Haberler

Haberler

Toplam 206 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Design Indaba’dan Güney Afrika’da Alternatif Ev Projesi (20 Haziran 2007)Design Indaba’nın (D.I) onuncu kuruluş yıldönümünü kutlamak için, en iyi tasarımları farklı bir proje düzeninde sergilemek için bir seri özel proje başlatılıyor. Bu projeler Design Indaba 10x10’lar olarak adlandırılacak ve D.I mezunlarını başkalarının yararı için bir marka imajı yaratmak üzere biraraya getirecek.
Kent Meydanı mı Rant Meydanı mı? (19 Haziran 2007)Bursa''da tüm uyarılara karşın Santral Garaj''la sınırlı tutulan Kent Meydanı projesinin inşaatı tam gaz sürüyor. Ancak çalışmalar tamamlandığında Bursalılar nefes alacağı bir meydana değil, büyük paraların döndüğü dev bir alışveriş merkezine kavuşacak.
Issız Sadelik (19 Haziran 2007)Peter Zumthor’un ünü tüm dünyaya yayılmış durumda fakat son projesi olan bir keşişe adanmış el yapımı beton şapel projesi oldukça mütevazi.
1950''lerden Bu Yana Herkes Onlar Adına Bir Şeyler Söyledi... Şimdi Mahalleler Konuşuyor Sessizlikten birliğe: Mahalleliler (19 Haziran 2007)50 yıldır İstanbul''da, Ankara''da ve diğer büyük şehirlerde yaşıyorlar. Köylerindeki geçim kaynaklarının yok olması ve Türkiye''nin "ucuz sanayileşme" girişimlerinin "ucuz işgücüne" ihtiyaç duyması sebebiyle metropollere göç etmek zorunda bırakıldılar.
Hadid’in Olimpik Su Sporları Merkezi Daha Fazla Kesintiyle Karşı Karşıya (19 Haziran 2007)Müteahhitler maliyetler üzerinde yeniden çalışmaya başladığında, mimar tasarım üzerindeki kontrolünü kaybediyor. Maddi endişeler yüzünden Zaha Hadid’in Olimpik Su Sporları Merkezi yeniden tasarlanıyor.
Mahalleler Konuşuyor Sempozyumu Sonuç Bildirgesi (19 Haziran 2007)Aşağıda adı geçen ve ''Kentsel Dönüşüm'' mağduru olan İstanbul''daki 23 mahalle olarak; Bizler, ister imar planı revizyonu - tadilatı yoluyla, ister çeşitli yasalara dayanarak olsun, kamu kurumlarının mevcut "Kentsel Dönüşüm" proje ve uygulamalarının, sermayenin küresel vitrin yaratma amaçlı "Rantsal Bölüşüm" proje ve uygulamaları olduğunu düşünüyoruz.
Büyükşehir Türkiye''de ilk olacak (19 Haziran 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Belgesi, OHSAS 18001 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Yönetimi Belgesi’ni bir arada alan Türkiye’deki ilk ve tek belediye olacak.
Galatasaray’ın ‘Seyrantepe Projesi’ne Büyükşehir’den onay (19 Haziran 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, TOKİ’nin yapacağı Seyrantepe Stadı ile Ali Sami Yen Stadı’nın imar planlarını oybirliğiyle kabul etti. Mecidiyeköy’deki stat arazinin planları turizm ve ticaret alanı olarak değiştirildi.
''Kuşcenneti arazisine kimse göz dikmesin'' (19 Haziran 2007)İzmir Kuşcenneti Geliştirme Birliği Başkanı ve Seyrek Belediye Başkanı Nurgül Uçar, Gediz Deltası Sulak Alan Yönetim ve Eylem Planı''nın yürürlüğe girdiğini, bunun Türkiye''deki sulak alanlar için ''ilk anayasa'' niteliğinde olduğunu bildirdi.
Büyükşehir''den Buca''nın iki önemli güzergahına neşter (19 Haziran 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca’nın önemli güzergahlarından olan Menderes ve Adnan Kahveci Caddesi’ni düzenliyor. Mayıs ayında başlanan yapım çalışmaları planlandığı gibi sürüyor.
''İstanbul''daki Acarkent değiliz'' (19 Haziran 2007)İzmir''in Yeni Foça ilçesine bağlı tarihi Kozbeyli köyünde 157 evin hazineye devredilmesi kararı, tepkiye neden oldu. Köy halkı adına konuşan Hüseyin Yurttaş, 1947 yılında "masa başında yapılan bir planla" köyün bir bölümünün orman arazisi içinde gösterildiğini ancak bu yanlışın 1980 yılında anlaşılıp, orman arazisi dışına çıkarıldığını söyledi. Orman arazisi dışına çıkarılan yerlerin yasaya göre Hazineye devredildiğini anlatan Yurttaş, bu kapsamda aralarında köyün 500 yıllık camisi ve köyü kuran Kuzu Beyi''ne ait kulenin de bulunduğu 157 parsel konutun hazineye devredildiğini ifade etti. Yurttaş, "Arazilerimizin tapuları vardır. Kozbeyli''deki bu arazilerin hiç biri ormandan açılma yerler değildir. Bizi İstanbul''daki Acarkent sınıfına sokmak en büyük yanlıştır" dedi.
