Haberler

Haberler

Toplam 127 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Milano Uluslararası Mimari Aydınlatma ve Mobilya Fuarı İzlenimleri (2 Mayıs 2007)18-23 Nisan 2007 tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde mobilya ve aydınlatma sektörünün kaliteli ve markalı ürünleri “Milano Uluslararası Mimari Aydınlatma ve Mobilya Fuarı”nda bir araya geldi.
Bomba gibi proje: Çatıya ağaç dik (30 Nisan 2007)İstanbul hızla Megaköy''e doğru gidiyor. Başta trafik olmak üzere, çarpık kentleşme, düzensiz kötü yapılaşma insan hayatını tehdit edecek boyuta geldi.
Seranit artık konut için de üretecek (3 Mayıs 2007)Bugüne kadar pek çok konut, alışveriş merkezi, havaalanı, metro istasyonu gibi ortak kullanım alanlarının projelerinde çalışan Seranit, evin içine giriyor.
Yapı Sektörüne Özel Kariyer Sitesi "İnşaatta Kariyer" Açıldı (4 Mayıs 2007)Arkitera.com''da yer alan ve mimarlık ofislerinin eleman ihtiyaçlarını çözmeye yönelik hizmet veren ”Kariyer Bölümü”nün başarısından ve deneyiminden yola çıkılarak hazırlanan İnşaatta Kariyer sitesi www.insaattakariyer.com adresinde yayınlanmaya başladı. ”İnşaatta Kariyer” sitesi, yapı sektörünün personel ihtiyacını karşılayabilmek üzere hizmet sunuyor. Hem firmaların nitelikli elemanlara kavuşmasına hem de iş arayanların profesyonel işverenler ile iletişim kurmasına hizmet eden site, ihtiyaçlara en hızlı şekilde çözüm getirmeyi hedefliyor.
Capatect Dalmaçyalı Bir Başarıya Daha İmza Attı (4 Mayıs 2007)Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş.’nin 2003 yılında sektöre sunduğu Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Sistemi, hem sektörün hem de tüketicinin takdirini kazanmaya devam ediyor.
Küçükçekmece ve Fatih''te beyaz yıkım (4 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Tedbir Müdürlüğünce oluşturulan yıkım ekiplerince Küçükçekmece''de istimlak, Fatih''te gecekondu nedeni ile yıkım yapıldı.
"2007 Mavi Bayrak'''' ödülüne layık görülen plaj ve marinalar belirlendi (4 Mayıs 2007)Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı koordinasyonunda Danimarka''nın başkenti Kopenhag''ta toplanan uluslararası jüri, bu yılki ''''Mavi Bayrak'''' ödülüne layık görülen plaj ve marinaları belirledi.
''Tünel kazısı binaları yıkacak'' (4 Mayıs 2007)Okmeydanı''nda beş katlı bir bina duvarları ve zemininde çatlaklar oluşunca boşaltıldı. Mahalleli: Dolapdere-Piyalepaşa tünel kazısı yüzünden pek çok bina tehlikede.
Beyoğlu İstiklal Caddesi (4 Mayıs 2007)Günlerdir elektronik posta adresime fotoğraflar yağıyor. Bir duyarlı yurttaş hiç bıkıp usanmadan çok uzun süreden beri Beyoğlu İstiklal Caddesi''nde sözde motorlu araç trafiğine kapalı alanda bu kuralı ihlal eden motorlu araçların fotoğraflarını yolluyor.
Kullanılan beton dayanıksız çıktı (4 Mayıs 2007)Türkiye Hazır Beton Birliği, 26 Nisan''da Bahçelievler''de yıkılan 6 katlı binanın, düşük dayanımlı betonla yapıldığını tespit etti. Birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Paksoy yaptığı açıklamada, çökmenin ardından bir inceleme ekibi göndererek beton parçalarından numune alındığını ve bu parçalar üzerinde basınç deneyinin yapıldığını anlattı. Testte beton basınç dayanım sınıfının C13 olduğunun ortaya çıktığını belirten Paksoy, "Yani bu beton, santimetrekarede ancak 130 kilogram basınca dayanabilir. Numune alınamayacak kadar ufalanan parçalar da değerlendirilirse, dayanımın daha da düşük olacağı açıktır. Çöken bina, binalarımızın deprem olmadan kendiliğinden ya da en ufak bir dış etkide bile kolayca yıkılabileceğinin bir göstergesi'''' dedi.
Tarih: 4 Mayıs 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Su krizini ''taşıma su''yla çözecekler (4 Mayıs 2007)İstanbul, kuraklık tehlikesine Melen Suyu Projesi''yle önlem almaya çalışıyor. Yıllar sonra geri dönen susuzluk tehlikesi, alternatif su kaynakları bulma çalışmalarını tekrar gündeme getirdi.
