Haberler

Haberler

Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Varlıbaşlar İstanbul''da otel yatırımı yapacak (7 Ekim 2006)Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''nın Bahçeşehir ve Ataşehir''deki arsasında Teknik Yapı''nın sahibi Durbakayım ailesi ile birliket Uphillcourt projesini gerçekleştiren Varlıbaşlar Yapı, İstanbul''un Anadolu yakasında 5 yıldızlı otel yapmaya hazırlanıyor. Otel yatırımı için 20 milyon YTL sermayeli Varlıbaş Turizm Yatırımları ve Ticaret Anonim Şirketi''ni kurduklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, "Merkezi bir lokasyonda 5 yıldızlı otel inşa edebileceğimiz büyüklükte arsa arıyoruz" dedi. Varlıbaş, Bodrum Yalıkavak''ta 100 konut ile butik otel olmak üzere iki projeleri daha bulunduğunu söyledi. Varlıbaş, otel yatırımlarının yaklaşık 50 milyon dolara malolacağını belirtti.
Tarih: 7 Ekim 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Tebernüş Kireçci
Zehirli variller gidiyor (8 Ekim 2006)Gerİ gönderilip gönderilmeyeceği yılan hikayesine dönen ve Samsun''un Alaçam ilçesine bağlı Terskırık köyündeki depoda muhafaza edilen İtalyan menşeli 294 adet zehirli varilin paketlenmesi çalışmalarına dün başlandı. Türkiye''nin atıkları yakma ve değerlendirme alanındaki tek tesisi olan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı İzmit Atıkları Yakma ve Değerlendirme Ananom Şirketi''nden (İZAYDAŞ) 9 kişilik ekip, dün sabah saatlerinde Samsun''a geldi. İlk çalışmayı yapmak üzere Alaçam''ın Terskırık köyüne giden İZAYDAŞ ekibine, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Sivil Savunma İl Müdürlüğü ile 112 Acil Servis Kimyasal Olaylara Müdahale ekibi de eşlik etti. İZAYDAŞ ekibinin özel kıyafetleriyle depo içerisinde yaptığı incelemelerin ardından zehirli varillerin önce içlerinin boşaltılacağı belirten İZAYDAŞ Pazarlama ve Tanıtım Müdürü İsmail Erimiş, ''Ekiplerimiz öncelikle zehirli varillerin içlerini boşaltacak. Daha sonra variller kesilerek preslenecek ve paketlenecek'' dedi. Bu arada, yaklaşık bir hafta sürecek çalışmalar sırasında çevre ve halk sağlığını tehdit edecek olumsuz bir durumun yaşanmaması için yoğun güvenlik önlemleri alındı.
Tarih: 8 Ekim 2006 Kaynak: Akşam
Koşulsuz satış, TOKİ''nin günlük cirosunu patlattı (7 Ekim 2006)İnşaat piyasasındaki ve ekonomideki durgunluğa rağmen parası olan vatandaşın öncelikle TOKİ''yi tercih ettiğini söyleyen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, "Açık satışa çıkardığımız projelerde, beklentimizin üzerinde talep geliyor. Günde 3 - 4 milyon YTL tahsilat yapıyoruz" dedi.
Bilgi’de Arkimeet’ler Başlıyor (6 Ekim 2006)Arkimeet konferanslarının bir kolu olarak planlanan “Bilgi’de Arkimeet” konferansları 23 Kasım’da yeni döneme başlıyor. 2006 yılının Mayıs ayında Kees Christiaanse’nin ilk konuğu olduğu “Bilgi’de Arkimeet” konferansları, Arkitera Mimarlık Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı ile ortaklaşa düzenleniyor. Uluslararası mimarlık ortamının pek çok ünlü ismini İstanbul’da meslektaşları ile buluşturacak konferansların 23 Kasım’daki konuğu, eski PLOT mimarlık ofisinin iki kurucu ortağından biri olan ve şimdiki BIG adlı 65 kişilik ofisin başında bulunan Bjarke Ingels.
Bangladeş’ten Nitelikli Örnekler (6 Ekim 2006)Bangladeş’li mimar Marina Tabassum, 27 Ekim 2006’da, İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla, Doktora Odası’nda öğrencilerle buluştu ve toplantıda, son on yılı kapsayan mesleki üretiminden örneklere yer verdi.
