugün) saat 10’da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)’u ziyaret etti.
Büyükşehir''den, Gaziosmanpaşa''nın Beldelerine Büyük Yatırımlar (23 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gaziosmanpaşa’nın beldelerine toplam 347 milyon YTL değerinde su, doğalgaz ve çevre yatırımları gerçekleştirdi.
Eskigediz’de Neler Oluyor? (22 Ağustos 2006)Kütahya’ya bağlı Eskigediz Temmuz ayının başından beri oldukça hareketli günler yaşıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri hem kendileri hem de Eskigedizliler için oldukça farklı bir çalışmaya imza atıyorlar. Temmuz ayının sonlarında bir Pazar günü ikinci Efes olmaya aday Aizonai Antik kentine yaptığımız gezinin ardından Eskigediz’de YTÜ’lü öğrencilerin Fahrettin Altay İlköğretim Okulu Ek Derslik Tasarım ve Uygulaması’nı görmek hem de kendileri ile kısa bir söyleşi yapmak için Eskigediz’e uğradık.
Santral İstanbul''da Tasarım Atölyesi (22 Ağustos 2006)İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Domus Academy işbirliği ile yürüttüğü Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı 8''inci dönemine bir dizi yenilikle giriyor.
Çöp Tesisine Tepki (22 Ağustos 2006)Her gün yüzlerce ton çöpün deniz kenarına dökülüp, üzerinin toprakla kapatıldığı Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, soruna çözüm getirilmesi için başlatılan çalışmalar tepkilere neden oluyor. Trabzon, Rize ve 51 ilçe belediyesinin çöp depolama tesisi olarak Trabzon’un Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu Belediyesi Kutlular Mahallesi’nde inşa edilen çöp depolama sahasına yöre sakinleri karşı çıktı. Sahada protesto gösterisi yapan vatandaşlar beldenin su kaynağının buradan geldiğini ve tesise yol yapmak için yüzlerce çam ağacının kesildiğini ileri sürerek çöp için başka yer ya da çözüm aranmasını istedi.
Tarih: 22 Ağustos 2006 Kaynak: Referans
CHP: Lara ihalesinde soru işaretleri var (22 Ağustos 2006)Ömer Melli, CHP İl Başkanlığında, CHP Antalya milletvekilleri Feridun Baloğlu, Osman Özcan, Hüseyin Ekmekçioğlu, Tuncay Ercenk, Atilla Emek, Osman Kaptan ve Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan ile basın toplantısı düzenledi.
‘Çalıkuşu’nun yazıldığı ev diriliyor (22 Ağustos 2006)Konak Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Güntekin’in, ‘Çalıkuşu’ ve ‘Dudaktan Kalbe’ adlı romanlarını yazdığı İzmir’in Bozyaka semtindeki evinde Mayıs ayında başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlanıyor.
Ülker Göcek’te denize giriyor (22 Ağustos 2006)Gayrimenkul alanında yatırımlarını hızlandıran ve yat turizminin gözdesi Göcek’te koy aldığı belirtilen Ülker Grubu, marina ve otel yapmaya hazırlanıyor.
Kadir Topbaş''ın Bozuk Gramofonu (22 Ağustos 2006)Kadir Topbaş cuma günü yaptığımız sohbette çok açık bir biçimde ''İki yıl daha sabredin. Sonrasında ya ipimi çekin ya da görevi yeniden bana verin'' dedi. Bakalım odasındaki gramofonu çalıştırırken gösterdiği beceriyi, bozuk bir gramofona çevirdiğimiz İstanbul’u tamir ederken de gösterebilecek mi?
Bilirkişi: Biz bilmeyiz (22 Ağustos 2006)Yıkılma tehlikesi nedeniyle bir buçuk yıldır kapalı olan Tabiat Tarihi Müzesi ile binada eksik malzeme kullandığı tespit edilen yapımcı firma arasındaki yargı süreci uzadıkça uzuyor. Mahkemenin tayin ettiği bilirkişi heyeti üç ay sonra ''Biz bilmeyiz, mühendislere sorun'' dedi.
Hıfzıssıhha merkezi sağlık müzesi olacak (22 Ağustos 2006)Sağlık Bakanlığı, Cumhuriyet''in ilk tıp laboratuvarı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi''ni (RSHM) sağlık müzesine dönüştürüyor. Bakanlığın projesine göre, Sıhhiye semtindeki 1928''de Almanlarca inşa edilen binaya sonradan eklenen binalar yıkılacak.
Nükleer santral Meclis’e geliyor (22 Ağustos 2006)Muhtemel enerji sıkıntısını aşmak amacıyla gündeme gelen nükleer santralla ilgili yasa değişikliği, yeni yasama yılında Meclis''e geliyor.
Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.