Haberler

Haberler

Toplam 113 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Marques De Riscal Oteli (5 Ekim 2006)Büyük, ayna gibi parlayan paslanmaz çelik, altın ve pembe titanyum panellerle beraber kullanılmış kumtaşı kaplama düz hatlı elemanlar dizisi...
Krea Gayrimenkul, Merrill Lynch GPI ile ortaklık kurdu (5 Ekim 2006)Krea Gayrimenkul ve Merril Lynch''in uluslararası platformda sahip olduğu gayrimenkul fonlarını yöneten grup olan Merrill Lynch GPI''nin, gayrimenkul geliştirme ve yatırımlarında ortaklık kurduğu bildirildi.
Deva binası ''Yeşil'' olacak (5 Ekim 2006)Deva Holding''in Levent''teki binası Trump ile İstanbul''da ortak projeler yapacağı ileri sürülen Yeşil İnşaat''a 70 milyon dolara satılıyor. Satış bedeli, 3 eşit taksit olarak toplam 2 yılda ödenecek.
Rumkale turizme hazırlanıyor (5 Ekim 2006)Gaziantep''in Yavuzeli ilçesinde bulunan ve turizme açılması hedeflenen tarihi Rumkale çevre düzenlemesi, doğu-batı röleve restütasyon ve restorasyon çalışması projesinin onaylandığı bildirildi.
Kanakların Sessiz Elleri: Tjibaou Kültür Merkezi (5 Ekim 2006)Tjibaou Kültür Merkezi Avustralya’nın doğu kıyısı açıklarında halen Fransız toprağı kabul edilen Yeni Kaledonya, Nouméa’da bulunuyor. 1990 yılında Fransız hükümetinin finansmanını karşılayacağını açıkladığı kültür merkezi için bir yarışma yapıldı. Kanak halkının kültürünü dünyaya tanıtmak ve kalkındırmak amacıyla tasarlanan proje önerileri arasından Renzo Piano’nun projesi seçildi.
Yol yapım çalışmaları yarım bırakılınca trafik işkenceye döndü (5 Ekim 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, okulların açılacağı hafta E-5 Karayolu üzerindeki tüm yol yapım çalışmalarını durdurdu.
O göller artık sadece haritada var (5 Ekim 2006)Türkiye haritasında sulak alan ve göllerle ilgili bilgiler hatalarla dolu. En büyük tatlı su gölü artık Beyşehir değil. Tuz Gölü, eskisinin yarısı boyutunda, Akşehir tümden yok oldu, Amik Gölü çayın içinde kayıp, göle çevrilmeye çalışılan Eşmekaya Sazlığı''ysa ''kazara'' kurudu gitti.
Eminönü’ndeki 600 otel 10 yılda konut olacak (5 Ekim 2006)İstanbul Eminönü’ndeki 600 otel, 10 yıl içinde konuta çevrilmeleri yönündeki karara ateş püskürüyor. Otellere bu konuda yazı geldiğini ve mahkemeye başvurduklarını belirten Turistik Otelciler Birliği (TUROB) Genel Koordinatörü Gül Küçükserim, "Herkes İstanbul’un en önemli turizm bölgesi olan Eminönü’nün konut için ayrılmasını hayretle karşıladı.
Yedikule ''pist'' olmaktan kurtuldu (5 Ekim 2006)Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''nun kararına rağmen 30 yıllığına kiralanan, ardından taşları sökülerek zeminine beton dökülen, asırlık ağaçları kesilen Yedikule surları, 2.5 yıl sonra kurtarıldı.
Kuşdili''nin dili olsa (5 Ekim 2006)Eskinin Kuşdili Çayırı şimdinin Salıpazarı da elden gidiyor. Göztepe Parkı''ndan sonra park yapılacak bir yer daha, sizlere ömür...
Boğaziçi''ndeki ''sıcak patatesler'' (5 Ekim 2006)Suudi Kral Abdullah''ın Türkiye ziyareti sırasında gündeme gelen "Sevda Tepesi''ne imar izni" konusu Boğaziçi''ni de yeniden tartışmamıza yol açtı.
''İstanbul aslında 5 milyon nüfusa planlanmış bir kent'' (5 Ekim 2006)İstanbul Metropol Planlama Merkezi Başkanı Kaptan, "İstanbul''un nüfusunun 2023''te 25 milyon olması öngörülüyor, biz bunu 16 milyonda tutmak için çalışıyoruz" dedi.
