Haberler

Haberler

Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
253 milyon YTL’lik proje daha maketi çizilmeden el değiştirdi (26 Nisan 2007)Bahçeşehir’deki proje, maketi bile çizilmeden el değiştirdi. Projenin yeni sahibi Yapı Endüstrisi oldu. TOKİ’nİn Bahçeşehir’deki arsaları üzerine inşa edilecek proje daha maketi hazırlanmadan el değiştirdi.
AKP''lilerden yıkıma destek CHP''lilerden AKM''nin yıkılmasına tepki (26 Nisan 2007)TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu''nda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Hakkında Kanun Tasarısı''nın görüşmelerinde, AKM''nin yıkılması tartışıldı.
Dubai''de Türk imzası olacak (26 Nisan 2007)Körfez’in en büyük inşaat projelerinden olan Shams Abu Dhabi’nin köprülerini Nurol inşaat yapacak.
İstanbul 2010 Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Ertür: "Artan sosyo ekonomik gerilim çözüm bekliyor" (26 Nisan 2007)Ertür, etnik dinsel topluluklar arasındaki ayrılıkların sosyal ve ekonomik sorunlar nedeniyle giderek büyüdüğüne dikkat çekerek İstanbul''un ortak çözüm konusunda iyi bir örnek olabileceğini söyledi. İstanbul 2010 Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Gürhan Ertür , İstanbul''un 2010 Avrupa başkenti olmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede etnik ve dinsel topluluklar arasında gerilimlerin arttığına işaret etti ve ortak çözüm konusunda İstanbul''un iyi bir örnek olabileceğini söyledi. Ertür, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi''nin" İstanbul 2010: Avrupa Kültür Başkenti'''' konulu oturumunda yaptığı konuşmada, "Avrupa Kültür Başkenti" projesinin amacının Avrupa kültürünün ortak noktalarını vurgulamak ve bu kentleri kullanarak "çok ortak yanımız var'''' mesajını vermek olduğunu dile getirdi. Bugün Avrupa''da yaşayanların daha içe dönük bir hale geldiklerini ifade eden Ertür, "Gerilimler artıyor, etnik, dinsel topluluklar arasındaki ayrılıklar, sosyal ve ekonomik sorunlar nedeniyle giderek büyüyor. İstanbul, bütün bu ortak sorunların nasıl birlikte hareket edilerek ortak tepkiler ve yaratıcı çözümler geliştirilerek çözülebileceği konusunda iyi bir örnek oluşturabilir. İstanbul Avrupa''ya böyle bir hizmet sunabilecek belki de tek şehir. Korku ve kaygıların kültürel ve sanatsal alışverişle aşılabileceğini ortaya koymak mümkün olabilir'''' dedi. Ertür, kültür başkenti projesini, "İstanbul''u geri kazanım'''' projesi olduğunu da dile getirdi.
Tarih: 26 Nisan 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Ömerli Barajı havzasında yıkım (26 Nisan 2007)İSKİ ekipleri tarafından ''''Mutlak Koruma Alanlarında Sıfır Yapılaşma Projesi'''' kapsamında, Ömerli Barajı havzasında bulunan 26 binanın yıkımına başlandı.
''İkinci dalga gayrimenkule gelir'' (26 Nisan 2007)İMKB Başkanı Birsen, yabancı yatırım dalgasının birincisinin menkul kıymetlerde yaşandığını, ikinci dalganın gayrimenkul sektöründe olacağını söyledi.
İzmirli vandal kafa kol kırıyor Eskişehir''deki olta çalıyor... (26 Nisan 2007)Birinin oltası çalındı, onlarcasının kolu, bacağı, başı parçalandı... Heykellerin başı, vandallarla dertte. İzmir''in Konak ilçesi, heykellerin en çok saldırıya uğradığı yerlerden.
Sıvaların altını kurcalamayınız! (26 Nisan 2007)Balıkesir Tren Garı''nın, ''mandacı zihniyet'' suçlamaları üzerine kaldırılan Fransızca-Arapça tabelası Koruma Kurulu''nun itirazıyla yeniden ortaya çıktı.
Büyükçekmece Gölü’nde su 400 metre çekildi (26 Nisan 2007)Büyükçekmece Gölü’nün geçtiğimiz yıl 6 metre olan su seviyesi, bu yıl yarı yarıya azaldı.
