Haberler

Haberler

Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Sanatçıların Gözüyle Rotterdam Mimarisi (27 Nisan 2007)2007 Rotterdam Mimarlık Kenti programının bir parçası olan “Kent Deneyimleri”nde görsel sanatçılar, mimarlar, tiyatro yapımcıları ve ışık tasarımcıları kente ve kentin tarihine farklı bir perspektiften bakıyor. Yaratıcı insanların farklı bakış açılarıyla, kamusal alanlar ve yapılar baştan aşağıya birer deneyime dönüşüyor.
Gaudi’nin Başyapıtını Temelinden Sallayacak Tünel Planı (27 Nisan 2007)Ünlü tasarımcısının tramvayın altında kalarak yaşamını yitirmesinin ardından geride kalan planlar ve sürekli sağlanan fonlarla 125 yıldır inşası devam eden, Barselona’nın dünyaca ünlü kilisesi Sagrada Familia, temelinin yakınından geçmesi düşünülen hızlı tren tüneli ile gündemde.
Geleceğe Dönüş: 1970 Los Angeles “Merkezler” Konsept Planı (26 Nisan 2007)Çoğu kişi Los Ageles’ın herhangi bir rasyonel planlama olmaksızın büyümüş bir kent olduğunu söyler. Aslında, gerçekte planlama çalışması vardı ancak en iyi planlamaların pek çoğu hiçbir zaman tümüyle gerçekleşmemiştir. 1970 Konsept Los Angeles Planı buna mükemmel bir örnektir. Kentin neye benzeyebileceğinin bir vizyonuydu, şimdiyse plancılar için tarihsel bir ders. İlk defa plan, Planetizen’den ücretsiz olarak yüklenerek dijital formatta elde edilebilir.
Ev hayalleri üçüncü boyuta taşındı (26 Nisan 2007)Üç boyutlu animasyon filmleriyle, müşteriler, odalardan banyoda kullanılan fayanslara kadar alacakları evleri en gerçekçi halleriyle görebiliyorlar.
İnşaat işçisine ''güvenli kostüm'' fuarı geliyor (26 Nisan 2007)Türkiye''nin ilk iş sağlığı fuarı 3 Mayıs''ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı''nın desteği ile İstanbul''da gerçekleştirilecek. Pek çok koruyucu ekipmanın sergileneceği fuara en büyük ilgi inşaat sektöründen gelecek.
GE: Gayrimenkulde 500 milyon dolar yatırırız (26 Nisan 2007)GE Gayrimenkul, Türkiye’de birkaç yıl içerisinde 250 ila 500 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’nde CNBC-e’ye konuşan General Electric Gayrimenkul İş Geliştirme Direktörü Olivier Teran, birçok yabancı yatırımcı gibi Türkiye’ye odaklandıklarını belirterek, “Gayrimenkule yatırım için oldukça doğru bir zaman. Türkiye yatırım yapmak için doğru pazar” dedi. Türkiye’de önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 250 ila 500 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını belirten Teran, “Burada gözle görülür bir oyuncu olmak istiyoruz” diye konuştu. Teran, Türkiye’de perakende ve alışveriş merkezi alaanında potansiyel bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Büyüyen bir orta sınıf var. Bu da harcama eğiliminin artacağına işaret ediyor. Yatırımcıları çeken bir sınıf olduğnu düşünüyoruz. Biz daha çok fırsat olması için araştırmaları sürdüreceğiz.”
Tarih: 26 Nisan 2007 Kaynak: NTVMSNBC Yazan: Burcu Göksüzoğlu
Üç koya hakim manzaralı Maestro (26 Nisan 2007)Bodrum Yalıkavak''ta estetik mimarisi ile ön plana çıkan Maestro Evleri, mayıs ayının sonunda teslim edilecek. Proje TC İnşaat tarafından yapılıyor.
Gayrimenkul yatırımları seçimi bekliyor (26 Nisan 2007)ABD’li Donald Trump’ın isim hakkını satın alan Yeşil İnşaat, projelere 2008’de start verecek. Merrill Lynch GPI ise seçim sonrası yatırımları için İstanbul ve dışında arazi avına çıktı. 2006’da yabancıların gözdesi olan gayrimenkul sektörü, 2007’de durağan bir yıl geçiriyor. Türkiye’de gayrimenkul yatırım yapmak için yerel ortaklıklar kuran yabancılar, büyük projelerini hayata geçirmek için seçim sonrasını bekliyor. ABD’li Donald Trump’ın isim hakkını elinde bulunduran Yeşil İnşaat, Trump markalı dev projelerinin başlangıcını 2008 olarak belirledi. Türkiye’ye uzun vadeli gelen gruplardan biri de Merrill Lynch Global Principal Investment Group. Yerel ortağı Krea Gayrimenkul’le ilk yatırımını Eskişehir’e yapan grup, bu yıl alışveriş merkezi inşaatlarına start verecek. Merrill Lynch GPI Group Başkan Yardımcısı Ali Otmar, seçim dönemlerinde yatırımlarının azaldığını ancak minimum 5-10 yıl Türkiye’ye yatırım yapacaklarını söyledi. Otmar, “Biz buraya uzun süreli bakıyoruz; kalmaya geldik” dedi.
