Haberler

Haberler

Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 166. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Kızkalesi''nde denize lağım karışıyor'' iddiası (18 Ağustos 2006)Mersin''in önemli turizm yöreleri arasında yer alan Kızkalesi beldesinin kanalizasyon atıklarının, Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu beldesi sahillerinde kirlilik yarattığı iddia edildi. Narlıkuyu Belediyesi Meclis Üyesi Ali Küçük ve Akkum Mahallesi Muhtarı Hasan Vurur, Kızkalesi''nin kanalizasyon sularının, depolandığı kuyudan kaynak suları aracılığıyla Akkum plajında denize karıştığını ileri sürdüler. Vurur, sorunun çözülmemesi durumunda Kızkalesi Belediyesi hakkında dava açacaklarını belirtti. Kızkalesi Belediye Başkanı Necati Kale ise bürokratik engeller yüzünden arıtma tesisi yaptıramadıklarını söyledi.
Tarih: 18 Ağustos 2006
Binaların yüzde 80''i ruhsatsız (18 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ruhsatsız binalardan yakınarak, "İstanbul''un en önemli problemi, yapılarının yüzde 80''inin imara aykırı ve ruhsatsız olması. Bunlarla ilgili yasal düzenleme yapılmadığı takdirde ciddi mesafe almak mümkün değil" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Uygulamalı Sistemler Analizi Uluslararası Enstitüsü, Kyoto Üniversitesi Afet Önleme Araştırma Enstitüsü ve Dünya Bankası Enstitüsü desteğiyle düzenlenen "Uluslararası Bütünleşik Afet Riski Yönetimi" konulu konferansın halka açık son gününde İstanbul''un depreme hazırlığı tartışıldı. 2.5 yılda risk taşıyan 6 bin binanın yıkıldığını kaydeden Topbaş, Zeytinburnu''ndaki riskli 2295 binayı yıkmak için yasal düzenleme beklediklerini anlattı. Topbaş, hükümetten kentsel dönüşüm yasası çıkarmaları talebinde bulunduklarını söyledi. İstanbul Valiliği adına sunum yapan İSMEP Direktörü Kazım Gökhan Elgin de, kamu binalarındaki güçlendirme çalışmalarının sürdüğünü, Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü, Arkeoloji Müzesi ve Aya İrini''de güçlendirme çalışmaları yapılacağını açıkladı.
Tarih: 18 Ağustos 2006 Kaynak: Milliyet
Deprem hastanesi enkazı (18 Ağustos 2006)İstanbul''da depreme yönelik hazırlıklar kapsamında yapılan üç deprem hastanesinden birinin inşaatını Üsküdar Belediyesi durdurdu, hastane şimdi çürümeye terk edilmiş durumda.
Beton Sadece Beton Değilmiş (17 Ağustos 2006)TÇMB ve Betonart dergisinin mimarlık öğrencilerine yönelik her yıl düzenlediği “Betonart Mimarlık Yaz Okulu” bu yıl da 22-29 Temmuz 2006 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirildi. Bu yılki proje konsepti “Madde ve Doku olarak Beton” du. rciyes Üniversitesi işbirliğiyle Çimsa ve Yibitaş Lafarge sponsorluğunda gerçekleşen yaz okulunda mimarlık öğrencileri çeşitli deneyler ve gözlemlerde bulunurken eğlenceli saatler de geçirdiler. Betonun özellikleri ve kullanım alanları hakkında bilgi edinen öğrenciler daha önce yaşamadıkları deneyimlere tanık oldular. Grup çalışmaları sırasında betonu kalıplara dökerken katılımcılar betonun her aşamasını görme fırsatı elde ettiler.
Fener Balat Rehabilitasyon Programı 3. Kısım Restorasyon İhalesi duyuruldu! (17 Ağustos 2006)MEDA programı çerçevesinde Avrupa Birliği fonlarıyla Avrupa Komisyonu ve Fatih Belediyesi ortaklığıyla yürütülen Fener Balat Rehabilitasyon Programı kapsamında gerçekleştirilecek restorasyon uygulamalarının 3. Kısmı için ihale duyurusu 10 Ağustos 2006 tarihinde yapıldı. İhale Makamı ise, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu. 2. Kısım Restorasyon İhalesi Fener ve Balat semtlerinde yer alan 21 konut yapısını, kapsamaktadır. İhale duyurusuna ve diğer belgelere Avrupa Komisyonu Delegasyonu’nun http://www.deltur.cec.eu.int linkinden ulaşılabilir. Fener ve Balat Semtleri Rehabilitasyon Programı hakkında bilgi için www.fenerbalat.org  
Tarih: 17 Ağustos 2006
Türkiye’nin Yeni Lokumları (17 Ağustos 2006)Yeni bir mega alışveriş merkezi, modern sanat müzesi ve istikbal için cesur planlarla İstanbul 21. yüzyıla katılıyor. Tabi ki Türkiye Avrupa Birliği’ne katılabilir, Harvey Nicks geldi! Şehir, iplere dizilmiş canlı tavuklar ve her türlü yemek kabı ve tavalarıyla, büyüleyici bir şekilde düzensiz sokak pazarların arasına dağılmış eski tarz perakende satış yerleriyle ve turislerin örümcek ağı Kapalı Çarşı’sıyla meşhur. Fakat Harvey Nichols ve ona eşlik eden yeni mega alışveriş merkezi Kanyon ile İstanbul markalı nirvanaya 2 çağ birden atladı.
Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 166. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.