Haberler

Haberler

Toplam 102 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Farklı Boyutlarıyla Kentsel Dönüşüm Dinamikleri (17 Kasım 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)’nin ortaklaşa düzenlediği “İstanbul Metropoliten Planlama Toplantıları”nın üçüncüsü olan “Kentsel Dönüşüm Dinamikleri” konulu panel, 16 Kasım 2006 Perşembe günü İMP Konferans Salonu’nda geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi. Faruk Göksu’nun yürütücülüğünde devam eden toplantıya, Oktay Ekinci, Lütfi Altun, Korhan Gümüş, Aziz Yeniay ve Hüseyin Kaptan konuşmacı olarak katıldı.
Alibeyköy’e yeni bulvar (17 Kasım 2006)Islah çalışmalarının tamamlanmasının ardından muhteşem bir görünüme kavuşan Alibeyköy, yeni haliyle adeta göz kamaştırıyor. Alibeyköy’ün yıllardır kanayan yarası olan dere ıslahı ve tapu problemini çözdüklerini belirten Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, meclis kararıyla Galeri caddesindeki bu bölgeye “Vardar Bulvarı” ismini verdiklerini söyledi. Daha önce Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün ismini Alibeyköy’deki bir parka veren Başkan Genç, şimdi de Üsküp’ün simgesi olan Vardar Nehri’nin ismini Alibeyköy’deki bulvara verdi. Üsküp ve Vardar isimlerinin Alibeyköy’de anılacağını kaydeden Başkan Genç “Vardar Bulvarı, Alibeyköylülere hayırlı olsun. Alt yapısıyla, çevre düzenlemesiyle çok güzel bir görünüme kavuştu. Artık bu bölge sel baskınlarıyla değil, yeni vizyonuyla tanınacak” diye konuştu.
Tarih: 17 Kasım 2006 Kaynak: Türkiye
Sulukule’de İlk Yıkım (17 Kasım 2006)Fatih Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ ile birlikte yürüttüğü Neslişah ve Hatice Sultan Mahalleleri (Sulukule) Yenileme Projesi’nde ilk evin yıkımını gerçekleştirildi. Özcan Güldür ve kardeşlerine ait Neslişah Mahallesi Çınarlı Bostan Sokak numara 32’de bulunan 2 katlı ev ile 2 barakanın yıkımı karşılığında ev sahiplerine 175 bin YTL verildiği belirtildi. Yaklaşık yarım saat süren yıkımın ardından bir açıklama yapan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, projenin startını verdiklerini, yapılanın yıkım değil yenileme olduğunu söyledi. Projeyi, “Dünyanın en sosyal projesi” olarak tanımlayan Demir, yapılacak evlerin Osmanlı sivil mimarisi örnekleri evlerden oluşacağını, sur kenarlarında 2, surlardan uzaklaşıldıkça 3 katlı evler yapılacağını belirtti.
Tarih: 17 Kasım 2006 Kaynak: Türkiye
Yan yola giren çıkamıyor (17 Kasım 2006)İstanbul'un trafik sorununa yaratılan çözümler, bataklıkta çırpındıkça daha fazla batan kurbanların hikayesine döndü. Son olarak E-5 yolunun çift taraflı rahatlatılması için yapılan yan yollar trafiği iyice kilitledi.
“Konut Finansmanı ve Türkiye Konferansı III” Yapıldı (17 Kasım 2006)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından ortaklaşa düzenlenen, “Konut Finansmanı ve Türkiye Konferansı”nın üçüncüsü kamu, ulusal ve uluslararası özel sektör kuruluşlarının yetkin temsilcilerinin katılımı ile Swissotel’de gerçekleştirildi.
İstanbul'u 'okumuş çocuklar' çözecek (17 Kasım 2006)Megakent İstanbul'un sorunlarını üniversitelere çözdürmek amacıyla düzenlenen 'Projem İstanbul' sonuçlandı. Büyükşehir Belediyesi ve üniversitelerden oluşturulan kurul, 19 üniversiteden 31 proje sahibiyle sözleşme imzaladı.
Çevre raporu (17 Kasım 2006)Güney Kutbu'ndan kopan biri 500 diğeri 300 metre boyunda, 60 metre yüksekliğinde iki buzdağı, Yeni Zelanda'nın güneydoğusundaki Otago bölgesinin 100 km açığına geldi. Bunun 75 yıldır gözlemlenen en yakın mesafe olduğunu vurgulayan yetkililer buzdağlarının daha fazla yaklaşmasından endişeli.
İstanbul tarihi geçit vermiyor (17 Kasım 2006)Metro ve Marmaray için yapılan kazı çalışmalarında kentin 2 bin 500 yıllık geçmişi gün ışığına çıktı.
Kadıköy'e kültür merkezi (17 Kasım 2006)Kadıköy Belediyesi, "Her Mahalleye Bir Kültür Merkezi'' projesi çerçevesinde inşa edilen Kozyatağı Mahallesi'ndeki 19 Mayıs Kültür Merkezi'ni hizmete açtı. Açılışta konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, ilçede herkese kültür, sanat ve eğitimin ulaşmasını istediklerini belirterek, "Sanat ve kültürle yoğrulan gençler ülkesine, bayrağına, aile değerlerine sahip çıkar" diye konuştu.