Tarih: 19 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
İstanbulluların su tasarrufu umut verici (19 Haziran 2007)Melen Çayı Projesi’nin ilk etabının 20 Ekim’de devreye girmesiyle İstanbul’daki suyun yüzde 40 oranında artacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbullular bize destek olduğu müddetçe vatandaşlarımıza susuzluk çektirmeyeceğiz. Bir damla suyu boşa akıtmayalım” dedi.
Meclis''e ek yeni binalar yapılıyor (19 Haziran 2007)TBMM Başkanı Bülent Arınç, Meclis kampusu içinde yapılacak olan, ziyaretçi kabul salonu, kütüphane araştırma merkezi ve arşiv binası ile Genel Sekreterlik yeni hizmet binalarından oluşan kompleksin temelini attı. Temel atma dolayısıyla düzenlenen törene, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, milletvekilleri, Meclis bürokratları ve çalışanları katıldı. Milletvekillerinin çalışma ofislerinin son derece yetersiz olduğuna işaret eden Arınç, bu ofisleri, "nohut oda bakla sofa" şeklinde niteledi. Arınç, ofislerin, Turgut Özal döneminde 1983''ten sonra, bu şekliyle yapıldığını kaydetti. Fit-nes centerlara, konferans, basın toplantısı salonlarına, milletvekillerinin çalışmalarını en iyi şartlarda yapmaları için sosyal ve kültürel amaçlı yeni mekanlara ihtiyaçları olduğunu düşündüklerini vurgulayan Arınç, bu ihtiyaçların bir araya getirilerek, temelini atacakları bu kompleksin ortaya çıktığını vurguladı.
Tarih: 19 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
Başkan Gökçek, İslam Başkentleri Heyetine Projeleri Gezdirdi (19 Haziran 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı toplantısına katılan konuklara, Belediyenin projelerini gezdirdi. Dikmen Vadisi, Söğütözü Elektronik iş Merkezi ve yeni Belediye Başkanlık binasını gezdiren Başkan Gökçek’in, brifingle anlattığı Kuzey Ankara Projesi’nin sinevizyon gösterisi konuk heyetten büyük alkış aldı.
7. Dönem İslam Başkentleri ve Kentleri Ödülleri Sahiplerine Verildi (19 Haziran 2007)İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı 11. Genel Konferansı katılımcıları da Başkan Gökçek’in gösterdiği misafirperverliğe ve organizasyonun mükemmelliğine değinerek, teşekkür ettiler.
Fark ressamdan bile anlaşılır (19 Haziran 2007)AKP’nin yeni genel merkezinin duvarlarında İsmail Acar’ın tabloları varmış. Dünyanın seri üretimdeki tek ressamı olmalı İsmail Acar. Aklım, Halk Partisi’nin sanata merakına gitti. Zamanında, Fikret Mualla’ya Atatürk, Recep Peker, Şükrü Kaya gibi CHP’li ünlü isimlerin toplu resmedilmesi görevi verilmişti. Görülmemiş, çok büyük bir tablo için uğraşırdı Fikret Mualla... Geldiğimiz yeri görüyorsunuz işte. Hayatın her alanındaki kalitesizleşmeden sanat da nasibini alıyor, siyaset de. Eskiden Fikret Mualla’nın resimleri süslerdi parti merkezlerini, şimdi İsmail Acar’a kaldık...
Tarih: 19 Haziran 2007 Kaynak: Akşam Yazan: Oray Eğin
İstanbul''da barajlar kuruyor (19 Haziran 2007)İstanbul''da su seviyesi yıllar sonra ilk kez yüzde 40''ın altına düştü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kenti susuz bırakmayacaklarını belirterek Melen Suyu Projesi''ni 20 Ekim''de hayata geçireceklerini söyledi.
Belediye Sarayı elbette yıkılmalıdır! (19 Haziran 2007)Bir yakınım hayatında ilk kez Paris’e gitmişti, döndü bana dedi ki: “Yahu niçin orada burada otel arıyorsun, şehrin tam göbeğinde koskocaman, harika bir otel var... Paris’in en güzel oteli... Niçin orada kalmıyorsun?”
Türkiye kuraklık alarmı veriyor! (19 Haziran 2007)Miting meydanlarında ekonomik sorunlar, terör tartışması ve üniversite sınavlarının kaldırılması gibi vaatler öne çıkarken kuraklık, su kaynaklarının tükenmesi ve tarımsal üretimde alarm veren gelişmeler seçim gündeminin alt sıralarında yer bulabiliyor.
İstanbul dünyanın en hızlı ucuzlayan şehri seçildi (19 Haziran 2007)Her yıl açıklanan ''Hayat Pahalılığı'' sıralamasında İstanbul dünyanın en pahalı 38''inci şehri seçildi. Öte yandan İstanbul geçen yıla göre en hızlı ucuzlayan şehir unvanını aldı.
Toplam 206 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.