Haberler

Haberler

Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
KlimaPlus 2 Yaşında (25 Ocak 2007)Mitsubishi Electric Klima Sistemlerinin Türkiye distribütörü olarak Isıtma-Soğutma ve Havalandırma konularında hizmet veren KlimaPlus Enerji ve Klima Teknolojileri kuruluşunun 2. yıl dönümünü kutladı.
Suyumuza Sahip Çıkalım (25 Ocak 2007)WWF - Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), tüm Türkiye''yi kapsayan ve bir yıl sürmesi planlanan bir su kampanyası başlattığını duyurdu. "Suyumuza Sahip Çıkalım" çağrısıyla geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen kampanyayla, suyun doğru kullanımı konusunda farkındalık yaratılması ve yapılacak yasal düzenlemelerle su kaynaklarının doğru yönetilmesi hedefleniyor.
Dilovası dumanaltı olmayacak (25 Ocak 2007)Hava kirliliği ve kanser vakalarıyla gündeme gelen Kocaeli''nin Dilovası beldesinde, hava kirliliğine yol açan sanayi kuruluşlarına ''eksiklerini gidermeleri'' için verilen süre dolarken, bölgede en fazla şikâyet edilen kuruluş olan Çolakoğlu Metalurji A.Ş., tesislerini yenilediğini açıkladı. Bu sabahtan itibaren havaya duman bırakmayan Çolakoğlu Metalurji yetkilileri, eski tesisteki faaliyeti durdurduklarını ve bunun yerine 350 milyon dolar yatırımla kurulan yeni ve modern tesisi devreye soktuklarını belirtti. Bölgede, aralık ayından 20 Ocak 2007 tarihine kadar, hava kirliliğine yol açan 14 kuruluşa 364 bin YTL para cezası kesilmişti.
Tarih: 25 Ocak 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Ergün Ayaz
Sahillerimiz ucuza mı gidiyor? (25 Ocak 2007)Sahillerimizde ''emlak almak'' isteyen ''yabancıların'' sayısı artarken aklıma bir soru geldi; acaba Türkiye''de ''deniz kıyısı'' diyebileceğimiz bölgelerdeki ''emlak değerlerimiz'', Avrupa ile kıyaslandığında ''ucuza mı gidiyor?...
Keşke belediyeler ''kent kültürü'' için çalışsa (25 Ocak 2007)Devlet kademesinde görev yapacak, Türkiye''yi temsil edecek bir kişinin evinin kapısının önünde ayakkabıların sıralanıp, sıralanmayacağını tartışmıştık bir süre. Ben, ''kent kültürü'' bazında değerlendirenlerdendim.
Deniz ve kara denetimleri, havadan yapılıyor (25 Ocak 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü , Çevre Koruma Zabıta Amirliği tarafından havadan yapılan; Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Karadeniz-İstanbul il sınırlarındaki deniz ve kara denetimleri tüm hızıyla aralıksız devam ediyor.
Tasarımın Özüsözü bu kitapta (25 Ocak 2007)Akın Nalça Kitapları’nın dördüncüsü, ‘Tasarımın Özüsözü’ satışa sunuldu. Kitapta, tasarım üzerine 600’ü aşkın özdeyiş bulunuyor.
Beyoğlu’nu düşlemek (25 Ocak 2007)Beyoğlu Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Beyoğlu Yerel Sivil Güç Birliği Merkezi Beyoğlu Turizmini Geliştirme Kurulu’nun organize ettiği, “Beyoğlu’nu Yeniden Düşünmek ve Düşlemek” ana başlıklı uluslararası paneller serisinin ilki olan “Kültür ve Turizm Eksenli Yeniden Canlandırma Stratejileri” altbaşlığıyla dün başladı. İki gün sürecek olan etkinlikte birçok akademisyen ve bilim adamı Beyoğlu ve beyoğlu’nun eşsiz mimarisini konuşacak. Beyoğlu Belediyesinin düzenlediği panel bugün sona erecek.
Tarih: 25 Ocak 2007 Kaynak: Türkiye
İki dev proje daha başlıyor (25 Ocak 2007)Hükümet yıllardır yapımı süren ancak bir türlü tamamlanamayan Bolu Tüneli ve Karadeniz Sahil Yolu projelerini tamamlayarak hizmete sunarken, Avrupa’dan Çin’e uzanacak dev demiryolu projesine de start vermeye hazırlanıyor. Dışişleri Bakanı Gül, Ahılkelek-Tiflis-Bakü demiryolu projesinin anlaşması, 5 Şubat’ta imzalanacağını açıkladı.
Tarihi mahalle yıkılıyor (25 Ocak 2007)Kadıköy''de eski Paris mahallesi olarak bilinen İbrahimağa mahallesi Ayrılık Çeşme Sokak üzerinde bulunan ve Marmaray Projesi içerisinde yer alan 18 tarihi binanın yıkımına başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından mal sahipleriyle anlaşılarak bina bedelleri ödenen evlerin yıkımının kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi. Kısmen boşaltılan evlerin doğalgaz bağlantıları da İGDAŞ ekipleri tarafından kesildi.
Tarih: 25 Ocak 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Yalçın Bel
Ne metro, ne karayolu tek başına çözüm değil (25 Ocak 2007)Trafik keşmekeşine çözüm olarak önerilen toplu taşım seçeneklerinin büyük kentlerde elde edilen deneyimlerden sonra tek başına yeterli olmayacağı ortaya çıktı. Toplu taşımın, bağlantılı karayolu ve İstanbul için avantaj olacak deniz yolu ile desteklenmesi gerekiyor.
