Haberler

Haberler

Toplam 153 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Nükleer Enerji Santralları (11 Mayıs 2007)İktidar, yaşanan politik hengâmede, yangından mal kaçırırcasına Türk insanı ve ülkesini büyük sıkıntılara sokacak çok önemli bir yasal düzenleme yaptı. Bu düzenlemenin yol açacağı sorunlar on-on iki yıl sonra hissedilmeye başlanacak.
İstanbul''un trafiğine çözüm aranıyor (11 Mayıs 2007)Türk ve Avrupalı uzmanlar Inter-Trafik Fuarı''nda, İstanbul''un trafik sorununa çözüm arıyor. Avrupa Birliği Ülkeleri Kent Trafik İşletmeciliği Polis''in başındaki isim olan Sylvain Haon ile CNN TÜRK ekibi İstanbul trafiğine çıktı.
Çevreye en büyük ihanet (11 Mayıs 2007)Son 10 yıldır sık sık gündeme getirilen ancak tepkiler üzerine vazgeçilen nükleer santralların kurulması ile ilgili yasa tasarısı AKP hükümetinin "gece yarısı operasyonu" ile apar topar yasalaştı.
Boğaziçi’nde marinaya hayır (11 Mayıs 2007)Geçen çarşamba günü İstanbul Belediyesi’nin Boğaz’ın birbirinden güzel bazı semtlerine yüzer marina yapma kararını eleştirirken, belediyeden kıyı manzarasını engelleyen yüksek güverteli gezi teknelerin sahillere bağlanmasını önlemesini istemiştim.
Mavi Tünel''e 92.8 milyon euro''luk kredi (11 Mayıs 2007)Konya''nın su rüyasını gerçekleştirmek için Devlet Su İşleri tarafından uygulanmaya başlanan Konya Ovası Sulama Projesi''nin (KOP) en önemli ayağını oluşturan Mavi Tünel için kredi sağlandı. Hazine Müsteşarlığı, proje için gereken 92 milyon 863 bin 675 euro''luk krediye onay verdi. Hazine ile İş Bankası arasında imzalanan anlaşmaya göre, 5 yıl ödemesiz, 5 yıl ödemeli olan kredinin faizi, libor 1.38 düzeyinde. Yaklaşık 5 yılda tamamlanması planlanan Mavi Tünel''in temelinin haziranda atılması bekleniyor. KOP''un en önemli kısmını oluşturan Mavi Tünel, Türkiye''nin Urfa tünellerinden sonra ikinci büyük sulama tüneli olacak. Toplam 17 kilometre ve 4 metre çapında olacak Mavi Tünel ile saniyede 36 metreküp su Konya Ovası''na akacak. Konya Ovası''nın yüzde 70''ini sulanabilir hale getirecek Mavi Tünel projesiyle bölgede su sıkıntısı çekilmeyecek ve ülke ekonomisine yılda yaklaşık 470 milyon YTL''lik katkı sağlanacak.
Tarih: 11 Mayıs 2007 Kaynak: Milliyet
Karar çıktı; AKM yıkılıyor! (10 Mayıs 2007)Atatürk Kültür Merkezinin yıkılarak, yerine yenisinin yapılmasını öngören İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kanunu Tasarısı, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi.
Sosyo – Ekonomik Durumumuz (10 Mayıs 2007)Türkiye’de her yıl mimarlık fakültelerinden yüzlerce kişi mezun oluyor ve ilgi duyduğu, eğitimini aldığı, başarılı olduğu alana göre çeşitli sektörlerde işe başlıyor. Çalışılan işte başarılı olabilmenin yolu ise sevilen işi yapmaktan, zamanı verimli kullanabilmekten ve harcanan emeğinin karşılığını alabilmekten geçiyor. Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, Türkiye’de mimar ve planlamacıların kazanç durumunu, yaşam standartlarını ve iş memnuniyetini araştırmak amacıyla 12 Nisan 2007 Perşembe günü, bir anket düzenledik.
Anadolu’nun Taşı Dünyayı Geziyor (10 Mayıs 2007)Bugüne kadar dünya genelinde çalışmalarını sürdüren Silkar Madencilik, Mayıs ayı sonunda İstanbul Levent’te açacağı showroomunda, her tür doğaltaşı tasarım ve montaj ile birlikte yurtiçinde nihai tüketiciye de doğrudan ulaştırabilmeyi amaçlıyor.
Foster’dan Çölde Yeşil Ütopya (10 Mayıs 2007)Foster + Partners Abu Dhabi’nin Masdar şehrinin Dünya’nın ilk sıfır-karbon ve sıfır-çöp şehri olacağını açıkladı.
