Haberler

Haberler

Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Zoo&Co. Mağazası’nda Farklı Dikkat Çekici Aydınlatma (5 Ekim 2007)Frankfurt Borsigallee’de açılan Zoo&Co., bilinen tüm evcil hayvan mağazalarından oldukça farklı, yaratıcı ve etkileyici konsepti ile benzeri olmayan, dikkat çekici bir mağaza. 3.000 m² büyüklüğündeki mağaza içerisinde yüzlerce hayvan çeşidi, farklı anlatım ve farklı sunumlarla teşhir ediliyor. Sualtı yaşamını neredeyse tüm zenginliği ile tasvir eden akvaryumların, doğal hayat koşullarına uygun yerlerde teşhir edilen kara hayvanlarının, yüzlerce hayvan çeşidinin, evcil hayvan severlerin tüm ihtiyaç ve beklentilerinin bir arada görülebileceği mağaza farklı mimari konsepti, sıradışı dekoratif objeleri ile de benzerlerinden oldukça farklı.
Marmaray''da 8. tüp tünel batırılıyor (12 Ekim 2007)Asya ile Avrupa''yı denizin altından birleştirecek Marmaray Projesi çerçevesinde, İstanbul Boğazı''na yerleştirilecek 11 tüp tünelden sekizincisinin deniz dibine indirilmesi işlemine başlandı.
İçinde insan yaşayacak tek klozet! (12 Ekim 2007)Tasarımcı Koki-woong tarafından yapılan klozet şeklindeki ev Seul''un 40 kilometre güneyindeki Suwon''da yer alıyor. 11 Kasım''da tamamlanmış olacak evin sahibiyse Dünya Tuvalet Birliği aktivisti, Güney Koreli Sim Jae-Duck. Dünya Tuvaletler Birliği, dünyada tuvalet temizliği ve arıtma sorunu konusunda mücadele ediyor. 2.6 milyar insanın, modern dünyanın gelişmişlik seviyesine yakışmayacak ölçüde sağlıksız tuvaletleri kullandığını her fırsatta hatırlatan birlik, çalışmalarıyla bağlantılı olarak, 19 Kasım''ı ''Dünya Tuvalet Günü'' ilan etmişti. Birlik ayrıca ''Dünya Tuvalet Koleji'' adı altında çevre sorunlarıyla ilgili eğitimler de veriyor.
Tarih: 12 Ekim 2007 Kaynak: Radikal
Suriye’de dünyanın en eski duvar resmi (12 Ekim 2007)Fransız arkeologlar, Suriye’nin kuzeyinde, kırmızı, siyah ve beyaz renkler kullanılarak yapılmış 11 bin yaşında bir duvar resmini günyüzüne çıkardıklarını açıkladı.
Alışveriş merkezi tanımını değiştiren Park (12 Ekim 2007)Kanyon’u soğuk, Akmerkez’i sıkıcı, Metrocity’i manasız, kısaca her alışveriş merkezine bir kusur buluyorsanız eğer gözünüz aydın.
Evde eğlence var (12 Ekim 2007)Tekstil tasarımcısı Hasip Özbudun ve iç mimar Sertan Özbudun kardeşlerin 9 yıl önce Etiler’de 10 m2’lik küçücük bir mağazada kurduğu Budun Design Company, o yıllarda küçük mobilya, aydınlatma, kırtasiye, hediyelik eşya ve aksesuarlar satıyordu.
Seyrantepe Stadı mahkemelik oluyor (12 Ekim 2007)Mimarlar Odası Galatasaray''ın Seyrantepe ve Ali Sami Yen projelerine yaptığı itirazın İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile reddetmesi üzerine mahkeme açmaya hazırlanıyor. Mimarlar Odası, planın kentin gelişimini kuzeye doğru taşıma tehdidini içerdiği, ekolojik ve topoğrafik açıdan hassas olunması gereken bölgede yoğun yapılaşmaya gidildiği ve avam projeye göre uygulama yapılacak denilmesinin 3194 sayılı imar kanuna aykırı olduğunu ifade etti. İSKİ de kendisine ait tescilli kültür varlığının üzerinden, 933 numaralı anıtsal çınarın ve bir blokun üzerinden yol geçirildiğini belirtti.
Tarih: 12 Ekim 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Ercan Sarıkaya
Ant Yapı, İş Kuleleri''ne rakip gökdelen yapacak (12 Ekim 2007)Ant Yapı, inşa edeceği gökdelenle, Türkiye''nin en yüksek binası, 52 katlı İş Kuleleri''ne rakip olacak. Şişli Bomonti''de Tekel fabrikasının yanına yapılacak, rezidans ve alışveriş merkezinden oluşacak gökdelenin 45-50 katlı olması planlanıyor.
Sulukuleli derdini Avrupa''da anlatacak (12 Ekim 2007)Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılacak yerler listesinde olan Sulukule sakinleri, Avrupa Parlamentosu''nda 8 Kasım''da düzenlenecek olan konferansta sorunlarını dile getirecek.
AKP''nin imaNlı (pardon imaRlı) bayram şekerleri! (12 Ekim 2007)Derhal camiden vazgeçilip lüks konut ya da hastane yapılır! Yeter ki plan tadilatlarıyla dudak uçuklatıcı rantlar sağlanabilsin.
