Haberler

Haberler

Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Radikal Yapıların Mimarı Alejandro Zaera Polo İstanbul'da (3 Kasım 2006)Türkiye’deki mimarlık gündemine İstanbul Ümraniye’de gerçekleştirecekleri alışveriş merkeziyle giren dünya mimarlığının son dönem büyük isimlerinden Foreign Office Architects’in kurucularından Alejandro Zaera Polo, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin davetlisi olarak 07 Kasım 2006 Salı günü, saat 19:00’da Harbiye Askeri Müze’de konferans verecek.
XXII. MOBBİG Toplantısı (3 Kasım 2006)11 - 12 Mayıs 2006 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen XXII. MOBBİG Toplantısı’nda alınan karar bağlamında, MOBBİG (Mimarlık Okulları Bölüm Başkanları İletişim Grubu)'nun XXII. toplantısı 13 - 14 Kasım 2006 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde düzenlenecek.
Tarih: 3 Kasım 2006
67 bin metrekarede Ege’yi yeniden yarattılar (3 Kasım 2006)Türk ve Hollanda sermayeli Multi Turkmall«un Türkiye'deki ilk projesi Forum Bornova alışveriş merkezi, açıldığı 12 Ekim'den bu yana ziyaretçi akınına uğruyor. Havaların iyi gitmesi ve araya Şeker Bayramı’nın da girmesiyle 15 günde 1 milyondan fazla insan burayı görmeye geldi.
Boğaziçi Köprüsü pazar günü kapalı (3 Kasım 2006)İstanbul’da 5 Kasım Pazar günü yapılacak 28’nci Kıtalararası Avrasya Maratonu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü ve bazı yollar trafiğe kapatılacak.
En güzel gökdelenler (3 Kasım 2006)Yüksek binalar ilk önce ABD'de 19. yüzyıl sonlarında yapıldı, Türkiye ise onlarla 1990'larda tanıştı.Türkiye’de ilk yüksek binalar Cumhuriyet döneminde Ankara’da yapıldı.
Esenboğa VIP Terminali'ni Bakan Yıldırım açtı (3 Kasım 2006)Ankara Esenboğa Havalimanı'nın yeni yapılan VIP (Very Important Person: Çok Önemli Kişi) Terminali, törenle hizmete açılırken, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım VIP terminalini ilk kullanan kişi oldu.
Gyoder'den "Konut Kredileri Araştırma Raporu" (3 Kasım 2006)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Haluk Sur ve Organizasyon Komitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında, Sermaye Piyasası Kurulu’nun işbirliği ile düzenlenen “Konut Finansmanı ve Türkiye Konferansı-III” ve “Gayrimenkul Sektörü Araştırma Raporu”nun ikincisi hakkında detaylı bilgi verildi.
Konutta yeni finansman sistemi büyümeye yüzde 0,7 katkı sağlar (3 Kasım 2006)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin (GYODER) raporuna göre, yeni konut finansmanı sistemi ile 2015 yılına kadar yaklaşık 88 milyar dolarlık ipotekli konut kredisi kullandırılması ve bunun 27 milyar dolarlık bölümünün ikincil piyasalardan finanse edilmesi öngörülüyor.
Devlet yine otel yapıyor (3 Kasım 2006)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, TOKİ aracılığıyla Karadeniz'de Sinop'tan Artvin'e kadar otel yapılacağını, işletmesinin kiraya verileceğini söyledi.
'En çevreci otel' Muğla'da (3 Kasım 2006)Muğla'nın Ortaca ilçesinde bulunan İber Otel Sarı Germe, dünyanın 'en çevreci otel'i seçildi. İber Otel Sarı Germe Genel Müdürü Anne Hecking, otellerinin TUİ Turizm şirketi tarafından dünya çapında yapılan değerlendirme sonucu, 'En Çevreci Otel' ödülünü kazandığını söyledi. Çevre ödülü için dünyanın farklı yerlerindeki 7 binden fazla otelin değerlendirmeye alındığını belirten Hecking, ''otelimiz bugüne kadar çevre konusunda 9 dünya birinciliği, 1 de dünya ikinciliği ödülü aldı. Ayrıca Türkiye'de ilk İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazanan oteldir. Bu ödüle layık görülmenin mutluluğunu yaşıyoruz'' dedi. Ödül, Almanya'nın Honnofer kentinde düzenlenen törenle verildi.
