Haberler

Haberler

Toplam 117 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bakalım hangi ünlü mimarın stili en çok talep alacak? (25 Eylül 2006)Hadımköy’de inşaatı tamamlanan Pelican Hill, Türkiye’nin en lüks malikaneleri olarak tanıtılıyor. Proje, Kaliforniyalı bir mimarlık ofisi olan RNM Architects’in kaleminden çıkmış. Peyzaj mimarlığını İtalyan mimar Paolo Sipaziani yapmış.
Kiler''in gökdelenine jet izin (25 Eylül 2006)Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AKP Milletvekili Vahit Kiler''in ortağı olduğu Biskon A.Ş.''nin "sadece göçük riskine karşı tedbir almaya olanak veren" tahkimat ruhsatıyla 10 katını bitirdiği 4. Levent''teki dev alışveriş ve konut merkezine yapı ruhsatı verildiğini açıkladı.
Rumelihisarı''na cami yapmak (25 Eylül 2006)Restorasyon kavramı, mevcut bir tarihi yapıyı, bir kültür varlığını korumak, gerekiyorsa onarmak için yapılır. Mevcut olmayan bir yapı restore edilemez.
TOKİ, 9 bin konutu ''şartsız'' satacak (25 Eylül 2006)Son üç yılda yaklaşık 210 bin konutun inşaatını başlatan, bunların 85 binini bitirme aşamasına getiren TOKİ, özellikle küçük yerleşim yerlerindeki konutların satışı konusunda sorun yaşıyor.
Lafarge ile Yibitaş yol ayrımında (25 Eylül 2006)Türk çimento sektöründeki en büyük üçüncü grup olan Fransız şirketi Lafarge''ın, birçok çimento ve beton tesisindeki ortağı Yibitaş''la yollarını ayırmaya hazırlandığı konuşuluyor.
Pera, Bomonti ihalesinde iddialı (25 Eylül 2006)Pera GYO, daha önce kazandığı fakat fiyatı düşük bulunduğu için iptal edilen Bomonti Bira Fabrikası''nın ihalesine yeniden katılıyor. İhale konusunda şirket kararlı.
En ünlü tellağın hamamı canlanacak (25 Eylül 2006)''Hamam-ı Kebir'' diye anılan 500 yıllık II. Beyazıt Hamamı''nın restorasyonuna dün törenle başladı. İstanbul İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan 3.5 milyon YTL''lik restorasyonun 2007 Ağustosu''nda bitmesi hedefleniyor. Vali Muammer Güler, törende emlak vergisi payından İl Özel İdaresi''ne aktarılan 30 milyon YTL''nin de 60''a yakın restorasyon projesinde kullanılacağını söyledi. 1632 metrekare tabana sahip çifte hamam, II. Beyazıt''ın 1501-1506 arasında yaptırdığı külliyenin en gösterişli parçasıydı. Ama Lale Devri''ne son veren isyanın başkahramanı, hamamın tellağı Patrona Halil olunca, yapıya ''Patrona Halil Hamamı'' denilmeye başlandı. 1930''a kadar hamam olan yapı 2001''de İÜ Rektörlüğü mülkiyetine geçti.
Tarih: 25 Eylül 2006 Kaynak: Radikal
Arsası olan inşaatçı oldu, yakında dökülmeler başlar diye korkuyorum (25 Eylül 2006)Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, "Arsası parası olan herkes inşaatçı oldu. Zayıf sermayeli, sektörde geçmişi olmayan bazı müteahhitlerde kriz başladı. Bu yıl sonunda ya da önümüzdeki yıl konut projelerinin bazılarının teslimatlarında sorun yaşanabilir" uyarısında bulundu.
İngiliz emlak devinden Türkiye tanıtımı (25 Eylül 2006)Şubat ayında Türkiye emlak pazarında faaliyete geçen İngiliz emlak şirketi Parador Properties, Türkiye''de İspanyol modeli olarak adlandırılan yöntemle yabancılara yazlık evi satıyor. Bu arada Parador iş ortağı olan İngiltere''nin en büyük turizm şirketi Thomson/Tui ile Türkiye''nin tanıtımına yönelik bir film çalışması da yapıyor. Filmde yabancıların yoğun ilgi gösterdiği yörelerin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra nasıl emlak alınabileceği hakkında bilgiler veriliyor. Çalışmaları süren film önümüzdeki haftalarda İngiltere''nin seyahat kanalı Travel Channel Sky''da gösterilecek. Parador Properties''in Thomson/TUI ile gerçekleştirdiği filmin bir benzeri geçtiğimiz yıl İspanya için çekildi ve büyük ilgi gördü. İngiltere''nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden Parador Properties dünyada yılda 700 milyon avro''luk gayrimenkul satışı gerçekleştiriyor.