Beyşehir keşfedilmeyi bekliyor (4 Mayıs 2007)Türkiye''nin en büyük tatlı su gölünü bünyesinde barındıran, tarihi ve doğal güzellikleriyle adeta göz kamaştıran Beyşehir, keşfedilmeyi bekliyor.
1400 yıllık hamam yine hizmet verecek (4 Mayıs 2007)Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Akyarlar Köyü’nde 5 yıl önce, bir çoban tarafından kalıntıları bulunan 1400 yıllık Bizans hamamının, restorasyon çalışmaları haziran ayında bitiyor. Hamamı, milattan önce 4’üncü yüzyıla tarihlenen antik deniz kenti Termera’nın kalıntıları arasında bulunuyor. Hamamın yüzlerce yıl sonra yeniden kullanılacağı, kurtarma ve restorasyon çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan tarihi eserlerin de bulundukları yerde oluşturulacak açık hava müzesinde sergileneceği açıklandı. Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından "Bizans hamamı" olarak tescil edilen tarihi mekan, Ankaralı işadamı Murat Balkan’a ait Aspat Beach Club Turistik İşletmeleri’nin arazisi içinde yer alıyor. Kazı Başkanı Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde görevli arkeolog Nurcan Çilesiz, Bizans hamamının, Türkiye’nin kazı ve kurtarma çalışmaları yapıldıktan sonra eskisi gibi hizmet verecek olan ilk ve tek eseri olacağını söyledi.
Tarih: 4 Mayıs 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Yaşar Anter
Peri Bacaları da bir dünya harikası (4 Mayıs 2007)İngiliz Times gazetesi, "Dünyanın Yeni 25 Harikası"nı seçti ve aynı adla bir liste yayımladı. Times gazetesinin listesinde Bolivya Salar de Uyuni''ndeki tuz düzlükleri birinci sırada yer alırken, listeye Türkiye''den de Kapadokya''daki Peri Bacaları girdi. Peri Bacaları beşinci sıradaydı.
Ergun Göknel''den susuzluğa çözüm önerileri (4 Mayıs 2007)"İstanbul''da su konusu vahim hal alıyor. Ne olacağı da belli değil. Durum çok ciddi... Eğer acil önlem alınmazsa 1989-90''lı yılları mumla ararız.
İzmir Limanı''na 1 milyar 275 milyon $ (4 Mayıs 2007)İzmir Limanı''nın 49 yıllığına işletme hakkının devrine ilişkin özelleştirme ihalesine en yüksek teklifi 1 milyar 275 milyon dolarla Global-Hutchison-Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Ortak Girişim Grubu verdi.
Prestijimizi satmayız, alışveriş merkezleriyle Anadolu’ya da yayılırız (4 Mayıs 2007)Genelkurmay’ın gece yarısı açıklamasının Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşmesinden, İstanbul Çağlayan’da yüzbinlerin "Şeriatı da ordu müdahalesini de istemiyoruz, laik demokratik cumhuriyetten yanayız" diye haykırdığı mitingden birkaç gün önce Kiler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler’le birlikteyiz.
“Her eleştirildiğinde vazgeçtim diyemezsin” (3 Mayıs 2007)Her hafta, Salı ve Cuma günleri Kuşdili Çayırı’nda kurulan Salı Pazarı, Kadıköy’de büyük bir alanı kaplıyor. Anıtlar Kurulu tarafından 2002 yılında Doğal Sit Alanı ilan edilen Kuşdili Çayırı çevresinde trafiğin tıkanmasına neden olan ve ardında büyük bir çöplük bırakan pazar için, Hakan Kıran Mimarlık Ofisi’nin hazırladığı proje tartışmalara neden oldu. Arkitera Forum’da da sürdürülen tartışmalar üzerine, projenin mimarı Hakan Kıran’la Salı Pazarı Projesi ve diğer çalışmaları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik. “Benim için insanların bilgilenmesi çok önemli” diyen Kıran, eleştirilere açık olduğunu vurguluyor ve şunları söylüyor; “Herkes aynı görüşte olacak diye bir şey yok. Karşı çıkmalara rağmen mimar doğru yolda gittiğine inanıyorsa, işini yapıp bitirmekle mükelleftir. Yoksa farklılıklar ortaya çıkamaz. Her eleştirildiğinde vazgeçtim diyemezsin.”
Ladik Çimento Akçansa’ya Devredildi (3 Mayıs 2007)Rekabet Kurumu’nun Akçansa’nın Ladik Çimento Fabrikası’nı satın almasını onaylamasının ardından, varlık devri tamamlandı. Entegrasyon süreci, ivedilikle başlatılacak.
Büyükşehir miting ve aktivite için 2 büyük alan hazırlıyor (3 Mayıs 2007)İstanbul’un her iki yakasında büyük mitingler ile eğlence ve aktivitelerin yapılabileceği alanlar hazırladıklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Asya ve Avrupa yakasında metro, deniz ve karayoluyla ulaşılabilecek bu tarz iki alan hazırlıyoruz” dedi.
Toplam 127 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.