Tayvan''ın ''40 yıllık'' havaalanı tamamlandı (5 Ekim 2006)Asya''nın en modern havaalanı Tayland''ın Başkenti Bangkok''ta kullanıma girdi. Hayata geçmesi 40 yıl süren proje için toplam 4 milyar dolar harcandı.
Doğaya iki güzel haber (5 Ekim 2006)Danıştay, Beydağları ve Uludağ milli parklarının ranta açılmasına izin vermedi ve Bakanlar Kurulu''nun Beydağları ve Uludağ milli parklarının sınırlarının daraltılmasını öngören kararlarıyla ilgili yürütmeyi durdurdu.
Sulak alanlardan geriye tabela kaldı (5 Ekim 2006)Türkiye''nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, barındırdığı su miktarı açısından Eğirdir Gölü''nün gerisine düştü. Türkiye''de birçok göl ve sulak alan halen haritalarda yer alsa da tarım alanı açma, bilinçsiz sulama ve kuraklık gibi nedenlerle yok oldu.
Dolmabahçe''ye yeni cam çatı (5 Ekim 2006)Sultan Abdülmecid tarafından 150 yıl önce yaptırılan Dolmabahçe Sarayı''nda 150''nci yıl kapsamında gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.
Mimtur İnşaat, Polaris''i Anadolu''ya taşıyor... (5 Ekim 2006)Maslak''ın ilk 5 plazasından biri olan Polaris Plaza''nın yapımcısı Mimtur İnşaat, Anadolu yakasında yeni bir projeye başladı. Mimtur İnşaat''ın Ataşehir''de yapımına başladığı Polaris Residence''da daire fiyatları 196 bin YTL ile 584 bin YTL arasında değişiyor.
RIBA Altın Madalyası Herzog & de Meuron’a… (4 Ekim 2006)Bu seneki RIBA Altın Madalyası’nı İsviçreli Herzog & de Meuron kazandı. Mimarlık dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan RIBA Altın Madalyası mimarlara dünya çapındaki mimari başarılarından ötürü veriliyor. 1978 yılında Jacques Herzog ve Pierre de Meuron tarafından kurulan ofisin Tate Modern ve Pekin Olimpiyat Stadyumu uluslararası alanda en bilinen çalışmaları arasında sayılabilir. İkisi de Basel doğumlu mimarlar, Zürih ETH’de eğitim gördüler ofislerini kurmadan önce neredeyse paralel yaşamlar yaşadılar. Şu anda ortakları Christine Binswanger ve Harry Gugger ile birlikte Basel, Londra, Münih ve San Francisco’daki ofislerinde 150’den fazla çalışanları bulunuyor.
Osmaniye''de tarih toprak altında (4 Ekim 2006)Antik çağda "Kilikya" denilen Çukurova bölgesinin en doğusunda yer alan Osmaniye''deki "Kastabala Antik Kenti"nde kazı çalışması yapılması isteniyor. Antik kentte toprak altında gün ışığına çıkarılmayı bekleyen pek çok eser olduğu belirtiliyor.
Üç Van Gölü kurudu (4 Ekim 2006)Doğa ve Çevre Derneği Genel Başkanı ve eski Milli Parklar Genel Müdürü Nevzat Ceylan , ''''koruma altındaki sulak alanların peş peşe kurutulduğunu'''' bildirdi. Ceylan, yaptığı yazılı açıklamada, sulak alanların doğal dengeyi sağlayan en önemli oluşumlar olduğunu belirterek yıllardır uygulanan yanlış projelerle sulak alanların ''''üç Van Gölü büyüklüğündeki'''' kısmının kurutulduğunu kaydetti. Ceylan, tarım arazisi kazanmak için kurutulan Amik ve Avdan Gölü ile Eşmekaya gibi sulak alanların, artık tarım yapılamayacak durumda olduğu için çölleşmeye bırakıldığı görüşünü dile getirdi. ''''Yanlış sulama uygulamaları'''' ile Seyfe Gölü''nün tamamen kuruduğunu, Sultansazlığı, Akşehir, Meke ve Beyşehir Gölü gibi onlarca sulak alanın kurumayla karşı karşıya kaldığını belirten Ceylan, son yıllarda koruma altındaki sulak alanların peş peşe kurutulduğuna dikkati çekti. Söz konusu sahaların ''''Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kurutulduğunu'''' öne süren Ceylan, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ''nin konuya el atmasını beklediklerini kaydetti.
Tarih: 4 Ekim 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Toplam 113 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.