Tarih: 26 Nisan 2007 Kaynak: NTVMSNBC Yazan: Burcu Göksüzoğlu
A Plus Fuarı''nda 426 konut satıldı (26 Nisan 2007)Toplam değeri 50 milyar doları aşan 50''nin üzerinde inşaat firması ve aracı kurumun katıldığı A Plus Gayrimenkul Fuarı''nda 426 konut satışı gerçekleşti.
"AKM''nin yıkım kararı fırsatçılıktır" (26 Nisan 2007)Bazı sanat ve sivil toplum kuruluşları, ortak bir açıklama yaparak, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi''nin yıkılmak istenmesi konusunda kamuoyunu tepki göstermeye çağırdı.
Gayrimenkul zirvesi başladı (26 Nisan 2007)İstanbul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi başladı.
Türkiye''nin ilk CE belgeli inşaat şirketi İksa İnşaat oldu (26 Nisan 2007)Türk Standartları Enstitüsü''ne (TSE), malların Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygunluğunu gösteren CE belgesi verme yetkisinin tanınmasının ardından ilk CE belgesi İksa İnşaat''a verildi. TSE''den yapılan açıklamaya göre, CE işareti uygunluk değerlendirme ve belgelendirme çalışmalarına şubat ayında başlayan TSE, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği kapsamında yer alan ''beton katkıları'' standardı konusunda üretim yapan İksa İnşaat Katkıları şirketine, yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda ''1'' numaralı Fabrika Üretim Kontrol Belgesi''ni verdi. İksa İnşaat''a belgesi, Sanayi Bakanı Ali Coşkun tarafından yarın düzenlenecek törende teslim edilecek. TSE, 12 dalda başvuru yaptığı CE işareti yetkisi için AB tarafından; Yapı Malzemeleri, Asansör, Basınçlı Ekipmanlar, Gaz Yakan Cihazlar Yönetmelikleri konularında onaylanmış kuruluş olarak atanmıştı.
Tarih: 26 Nisan 2007 Kaynak: Milliyet
Validen acı itiraf: 33 resmî binanın 28''i çürük (26 Nisan 2007)Ardahan''da son 15 yılda yapılan 33 resmî kurum binasından 28''i çürük çıktı. Son olarak Kars Kafkas Üniversitesi''ne bağlı Ardahan Meslek Yüksekokulu ''depreme dayanıksız'' raporu aldı.
Gayrimenkule 3 yılda 4.3 milyar dolar geldi (26 Nisan 2007)Y&Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Işık Gökkaya, son üç yılda gayrimenkul sektörüne, 4.3 milyar dolar yabancı yatırımı yapıldığını bildirdi.
Kartal tamam, sıra Küçükçekmece''de (26 Nisan 2007)Kartal ve Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm projeleri için açılan mimari yarışmaların yöneticiliğini üstlenen Dünya Mimarlar Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Süha Özkan, Kartal''da Zaha Hadid''in hazırladığı projenin onaylandığını belirterek, "Küçükçekmece için Ken Yang''ın hazırladığı proje konusunda yarın (bugün) nihai bir karara varacağız" dedi.
İnşaat maliyetleri arttı (26 Nisan 2007)Bina inşaat maliyetleri yılın ilk çeyreğinde bir önceki döneme göre toplamda yüzde 4.01 arttı. Maliyetler, geçen yılın ilk çeyreğine göre de yüzde 17.89’luk artış gösterdi.
''Yabancıya gayrimenkul satmazsak borç alacağız'' (26 Nisan 2007)İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Türkiye''nin yabancı sermayeye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu sermayeyi, yabancıya gayrimenkul satışıyla getiremezsek, borç olarak almak zorunda kalacağız" dedi
Anemas Zindanı''na komşu 16 villa ihale ile restore edilecek (26 Nisan 2007)Fatih Belediyesi tarihi yarımadanın kaderine terk edilmiş bölgelerinden biri olan Ayvansaray''da kentsel yenileme ve dönüşüm projesi için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkacak.
Erken konut teslimi inşaatçıya ayda 400 bin YTL kazandırdı (26 Nisan 2007)Sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, inşaat şirketlerinin kışın da üretime devam etmesini sağladı. Bu da firmalara en az 2 ay süre kazandırdı. Birçok firma konutlarını 2 ile 12 ay erken teslimat yapmaya hazırlanıyor.
Gül’ün aldığı ikiz villa erken teslim edilecek (26 Nisan 2007)Abdullah Gül’ün Çekmeköy’de aldığı proje erken teslim edilecek. Gül isterse, ikiz villalara sonbaharda taşınabilecek.
Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.