Haberler

Haberler

Toplam 206 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
KÖYDES''ten Ayvacık''a Boğaziçi Köprüsü gibi bir köprü (22 Haziran 2007)Ayvacık Kaymakamı Metin Esen yaptığı açıklamada, Ayvacık- Eynel- Örencik Köprüsü''nün ihale aşamasında sona gelindiğini, 336 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde yapılacak ve yaklaşık 10 trilyona malolacak olan köprünün il özel idaresinin desteğiyle 2 yıl içerisinde bitirileceğini söyledi.
Tarihi Kır kahvesi Gazianteplileri bekliyor (22 Haziran 2007)Gaziantep Büyükşehir Belediyesi''nin hazırladığı proje kapsamında AB fonlarından sağlanan hibe ile restore ettirilen tarihi kır kahvesi, Gazianteplileri bekliyor.
Ortopedik engellilerden merdiven sitemi (22 Haziran 2007)Kültür Merkezi binası bulunmayan Erzurum''da mevcut olan Erzurum Lisesi Kültür Merkezi''ndeki etkinliklere tekerlekli sandalyeli ortopedik engelli vatandaşlar katılamazken, koltuk değnekliler ise binbir güçlükle çıktıkları merdivenler nedeniyle etkinliklere katılmayı düşünmüyor.
Elazığ’a 50 milyon dolarlık Misland (22 Haziran 2007)Elazığlı işadamı Nihat Demirbağ’ın öncülüğünde 711 kişinin bir araya gelerek kurulan Mis Holding, kente 50 milyon dolarlık alışveriş ve eğlence merkezi Misland’ı kuruyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, projenin yüzde 20’lik bölümünün tamamlandığını, şu ana kadar 20 milyon dolar harcandığını belirterek, "Herkes bize ’Böyle bir büyük yatırım doğuya yapılır mı? Bu kadar paranız var. Allah size akıl versin, bu cefa çekilir mi’ diyor. Misland iddialı bir proje olarak 15 ana merkezde 155 aktivite alanı bulunan küçük bir şehir gibi bölgede yepyeni bir yaşam merkezi oluşturacaktır" dedi. Elazığ, Türkiye’nin en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri Misland adıyla kuruluyor. Yapımına 7 yıl önce başlanan merkezin 5’te 1’i 20 milyon dolara tamamlanırken, projenin tamamının bittiğinde 50 milyon doları bulacağı belirtildi. 711 kişiyle bir araya gelen Mis Holding’i kuran ve holdingin yönetim kurulu başkanlığını yapan işadamı Nihat Demirbağ, terk edilmiş taş ocakları alanın ve çöplüklerden yepyeni kent yarattıklarını söyledi.
Tarih: 22 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Şahismail Gezici
Yeşil alanları ateş bastı! (22 Haziran 2007)Sıcakla beraber artan orman yangını tehlikesi Antalya ve Bodrum''da kendini gösterdi. Antalya''nın Kumluca ilçesine bağlı Karacaören Köyü Karadayılar mevkiinde çıkan yangın, akşam saatlerinde rüzgârın da etkisiyle genişleyerek 80 hektar alana yayıldı. Anız yakarak bu yangına yol açtığı belirtilen 24 yaşındaki Oktay Soykan gözaltına alındı. Muğla''nın Bodrum ilçesine bağlı Göltürkbükü beldesi Cennetgöl mevkiindeki çöplükte, dün saat 14.30''da kâğıtların tutuşması sonucu yangın çıktı. Rüzgârın etkisiyle büyüyen alevler, yakındaki kızılçam ormanına sıçradı. Gündoğan beldesi yakınlarında da dört ayrı noktadan makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın, şiddetli rüzgârın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangında, üç hektarlık kızılçam ormanı ile 14 hektarlık makilik alan yandı. Tekneler limandan uzaklaştırıldı, halktan traktör, kamyonetle su getirmesi istendi. Alevlerin tatil siteleri ve villalara 50 metre kadar yakınlaşması paniğe yol açtı. Dört sitedeki 80 villa, boşaltıldı. Zorla söndürülen yangına neden olduğu ileri sürülen dört inşaat işçisi gözaltına alındı.
Tarih: 22 Haziran 2007 Kaynak: Radikal
Ciğerlerimizi yine yakmayın! (22 Haziran 2007)Yangın sezonu açıldı. Dün 15 ayrı bölgede başlayan yangınlarda yüzlerce hektar orman kül oldu. Sıcakların yangın riskini artırdığına dikkat çeken uzmanlar, herkesi dikkatli olması için uyardı.
Derince Limanı ve Çelik Palas satışta (22 Haziran 2007)Derince Limanı ve Bursa Çelik Palas Oteli 36 yıl süreyle işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek. Teklifler ağustos ayında verilecek.
Otoban kenarında camdan binası var (22 Haziran 2007)Merkezi Amsterdam''da bulunan ve 600 milyar dolarlık serveti olan ING Bank, ABD, Avrupa, Asya''da faaliyet gösteriyor. Amerika''da önemli sigorta hizmetleri, Kanada''da hayat dışı sigorta kurumu bulunuyor.
Parayı ödemediğimize bakmayın ciddiyiz, İETT arazisinden çekilmeyiz (22 Haziran 2007)Büyükşehir Belediyesi ile İETT arazisi üzerine Dubai Towers projesini kurmak için yaptığı işbirliği bozulan Sama Dubai Holding’in CEO’su Farhan Faraidooni, "Kesinlikle projeden çekilmeyi düşünmüyoruz. Dava netleşene kadar ödeme yapmayız, netleşsin parayı ödeyeceğiz"diye konuştu.