Çanakkale''de zehirli atık incelemesi (12 Ekim 2007)Çevre ve Orman Bakanlığı''ndan yetkililer, pazartesi günü Çanakkale''de toprağa gömüle halde bulunan zehirli yağlı atıklarla ilgili bölgede inceleme yapacak. Alınan sonuçlara göre de gerekli yaptırımlar uygulanacak.
Marmaray Projesi''nde bir adım daha (12 Ekim 2007)11 tüp tünelden oluşacak İstanbul Marmaray Projesi’nde 8''incisinin batırılma işlemi başladı. 135 metre uzunluğundaki tüp tünel, yaklaşık 13 saatte deniz dibine yerleştirilecek.
Zaha Hadid''in konferansına rekor başvuru yapıldı (11 Ekim 2007)Pritzker Mimarlık Ödülü sahibi ilk kadın mimar olan ve Türkiye''de, Kartal Kıyı Kesimi Kentsel Dönüşüm Projesi''nin tasarımına imza atan Zaha Hadid''in konuşmacı olarak katılacağı ARKIMEET Konferansı''nın için bir haftada 700 katılımcı başvuruda bulundu.
Başkent’e Su Sağlayacak Kızılırmak Projesi’nde İki Hattın Yapımı Tamamlandı (11 Ekim 2007)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, barajlarda Başkent’in beş aylık su ihtiyacını karşılayacak su bulunduğunu belirterek, Kızılırmak Projesi’nin de tek hattan ilk su akışının kasım ayı içinde sağlanacağını bildirdi.
Ortaylı’nın kalemiyle Topkapı Sarayı (11 Ekim 2007)Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın, kaleme aldığı “Mekânlar ve Olaylarıyla Topkapı Sarayı” adlı kitabı, Bank Asya Kültür Hizmetleri tarafından yayınlandı. Eser önceki akşam, Topkapı Sarayı’nda iftarda tanıtıldı. Gecede konuşan Prof. Dr. Ortaylı, “Saray için küçük bir rehber yapmak lazımdı. Bu, mütevazı bir rehberdir. Ardından da çocuklar için yazılmış bir Topkapı Rehberi çıkacak” dedi. Bank Asya Genel Müdürü Ünal Kabaca da kitapta, Topkapı Sarayı’nın geçmişinin, işlevinin, öneminin ve bölümlerinin bütün ayrıntılarıyla sade ve çarpıcı bir dille anlatıldığını belirterek, “Bu etkili anlatıma, Topkapı Sarayı’nın bugüne kadar pek az yerde görüp rastlayabileceğiniz nadir fotoğrafları da eşlik ediyor” şeklinde konuştu. Kitap içerisinde, eserin özeti niteliğinde 44 dakikalık bir belgesel film DVD’si de yer alıyor. Belgesel, özel izinler alınarak çekilen sarayın yıllardır kapalı olan mekanlarını da görüntülüyor.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Türkiye
Havaray geliyor (11 Ekim 2007)2008 yatırım programına alınan havaray, Şişhane-Okmeydanı hattına yapılacak.
"Alışveriş kasabası kuruyoruz yurtdışından müşteri çekeceğiz" (11 Ekim 2007)Ünlü markaların seri sonu ürünleri için Amerika''ya veya Avrupa''ya gitmeye gerek kalmadı. Türkiye''nin en büyük ucuz alışveriş merkezi yakında İstanbul Pendik''te açılıyor.
Göz göre göre tarihi yok ediyorlar (11 Ekim 2007)Şırnak Valiliği''nin ''herhangi bir tahribat yok'' dediği 16. yüzyıla ait olan Tarihi Börücek Köprüsü''nün kum eleme şirketleri tarafından tahrip edildiğini Van Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü de onayladı.
Proje yapılmadan AKM yıkılmayacak (11 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "AKM''de bir yöntem yanlışlığımız oldu.
"Kent Düşleri" Yarışması (11 Ekim 2007)TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası'' nın birlikte düzenlediği "Hasanoğlan Köy Enstitüsü ve Yüksek Köy Enstitüsü Değerlendirme Projesi Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması"na 359 öğrenci kayıt yaptırdı. TMMOB Mimarlar Odası''nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Sekreter Üye Yeşim Ulusal, proje ile mimarlık ve inşaat mühendisliği öğrencilerini birlikte çalışmaya özendirmeyi ve disiplinler arası ilişkiyi artırmayı hedeflediğini anlattı. Ulusal, kentte kullanılmayan boş alan ve yapıların geri kazanılması için öğrencilerin yanı sıra toplumun her kesiminin düşünmesini sağlamak gerektiğini söyledi. Yarışmaya 359 mimarlık ve inşaat mühendisliği öğrencisinin kayıt yaptırdığını ifade eden Ulusal, projelerin son teslim tarihinin 16 Kasım 2007 olduğunu kaydetti. Ulusal, 26 Kasımda sonuçların açıklanmasının ardından 27 Kasımda da yarışmanın sergisinin ve ödül töreninin yapılacağını belirtti.
Tarih: 11 Ekim 2007 Kaynak: Birgün
Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.