Tarih: 25 Eylül 2006 Kaynak: Radikal
Elazığ Hazar Gölü''nde batık şehir (25 Eylül 2006)Elazığ''daki Hazar Gölü''nde Ortaçağ''dan kalma bir batık şehir ortaya çıkarıldı. Yaklaşık bin yıldır su altında olan şehrin Selçuklulardan önce bölgede yaşayan Çubuk Beyliği''ne ait olduğu tahmin ediliyor.
Tarihi hamamda restorasyon başladı (25 Eylül 2006)Beyazıt Meydanı''nda 500 yılı aşkın süredir ayakta duran Patrona Halil Hamamı olarak da bilinen II. Beyazıt Hamamı restore ediliyor. Restorasyon çalışmalarının başlaması nedeniyle dün tarihi hamamda tören düzenlendi.
Ayasofya''ya yeni kurşun levha... (25 Eylül 2006)Bin 500 yıllık Ayasofya Müzesi''nin çatısını kaplayan kurşun levha, 22 yıl sonra yenileniyor.
Arkitera Platform 2006 Toplantılarının İlki 27 Eylül’de (22 Eylül 2006)“Mimarlıkta Yol Ayrımları” ana başlığı altında toplanan bu seneki Arkitera Platform toplantılarında, farklı alanlarda çalışan mimarların kendi alanlarına dair tecrübeleri, beklentileri, karşılaştıkları zorluklar ve güzellikleri başta genç mimarlar ve mimar adayları olmak üzere meslektaşları ile paylaşması bekleniyor. 27 Eylül 2006 Çarşamba günü gerçekleşecek ilk toplantının teması “Lisans Bitti... Ya Şimdi”, moderatörü Pınar Gökbayrak, tartışmacıları ise...
Tasarım Dergisi''nin 164. Sayısı (22 Eylül 2006)Tasarım Dergisi Eylül Sayısı’nda ‘Aydınlatmanın’ ilginç örneklerine yer verirken aynı zamanda ‘Ofislerin’ renkli yüzünü yansıtıyor.
El Yapımı Seramikler Turizm Tesislerini Süslüyor (22 Eylül 2006)Otellere Yönelik Özel Tasarım Duvar Kaplamaları Rus Tesislerinin yeni trendini oluşturuyor. Seramik çamurunun ince detaylar ile elde şekillendirilerek üretildiği karo formundaki kaplamalara ilgi yüksek.
Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Tarih, Arkeoloji ve Sanat Seminerlerine Ekim Ayında Devam Ediyor (22 Eylül 2006)Türkiye’nin tarihsel ve kültürel mirasını korumak ve tanıtmak amacıyla bir grup gönüllü entelektüel tarafından kurulan Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın düzenlediği tarih, arkeoloji ve sanat seminerleri ekim ayında devam ediyor.
Türk Tarih Kurumu’ndan Ali Cengizkan’ın “Mübadele Konut ve Yerleşimleri” Kitabına Ödül (22 Eylül 2006)Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanlığı’nın, Atatürk’ün doğumunun 125. ve TTK’nın 75. kuruluş yıldönümleri nedeniyle, Türk ve Türkiye tarihi, Atatürk ve Atatürk dönemini konu alan eserlere verdiği ödül kapsamında Ali Cengizkan’ın “Mübadele Konut ve Yerleşimleri” kitabı mansiyon ödülüne değer görüldü.
Dışarıda kötülük var... (22 Eylül 2006)Gelişmiş ülkelerin ekonomilerinden savunmaya ayrılan pay toplansa, açlık sorunu biterdi belki, belki üstüne evsizlik de biterdi... belki okula gidemeyen çocuk kalmazdı. Isınamayan insanlar, işsiz kalanlar olmazdı belki...
Müteahhitlerin kimlik sevinci (22 Eylül 2006)Müteahhitler, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ve TBMM komisyonlarında görüşülen “Yapı Kanunu Tasarısı Taslağı”nın yasalaşması ile ilk defa bir kimliğe kavuşacaklarını belirtirken, taslağın yapı sektöründeki büyük bir boşluğu da dolduracağını bildirdiler.
Borlu çimento geliyor (22 Eylül 2006)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, çimentoda borun kullanımına yönelik bir yılı aşkın bir süredir çalışma yaptıklarını söyledi.
Toplam 117 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.