Haberler

Haberler

Toplam 117 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 117. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Dayanışma"dan Dört Günlük Etkinlik: Haydarpaşa için el ele veriyoruz (22 Eylül 2006)Haydarpaşa Garı''nın da içerisinde yer aldığı tarihi dokunun, kentsel dönüşüm adı altında tahrip edilmesine karşı çıkan Toplum, Kent ve Çevre İçin Haydarpaşa Dayanışması, 4 gün sürecek bir dizi etkinlikle Haydarpaşa konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçlıyor.
Konutta dev iş birliği (22 Eylül 2006)Artan faizlerle birlikte daralan emlak sektörüne nefes aldırmayı hedefleyen konut projesi başladı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile...
‘Bir daha yapmam’ (22 Eylül 2006)Topbaş, 105 milyon dolarlık tünel inşaatını ihalesiz vermelerini “Tamamen siyasetçi acelesi” sözleriyle açıkladı, “Bundan sonraki ihaleler açık olacak” dedi.
Ayasofya ve Topkapı için deprem projesi (22 Eylül 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Topkapı Sarayı, Mecidiye Köşkü, Arkeoloji Müzesi, Ayasofya ve Aya İrini müzelerinin deprem performansını değerlendirerek depreme karşı yapısal güçlendirme projeleri hazırlayacak.
Çevreye duyarlılığa ödül (22 Eylül 2006)Şirketlerin çevresel ve sosyal sorumluluk politikalarının değerlendirildiği AB Çevre Ödülleri''nin ilki sahiplerine verildi. Bölgesel Çevre Merkezi-REC Türkiye ve Sürdürülebilir Gelişme İçin Çevre Platformu tarafından Türkiye''de ilk kez düzenlenen ödül kapsamında ''''yönetim'''' , ''''ürün'''' ve ''''süreç'''' kategorilerinde 5 şirket ödüle değer görüldü.
TOKİ’den büyük kentler için yeni proje (22 Eylül 2006)Piyasalardaki dalganın durulması ve faizlerin dengelenmesi ardından TOKİ konut projelerine yeniden hız verdi. TOKİ ve Vakıfbank üç kentte 6 bin konutluk proje başlattı.
Son yeşil alana da göz dikildi (22 Eylül 2006)Sivil toplum örgütleri ve siyasiler, birinci derece sit alanındaki Vakıf Zeytinliği için harekete geçti Dokuma Fabrikası, Ferrokrom, Lara Kent Park derken sıra son yeşil alan olan Vakıf Zeytinliği''ne geldi.
"Hababam sınıfı" için umut ışığı (22 Eylül 2006)Türk Sineması''nın klasikleri arasında yerini alan ''Hababam Sınıfı'' filminin çekildiği yer olan ve bakımsızlık nedeniyle zor günler geçiren Üsküdar Koşuyolu''ndaki Adile Sultan Kasrı''na devlet sahip çıktı. Şimdilerde öğretmenevi ve kültür merkezi olarak hizmet veren 153 yıllık kasır, İstanbul Valiliği''nce tahsis edilen 5 milyon YTL ile restore edilecek. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, ''Milli Eğitim Bakanımız Hüseyin Çelik''in talimatıyla İstanbul Valiliğimiz, restorasyon için 5 milyon YTL kaynak ayırdı. Gerekli yazışmaları tamamladık ve kısa sürede ihale edilecek'' dedi. Özer, kasrın öğretmenevi olarak kullanılacağını kaydederek, aynı zamanda konferansların verildiği sergilerin açıldığı bir kültür merkezine dönüştürüleceğini söyledi.
Tarih: 22 Eylül 2006 Kaynak: Akşam Yazan: Özner Berber
İmece usulü kazılar ancak iki ay sürdü (22 Eylül 2006)Bu yıl ilk kez imece usulü yapılan Allianoi kurtarma kazısına Kültür ve Turizm Bakanlığı ödenek ayırmayınca kazılar, Allianoi Girişim Grubu''nun başlattığı kampanya sayesinde 2 ay süreyle yapılabildi.
Cihangir, parkına yeniden kavuşuyor (22 Eylül 2006)Cihangir Sıraselviler Caddesi''nde bulunan ve iki ay önce otel yapılması için satıldığı öne sürülen 35 yıllık Savoy Balık Parkı''nda ağaç katliamı yaşandı.
Fabrikadan 144 daire çıkardılar (22 Eylül 2006)Accor Grubu''nun ''otel olmaz'' dediği Ülker''in Levent''teki binasını Akfen Grubu, 50 milyon dolarlık yatırımla 144 dairelik konuta çeviriyor.
Davetle ihaleye suç duyurusu (22 Eylül 2006)Kamu İhale Kurumu (KİK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin (İBB) "7 tepe - 7 tünel" sloganıyla başlattığı ve ilana çıkmadan gerçekleştirdiği ihaleyle Kiska ve Mak - Yol konsorsiyumuna verdiği Dolmabahçe - Piyalepaşa - Dolapdere tünel inşaatı işini mevzuata aykırı bularak suç duyurusunda bulundu.
Tarihi surlara hatalı restorasyon (22 Eylül 2006)Yıllar yılı kaçak yapılara göz yumulması nedeniyle gecekondulaşma kurbanı olan 9 bin yıllık tarihi Diyarbakır surları, bu kez de hatalı restorasyon kurbanı oldu.
Thom Mayne ile Söyleşi... (21 Eylül 2006)2005 yılında Pritzker Mimarlık Ödülü’nü de kazanan Mayne mimarlık çalışmaları kadar mimarlığın eğitimcilik alanında da önemli işler yapmış önemli bir isim. Thom Mayne, geçtiğimiz Mayıs ayında ARKIMEET’in konuğu olarak bir konferans da vermişti. Değişime olan tutkusu ve isyankar tutumuyla tanınan Mayne ile mimarlık çalışmalarından, düşüncelerine, verdiği konferanstan Amerika’daki Bush hükümetine kadar uzanan geniş bir alanda bir söyleşi gerçekleştirdik.
Canal Grande Kıyısındaki Hayalet Şehir (22 Eylül 2006)Bir Ütopya gerçeğe dönüşüyor: Venedik, sadece gündüz iskan edilen ve gece bir hayalet şehrine dönüşen Disney ülkesine doğru gelişiyor. Turist akınlarından bıkan Venedikliler, kenti terk etmeye başladı.
Su Üstündeki Kent: Venedik (21 Eylül 2006)330 yılına kadar Bizans eyaleti olan Venedik, ilk önce Hunlar’dan daha sonra Langobard’lardan kaçan yerleşimcilerin, kuşatmaların uzun süreceğini göz önüne alarak 453 yılından itibaren lagünün kumluklarına ve adalarına yerleşmesiyle bugünkü şeklini aldı.
Safranbolu’da “En iyi Restore Edilen Ev Onur Ödülü Yarışması”nda Dereceye Giren Evler Belli Oldu (21 Eylül 2006)Safranbolu Uluslararası 7. Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında Dünya Miras Kenti Safranbolu’da özgün haliyle onarılarak günümüzde de yaşatılan geleneksel evlerin tespit ve teşvik edilmesi amacı ile düzenlenen yarışma çerçevesinde “En iyi Restore Edilen Ev Onur Ödülü” sahiplerini buldu. Ödüller, ev sahiplerine 16 Eylül Cumartesi günü, ödül kazandıkları ev önünde yapılan törenlerle takdim edildi.
Toplam 117 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 117. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.