Haberler

Haberler

Toplam 206 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bir de uzmanına kulak verelim (21 Haziran 2007)Tempo Dergisi, bugün piyasaya çıkan sayısında ilginç bir iş yaptı ve "gündelik yaşam filozofu" Alain de Botton’a, İstanbul’dan bazı fotoğraflar göndererek yorumlattı.
Yayla evlerine imar affı (21 Haziran 2007)Mera Kanunu''ndaki değişikliğin Resmi Gazete''de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle, yaylada mülk edinen binlerce kişinin Hazine ile hukuk savaşı sona erdi.
Cezaevinde şenlik var (21 Haziran 2007)Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 18 ile 30 Haziran tarihleri arasında Ankara Ulucanlar Cezaevi’nde etkinlikler düzenledi.
Boğaziçi Köprüsü yayalara açılıyor (21 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Boğaziçi Köprüsü’nden yaya geçişlere izin verip, Asya’dan Avrupa’ya yaya olarak geçenleri sertifikalandıracaklarını söyledi. Yaya geçişiyle ilgili Bayındırlık Bakanlığı’na başvurduklarını açıklayan Topbaş, "Bunun turizm açısından dünyayı önemli şekilde etkileyeceğini düşünüyoruz" dedi. Topbaş, Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth’un Boğaziçi Köprüsü’ndeki "Asya’ya hoş geldiniz" tabelasının sökülmesi istemiyle ilgili soruya da, "Bu şehrin bir güzelliği var. İki kıta üzerinde yerleşmiş bir şehirde yaşıyoruz. Gerçek olan bir şeyi ’Ne derler ki’ düşüncesiyle kaldıramayız. Boğaziçi Köprüsü’nden yaya geçişlerine izin verip, Asya’dan Avrupa’ya geçenleri sertifikayla ödüllendirmeyi düşünüyoruz. Sertifikaya, ’Bundan sonraki yaşamınız mutlulukla geçecek’ yazabiliriz. Bayındırlık Bakanlığı’ndan bunu talep ettik, bize izin verdiklerinde başlayacağız" yanıtını verdi.
Tarih: 21 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Hasan Ay
Yıllardır "yanlış" restore edilen Ani Harebeliri''nde projeye dönüldü (20 Haziran 2007)Kars''ta bulunan tarihi Ani Harabeleri''nde yapılan restorasyonların ''yanlış'' olduğu anlaşılınca proje çalışmalarına dönüldü. "İlk önce proje, sonra uygulama" kaidesiyle hareket eden bakanlık, ilk proje uygulamasını bu sene yapacak.
Remmers Yapı Malzemeleri Yapı Yenileme Fuarı’nda Yerini Aldı (20 Haziran 2007)Türkiye’de de Remmers Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. adıyla faaliyete geçti.
Zorlu Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Yarışması ile İlgili Merak Edilenler (20 Haziran 2007)Zorlu Holding geçtiğimiz aylarda ihale sonucunda satın aldığı Karayolları Arazisi’nde kentsel karma kullanım alanı olarak tasarlanacak ve inşa edilecek olan Zorlu Center için ulusal ve uluslararası mimarlık ve kentsel tasarım bürolarına yeterlilik çağrısı yapıyor.
Bağdat''ta yine Şii camisi vuruldu: 78 ölü, 224 yaralı (20 Haziran 2007)Pentagon, ABD askerlerine arkeolojik bilinç kazandırmak için iskambil destesi bastırdı. ABD''nin çoğunun yerinde yeller esen arkeolojik eserleri korumak için iskambil kâğıtları bastırdığı Irak''ta kurtarılacak bir şey kalmıyor.
İstanbul''da dokuz plaj sezonu açtı (20 Haziran 2007)İstanbul''da altısı büyükşehir belediyesi denetiminde olan dokuz plaj sezonu açtı. Kentte bu yıl Florya''da Çiroz, Güneş ve Menekşe plajları, Caddebostan1-2-3 plajları, Küçüksu, Karaburun ve Şile''de Uzunkum, Ağlayan Kaya ve Ayazma plajları...
Mera Yasası''na Köşk''ten onay (20 Haziran 2007)Mera ve yaylalar üzerindeki 300 bin konuta af getiren yasayı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer onayladı. Meclis’in son çalışma gününde kabul edilen yasa seçim yatırımı tartışmalarına neden olmuştu.
Zorlu çok iddialı (20 Haziran 2007)Zorlu Yapı Yatırım A.Ş. Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, İstanbul Zincirlikuyu''da 800 milyon dolara satın aldıkları Karayolları arsasında yapacakları Zorlu Center için ilk kazmayı yılbaşından önce vuracak.
NG’den Türkiye’nin çölleşme haritası (20 Haziran 2007)National Geographic dergisi ve TEMA Vakfı tarafından Türkiye’de erozyonu ve çölleşmeyi gösteren “çölleşme haritası” hazırlandı.
EXPO için yarışan İzmir’e DNA şeklinde kule geliyor (20 Haziran 2007)İzmir, dünyanın en büyük organizasyonu olarak adlandırılan EXPO’yu 2015 yılında düzenlemek için Milano ile yarıştı. Paris’te ’sağlık’ temasıyla Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurulu’na katılan İzmir...
Hayalimizdeki Antalya (20 Haziran 2007)Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, 18 Şubat 2005''te yayınlanan "21. Yüzyılda Antalya gibi Antalya" kitabında şu satırlara yer veriyor: "Bu kentte yaşayan herkesin kendisini Antalyalı olarak tanımlaması ve Antalya''ya ait hissetmesi, Antalya''yı sahiplenmesi ve yaşadığı kenti evi gibi görmesi esas olmalıdır.
Hazine’ye ait gayrimenkul kat karşılığı verilebilecek (20 Haziran 2007)Yeni yönetmeliğe göre, bundan böyle Hazine’ye ait gayrimenkuller kat karşılığı verilebilecek. Maliye Bakanlığı Hazine’ye ait gayrimenkullerin değerlendirilmesi, satışı ve kiralanmasını öngören mevzuatı tamamen değiştirdi.
Özdoyuran yalısı satışa çıkarıldı (20 Haziran 2007)İstanbul Boğazı Kandilli kıyılarındaki Abut Efendi Yalısı satışa çıktı. Yapımı 1853 yılına uzanan yalının mimarı, Dolmabahçe Sarayı’nı da inşa eden Karabet Balyan.
Lafarge Aslan Çimento''ya yeni logo (20 Haziran 2007)Kocaeli''nin Gebze ilçesi Darıca beldesinde faaliyet gösteren Lafarge Aslan Çimento AŞ, yeni logosunu tanıttı.
Kempinski Residences kiralamaya da açılıyor (20 Haziran 2007)İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Esentepe’de inşa edilen Kempinski Residences Astoria ağustosta açılıyor. Özellikle uzun, orta veya kısa süreli konaklama seçeneklerinden yararlanmak isteyenler rezervasyonlara şimdiden başladı.
Dubai Şeyhi, ‘kraliçeyi’ yüzen otel yapacak (20 Haziran 2007)Dubai Emiri El Maktum’un şirketi Dubai World tarafından 100 milyon dolara satın alınan Queen Elizabeth II gemisi yüzen otel ve müze olarak hizmet verecek.
Altılı''da kaybeden belediye, kültür merkezini sattı (20 Haziran 2007)Belediyeler yasası ile havaalanı ve at yarışlarından gelen iki önemli gelir kaynağını kaybeden Bakırköy Belediyesi, atıl gayrimenkullerini satmaya başladı.
Toplam 206 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.