Öteki Mimarlık (25 Nisan 2007)Osmanlı Bankası ve Garanti Galeri, son yıllarda Türk bir mimar üzerine yapılmış en önemli arşiv çalışması olan “Turgut Cansever: Düşünce Adamı ve Mimar” ikiz sergisine ev sahipliği yapıyorlar. Sergilerle eş zamanlı olarak yayınlanan kitabın yanı sıra, sergi küratörleri Uğur Tanyeli ve Atilla Yücel’in katıldığı rehberli yapı gezileri ve konferanslar bu kapsamlı etkinliği destekliyor. 24 Nisan Pazartesi günü Osmanlı Bankası’nda gerçekleştirilen “Öteki Mimarlıklar: İslam ve Üçüncü Dünya Ülkelerinde" başlıklı panel de bu etkinlikler dizisinin bir parçasıydı. Atilla Yücel’in tartışmayı yönettiği panelde Uğur Tanyeli, Süha Özkan ve Bülent Tanju konuşmacı olarak yer aldılar.
7. Gayrimenkul Zirvesi Geleceği İnşa Ediyor (26 Nisan 2007)GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) “Gayrimenkul Zirvesi 7”yi “Geleceği İnşa Ederken” temasıyla 25 – 26 Nisan tarihlerinde gerçekleştiriyor. 2000 yılından beri düzenlenen zirvenin 25 Nisan’da gerçekleştirilen açılış konuşmasını GYODER Başkanı Bekir Cumurcu ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş gerçekleştirdi. Bekir Cumurcu özellikle mortgage sonrasında ülkemizde hareketlenen gayrimenkul piyasasına deyinirken Murat Yalçıntaş ise yabancı yatırımların önemine değindi ve kentsel dönüşüm projelerinin gayrimenkul sektörüne önemli katkılar sağlayacağını belirtti.
Hadi Teherani İstanbul''da (25 Nisan 2007)Her gün biraz daha artan dünya nüfusuna paralel olarak, dünyadaki yerleşim alanları da artmıyor,aksine azalıyor. Bu durumda var olan alanları en verimli şekilde kullanabilmek de ,”hayal gücü”, ”teknoloji” ve “ustalık” gerektiriyor.
Santiago Calatrava - Tor Vergata Üniversitesi (Roma, İtalya) (25 Nisan 2007)Roma şehir merkezinin doğusunda yer alan Tor Vergata Üniversitesi 5.989.000 m2 ‘lik bir alanda yer alıyor ve içerisinde 6 fakültede (ekonomi, hukuk, mühendislik, sanat, eczacılık ve bilim) toplam 38.700 öğrenciye eğitim veriyor.
Alsop Yonkers Projesi için Hazırladığı Yeni Tasarımını Açıkladı (25 Nisan 2007)Will Alsop, New York, Yonkers’daki terk edilmiş elektrik santralı için gerçekleştirdiği en son ve en çok değişikliğe uğrayan tasarımını açıkladı. Hudson Nehri kıyısındaki tasarım Alsop’un ABD’de gerçekleştirdiği ilk proje.
İstanbul’un Avrupa Birliği Kültür Başkentliği Sürecindeki Duruşu (25 Nisan 2007)24 Nisan 2007 tarihinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde İstanbul’un 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti olması bağlamında Kültür Politikaları ve Kültür Mirasının Korunması konusunun tartışıldığı bir panel düzenlendi.
Türkiye’de bir ilk doğal spot: VELUX Güneş Tüneli (25 Nisan 2007)VELUX, 65 yıldır gün ışığı ve temiz havayı evlere taşıyarak daha iyi ve kaliteli yaşam alanları yaratıyor. Temel ürünü çatı penceresi olan VELUX ayrıca ürün gamını sistem montaj ürünleri, aksesuarlar, çatı çıkış kapakları ve Türkiye’de bir ilk olan Güneş tünelleriyle zenginleştiriyor.
Başkent’in “Anayasası” Nazım İmar Planı Hazır… (25 Nisan 2007)Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Başkent’in Anayasası” sayılabilecek “Nazım İmar Planı”nı hazırladı.
Devlet gayrimenkul zengini (25 Nisan 2007)Türkiye’de Hazine adına kayıtlı 117 milyar 708 milyon metrekare büyüklüğünde 2 milyon 182 bin 436 adet taşınmaz bulunuyor. Devletin en fazla mülk sahibi olduğu il Balıkesir.
‘Sera gazı üretimi kısıtlanmalı’ (25 Nisan 2007)1. Türkiye İklim Değişikliği Kongresi bildirgesinde, “Ülkemizde sera gazı üretimi kısıtlanmalıdır. Otomotiv sanayinde zararlı gaz üretimi azaltılmalı, sanayi tesislerinde filtre ve arıtma tesislerinin kullanımı zorunlu olmalıdır’ denildi.
İstanbul Uluslararası Karasurları Sempozyumu yapılıyor (25 Nisan 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen "İstanbul Uluslararası Karasurları Sempozyumu" 30 Nisan-05 Mayıs 2007 tarihleri arasında Feshane(Haliç salonu)''de gerçekleştirilecek.
Tarih: 25 Nisan 2007 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.