Özgürlük Kulesi Ne Kadar Özgür? (10 Mayıs 2007)Geçtiğimiz yıl Skidmore, Owings& Merrill’ in tasarımıyla inşasına başlanan “Özgurluk Kulesi” şimdilerde bütçe aşımı ile gündemde…
"Maxit’in 2007 Hayali" Maket Yarışması (10 Mayıs 2007)Maxit Türkiye, 2 - 6 Mayıs 2007 tarihleri arasında Yapı İstanbul Fuarı’ndaki standında İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerini Maxit Fabrikası’nı yapmak üzere “Maxit’in 2007 Hayali” adlı maket tasarım yarışmasında bir araya getirdi.
Ulucanlar Merkez Kapalı Cezaevi Değerlendirme Projesi Öğrenci Fikir Yarışması Sona Erdi (10 Mayıs 2007)1 Şubat 2006 tarihinde ilan edilen "Kent Düşleri" kapsamında TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Barosu tarafından ortaklaşa düzenlenen Ankara Ulucanlar Merkez Kapalı Cezaevi Değerlendirme Projesi Öğrenci Fikir Yarışması 6 Mayıs tarihinde sona erdi.
Mimarların Yükü C8600 ile Hafifliyor (10 Mayıs 2007)Avrupa’nın renkli baskılı iletişim çözümlerinin ikinci büyük üreticisi Oki Printing Solutions A3 renkli baskılı iletişim çözümlerinde bir devrim yaratarak özel bir tasarımla geliştirilen pazarın en küçük boyutlu renkli A3 yazıcısı olan C8600 serisini satışa sundu.
Archimedes web sayfası hazır… (10 Mayıs 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Venedik Belediyesi öncülüğünde MED-PACT programına yönelik olarak hazırlanan, “ARCHIMEDES” (Kentsel Dönüşüm ve Sürdürülebilir, Yenilikçi Akdeniz Ekonomik İşbirliği) projesinin web sitesi hayata geçirildi.
Kurtköy''e yeni alışveriş merkezi (10 Mayıs 2007)Altyapısı, ulaşım kolaylığı ve yeni konut projeleriyle yatırımcıların dikkatini çeken Kurtköy''de, Grup- Kırdemir İnşaat tarafından World Atlantis Alışveriş ve Yaşam Merkezi yapılacak. Proje, Eylül 2008''de bitirilecek. 60 bin metrekare büyüklükte olması planlanan alışveriş merkezi, brüt 20 bin metrekarelik çeşitli büyüklüklerdeki mağazalardan oluşacak. 130 home-ofis alanının bulunacağı projede, 2 bin 600 metrekarelik bir market, bin 50 kişilik dört sinema salonu, 135 de mağaza bulunacak. Sabiha Gökçen Havalanı''nın karşısında bulunan World Atlantis Alışveriş Merkezi, Formula 1 pistine 8 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
Tarih: 10 Mayıs 2007 Kaynak: Sabah
"İstanbul kendi mimari ürünlerini ortaya koymalı" (10 Mayıs 2007)Yapı Endüstri Merkezi''nin 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği Yapı Fuarı''nda bir konferans vermek için Türkiye''ye gelen ünlü mimar Eric Owen Moss, İstanbul''un mimarisi ile ilgili dikkat çekici yorumlarda bulundu.
Cüzdanınız kalınsa dönen kulelerde yaşayabilirsiniz! (10 Mayıs 2007)Bina tasarımcıları özellikle zengin müşterileri cezbedebilmek için ilginç projeler geliştiriyor. Listede her katı kendi ekseni etrafında dönen gökdelenlerden ev sahiplerinin arabalarını balkona kadar çıkarabilen projeler bulunuyor.
İnşaatta yatırım alışverişe doğru akıyor (10 Mayıs 2007)Savills''in raporuna göre alışveriş merkezlerinde Türkiye yüzde 7''lik kira getirisiyle Güney Avrupa''nın en kârlı ülkesi oldu. Önümüzdeki yıl sadece İstanbul''da alışveriş merkezi stokunun iki kat artması bekleniyor.
Terkos''ta susuzluğun izleri (10 Mayıs 2007)İstanbul''u tehdit eden susuzluk ilk belirtilerini Terkos Gölü''nde göstermeye başladı. İstanbul''a su sağlayan önemli su kaynaklarından olan Terkos Gölü geçen yılki seviyesinin çok altına düştü.
İshak Paşa Sarayı''na cam çatı (10 Mayıs 2007)Ağrı''nın Doğubayazıt ilçesine 7 kilometre uzaklıkta yüksek bir tepenin üzerine kurulmuş ve birçok efsane ve hikayeye konu olan İshak Paşa Sarayı''nın üzerinin, cam çatı ile kaplanacak.
Toplam 153 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.