Haberler

Haberler

Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Şehre giriş paralı olacak (23 Nisan 2008)Sürekli artan petrol fiyatları, Türkiye''nin akaryakıt faturasını her geçen gün şişiriyor. Yıllık 40 milyar dolara ulaşan tüketimin düşürülmesi ve büyük şehirlerdeki trafik sorununun azaltılması için yeni bir ulaşım yönetmeliği hazırlandı.
Türkiye’deki Konutlara Yurtdışından Gelen Büyük Talep! (27 Nisan 2007)Türkiye gayrimenkul sektörünü ve uluslararası gayrimenkul yatırımcılarını biraraya getiren Gayrimenkul Zirvesi’nin 7.’si, 26 Nisan’da gerçekleşen 3 oturumla sona erdi. “Alışveriş Merkezi Yatırımları”, “Mortage Yasası” ve “Konut - İkinci Ev Yatırımları” başlıklarının tartışıldığı zirve gününde “hem yerli hem yabancı alıcılar için Türkiye’de konut ihtiyacı” olduğunun vurgulandığı “Konut ve İkinci Ev Yatırımları” oturumu dikkat çekti. Türk Ekonomi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi’nin moderatörlüğünde yürütülen toplantıda sırayla söz alan konuşmacılar, Parador Proporties Kurucu Ortağı Jack Hamilton, Martı GYO Ortağı Oya Narin, Soyak Genel Müdürü Emre Çamlıbel ve Affordable Housing Institute Kurucu Başkanı David Smith oldu.
Avrupa Birliği Küresel Miras Ödülü / Europa Nostra Ödülleri Açıklandı (27 Nisan 2007)Avrupa Birliği ve Tüm-Avrupa Kültür Mirası Federasyonu Europa Nostra, bu yılın Avrupa Birliği Kültürel Miras / Europa Nostra Ödülleri’ni açıkladı. Ödüller, 8 Haziran 2007’de İsveç’teki Stockholm Belediye Binası’nda yapılacak yıllık Avrupa Mirası Ödülleri Töreni’nde sahiplerine sunulacak.
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2006 Sahiplerini Buldu (27 Nisan 2007)Yılın Yatırımı, Yılın Profesyoneli, Yılın Yeni Isı Yalıtım Ürünü, Yılın Yeni Su Yalıtım Ürünü ve Yılın Yeni Yangın Yalıtımı Ürünü olmak üzere bu yıl beş kategoride düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2006’nın ödül töreni, 25 Nisan akşamı Yıldız Teknik Üniversitesi Hisarüstü Tesisleri’nde gerçekleştirildi.
Ankara’ya Dev Bir Park Daha (27 Nisan 2007)Büyükşehir Belediyesi, Batıkent’teki atıl vaziyette bulunan alanı düzenleyerek Başkent’e yeni bir park daha kazandırıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Batıkent’te uzun süredir atıl durumda bulunan boş alanı düzenleyerek halkın yararlanabileceği büyük bir park haline getiriyor.
Gayrimenkul yatırımları seçimi bekliyor (27 Nisan 2007)ABD’li Donald Trump’ın isim hakkını satın alan Yeşil İnşaat, projelere 2008’de start verecek. Merrill Lynch GPI ise seçim sonrası yatırımları için İstanbul ve dışında arazi avına çıktı.
TOKİ: Tahvil ihracı planlıyoruz (27 Nisan 2007)Yoksullara yönelik kentsel dönüşüm projelerini artırmayı hedefleyen TOKİ, finansman ihtiyacını karşılamak üzere tahvil ihracı planlıyor. TOKİ Başkanvekili Bayraktar, kredi almanın da gündemlerinde olduğunu söyledi.
Yalçıntaş’tan yalıtım uyarısı (27 Nisan 2007)İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, yalıtımın bir maliyet olmadığını, doğrudan doğruya bir yatırım olduğunu bildirdi. Yalıtım dergisi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödüllerinin verildiği törende konuşan Yalçıntaş, İTO olarak yalıtım sektörünün Türkiye ekonomisi için büyük önem taşıdığı görüşünde olduklarını söyledi. Yalçıntaş, tüketicinin bu konuda yeterince bilinçli olmadığını ve bunun sektörün aşması gereken en önemli parametre olduğunu, Türkiye’de hızlı büyüyen konut sektöründe bazı insanların ucuz konut üretmek adına bazı noktaları göz ardı ettiklerini ve bu noktalardan en önemlisinin yalıtım olduğunu belirterek, “Bazı insanlar ucuz konut üretmek adına, yalıtımı hâlâ bir maliyet unsuru olarak görüyorlar. Ama insanların bilmesi, anlaması lazım ki, yalıtım bir maliyet değildir. Yalıtım doğrudan doğruya bir yatırımdır. Öyle bir yatırımdır ki, bir yatırdığınız zaman size 5 kazandırır. Diğer yatırım unsurları gibi riski de yoktur” dedi.