İdam avlusunda şenlik (22 Haziran 2007)Türkiye tarihinde özel bir yeri olan Ulucanlar Cezaevi, kültür ve sanat şenliğine ev sahipliği yapıyor. Ankara Merkez Kapalı Cezaevi ya da bilinen adıyla Ulucanlar, 1923''te askeri depo olarak inşa edildi.
’İstanbul’da göğü yaramam’ (22 Haziran 2007)İSKİ Genel Müdürü Mevlut Vural, İstanbul’daki kuraklık üzerine konuşurken "Küresel ısınmanın getirdiği sıkıntıyı şiddetli şekilde hissediyoruz" dedi.
Türkiye’nin İlk Çimento Markası Aslan’ın Ürün Logosu Yenilendi (21 Haziran 2007)Daha önce lanse ettiği Karat ve Cementum markalarıyla çimento sektöründe ‘’markalı ürün’’ devrini başlatan Lafarge Çimento, şimdi de Aslan markalı torbalı ürünlerini yeni ürün logosu ve yeni ürün gamıyla piyasaya sunuyor.
Kaleterasit ile Binalar Güvende (21 Haziran 2007)Kaleterasit, Türk inşaat sektörünün ihtiyacı olan son kat cephe kaplama sistemlerini ve dekoratif cephe kaplamalarını Türk mühendis ve mimarlarıyla 1970 yılından bu yana buluşturuyor.
Mimarlar Haklarını Arıyor (21 Haziran 2007)Proje yönetimi İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi tarafından yapılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Projeler Daire Başkanlığı, Projeler Müdürlüğü tarafından 15.12.2006 tarihinde ilan edilen Maltepe Bölge Parkı Fikir Projesi Yarışması, bir çok tartışmaya yol açtı. Bu tartışmalardan en önemlisi, halen sonuçsuz durumda olan ve bundan sonra düzenlenecek proje yarışmaları da etkileyecek olan yeni vergi uygulamasıydı. Bugüne kadar, ödüllerden herhangi bir şekilde kesinti yapılmamasına karşın, ilk kez bu yarışmada kazananlar vergi uygulamasına tabi tutuldular. Kazanan projelerin müellifleri, bu konuda haklarını arama amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdular. Ancak sonuçları 12 Mart tarihinde açıklanan yarışma ile ilgili henüz bir gelişme olmadı.
Mardin’e Araştırma Merkezi (21 Haziran 2007)Mardin’de Artuklu Üniversitesinin kurulmasından sonra İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) de Mardin’e Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi açmaya karar verdi.
‘Kent Meydanı’na çarpıcı cevaplar (21 Haziran 2007)Aylardır Bursa gündemini meşgul eden Kent Meydanı Projesi ile ilgili eleştirilere, işin sahibi Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı Hikmet Şahin ile Sönmez - Küçükçalık Girişim Grubu’nun ortağı, Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez yanıt verdi.
İBB Dünya Miras Şehirleri Teşkilatı''nın Kongresi''ne katıldı (21 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Kazan Belediyesi ve Dünya Mirası Şehirler Teşkilatı (OWHC) tarafından 19-23 Haziran 2007 tarihlerinde Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenen OWHC 9. Dünya Kongresi’ne katıldı.
Boğaziçi Köprüsü yaya geçişine açılacak (21 Haziran 2007)Kadir Topbaş, Boğaziçi Köprüsü''nü yaya trafiğine açmaya hazırlandıklarını bunun turizm açısından dünyayı etkileyecek bir adım olduğunu söyledi.
Topbaş: Bardağınıza içebileceğiniz kadar su doldurun (21 Haziran 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların biraz daha dikkat etmesi halinde su kesintisine gerek kalmayacağını belirterek, “İşin kolayına kaçarak haftada 3 gün su kesmek istemiyoruz” dedi. Kuraklık ve sıcaklığın had safhada olduğunu, bu sebeple herkesin su tasarrufu konusunda çok dikkatli olması gerektiğini belirten Topbaş, “Bardağımıza içebileceğimiz kadar su almalıyız. Yarısını içip yarısını masada bırakmamalı, dökmemeliyiz” diye konuştu. Topbaş, şu anda deniz suyunun litresinin 60 sente arıtılması konusunda teklif bulunduğunu ve bunun pahalı olduğunu, buna gerek olup olmadığının değerlendirmesini yaptıklarını kaydetti. Bu projenin, bugün “tamam” denilmesi halinde 3-4 yıl süreceğini belirten Başkan Kadir Topbaş, bu yıl geçtikten sonra bir sıkıntı yaşamayacaklarına inandığını söyledi. Geçmiş yıllarda olduğu gibi iç çamaşırı ile denize girmenin hoş görüntü olmadığını söyleyen Topbaş, “Vatandaşlarımız mayo hakkında artık bilgilendi. Mayo ile denize girmek gerektiğinin farkına vardı. Bu sebeple biz mayo satışı yapmayacağız” dedi.
Tarih: 21 Haziran 2007 Kaynak: Türkiye
Topbaş''tan ikinci taksit rica (21 Haziran 2007)Evlerinin penceresinden, İstanbul''da olduğu kadar deniz derya görünen kaç şehir vardır dünyamızda?
Toplam 206 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.