Bayındırlık Bakanı Özak: Kıyı kenar çizgisi için tasarı Meclis''te/ Bolu Tüneli''nin açılış tarihi hava durumuna bağlı (6 Ekim 2006)Türkiye''de 8 bin kilometreden uzun kıyısı bulunduğunu hatırlatan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, "Bunun yarısının kıyı kenar çizgisi tespit edilmemiş, kaçak yapılaşma var ve bu devam ediyor. Biz, konuyla ilgili yasa tasarısını hazırladık ve Meclis''e sunduk" dedi.
İKEA deposu cayır cayır yandı (6 Ekim 2006)Gebze Beylikbağı Mahallesi, D-100 Karayolu''nun bitişiğinde bulunan Kandemir Demir''in arka bölümünde, İKEA Mobilya''nın deposunda, bu akşam saat 23.00 sıralarında bir yangın çıktı.
Kurtuluş töreni var İstanbul''da yollar kapalı (6 Ekim 2006)İstanbul''un düşman işgalinden kurtuluşunun 83. yıldönümü için bugün yapılacak tören nedeniyle, Vatan Caddesi ve caddeye çıkan bütün yollar saat 08.00''den itibaren tören bitimine kadar trafiğe kapatılacak. Trafiğe kapatılacak güzergâhlar şunlar: Vatan Caddesi ve bu caddeye çıkan bütün yollar. Hal Yolu bitimi, E-5 Cevizlibağ tünel sapağından itibaren Lahor Meydanı''na kadar gidiş geliş yönü. Sürücülerin kullanabilecekleri alternatif yollar ise şöyle: D-100 karayolundan Vatan Caddesi''ne gidecek olan sürücüler Edirnekapı, Piyalepaşa Bulvarı, Aksaray yönünü veya Haliç Tüneli''ni, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu izleyerek Unkapanı ve Sirkeci''ye ulaşabilecek. E-80 karayolunu kullanacak sürücüler, TEM yönünü izleyebilecek. Sahil yolunu kullanacak sürücüler, sahil güzergâhından Yenikapı, Kumkapı, Sirkeci yönüne gidebilecek.
Tarih: 6 Ekim 2006 Kaynak: Milliyet
İspanyol Barcelo Grubu güneyde otel arıyor (6 Ekim 2006)İspanyol otel zinciri Barcelo Grup, Türkiye''deki yatırımlarını artırıyor. İlk olarak 2005 yılı başında Topkapı''daki Eresin Oteli''ni 12 yıllığına kiralayan grup, Türkiye''deki ikinci yatırımını ise Beyazıt''ta Beyaz Saray Oteli''nin işletmesini 12 yıllığına satın alarak yaptı.
Samsun ve Sinop''ta bulunan zehirli variller, ekim sonunda imha için Avrupa''ya gönderilecek (6 Ekim 2006)Samsun ve Sinop''ta bulunan zehirli atık varilleri, imha edilmek üzere Ekim ayı sonuna kadar yurt dışına gönderilecek.
Yeşil alana prefabrik mescit (6 Ekim 2006)AKP''li belediyelerin kıskacı altında olan İstanbul''da tarikatların kuşatması giderek artıyor. Birçok belediye, kamuya ait sosyal donatı, eğitim ve sağlık alanlarını dinci kuruluşlara devrediyor.
Tuz Gölü''nün ana damarı kurudu (6 Ekim 2006)Türkiye''nin tarımsal üretiminin önemli bölümünü sağlayan Konya Havzası''nda iki ovayı ve Tuz Gölü''nü besleyen, adına tarım anıtı dikilen İvriz Çayı, tamamen kurudu.
Cami ve tarihî mekân duvarlarına estetik ayar (6 Ekim 2006)Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yeşil alan ve yapıları korumak amacıyla inşa edilen yüksek bahçe duvarlarını yıkıyor.
Atık varilleri yurtdışına gönderiliyor (6 Ekim 2006)1998 yılından bu yana Karadeniz sahillerine vuran ve çoğu İtalyan menşeili 390 atık varil sonunda Türkiye''den gönderiliyor. Varillerin Türkiye''den gönderilmesi ve bertaraf edilmesinin maliyeti 250 bin dolar.