Betonda denetimler 2008''de başlıyor (25 Ocak 2007)Kaliteli ve standartlara uygun hazır beton üretilmesi ve standartlara uygun beton uygulamaları için çalışan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), hazır beton ve hazır beton üretiminde kullanılan ham maddelerin deneylerinin yapılacağı Yapı Malzemeleri Laboratuvarı kurdu.
Mobilyaların mor ve rahat olması gerekiyor! (25 Ocak 2007)Almanya''nın Köln kentinde düzenlenen mobilya fuarında renk olarak mor ön plana çıkarken rahat ve yalın eşyalar 2007''nin trendleri olarak belirlendi. Teknolojik ürünler bu fuarda da odak noktası oldu. Hepsi ilk bakışta sıradan gibi görünüyor. Ama değiller. Yeni nesil mobilyalar ya içlerinde barındırdıkları teknolojiyle ya da tamamen sıradışı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Üreticiler diz üstü bilgisayarlarla kontrol edilebilen koltuklardan tutun, gizli LED ışıklandırma sistemlerine, içerisinden kablo geçmesi için kanalları bulunan halılardan, bilgisayar kullanımı için özel üretilmiş koltuklara kadar akla gelen ve gelmeyen her türlü ürünü geliştirmiş. Şimdi gözler tüketicinin tepkisine çevrilmiş durumda.
Tarih: 25 Ocak 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Mahmut Sancak
Haliç''te ''kültürlü'' tekne gezileri başlıyor (25 Ocak 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, tarihî, kültürel ve fizikî yapısıyla İstanbul''un en güzel yerlerinden olan Haliç''in tanıtımı için tekne ile kültür gezileri düzenliyor. Prof. Dr. İskender Pala ve Yard. Doç Dr. Haluk Dursun''un katılımlarıyla düzenlenecek olan ''Haliç Kültür Gezileri'', büyük teknelerle Haliç Turu şeklinde yapılacak. Bütün İstanbulluların ücretsiz olarak katılabileceği turlarda Mehmet Güntekin, Türk sanat müziği eserleri seslendirecek. 28 Ocak Pazar günü saat 12.30''da açılışı yapılacak olan Haliç Kültür Gezileri, her hafta pazar günleri 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Gezilere katılım için ''www.kultursanat.org'' adresinden ücretsiz kayıt yaptırılabilecek.
Tarih: 25 Ocak 2007 Kaynak: Zaman
Acaristan’da ilk ceza davası (25 Ocak 2007)Acaristanbul ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ilk dava eski Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler ve eski Beykoz Belediyesi İmar Müdürü Hüseyin Tuncer hakkında açıldı. Beykoz Cumhuriyet Savcılığı, 2 yıl önce Erdal Köktürk’ün yaptığı suç duyurusu üzerine Köseler ve Tuncer hakkında görevi kötüye kullanmaktan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede, şüphelilerin 6831 sayılı Orman Kanunu’nu hiçe sayarak, Beykoz Belediye Başkanlığı sınırları dahilindeki Serdaroğlu Özel Ormanı’nda Bakanlığın kesin izni olmadan 10 Nisan 2003’de her tip bina için Acarlar’a 30 adet yapı ruhsatı verdikleri anlatıldı.
Tarih: 25 Ocak 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mutlu Koser
Millet Kütüphanesi restore ediliyor (25 Ocak 2007)Ali Emiri Efendi, hayatı boyunca büyük fedakarlıklarla topladığı eserleri Fatih''teki ''Millet Kütüphanesi''ne bağışlamış. 1916''da Ali Emiri Efendi tarafından kurulan Millet Kütüphanesi, 1999 Marmara depreminde ağır hasar gördü.
Görünmez Bağlamlar (24 Ocak 2007)Çağdaş kent hareketlidir. Geleneksel olarak sahip olduğu yoğunluğa ve canlılığa durağan bir zemin hazırlamak yerine canlılığın işareti olma yolunda ilerler. Kentlerin tarihine baktığımızda, gücü elinde tutan seçkin zümrenin, kontrolün ellerinde olduğunu belirtmenin bir yolu olarak kentin gelişimini teşvik ettiklerini görürüz. Bu çerçevedeki rehberliklerinden vazgeçme planlarının sonucu, kontrollerinin ana prensibi olan üç kavramı da etkiledi; düzen, homojenlik ve sınıflandırma. Yükselen merkez tabanlı, küresel piyasa çevresi koşulları karşısında gücün ortaya koyduğu eski yapının bozulmuş olmasına rağmen bir dizi yeni etken ortaya çıktı.
Marmaray projesi kapsamında Kadıköy’de 18 adet binanın yıkımı yapılıyor… (24 Ocak 2007)Marmaray Projesi ‘Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi ve Demiryolu Boğaz Tüpgeçişi İnşaatı” kapsamında, 24 Ocak 2007 Çarşamba günü saat: 09.30’da Kadıköy, İbrahimağa Mahallesi, Ayrılık Çeşme Sokak‘ta 18 adet binanın yıkımına başlanıyor.
Marmaray yıkımları bugün (24 Ocak 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Marmaray Projesi kapsamında banliyo hatlarının iyileştirilmesi için başlattığı çalışma kapsamında, Kadıköy’deki 18 binanın yıkımına bugün başlayacak.
Büyükşehir’den İstanbul’a 5 ‘Tünel Yol’ daha… (24 Ocak 2007)İstanbul’un trafik sorununa tünel yollarla kalıcı çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi; Dolmabahçe-Fulya, Fulya-Levazım, Levazım-Akatlar, Sarıyer-Çayırbaşı, Eyüp-Silahtarağa Caddesi-Gaziosmanpaşa Caddesi Karayolu tünellerinin ihalesini 1 Şubat’ta yapacak.
Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.