Tarih: 27 Nisan 2007 Kaynak: Türkiye
''Bu yıl, Türkiye''deki 10 alışveriş merkezini yabancıya satacağız'' (27 Nisan 2007)Cevahir''in satışını yapan Savills''in Türkiye direktörü Jones, üçü İstanbul''da olan ve 18-24 ayda bitecek alışveriş merkezleri için toplam 1.2 milyar dolarlık yabancı fon sağlayacaklarını söyledi.
Duygu şehri İstanbul''u İstanbullular tanıtmalı (27 Nisan 2007)60 ülkeden 80 reklamcı, İstanbul''un, İstanbullular olmadan tanıtılamayacağı görüşünde birleşti. İstanbul için bir kilometre taşı olan çalışmada kent için, "Duygu şehri" denildi.
Gayrimenkulde İspanya''dan daha fazla potansiyelimiz var (27 Nisan 2007)Yabancılara mülk satışı, tartışmalara sebep olurken, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar bunun konut sektörü için fırsat olduğunu söyledi.
TMSF, aynı binayı ikinci kez satışa çıkaracak (27 Nisan 2007)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bugün Gazetesi''nin kiracı olarak bulunduğu Fargo İş Merkezi''ni ikinci kez satacak. Fon, söz konusu binayı daha önce Turgay Ciner''e satmıştı.
Nükleere ''hayır'' (27 Nisan 2007)Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Çernobil faciasının 21''inci yılında nükleer santral tehdidine "dur" diyebilmek için İstanbul ve İzmir''de eşzamanlı protesto gösterisi düzenledi. NKP üyeleri, yurttaşları nükleer santrallara karşı mücadele etmeye çağırdı. İstanbul Beyoğlu''ndaki Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen NKP üyeleri adına konuşan Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Erol Celepsoy , "Nükleer santral macerası, ''kalkınma'' adı altında AKP hükümeti ile yeniden canlandırıldı" dedi. İzmir ''deki Cumhuriyet Alanı''nda toplanan çevreciler adına konuşan NKP Sözcüsü Cumhuriyet Alpaslan , nükleer lobi dayatmalarının insan yaşamını tehdit ettiğini söyledi.
Tarih: 27 Nisan 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Doğan gayrimenkul işine giriyor (27 Nisan 2007)Doğan Holding, Rusya ve BDT Bölgesi''nde gayrimenkul yatırım alanında faaliyet gösteren Marbleton Property Fund LP''ye sınırlı sorumlu ortak konumunda katılımıyla ilgili görüşmelere başlayacak. Doğan Holding''den Borsa''ya gönderilen yazıda, "Gayrimenkule dayalı proje geliştirme ve yürütme faaliyeti grubun geleceğe yönelik stratejilerinde önemli bir ilgi alanı oluşturuyor. Grubun, Marbleton''a katılımıyla ilgili ayrıntılı bilgilendirme, sürecin sonuçlanmasını müteakip yapılacaktır" denildi.
Tarih: 27 Nisan 2007 Kaynak: Radikal
Vestel düşünü gerçekleştirdi (27 Nisan 2007)Şirket 2 yıldaki yakıt pili çalışmalarıyla ABD ve Japonya''nın 20 yılda yaptıklarını geçti. Dizüstü bilgisayardan buzdolabına kadar sayısız gereci çalıştıracak ve evlerin her türlü enerji gereksinimini karşılayacak yakıt pilleri, özellikle evlerdeki faturalarda yüzde 90 tasarruf sağlayacak.
Emaar, dünyanın değerli firmaları arasına girecek (27 Nisan 2007)15 ülkede yatırımları bulunan Birleşik Arap Emirlikleri merkezli gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties, 2010 yılına kadar dünyanın en değerli firmaları arasında yer almayı hedefliyor.
İstanbul''da belediye ''park ettirecek'' (27 Nisan 2007)Büyükşehir belediyesinin otopark şirketi İspark, 60 bin aracın otopark hizmeti aldığı İstanbul''da 35 bin adetlik kapasiteye ulaştı. Hedef bu rakamı 160 bine çıkarmak.
6 katlı apartmanı hafriyat çöktürdü (27 Nisan 2007)Şirinevler’de 25 yıllık 6 katlı Jale Apartmanı, yanda yapılan hafriyatın taşıyıcı kolonlarına zarar vermesi yüzünden dün akşam üzeri büyük bir gürültüyle çöktü. Çatırdama sesleri üzerine boşaltılan binanın enkazında kalan iki kişiden biri yaralı kurtarıldı.
İstanbul Mobilya Fuarı, MOSDER etkinlikleriyle zenginleşecek (27 Nisan 2007)İstanbul Mobilya Fuarı, bu yıl 2 - 6 Mayıs 2007 tarihlerinde, CNR’da gerçekleştiriliyor. 120 bin metrekarelik alana yayılan, 300''ün üzerinde katılımcısı ile 50 bin ziyaretçisini bir araya getirecek İMOB’07’de, ev mobilyaları ve iç dizayn ürünleri sergilenecek.
“Viyana Mimarlık, Kentsel Koruma ve Kentsel Yenileme” Sergisi (26 Nisan 2007)30 Nisan - 18 Mayıs 2007 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi”nde, “Viyana Mimarlık, Kentsel Koruma ve Kentsel Yenileme” sergisi gerçekleştiriliyor.
Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.