Sırada Saklıkent var (6 Ekim 2006)Antalya''nın neredeyse dörtte üçü kültür ve turizm alanı ilan edildi.Kuzey Kent, Lara Kundu, Balbey, Haşimişcan, Kaleiçi, Kalekapısı''nın ''''kültür ve turizm alanı'''' ilan edilmesinin ardından şimdi sıra Konyaaltı ve Boğaçay-Saklıkent''e geldi.
Akdamar Kilisesi''nin restorasyonu tamam (6 Ekim 2006)Van''ın Gevaş ilçesindeki Van Gölü sahilinde bulunan Akdamar Adası''nda Ermenilere ait Akdamar Kilisesi''nin restorasyonu tamamlandı.
En önemli Aztek kalıntısı bulundu (6 Ekim 2006)Meksikalı arkeologlar, son yıllardaki en önemli Aztek kalıntısını buldu. Mexico City''de yapılan kazılarda, bir tapınak kalıntısında 15''inci yüzyıldan kalma bir mihrap ve büyük taş levha bulundu. Mihrapta yağmur ve bereket tanrısı Tlaloc''un frizi yer alıyor. Çıkarılan eserler, 1978''de elektrik işçilerinin aynı alanda bulduğu yontma tanrıça heykelinden sonraki en önemli bulgu. Kalıntılar geçen hafta sonu, Zokalo meydanını yakınındaki, Aztek İmparatorluğu''nun insan kurban etmek ve ibadet için kullanılan ana tapınağı Templo Mayor''da bulundu. Meksika Körfezi''nden Pasifik Okyanusu''na kadar uzanan, günümüz orta Meksikası''nın çoğunu içine alan bir imparatorluğa sahip olan Aztekler, savaşçı ve inançlı bir halktı. Çoğunlukla kanlı geçen saltanatları 14''üncü yüzyılda başlayıp 1521''de İspanyollara boyun eğmeleriyle bitti.
Tarih: 6 Ekim 2006 Kaynak: Radikal
Van Gölü''nün ortasındaki Akdamar Kilisesi 11 yüzyıl sonra tekrar ayakta (6 Ekim 2006)Van''ın Akdamar Adası''ndaki Ermeni kilisesinin restorasyonu bitti. Çatısı, duvarları temizlenen, freskleri ve kabartmaları ortaya çıkarılan kilisenin 4 Kasım''da Başbakan Erdoğan tarafından açılması bekleniyor.
Fransızlardan kalma kanal yenileniyor (6 Ekim 2006)Hatay''ın İskenderun ilçesinde Fransız''lardan kalma kanal yenileniyor.Belediye Başkanı Mete Aslan, kanala ilk harcın dökülmesi töreninde yaptığı konuşmada, “Bu sayede bir çok mahalle sakini, yağan yağmurdan dolayı göllenen yollarda sıkıntı yaşamayacak.” dedi. Aslan, “Projenin sözleşme bedeli 449 bin YTL''dir. Projenin ihalesi açık ihale usulüyle yapılmıştır. İşin süresi doksan gün olup, kanalın denize kadar olan kısmının yenilenmesi sayesinde, Dumlupınar, Muradiye, Sanayi, Akbağlar, Modern Evler ve Sakarya mahallelerinin bir kısmının yağmur suyunun denize deşarjı sağlanacaktır. Türkiye''de bir çok belediyeye nasip olmayan Arıtma Tesisi''nin yapımının tamamlanması ile İskenderun''da alt yapı ve denizlerimiz daha temiz ve kullanılır durumda. İnşallah Fransızlar döneminden kalma bu kanalın yerine yapılan yeni kanal sayesinde artık İskenderun''da su baskınları yaşanmayacak.” diye konuştu.
Tarih: 6 Ekim 2006 Kaynak: Zaman Yazan: Mürsel Seher
Soranı çok oldu ama yalıya talip çıkmadı (6 Ekim 2006)TMSF tarafından el konulan Baba Kemal Uzan’ın İstinye’deki yalısına alıcı çıkmadı. İhale 12 Ekim’de yenilenecek.
Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.