Haberler

Haberler

Toplam 128 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Semt Pazarları Üzerine... (28 Kasım 2006)Kadıköy’deki Salı Pazarı’nın yerine yapılacak proje yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Kadıköy Life’ın Kasım-Aralık sayısındaki haberde mimarisi Hakan Kıran tarafından tasarlanan ve son dönemin adı sıkça duyulan firmalarından Taşyapı’nın inşa edeceği yarım daire şeklindeki proje detaylı bir şekilde anlatılıyor. Pazarın kapatılmasına bahane olarak bilindiği gibi Salı ve Cuma günleri pazarın kurulduğu yerde trafiğin tıkanması gösteriliyordu. Fakat yerine yapılacak projenin trafik sorununa ne kadar çözüm bulabileceği muamma.
Eminönü''nde sokaklara zehir akıyor (28 Kasım 2006)İstanbul Teknik Üniversitesi''nin hazırladığı rapordaki tespitler vahim: Eminönü''ndeki atölyeler çevreye yılda 75 ton siyanür, 115 ton sülfürik asit, 410 ton hidroklorik asit yayıyor.
İlly - Moroso: Yemek Pişirme Sanatı, Sanat ve Tasarım Etkinliği (28 Kasım 2006)Bir ay boyunca (06 Kasım – 06 Aralık 2006 tarihleri arasında) sanat, tasarım ve yemek pişirme sanatı ile ilgili oturumları, performansları, ve lezzet değerlendirmelerini içeren bir etkinlik düzenleniyor.
Topbaş''a göre asıl suçlu Sözen (28 Kasım 2006)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''un trafik sorununda faturayı eski yönetimlere kesti. CHP lideri Deniz Baykal''ın "İstanbul trafiği sıkıntılı" sözlerine tepki gösteren Topbaş şöyle dedi: "Sormak lazım sayın Sözen kaç kavşak yaptı? Onlar yapamadığı için ben yapmak zorunda kaldım. Sayın Baykal konuşuyor. Yerelde nasıl yönetim sergiledikleri hafızalarda. İkitelli''yi ben oluşturmadım, gökdelenleri ben yaptırmadım hepsini kucağımızda bulduk." Bu arada İstanbul trafiği dün yapılan Bakanlar Kurulu''nda da gündeme geldi. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, "İçişleri Bakanlığı başkanlığında İstanbul''un trafiğiyle ilgili komisyon kuruldu" dedi.
Tarih: 28 Kasım 2006 Kaynak: Radikal
Batık bankacı Ali Balkaner TMSF''yi müteahhit yapacak (28 Kasım 2006)Yurtbank''ın eski sahibi Balkaner''den alacağını tahsil edemeyen TMSF, çözümü inşaatta buldu. Balkaner''e ait arazilerin, ''hasılat paylaşımı''na benzer yöntemle ihalesi planlanıyor.
İstanbul’da şantiyeler canlı yayında denetleniyor... (28 Kasım 2006)İstanbul’un dört bir yanında dev yatırımlar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, şu anda 18 şantiyedeki işleri kameralarla denetliyor. Aralık ayından itibaren bu şantiyeler İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sitesinden vatandaşların denetimine de açılıyor.
Gazi Mahallesi’ne Morgan Stanley girdi, 55 milyon YTL’ye arsa aldı (28 Kasım 2006)Gayrimenkul çılgınlığı sınır tanımıyor. Polisin bile girmekte zorlandığı Gazi Mahallesi’ndeki arsaya ABD’li dev yatırım bankası Morgan Stanley’in büyük ortağı olduğu Turkmall 55 milyon YTL verdi.