Tarih: 3 Kasım 2006 Kaynak: CNN Türk
Ölüme davetiye çıkarıldı (3 Kasım 2006)Sel felaketinin ardından yürütülen çalışmaları değerlendiren uzmanlar, ''İnsanlar sele değil, çarpık yapılaşmaya kurban gitti'' yorumunu yaptı. Belediyeleri gereken önlemleri almadıkları için eleştiren uzmanlar, ''Tedbir alın diyorlar.
'İmar rantına sevdalı politikalar' (3 Kasım 2006)Tıpkı deprem gibi "sel" ler de aslında doğa olayları olmasına rağmen, insanlara ve yerleşimlerine zarar verince "felaket" e dönüşmüş oluyor. Gözden ırak vadilerdeki sellerden haberimiz bile yokken kentler, köyler "insan" larımızla birlikte sulara gömülünce adına da "felaket" diyoruz...
"Yabancılar Marmara'nın sırrını öğrendi" (3 Kasım 2006)Deprem bilimciler, araştırma için çağırılan yabancı gemilerin, donanmaya ait denizaltıların saklanacağı yerleri bir bir tespit ettiğini söyledi.
'Küresel Isınmayı Durdurun' çağrısı (3 Kasım 2006)Savaşlara, militarizme ve çokuluslu şirketlerin yarattığı tahribata karşı kampanya birliği oluşturan Küresel Eylem Grubu (KEG) üyeleri, tüm dünya ile birlikte 4 Kasım 'Dünya Küresel Isınma' günü dolayısıyla İstanbul Kadıköy'de 'Küresel Isınmaya Karşı' sokaklarda olacak. KEG üyeleri Nairobi'de toplanacak dünya hükümetlerinden Kyoto Protokolü'nü 2012 yılından itibaren güçlendirmelerini ve genişletmelerini talep ediyor.
Başkan Topbaş; “Su baskınlarına yönelik hasar tespit çalışması sürüyor” (3 Kasım 2006)İstanbul’un bazı semtlerinde meydana gelen su baskınlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Topbaş, “Su baskınlarına yönelik hasar tespit çalışması yapılıyor. Yaraları saracağız” dedi. Vali Güler de yeni yağışlar konusunda vatandaşları uyardı.
Google Earth, Kayseri ile Girit'i karıştırdı (3 Kasım 2006)Google'da yer alan"Google Earth" programında Erkilet Havaalanı'nın adı, Yunanistan'ın Girit Adası'ndaki bir havaalanının adıyla tanıtılıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Kayseri Müdürü Mehmet Muslu, yanlışlığa tepki göstererek "Google Earth programındaki bu yanlışlığın düzeltilmesi için yetkililere bilgi vereceğim. Erkilet Havaalanı uluslararası bir konumda" dedi.
Tarih: 3 Kasım 2006 Kaynak: Birgün
Kentsel gerçekliğin genetikçisi (3 Kasım 2006)Garanti Galeri, 26 Eylül - 11 Kasım 2006 tarihleri arasında mimar Alexis Şanal'ın Konum Bilinci / LocA-ware (Location Awareness) başlıklı sergisine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
Turistlerin konaklaması için TOKİ Harran'da kümbet butik evler yapacak (3 Kasım 2006)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarihi kümbet evlerinin bulunduğu Şanlıurfa'nın Harran ilçesine, bölgeyi gezmeye gelen turistlerin barınacakları kümbetli butik evler yapacak.
'Marmara'da büyük bir deprem belirtisi yok' (3 Kasım 2006)Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Marmara Bölgesi'nde büyük bir deprem olacağına ilişkin belirti olmadığını açıkladı.
Küresel ısınmaya karşı yarın 12'de Kadıköy'de (3 Kasım 2006)İstanbul'da önceki gün sel nedeniyle yaşanan perişanlık bile, gözlerimizi açmamız için yeterli aslında. Doğa bizi uyarıyor, ama aldıran yok. Küresel ısınmayı hâlâ bir grup marjinalin kaygısı olarak görenler ise en hafif deyimiyle kör!
Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.