Tarih: 17 Kasım 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Şile’de imara aykırı kaçak yapılar yıkılıyor (17 Kasım 2006)Şile İlçesinde bulunan 264 Adet imara aykırı kaçak yapının, Zabıta Tedbir Müdürlüğü ekiplerince sağlanan araç, gereç ve personel desteği ile 16.11.2006'da başlayan yıkım işlemi devam ediyor. Hacı Kasım Mahallesinde muhtelif parseller üzerinde bulunan ruhsatsız olarak yapılmış 264 Adet tek katlı yapı ve eklentilerinin yıkım işlemi Şile Belediye Başkanlığının sorumluluğu ve yazılı talepleri doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Zabıta Tedbir Müdürlüğü'nce sağlanan araç gereç ve personel desteği ile 16.11.2006 Perşembe günü başlayan yıkım işlemi halen devam etmekte.
Tarih: 17 Kasım 2006 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Büyükşehir’den 31 akademik projeye toplam 300 bin YTL destek… (17 Kasım 2006)Büyükşehir Belediyesi bir ilke imza atarak üniversitelerin ‘İstanbul’ araştırmalarına mali ve teknik destek vermeye başladı. Genç beyinleri ‘İstanbul’ konulu çalışmalara yönlendiren proje kapsamında bu dönem 31 projeye toplam 300 bin YTL maddi destek sağlanıyor.
Marifet eserde değil, onu sunuş şeklinde (17 Kasım 2006)İspanyol mimar Santiago Calatrava günümüzün en popüler mühendislerinin başında geliyor. Calatrava'nın imzasını taşıyan yapılar, yapı olmaktan çok birer sanat eserini andırıyor.
Takım Ortamında Mimarlık (16 Kasım 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi’nin, “Mimarlıkta Yol Ayrımları” temasıyla düzenlediği bu yılki Arkitera Platform Toplantıları’nın dördüncüsünün konusu “Takım Oyunu” olarak belirlenmişti. 16 Kasım 2006 Çarşamba günü Avrupa Kültür Başkenti Ofisi’nde gerçekleştirilen, moderatörlüğünü Han Tümertekin’in ofisinden Eylem Erdinç’in yaptığı toplantıya Tabanlıoğlu Mimarlık’tan Murat Cengiz, Doğan Tekeli ve Sami Sisa Mimarlık’tan Mehmet Emin Çakırkaya, daha önce Nevzat Sayın'la birlikte çalışan, sonra kendi ofisini açan Mert Eyiler ve Emre Arolat Architects’den Gonca Çırakoğlu konuşmacı olarak katıldılar.
Konstantin Grcic'in Tasarımları İstanbul'da (16 Kasım 2006)Garanti Galeri, 21 Kasım 2006 - 13 Ocak 2007 tarihleri arasında, Almanya’nın en başarılı endüstri ürünleri tasarımcıları arasında yer alan Konstantin Grcic’in, “Konstantin Grcic Industrial Design: Yüksek - Alçak” başlıklı sergisine ev sahipliği yapacak.
Kanyon Harvey Nichols dekorasyonu VitrA Karo Seramikleri ile renklendi (16 Kasım 2006)Dünyaca ünlü moda markası Harvey Nichols’ın Kanyon Alışveriş Merkezi’nde açılan mağazasının zemin döşemelerinde VitrA karo tercih edildi.
Araştırma Görevlilerinin Dinamik Yüzü (16 Kasım 2006)Belli bir tema altında 4 ayda bir yayınlanan bir tasarım ve tasarım kültürü dergisi olan [ar-gör-taşkışla], moda olandan ziyade provokatif olanın peşinde koşmanın yanısıra, tüm tasarım çevrelerine de hitap etmeyi hedefliyor.
Akdeniz’de Kütahya Seramik Günleri (16 Kasım 2006)BAUCON YAPEX 2006 Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri ve Yapı Yenileme Fuarı 2 - 5 Kasım 2006 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleştirildi.
Osram’la parlak fikirler, aydınlık sınıflardan çıkacak! (16 Kasım 2006)Osram’ın 100. yılında, 100 köy sınıfı artık daha aydınlık.
Validebağ Korusu yeni yılda hizmette (16 Kasım 2006)Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır, yeniden düzenlenen Validebağ Korusu’nun, 2007 yılında tamamlanarak öğretmenler ve halkın hizmetine gireceğini söyledi.
Bayraktar: Beni görevden alın (16 Kasım 2006)TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, TOKİ’nin bir okul olduğunu ve kurumsallaşmada ciddi adımlar attığını ifade ederek, “Bugün beni görevden alsınlar, TOKİ çok daha iyi yürür. Bu tip yerlerde insanın 4-5 yıldan fazla kalması doğru değil” dedi.
Toplam 102 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.