Ağaoğlu: Yabancı fon talebi konutu uçuracak (28 Kasım 2006)Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 2007’de yabancı fonların Türk gayrimenkul sektörüne girişlerinin hızla artacağını belirtti. Ağaoğlu, ”Yabancılar, Türkiye’de ve İstanbul’daki konut fiyatlarını ucuz buluyorlar. Onlar için bu fiyatlar maliyet fiyatı. Bu değerlerle projeyi alıp prim yaparak satarım ya da kira geliri elde ederim diye hesaplıyorlar“ diye konuştu. Yabancıların, mevcut projelerin satışıyla da ilgilendiğini ifade eden Ağaoğlu, ”Bize İstanbul’da elimizdeki projelerin satışı için inanılmaz şekilde teklifler geliyor. Buna açığız ama ortaklığa değil. Bodrum projemizde ise yabancı partner mutlaka olacak“ dedi. Ağaoğlu, Türkiye’nin bu konudaki potansiyelinin yüksek olduğunu, doğru kullanılırsa trilyon doların üzerinde bir gelir elde etmesinin mümkün olacağını kaydetti.
Tarih: 28 Kasım 2006 Kaynak: Vatan
İstanbul’un trafik kördüğümü böyle çözülecek (26 Kasım 2006)İstanbul kent bütçesinin yüzde 60''ını ulaşım problemine ayırdı. İşte belediyenin çözüm projeleri...
Tatlıcı kulelerinin kapısı 18 ay sonra Tepe ile açılacak (28 Kasım 2006)Yıllardır akıbeti merakla beklenen Zincirlikuyu''daki Tat Towers, sonunda sahibini buldu. Tepe İnşaat, 143 metre yüksekliğindeki kuleleri çarşı ve iş merkezi olarak işletecek.
IRCICA, Kudüs''teki Osmanlı eserlerini restore edecek (28 Kasım 2006)Bosna-Hersek''in kültürel mirasını korumak amacıyla ''Mostar 2004'' projesini gerçekleştiren İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA), bu kez Kudüs için harekete geçti.
Ortaköy’ün satılık sarayları (27 Kasım 2006)Bu hafta Boğaz’ın Ortaköy sahillerinde, sultanların sahil sarayları arasında dolaşacağız. Benim çocukluk ve gençlik anılarım, bu sarayların odalarında ve bahçelerinde gizli. Kiminde kızları sıkıştırdım, kiminde okuma yazma öğrendim.
Salı Pazarı’nda Yepyeni Bir Kadıköy Doğuyor (28 Kasım 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadıköylü müteahhit Emrullah Turanlı’ya ihale edilen proje, tamamlandığında Kadıköylüler’in dışında tüm Anadolu Yakası’na, hatta Kocaeli, Adapazarı ve Yalova gibi civar illere de hizmet vermesi düşünülürken Kadıköy’ün gerek imajına gerek ekonomisine önemli katkılarda bulunacak.
Letonya''nın En Yüksek Binası Türkiye''den (28 Kasım 2006) Letonya''da, ülkenin en yüksek binasını da içeren en büyük inşaat projesini bir Türk şirketi yürütüyor. Başkent Riga''da, havaalanına giderken yol üzerinde bulunan inşaatta Mesa Şirketler Topluluğu''nun projesi çerçevesinde 4 konut kulesi yükseliyor. Riga''da projeyi yöneten mimar Ozan Turhan ''ın verdiği bilgiye göre "Panorama Plaza'''' olarak adlandırılan çalışma, Letonya''da bu sektördeki ilk Türk projesi olarak tanınıyor. Türkiye''de geliştirilen ve Türkiye''den 15 milyon Avro''luk malzemenin kullanılacağı, yaklaşık 250 milyon Avro''ya mal olması beklenen proje, 350 Letonyalıya da iş sağlıyor. Letonya''daki ilk anahtar teslimi inşaat projesi olan Panorama Plaza çerçevesinde, 130 bin metrekare alan üzerinde, 4 kulede toplam 700 konut dairesi yapılıyor.
Tarih: 28 Kasım 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Hitler’in Havaalanını Jet Sosyete için Saraya Dönüştürmek (28 Kasım 2006)Berlin’de bulunan Tempelhof, Hitler’in en gözde havaalanı, dünyanın Yahudi yanlısı olan en nüfuslu hayırseveri Ronald Lauder sayesinde kapanmaktan kurtulabilir.
Başkan Kocaoğlu, “Nazım Plan''da Sanayiye Yer Yok” İddialarını Yanıtladı (28 Kasım 2006)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Nazım Plan’da sanayiye yer verilmediği” yolundaki eleştirileri yanıtladı.
Talanı hiçbir hükümet durdurmadı (28 Kasım 2006)İstanbul''un en yeşil alanlarından Saip Molla ve Serdaroğlu özel ormanlarını betona teslim eden Acar İnşaat''ın hızlı yükselişi 1987 yılında başladı. Geçen yıllar içinde çok sayıda hükümet, bakan, belediye başkanı değişse de, Acar İnşaat''ın büyüme hızı hiç kesilmedi.
Tarihî yarımadaya kimyasal tehdit... (28 Kasım 2006)Eminönü Belediyesi’nin İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yaptırdığı “Atık ve Çevresel Risk Raporu” çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Çevre Mühendisliği Dekanı Prof. Dr. Derin Orhon’un başkanlığında geniş bir akademisyen grup tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre Sultanahmet Camii, Ayasofya, Süleymaniye Camii ve Kapalıçarşı gibi tarihi yapılar, kuyumcu atölyelerinin atık suları sebebiyle büyük bir tehdit altında. Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul’un merkezinde yer alan Eminönü ilçesini kurtarmanın zamanının geldiğini söyledi. İlçede faaliyet gösteren imalathanelerin buradan gitmesi gerektiğini belirten Er, ilçeyi kirleten en önemli faktörün özellikle “altın atölyeleri” olduğunu bildirdi. Nevzat Er, bölgenin kurtarılmasının tarihî bir sorumluluk olduğuna işaret ederek, AB fonlarından da yararlanarak bir dönüşüm gerçekleştireceklerini söyledi. Er, bu dönüşüm kapsamında atölyelerin ilçe dışına çıkarılacağını, kimyasal madde kullanmayan atölyelerin ise faaliyetlerine devam edebileceğini bildirdi.
Tarih: 28 Kasım 2006 Kaynak: Türkiye
Üç maymunlar! (28 Kasım 2006)Gazeteleri İsmet Acar''a ait "Acarkent" ve "Acaristanbul" haberleri süslerken, 1990''larda gazetemizde birlikte çalıştığımız Nazım Alpman geçmişten bir anı naklediyor: "1994 yılının 29 Ekim''nde yerleşime açılan Acarkent''te ''Laik Bir Cumhuriyet Balosu'' veriliyor.
RAF Ürün Dergisi 2007’ye Yepyeni Projeler ile Merhaba Demeye Hazırlanıyor (27 Kasım 2006)Bir senede, nitelikli ürün tanıtımları, farklı konsepti ve 7000 abonesi ile mimarlık ofislerinde ürün seçimi sırasında başvurulan temel kaynaklardan birisi olan RAF Ürün Dergisi, 2007 yılında yurtdışından yeni ürünler ve mimari proje tanıtımı bölümünü de içeriğine katmayı planlıyor. Mimari tasarım ve uygulama sürecinde verilmesi gereken önemli kararlardan birisi de yapı malzemelerinin seçimidir. Bu aşamada, tasarımcı ya da uygulayıcıya yol gösterecek olan kaynaklar da önemlidir. Yapı malzemeleri ile ilgili her geçen gün yapılan araştırma çalışmaları sonucunda ortaya çıkan yeni ürünlerden tüm dünya ile aynı anda haberdar olunabilmesi adına RAF Ürün Dergisi’nde, Türkiye’de henüz distribütörlüğü olmayan ürünlere yer verilecek.
Toplam 128 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.